Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2003., 15:40   #21
"Nemoj jesti ribu jer iako ima zdravih sastojaka puna je kolesterola "

Kolesterol se dijeli na "dobar" i "loš", odnosno HDL i LDL. Riba je puna kolesterola, ali onog "dobrog" koji pomaže u eliminiranju onog "lošeg".

Kada su mi prvi put testirali kolesterol, bio je malo iznad gornje granice. S obzirom da omjerom težine i visine spadam u "idealnu" težinu, nije mi baš bilo jasno. Malo po malo sam se počela privikavati na više maslinovog ulja, skoro sam izbacila kruh (nekada bi mi to bilo nepojmljivo), na sojino mlijeko, manje prženog... Nisam izgubila na težini, ali mi se kolesterol malo snizio pa se uglavnom nalazi u granici normale.

A da često zgriješim s kolačima, čokoladom i sl., zgriješim. Pa kakav bi život bio da se odreknem svega što valja?
Bex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:10   #22
hipertenzija + poviseni kolesterol

Stoji mi na papiru nakon sistematskog ovako:

DIAGNOSIS: Hypert art.
Hypercholesterolemia


Zna li tko sto to znaci?
clive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:05   #23
ovo prvo je mislim hipertenzija, a to je ak se ne varam stanje povisenog tlaka,
a ovo drugo je poviseni kolesterol,

odi s tim doktoru opce prakse pa ce ti rec sta dalje
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 18:47   #24
hooray dobro misliš
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 11:02   #25
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
hooray dobro misliš
a fala fala
dobro je dok jos mogu misliti


nadodala bih jos da poviseni kolesterol u kombinaciji s visokim tlakom, najcesce je posljedica stresa i cesto ide skupa s povisenom tezinom i u blazim slucajevima dobro izbalansirana dijeta i malo fizicke aktivnosti popravljaju sva tri problema

ali opet napominjem najbolje otici doktoru,

visoki tlak kroz duze vrijeme je jako opasna stvar
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 15:54   #26
hooraya ako već nisi primamo te u med struku
clive:
a što se tiče liječenja viskog tlaka i kolesterola ako su u komb najčešće preventivne mjere nisu dovoljne za zadovoljavajuću stabilizaciju. obavezno držat tlak ispod 140/90 mmHg a samo da znaš taj se tlak naziva visoki normalni tlak, dakle on je opterećenje za srce, onda misli kako je onaj puno veći od toga. kolesterol ako nije previsok recimo do 6 onda kroz par mjeseci uz pravilnu prehranu možda se može regulirat iako i tada hipertenzija je čimbenik koji otežava normalizaciju kolesterola
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:08   #27
Povišen kolesterol

I tako otišla ja provjeriti mako krv, kad ono vidim da mi je sve u normali , osim kolesterol 6,3
LDL-kolesterol 4,9
Ima li mi ko šta reći o tome. Koliko se ja razumin u medicinu, a plava sam pa se u to baš i nepouzdam, to bi tribalo značiti da bih sad tribala na djetu. Muči me samo to šta niti san debela, niti jedem masno, a i mlada sam.
Tribam li se brinit?
zgodna.lipa.pametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 23:14   #28
uzimas kontracepciju?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 00:03   #29
ne , ne pijem ništa
zgodna.lipa.pametna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 02:17   #30
pa postoji obiteljska hiperkolesterolemija, ljudi koji to imaju naizgled su zdravi,mogu što se težine tiče biti idealni,sportaši, i dalje poviešn kolesterol predstavlja rizik kao i kod onih koji su pretili i imaju posljedično povišen kolesterol...ako si radila lipidni profil koliko su ostale vrijednosti?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:55   #31
Quote:
zgodna.lipa.pametna kaže: Pogledaj post
I tako otišla ja provjeriti mako krv, kad ono vidim da mi je sve u normali , osim kolesterol 6,3
LDL-kolesterol 4,9
Ima li mi ko šta reći o tome. Koliko se ja razumin u medicinu, a plava sam pa se u to baš i nepouzdam, to bi tribalo značiti da bih sad tribala na djetu. Muči me samo to šta niti san debela, niti jedem masno, a i mlada sam.
Tribam li se brinit?
Jesi li bila 12 h prije vadjenja krvi nataste? Ili mozda u prethodna 24 sata konzumirala alkohol ili (pre)masnu hranu? Koliko ti iznosi vrijednost HDL-a i triglicerida?
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:43   #32
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Jesi li bila 12 h prije vadjenja krvi nataste? Ili mozda u prethodna 24 sata konzumirala alkohol ili (pre)masnu hranu? Koliko ti iznosi vrijednost HDL-a i triglicerida?
ja sam jedna od onih koji imaju za posljedicu visoke masnoče...ali nitko mi nije rekao da prije vađenja krvi trebam biti na tašte...da li je to jako bitno??
rat i mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:48   #33
da, bitno je 12 sati ništa ne jesti i izbjegavati veće fizičke napore. I dan prije ne jesti ništa tipa čips, pistacije i tome slično.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:50   #34
ja imam od kad sam rodila povišen kolesterol i trigliceride ..u trudnoći sam dobila 30kg..i pijem cileste već 6godina...sad na jesen razmišljam prestat...
kakve one imaju veze s kolesterolom i imate li neki dobar prirodni lijek za trigliceride....
krizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:56   #35
je li ovo strašno??uk. kolesterol 5.7....hdl 0..9....ldl 3.7...trigliceridi 2.4 stim da nije bilo na tašte...šečer je ok jedino kalij visok 5.3 i monociti 12.3
rat i mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:45   #36
ukupni i nije,ali omjer LDL-a i HDL-a je,dobro možda strašan nije prava riječ ali svakako je nalaz koji zahtjeva liječenje hipolipemicima,fibrati,pridržavat se dijetnog režima(jaja itd)...ako postoji pretilost,viskok tlak,stresni životni stil uključit i statine te terapiju drugih stanja ako postoje
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:58   #37
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ukupni i nije,ali omjer LDL-a i HDL-a je,dobro možda strašan nije prava riječ ali svakako je nalaz koji zahtjeva liječenje hipolipemicima,fibrati,pridržavat se dijetnog režima(jaja itd)...ako postoji pretilost,viskok tlak,stresni životni stil uključit i statine te terapiju drugih stanja ako postoje
hvala...
rat i mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 22:12   #38
A kakva je dijeta protiv visokog kolesterola?
Čega se treba odreći sasvim a što smanjiti?
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 04:36   #39
a meni je poviseni lh 20.8 ,testosteron 3.3 ,i androstedion 19.5 i pijem diane 35 radi toga i policisticnih jajnika i uz njih pijem glukoformin.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 11:22   #40
Imala sam isti problem, a nemam problema sam kilažom, uvijek je konstantna i normalna za moju visinu.

Meni su rekli sljedeće:

- Mogu jesti svo voće(posebno grejpfrut), osim banana.
- Da spremam hranu na maslinovom ulju.
- Da pijem zeleni čaj.
- Da kupim i koristim tinkturu artičoke prije svakog obroka.
- Da budem fizički aktivna.
- Da ručam salate od cvekle kad god mogu.
- Da izbjegavam prženu hranu, jaja.
- Da izbjegavam zaslađene sokove, gazirani ne dolaze u obzir.

Čini mi se da je to to. Ako se još čega sjetim dotipkaću.
Lecka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:35.