Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 19:11   #101
NE vjerujem da je to sto ti imas bolest zabica.
I ja imam popucale kapilare na licu, ali ne pogorsava mi se sa vremenom, samo ih imam.
Moze se lijeciti sa laserom (kao sto je recemo, to fino kosta), ili sa kremam namijenjenim za njih.
Prosurfaj po netu, pa ces naci.
Ja sam neko vrijeme koristila jednu eucerinovu kremicu, ali iskreno nisam ju koristila dovoljno dugo da bi ti mogla reci dali je dobra.
Pogledaj po netu
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 19:49   #102
meni je pukla kapilara prije negdje 7-8 godina na licu, isto nisam imala pojma šta da radim, kakav laser, kakve operacije, šta.... uglavnom, nisam se udostojila pozabaviti s njom do dana današnjeg, u međuvremenu je sama otišla. prije par dana primjetila sam da je nema više.
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:13   #103
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
NE vjerujem da je to sto ti imas bolest zabica.
I ja imam popucale kapilare na licu, ali ne pogorsava mi se sa vremenom, samo ih imam.
Moze se lijeciti sa laserom (kao sto je recemo, to fino kosta), ili sa kremam namijenjenim za njih.
Prosurfaj po netu, pa ces naci.
Ja sam neko vrijeme koristila jednu eucerinovu kremicu, ali iskreno nisam ju koristila dovoljno dugo da bi ti mogla reci dali je dobra.
Pogledaj po netu

da istina,i ja mislim da nemam nikakvu bolest jer meni su te kapilare proširene ili popucale na osjetljivim područjima i to tamo gdje su nekakavi pregibi (područje nosa ugl.)....da se to prekriti puderom ali ne volim baš nositi fasadu....
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:14   #104
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
meni je pukla kapilara prije negdje 7-8 godina na licu, isto nisam imala pojma šta da radim, kakav laser, kakve operacije, šta.... uglavnom, nisam se udostojila pozabaviti s njom do dana današnjeg, u međuvremenu je sama otišla. prije par dana primjetila sam da je nema više.
heheh,super možda je neke stvari najbolje ostaviti na miru...
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:21   #105
ja iman pune obraze i noge popucanih kapilara, ne vidi se bas kad pocrnim al kad sam blijeda moram obavezno nosit puder jer mi ljudi u cudu dolaze da sta mi se to dogodilo s facom
imam to otkad znam za sebe, od puberteta...a sad imam 25 godina....cak moran priznat da mi ove na licu i toliko ne smetaju kolko ove na nogama!! to se pretvara u prave paukove mreze
kazem liti se puno ne vidi al toga je sve vise i vise...
mater ne zeli dat love za laser pa eto jos malo dok zavrsim fax prvu placu dajen za to!!!!
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:24   #106
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
ja iman pune obraze i noge popucanih kapilara, ne vidi se bas kad pocrnim al kad sam blijeda moram obavezno nosit puder jer mi ljudi u cudu dolaze da sta mi se to dogodilo s facom
imam to otkad znam za sebe, od puberteta...a sad imam 25 godina....cak moran priznat da mi ove na licu i toliko ne smetaju kolko ove na nogama!! to se pretvara u prave paukove mreze
kazem liti se puno ne vidi al toga je sve vise i vise...
mater ne zeli dat love za laser pa eto jos malo dok zavrsim fax prvu placu dajen za to!!!!
za kapilare na nogama mogu ti preporučiti COVERDERM puder...super prekriva ...ja ga osobno ne koristim,ali čula sam čuda

a kako to nastaje?? to me jako zanima?? jel možda puno stojiš...malo se krećeš??
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:13   #107
Quote:
Žabica22 kaže: Pogledaj post
za kapilare na nogama mogu ti preporučiti COVERDERM puder...super prekriva ...ja ga osobno ne koristim,ali čula sam čuda

a kako to nastaje?? to me jako zanima?? jel možda puno stojiš...malo se krećeš??
nista od toga, bavim se sportom otkad znam za sebe,krecem se svaki dan.... ne stojim nigdi, sjedim za knjigom
to je meni genetski...imam to od puberteta, ako ne i prije
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:52   #108
istiskivanje i čeprkanje po licu ti je dušu dalo za pucanje kapilara
odi kod doktorice, traži uputnicu za dermatologa, za ambulantno liječenje. odeš kod dermića i on ti to sprži strujom. čas posla!
(malo pecka ali ništa neizdrživo)
eniam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:48   #109
Quote:
eniam kaže: Pogledaj post
istiskivanje i čeprkanje po licu ti je dušu dalo za pucanje kapilara
odi kod doktorice, traži uputnicu za dermatologa, za ambulantno liječenje. odeš kod dermića i on ti to sprži strujom. čas posla!
(malo pecka ali ništa neizdrživo)
naravno da čeprkam po licu....ma nemogu male gmadove ostaviti na životu...


kaj to ide prek hzzo???
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:50   #110
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
nista od toga, bavim se sportom otkad znam za sebe,krecem se svaki dan.... ne stojim nigdi, sjedim za knjigom
to je meni genetski...imam to od puberteta, ako ne i prije
si čula? fino po uputnicu i sve za 5

javi ako to stvarno napraviš
Žabica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 18:00   #111
avene krema za lice ti košta oko 130,00 kuna
lirena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 10:54   #112
mogla bi kupit tu od avene dok ne zaradim za laser.....
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 15:27   #113
Unhappy grozne vene i kapilare na nogama :(

moj su problem uzasne i jako vidljive i izražene vene na cijelim nogama i popucale kapilare a imam tek 19 godina..isla sam lijecniku i nista mi u biti nije rekao, samo da je to normalno kod zena najvise su mi popucale proslog ljeta iako su i prije bile vidljive, al ovo je bilo ekstemno jer sam svaki dan pronalazila novo popucane zilice po nogama, a vene su mi bile skroz izbocene, noge naotecene cijelo ljeto..sad je po zimi bilo ok al su naravno jako vidljive..neznam sto da napravim, uskoro bude opet ljeto i fakat se bojim da to sve skupa nebude jos gore izgledalo, jednostavno me je sram uopce se svuci u kratke hlace ili suknju do koljena a kamoli nesto drugo..( inace mi i mama ima izrazene zile i to dosta, al ona se s tim pocela susretati tek u svojim 30ima..neznam kako da sprijecim pucanje, kako da prekrijem donekle taj uzas..i inace imam jako svjetlu put, blijeda sam ko kreda pa to sigurno ne pomaze.
vjerujem da se dosta vas susrece s istim problemom pa me zanima da li bilo koja od vas ima neki pametni i dobri savjet u vezi ovoga.. jer stvarno mi smeta i zabrinuta sam
nica_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 18:51   #114
mislim da mi je pukla kapilara

prije 2 dana sam 'prckala' po faci i iznad usnice sam vidjela tockicu koju sam stisnula,u trenutku kad sam stisnula pocrvenio je taj dio(onako kao da lagano krvari).
e sad jel to meni kapilara pukla,il kaj
jel imo vec neko nesto slicno,koliko dugo mu je trajalo to crvenilo,i kako da se tog sto prije rijesim,hvala
HiPpy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 14:37   #115
popucale kapilare se mogu srediti, samo odi dobrom dermatologu. što se vena tiče...kupi si kremu za vene i redovita masažica nogu, pazi kakvu obuću nosiš iliti ne pretjeruj s petama ali ni skroz ravno nije najbolje, nemoj nositi preuske hlače jer zaustavljaju cirkulaciju, nemoj sjediti s prekriženim nogama, postoje kojekakve najlonke iliti stezne čarape koje su namijenjene za probleme s cirkulacijom, bavi se nekim sportom koji uključuje rad nogu jer se tako prokrvljuje tijelo, jačaju se stijenke žila blabla...
TheMightyChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:31   #116
Ja sam dobio rozaceu od višegodišnje uporabe belosalica.Sada pijem hiramicin i stavljam hladne obloge na lice i nakon toga mažem bepanten kremom. Lice mi je jako crveno, ne smijem na sunce a krajem 8-og mjeseca naručen sam na kontrolu (privatni dermatolog), za kada mi je predloženo da prihvatim lasersku terapiju, naravno kod njih jer imaju najbolje uređaje. Napominjem da nemam niti jedan čvorić (crveni ili gnojni). Ne znam da li bi smio koristiti kremu "rozaceta(glavni sastojak metrodizol), ako može netko napisati još više informacija bio bih mu zahvalan.
ive2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 11:42   #117
Hej, molim malu pomoć/savjet. Meni su se baš jučer s obje strane noge (s unutrašnje strane bedara) pojavile dvije duge, duge vene.
Skoro su pa paralelne!
Nisu bolne na dodir ili tako nešto, već su vidljive pod kožom. Ali me straši njihova dužina i ta (golim okom vidljiva) smještenost na posve istom položaju!
Zna li tko o čem se točno radi ??
Suzie.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 13:53   #118
...kapilare....



Budući da sam nova na forumu, i ne snalazim se bas najbolje, zamolit ću te za pomoć. Naime, moj problem je loša cirkulacija i popucane kapilare na nogama. Vene još nisu problem. U ranim sam tridesetima, i zanima me da li si mogu pomoći aromakozmetikom.
Molim za recept.
Čula sam za ulja limuna i čempresa, ali ne znam omjer.

Od srca Hvala!
Tajci78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 09:52   #119
Probudila sam se jutros sa bolovima u venama iza koljena na obje noge, te pri savijanju lijevog zapešća. Zna li itko od čega to može bit?
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 10:45   #120
Ovako... Sinoć sam se opasno odneo, napio sam se kao nikada do sada. I naravno mešao sam pića, na kraju sam morao da povratim, ljudi me nosili kući i sve. I kući sam pravio haos: povraćao sam, skakao, psovao, nije ni bitno.
Važno je da sam se probudio ujutru, mamuran, i video kapilare svuda po licu. Ispucali su mi kapilara, po kapcima, po vratu, slepoočnicama. Da li neko zna kako to da odklonim i zbog čega se to uopšte desilo.
God, why me?
NemanjaTrTrTrTr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.