Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2012., 08:36   #141
Vrag te j _ _ _ l !

Šta ste mi napravili od teme?

Amo natrag na temu.

Kakvi su zakoni u EU glde kretanja s oružjem?

Mislim na ovo, prebacim papinato cijevi na frenda iz Kočevja, a ja se i dalje njima služim?
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 08:50   #142
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
nego, apropo oružja, kakve nas to nofce prose bosanci za nekakve tenkove koje smo tijekom rata prodavali nekome i muljali s bosancima pa ih zajebali-neisplatili? sjećam se da je nekad davno gregurić talambasao o totalnom neznanju, neistinama, izmišljotinama a sada dopizdilo bosancima pa nas žicaju lovu. koji klinackuracpalac? zna ko kaj o tome?

ili sam otišla u off?
dio tenkova koji su rađeni od strane više firmi iz Jugoslavije a to znači i iz Bosne nisu isporučeni Kuvajtu , već su iz Đure Đaković uzeti za obranu Hrvatske !

Bosanci neka se sjete svoga Alije koji je govorio da rat u Hrvatskoj nije njihov !
Budući da smo sa tim tenkovima oslabili Srbe , pomogli smo i Bosancima islamske vjere da ih od strane Srba ne bude pobijeno još i više !

Bosanci islamske vjere neka se zahvale što smo tenkove uzeli i neka ne traže novac ! Neka dogovore sa Kuvajtom i ostalim da zajedno servisiramo njihove tenkove i proizvodimo dijelove !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 10:50   #143
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Kakvi su zakoni u EU glde kretanja s oružjem?

Mislim na ovo, prebacim papinato cijevi na frenda iz Kočevja, a ja se i dalje njima služim?
Trenutno. napraviš kupoprodajni,frend uzme tvoju pušku i prijavi slovenskoj carini i nešto i plati.Uvedu "tvoju" pušku u njegov oružani listi i ako želiš ponovo koristit pušku on je uredno donese u RH a pri tome granična policija izda odobrenje za unos lovačkog oružja,lupi mu pečat unosa u slo putovnicu, naplati 105 kn i ti loviš.Kada lov završi frend nosi pušku u Kočevje i vrati ti je istim postupkom drugi put kad želiš lovit.

Od 01.07.2013 (ako uđemo u EU). Samo će je donijet i dat tj.posudit tebi.

Važno:možeš koristit tu "tvoju" pušku samo ako isti kalibar imaš u svojem oružnom listu.U oba slučaja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 15:01   #144
Nije porez ali je trošak !

Vlasnici oružja prema obavijesti lokalnog radija moraju do 5. 12. 12. donijeti potvrdu svojeg liječnika policiji . Slijedom toga danas sam dobio potvrdu koju moram ( o ) odnijeti u policiju .
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 09:03   #145
Postavljam pitanje ovdje jer nisam uspio pronaći prikladniju temu. Ako takva postoji, molim moderatora da moj upis preseli.

Koliko mi je poznato, u Hrvatskoj poluautomatske puške u privatnom vlasništvu smiju imati magazin u koji stanu maksimalno 2 metka/patrone.
E sad, zanima me kako se to u praksi sprovede? Uvozi se i prodaje samo oružje kojem je već tvornički ograničen kapacitet, ili se na standardnom oružju nekako blokiraju ta mjesta viška u magazinu?
Glotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 09:17   #146
kakvo ograničenje na 2 metka?

4. poluatomatsko dugocijevno vatreno oružje s spremnikom i ležištem naboja za više od tri naboja – poluatomatska puška s užlijebljenom cijevi;
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 09:34   #147
Poluatomatske puske moraju bit ogranicene na dva metka (ustvari dva u spremniku + jedan u cijevi) samo ako se koriste za lov.
Za sportsko oruzje te oruzje za samoobranu nema ogranicenja.

U praksi se ogranicenje izvodi tako da se u npr. cijevasti spremnik za sacmaru stavi plasticna sipka koja ogranicava spremnik na dva metka.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:05   #148
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Poluatomatske puske moraju bit ogranicene na dva metka (ustvari dva u spremniku + jedan u cijevi) samo ako se koriste za lov.
Za sportsko oruzje te oruzje za samoobranu nema ogranicenja.

U praksi se ogranicenje izvodi tako da se u npr. cijevasti spremnik za sacmaru stavi plasticna sipka koja ogranicava spremnik na dva metka.



E, to me zanimalo. Tko postavlja tu plastičnu šipku? Uvoznik/prodavač oružja, policija, netko treći? I može li se ta šipka ukloniti kada se oružje nosi u lov u neku državu koja nema takva ograničenja, pa vratiti kada se unese natrag u Hrvatsku?
Glotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:21   #149
Uglavnom dolazi postavljena od proizvodjaca i moze se ukloniti.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:34   #150
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Poluatomatske puske moraju bit ogranicene na dva metka (ustvari dva u spremniku + jedan u cijevi) samo ako se koriste za lov.
On je postavio pitanje tvrdeći da svo poluautomatsko oružje u rh mora imati ograničenje na 2 metka...pa me zanimalo od kada to?
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:23   #151
Po starom zakonu (do 2007) kapacitet je bio ogranicen na 10 metaka za dugo PA oruzje, u novom, koji je "uskladjen" sa EU to je ukinuto.
Po njemu nema ogranicenja po kapacitetu magazina, samo razlicite kategorije oruzja.
Ostaje ogranicenje za lov, a i to je regulirano zakonom o lovu, ne zakonom o oruzju.
AR-15, G3, FAL u svojim poluatomatskim verzijama se uredno registriraju kao sportsko oruzje u Hrvatskoj.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 12:48   #152
Quote:
Romo Lampkin kaže: Pogledaj post
Još jedna legalna pljačka od strane države. U Iščekivanju poreza na disanje. Osoba koja brže diše proizvodi više CO2 pa krši protokol iz Kyota; treba to regulirati.
sjetime se priča Broja 1 o Lombardskoj ligi "uvedi te porez na zrak, upotrijebite malo maštu"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 13:11   #153
šta je s ovim porezom na oružje.. nadam se da je propao
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:10   #154
Nista od poreza nema.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 19:18   #155
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Nista od poreza nema.
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.