Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2005., 09:30   #41
@dondo hvala ti na obavijesti, ali već sam kupo u pevecu neku od 450 W jeftikana živa, 120kn ali koliko meni treba, ja zadovoljan, stolić sam skoro završio

još sam kupo neku bušilicu za 70kn, 500W
teško smeće,ali ako izdrži 100
rupa ja hepi
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 09:44   #42
Quote:
zh1 kaže:
Nemreš ni niš očekivati od tako jeftinih borera.
pa za zbusiti par rupa na autu, stvarno ne znam, ispadne jeftinije da odem limaru i dam mu za kavu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 11:12   #43
Evo kupih bušilicu, jedan B&D KR500CRE, izgleda pristojno i nije najjeftinija
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 12:30   #44
Iako i za amatera tj. hobista isplati se kupit neki profi alat
npr. Makita ili sl. , njome će se služit i vaša djeca a da ne govorim
o zadovoljstvu tokom rada , probaj samo izbušit rupu u
betonu s einhelom pa onda nekim boschom , jest da je
cijena 10 i više puta veća
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 13:05   #45
einhel štemerica izbušila čuda do sada, cijena smiješna.
za amatere zakon. isplati se nakon prvog posla.
sa profi štemericom moraš dosta odraditi da ju isplatiš prvo.
ovdje i govorimo o amaterskom alatu.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2005., 14:43   #46
Imam plavi Bosch DSR 2-24, nije pretjerano skupa, a i vrijedi svaku lipu. U beton ulazi kao u sir, može i štemati, a prilično je lagana i spretna, veličine je normalne bušilice.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:09   #47
Quote:
dondo kaže:
evo bas sam sad dobio novi metro katalog, od cetvrtka je na akciji budget ubodna pila sa laserom, 750W, sa tri lista pile za 157 kn, pa si pogledaj ak ti se da, ipak ima laser,
obicno ti ove jeftinije s laserom `hichu`, a laser se na njima obicno neda stelat, tek da od lasera nema vajde
ajkamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:13   #48
Quote:
dondo kaže:
glupost, i u jednoj i u drugoj se moze svrdlo okrenuti u npr. betonu kad naidjes na armaturu, u mojoj B&D 700W se borer okrenuo preko 20 puta kad sam frendu u cijeloj kuci postavljao karnise, busio sam nadvoj iznad prozora,
i jos steze dobro,

mada kada si dam truda i zategnem ko lud nema sanse da se okrene ali onda moram odserafljivati sa frifcangama tak da to ne radim

p.s. glava je metalna
zato i postoje busilice sa sds+ prihvatom borera da se nemora forsirati

1) puno brze ulaze u beton
2) boreri su puno kvalitetniji pa 1 sds+ borer izdrzi kao par normalnih
ajkamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 22:09   #49
Einhell set alata 5/1 u pevecu???

dali valja sto Einhell set alata 5/1 u pevecu???brusilica,busilica,
.....valja li stogod?jel netko kupio?molim preporuku!
plavo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 09:29   #50
Talking

ma super samo ga nemoj puno koristiti,ustvari stavi ga na policu i ne diraj.Šalim se,ako je žuti onda je sra-- tu je problem u dijelovima jer su od plastike i može se koristiti ali pametno tj.ako se ugrije hladi ga ili izbuši rupu i čekaj minutu pa onda drugu,znam gipsera koji plavi koristi več 1,5g s tim da ima dvije vibro bušilice,odmara ih i koristi samo za gips vijke.
A šta če ti 5 alata,kupi dva ali b&d i imaš 2god.garancije ili hoby iskru.
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 03:52   #51
Valja, vjerovatno neznas sta je profi alat pa ce ti ovaj bit super
Ja nebi to nikad kupio, znam da bi se unistilo jako brzo
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 08:44   #52
Ako ga mislis koristiti "za po doma" u stilu izbusiti tri slike godisnje mislim da se taj alat isplati kupiti.
Cuo sam za jednog gazdu koji je svojim radnicima koji ugradjuju klima uredjaje svaki dan kupio one jeftine busilice-cekice po 300-tinjak kuna. Normalno da su se raspale nakon par dana.
Šubidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 08:45   #53
Imam ga i radi

Istina, daleko je to od profi alata, ali je i cijena daleko od cijene za profiće...

Ako nisi obrtnik i ne koristiš ga svaki dan-go for it!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 18:51   #54
Bušilice

koju uzet vibracionu bušilicu do 1000kn, požaljno je da može i štemati???
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 23:58   #55
To ovisi najvise o tome za koliko poslova ti triba
Ako je je za 10 rupa , onda uzmes no name za 300 Kn , i posle nekom poklonis.
AKo volis imati pravu stvar , onda to moras i platiti.
Ove jeftine , su ti sve kineske , iako na njima pise made in germany ili EU.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 13:42   #56
imam jednu hilti staru 15god, koja je koštala 1200DEM, sad je crkla, ne isplati se popravljat, motor je skroz skuren.
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 23:01   #57
eh da vidite moje borere kupljene sa hiltijkom prije 15god, još ni jedan nije pukao a (skoro) sve rupe u mojoj kući od početka izgradnje su sa njom napravljene!
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 23:30   #58
Hajdemo redom:

- brzostezna glava je ok za nastavke koji nisu potpuno okrugli (recimo ako se radi o nastavcima za šaraflljenje, račvama i sl.). Sa svrdlima mi se ni jedna nije pokazala OK.
- još uvijek su borfuteri tj. stezne glave sa zupčastim ključićem zakon.
- SDS i SDS prihvati nisu prvenstveno namijenjeni velikom opterećenju nego prihvatu alata koji mora odraditi određeni hod. Ti alati i nastavci (od svrdala na dalje) se razlikuju u radu i primjeni.

Einhell i slični jeftini proizvodi rade i vrijede koliko i koštaju. Ni manje ni više o njima.

Za nekoga tko je ozbiljan i smatra da treba alat koji će uvijek koristiti kad mu zatreba bez imalo razmišljanja kupit će minimalno B&D, u svakom slučaju odličnu Iskru ili eventualno Boscha. Govorimo li o profesionalcima, uz plavoga Boscha priznat će jedino Makitu i Hlitti. Sve ostalo je kikiriki.

Odrastao sam u radioni, malo ima alata koje nisam držao u rukama i njima radio. Jednostavno nema dobrog i jeftinog alata. Ne postoji!

Nekoga će zadovoljiti Einhell, neko ga neće, isto tako se i financijski isplatiti.

U firmi za mreže godišnje probušimo možda 6 rupa kroz zid. Za to nam je dobra Einhelova elektropneumatska bušilica i Luxova sds+ svrdla. Kod kuće me ne bi zadovoljila jer kod kuće puno više radim i bušim sve i svašta nego u firmi. Vidiš, u firmi možemo otići 100km na teren i kad zatrebamo na tom terenu probušiti 6 rupa u zidu možda se iz te jeftine Einhellovke samo osjeti dim. Ili se začuje frrr iz zupčanika.


Pevec mi je sugrađanin pa godinama gledam što prodaje i što se kod njega zbiva. Kod njega mi se sviđa što tamo možeš otići ubiti vrijeme i jednostavno se "družiti s alatim". Ogledati ih, opipati, kibecirati. Sve što vrijedi košta više nego u ostalim trgovinama (npr. Iskra). Ostatak je jeftina roba.

Doma imam malu iskrinu bušilicu staru gotovo 30 godina iz Klip-klap kompleta. Se sjećate tih kompleta ? Cirkular, ubodna pila brus, tokarska klupa za drvo, vibraciona brusilica? Na tome sam ja kao klinac pekao zanat. Bušilica radi dan i danas. Ne znam kako je uništiti, nepoderiva je i žao mi je zamijeniti je nečime drugim. Neka kaže tko što hoće no Iskri skidam kapu pred svima ostalima.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 00:31   #59
Quote:
Veky kaže:
Doma imam malu iskrinu bušilicu staru gotovo 30 godina iz Klip-klap kompleta. Se sjećate tih kompleta ? Cirkular, ubodna pila brus, tokarska klupa za drvo, vibraciona brusilica? Na tome sam ja kao klinac pekao zanat. Bušilica radi dan i danas. Ne znam kako je uništiti, nepoderiva je i žao mi je zamijeniti je nečime drugim. Neka kaže tko što hoće no Iskri skidam kapu pred svima ostalima.
imam ja veliku iskrinu kutnu brusilicu staru 20god i da je vidiš kako radi...

ima li uopće još za kupit plavog boscha?
imam od njega malu bušilicu u malu kutnu brusilicu.

šta ova zelenjava od boscha nevalja???
IQ500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 14:34   #60
Mislim da ti je tu negdje u cijeni zeleni boschov elektropneumatski strojčić od 750W. Vibraciona ne može štemati, bar koliko ja znam.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.