Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2016., 16:06   #41
Quote:
Casablanca- kaže: Pogledaj post
lako je reći okreni stranicu, ali meni se život na svim poljima ruši zadnjih godinu dana. to ne spada u ovu temu, ali imam privatnih problema doma, i baš mi je teško, ovo s njim me je dotuklo. i imam osjećaj kao da se sve srušilo.zadnjih mjeseci sam i zbog tih razloga njega nesvjesno gurala od sebe. on mi je bio jedina slamka spasa, jedina utjeha, nikog osim njega nemam. a i njega sam izgubila. jedinog dečka koji me volio ovakvu kakva jesam.a sad voli drugu, a ja kao da ne postojim. sve bih dala da mogu vratiti vrijeme, i ispraviti što sam pogriješila, ali ne mogu. davno mi je rekao, kad te svi napuste, imat ćeš mene, ja te nikad neću napustiti. neki ovakve stvari dožive 5 x u životu, pa se nose s s tim, ja sam jednostavno preslaba. i stvarno ne vidim kako ću se iz ove tuge izvuči.
Napravi nesto da promijenis to stanje.
Pocetak je nove godine. Pravo je vrijeme za nove stvari.
Pocni raditi na sebi. Da svaki dan nesto novo naucis i budes bolja samoj sebi.
Bila si sebicna i egoisticna. Sve si pokvarila. Ali nisi ni prva ni zadnja koja se tako ponasala.
Ne vrijediti gledati unazad. Svi smo grijesili i pravili gluposti. To nije razlog da ocajavamo citav zivot.
Ako zelis biti prijatelj s njim, mozes i to biti. Ali tek nakon sto se skuliras i sama shvatis da vise necete biti par.
Prosla sam kroz veca sranja od tebe, pa sam ziva i zdrava. A ima ih koji prolaze i kroz 100 gore stvari od mene. Pa guraju ljudi. Idu dalje. Zivot nije samo suncan dan.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 16:18   #42
Pa, mene ni nakon 2 godine nije prošlo, šta da se kaže
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 17:54   #43
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
Ne.

odvedi to u praksu, primjer iz ove teme

tip daje curi pažnju, posebnu pažnju koju ona ne zaslužuje ;
-neka će, poput autorice teme reć "kakva pičkica, idem ga gaziti"
-neka će reć "ajme lijepo, pizdek možda, ali ajde dobro, nek on mene voli...."
-neka treća će se skroz rastopiti i reć "jebote ti si meni sve na svijetu i mi smo srodne duše i zajedno letimo univerzumom i pičke materine "

jednaka akcija (tipa iz primjera)
tri različite reakcije

Karma ?

Da te preduhitrim ;
Ako si je tip sad pak našao neku toplu, koja ga iskreno voli, jel to karma?
Ne, nego tip nije tele.
Koji će mu kurac opet hladna beščutna osoba ?
Ma dobro gle, glavna stvar u razilazenju u misljenju je sljedeca, nebitno da li se to zove karma ili kako god, meni tak svejedno.

Znaci u tvom primjeru ta zenska nije iskrena prema sebi prvenstveno pa sukladno tome ni prema njemu, to je nekako valjda jasno.

E sada, vidimo u tom tvom primjeru da je on ajmo rec da je on prema njoj iskren a ona premu njemu nije, jer zna da motivi zbog kojih je nisu ti da bi se stvar zvala kako on misli da se zove - ljubav (recimo to tako nekako).

Sukladno tome ona njega, a I sebe zapravo u tom tvom primjeru laze iz nekog svog razloga opet.

U energetskom ona odasilje intencije onakve kakve zbilja one jesu, dakle neiskrene, ona daje neistinu, tj. djelomicnu istinu njemu. On iz nekog razloga ne vidi to tako poradi nekih stvari, biva prevaren jer vjeruje lazljivici koja glumi. Na kraju biva iskoristen (kako opisujes u primjerima na ovaj ili onaj nacin), stvar se raspada.

Da li je ona dobila sto je htjela, pa I nije, kako se ponasala I s kakvim intencijama je isla prema njemu je, recimo to tako, njena karma.

Ta ona, kakva ona zbilja je, ce se morati izreflektirati na nju kad tad, jer ona mora samu sebe potvrditi kroz nekoga dok ne dode do istine da je ona sama prevara. Kada se ta situacija desi, reci ce se da ju je osinula karma, tj, da je napokon spoznala samu sebe.


Quote:
Explorer_HR kaže: Pogledaj post
Daj ne zagađuj temu zastarjelim religijskim glupostima poput karme. Ne postoji karma i ne vraća sve na način kako zamišljaš. Miješaš arhaične ideje s fizikom, a kladim se da nemaš pojma ni što je energija. Zakon akcije i reakcije je jedan od Newtonovih zakona gibanja (3.) iz područja klasične mehanike i ne odnosi se na to što ti misliš niti funkcionira kako misliš. Ne zlopupotrebljavaj pojmove i definicije iz fizike za promociju gluposti. Dobro je rekao Nikki, karmom se tješe slabi ljudi.
Shvacam da te kapaciteti nerviraju, mozda bi I mene da sam na tvom mjestu.

A drugo temu ne zagadujemo, jer je pitanje vrlo usko vezano uz ovu temu, tako da ako ti se ne da ili te nervira nas razgovr, slobodno mozes ignorirati ili preskociti, to sto si ti napisao nece utjecati na to da li cemo pricati ili necemo o tome, ali svakako hvala ti na sudjelovanju. Takoder religija nas koliko vidim ne zanima, niti karmu spominjemu u religijskom kontesktu. Pobrkao si loncice malo.

LP
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:31   #44
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ma dobro gle, glavna stvar u razilazenju u misljenju je sljedeca, nebitno da li se to zove karma ili kako god, meni tak svejedno.

Znaci u tvom primjeru ta zenska nije iskrena prema sebi prvenstveno pa sukladno tome ni prema njemu, to je nekako valjda jasno.

E sada, vidimo u tom tvom primjeru da je on ajmo rec da je on prema njoj iskren a ona premu njemu nije, jer zna da motivi zbog kojih je nisu ti da bi se stvar zvala kako on misli da se zove - ljubav (recimo to tako nekako).

Sukladno tome ona njega, a I sebe zapravo u tom tvom primjeru laze iz nekog svog razloga opet.

U energetskom ona odasilje intencije onakve kakve zbilja one jesu, dakle neiskrene, ona daje neistinu, tj. djelomicnu istinu njemu. On iz nekog razloga ne vidi to tako poradi nekih stvari, biva prevaren jer vjeruje lazljivici koja glumi. Na kraju biva iskoristen (kako opisujes u primjerima na ovaj ili onaj nacin), stvar se raspada.

Da li je ona dobila sto je htjela, pa I nije, kako se ponasala I s kakvim intencijama je isla prema njemu je, recimo to tako, njena karma.

Ta ona, kakva ona zbilja je, ce se morati izreflektirati na nju kad tad, jer ona mora samu sebe potvrditi kroz nekoga dok ne dode do istine da je ona sama prevara. Kada se ta situacija desi, reci ce se da ju je osinula karma, tj, da je napokon spoznala samu sebe.
jebote isti si ko ona od nekidan, scarletlemur
ovo ostavljam čitatelju da stavi u ladicu pohvala ili ladicu uvreda
di vas štancaju ?

koliko riječi zakurac

neće se ništa izreflektirati, niti će autoricu išta opizditi niti će ona doć k sebi
točnije, možda hoće, možda neće
nema ništa veze s tim

možda autorica sutra nađe istog istatog (istatog ne postoji) tipa i opet ga bude gazila
možda nađe nekog sebi ravnog pa se budu gazili međusobno
a možda nađe nekog lošijeg i superiornijeg pa će ju ovaj gaziti

u sva tri slučaja
postoji grupacija vas, prepametnih, grupa koja će srati i komentirati :
ili -eto, karma
ili -svaki lonac nađe poklopac
ili -kako si sijao tako ćeš i požnjeti
ili bolje vrabac u ruci nego golub na grani

zajebavam se za goluba
jer tu imam jednoga kolegu koji silno voli perad
ostalo se ne zajebavam
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 07:34   #45
Povezanost sjetve i žetve nema puno veze s karmom. Između sjetve i žetve postoji, naime, uzročno-posljedična povezanost. Ljudsko ponašanje ima posljedice, nema tu ništa karmički.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 07:36   #46
Nadjes drugu ljubav ili ona nadje tebe,sasvim normalan proces u ljudskim zivotima
Sretno
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:19   #47
Quote:
Nikki2222 kaže: Pogledaj post
Ne.

odvedi to u praksu, primjer iz ove teme

tip daje curi pažnju, posebnu pažnju koju ona ne zaslužuje ;
-neka će, poput autorice teme reć "kakva pičkica, idem ga gaziti"
-neka će reć "ajme lijepo, pizdek možda, ali ajde dobro, nek on mene voli...."
-neka treća će se skroz rastopiti i reć "jebote ti si meni sve na svijetu i mi smo srodne duše i zajedno letimo univerzumom i pičke materine "

jednaka akcija (tipa iz primjera)
tri različite reakcije

Karma ?

Da te preduhitrim ;
Ako si je tip sad pak našao neku toplu, koja ga iskreno voli, jel to karma?
Ne, nego tip nije tele.
Koji će mu kurac opet hladna beščutna osoba ?
Jednaka akcija, ali i reakcija, prvi primer...{kakva pickica idem ga gazit, kao autorica teme} pa jel ga zgazila? nije? jel ga zavolela? jeste? jel pati sad? oo da.....Poklanjas paznju i ljubav, nebitno da li to neko zasluzuje, taa osoba ce te pre ili kasnije zavoleti, sto ti je i cilj jel tako? neko shvati kasno, neko ranije, ali svi ucimo na greskama, zato nam se sve to i desava,dobro i lose, da bi naucili nesto
baxuz19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:29   #48
ali ja se ne mogu pomiriti da je gotovo, da me više ne voli, da ima novu curu. mislila sam da će me voljeti zauvijek. stalno gledam njegov fejs, njezin fejs, ubijaju me njihove slike, statusi, komentari. kidaju me iznutra. strah me što tek sljedi, zaruke, brak, ako dosele u moj grad, kako ću to podnijeti?? odem negdje vani da ne poludim doma od tih misli, ali nema koristi, vraćaju mi se flashbackovi, moje pogreške, moje ponašanje, njegova velika ljubav prema meni, a sad od te ljubavi nema ništa.meni se ne javlja više uopće. kao da nikad nisam postojala. a volio me više od svega. kako ljubav može nestati, proći? kako se možeš nakon 2 mjeseca zaljubiti u drugu osobu, a nekog s kim si bio skoro 5 godina zaboraviti?
ja mislim da se nikad više neću zaljubiti, niti ga preboljeti, a on me već zamjenio s drugom, i zaljubio se. ako ovaj osjećaj potraje, bojim se da neću moći s tim živjeti.
Casablanca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 15:51   #49
Quote:
Casablanca- kaže: Pogledaj post
ali ja se ne mogu pomiriti da je gotovo, da me više ne voli, da ima novu curu. mislila sam da će me voljeti zauvijek. stalno gledam njegov fejs, njezin fejs, ubijaju me njihove slike, statusi, komentari. kidaju me iznutra. strah me što tek sljedi, zaruke, brak, ako dosele u moj grad, kako ću to podnijeti?? odem negdje vani da ne poludim doma od tih misli, ali nema koristi, vraćaju mi se flashbackovi, moje pogreške, moje ponašanje, njegova velika ljubav prema meni, a sad od te ljubavi nema ništa.meni se ne javlja više uopće. kao da nikad nisam postojala. a volio me više od svega. kako ljubav može nestati, proći? kako se možeš nakon 2 mjeseca zaljubiti u drugu osobu, a nekog s kim si bio skoro 5 godina zaboraviti?
ja mislim da se nikad više neću zaljubiti, niti ga preboljeti, a on me već zamjenio s drugom, i zaljubio se. ako ovaj osjećaj potraje, bojim se da neću moći s tim živjeti.
Drugarice, ja upravo prolazim kroz isto, mene je cura zamenila odmah sutra dan drugim, i to sa deckom sa kojim se poznajem....i ja pratim njihov fejs, svaka slika,svaki status mi je kao noz u srce, ali ja i dalje svaki dan gledam to,non stop mislim o svojim greskama, o nekim stvarima sto nisam stigao da ucinim za nju, sto nisam razmisljao drugacije, bio sam hladnokrvan u vecini slucajeva....nikad nisam ni slutio da ce da me ostavi, a tek nikad nisam ni slutio da ovako mogu da se osecam posle raskida s njom,meni ovo nije bila prva devojka, ali prva duga ozbiljna veza, mozda nisam znao kako da se ponasam, mozda nisam znao kako da pokazem ljubav, mozda nisam znao kako ce mi biti lose posle raskida, nije problem sto sam je izgubio, ali savest mi nije cista, to me muci, nisam dao sve od sebe....sad smo naucili nesto, bice bolje u sledecoj vezi, ili nekoj tamo trecoj,cetvrtoj,....
baxuz19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 19:15   #50
@casablanca
Mislim da je najbolje da nisi uopće u kontaktu i da ga blokaš na svim mogućim mrežama. Meni je moja to napravila, i mogu reć da funkcionira.

Iako su to najteži trenuci i nema dana kada ne pomislim da joj se javim, ali samo moraš bit odlučna u tome. Meni moja užasno fali i volim ju, ali je lakše kada ne znaš da je i ona sretna i kada to nemoraš gledat po fejsu i sličnim mrežama.
HAM 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 11:42   #51
mislim da ne samo da mi je bio prva ljubav, nego i zadnja. da nije upoznao tu curu, još bi i bilo šanse da mi se vrati, a ovako su šanse nikakve. ubija me što je odmah krenuo dalje, makar ga ne mogu kriviti nakon mog ponašanja. svaku večer zaspem uplakana sjećajući se lijepih trenutaka, i njegovih poruka svaku večer za laku noć. ja sam sve to uzimala zdravo za gotovo. tako je bilo 4,5 godine, a sad kao da ne postojim. nikad mi nije rekao zbogom, nego samo nestao iz mog života. svako jutro se budim s tim osjećajem praznine, boli, sa slikom njih dvoje zajedno.a on se budi sa osjećajem zaljubljenosti u tu novu curu. i govori joj sve ono što je meni nekad govorio. ona je sve što je htio da ja budem, tj. ponaša se onako kako sam se ja trebala ponašati. i nije luda da će pustiti takvog dečka, a on nije tip za avanture, zato se bojim da će se vjenčati, a ja ću do kraja života patiti za njim, i pitati se što bi bilo da sam se ponašala drugačije. ja ne znam kako itko ovakvu bol preboli.
Casablanca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:12   #52
Quote:
Casablanca- kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako itko ovakvu bol preboli.
Svi. Sapnut cu ti jos jednu malu tajnu, ali nemoj reci drugima - imati ces jos takvih trenutaka u zivotu. Mozda je ovo prvi, ali nije zadnji.

Svaku stvar, svaki potez koji povuces u zivotu je tvoj potez. Ti si ga povukla, pa stoga su i posljedice rezultat tvog ponasanja. Bez obzira na tvoje javne zalopojke ovdje na forumu, siguran sam da ni u jednom momentu dok ste bili zajedno nisi njega vidjela kao onoga s kim ces provesti cijeli zivot.

A kako nisi, ne fali ti on, nego nestvarna slika tvog zivota.

Zadnje uređivanje Zak McKracken : 08.01.2016. at 12:37.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:32   #53
kako je to tužno
__________________
Istina je skup poklon, ne ocekuj ga od jeftinih ljudi!
Qintus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:33   #54
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
Bez obzira na tvoje javne zalopojke ovdje na forumu, siguran sam da ni u jednom momentu dok ste bili zajedno nisi njega vidjela kao onoga s kim ces provesti cijeli zivot.

A kako nisi, ne fali ti on, nego nestvarna slika tvog zivota.
Ja sam takva sanjalica da bi sa svakim dečkom s kojim bi se samo poljubila,
pokušala zamisliti da mi jednom bude muž i sl. znate ono, u dnevnik pišete svoje ime s njegovim prezimenom. i smišljate imena za djecu. to je bilo davno, kad sam bila jako mlada. a onda je u moj život ušao on, savim "slučajno", i tretirao me kao nitko prije, prvi koji me volio ovakvu kakva jesam. ja na tu silnu ljubav nisam navikla, a ni bila spremna. gušio me, nisam se snašla, ni znala kako ponašati. bio je predobar, bez mane, savršen, skidao mi zvijezde s neba, ali iskreno falilo mi je ono nešto. nije fizički bio "moj tip", ali to nije bilo važno koliko to nešto iznutra, karakter, ne znam. ja sam inicirala svađe jer bi mi inaće bilo dosadno, predvidljivo. mislim da smo iznutra bili oboje preslični, preemotivni. on je bio još emotivniji, plakao bi svaki put kad bi se rastajali, svaki trenutak je doživljavao preemotivno. ja sam podsvjesno htjela nekog emotivno snažnijeg, jer sam sama bila slaba.....sad sam ušla u psihoanalizu. ali, jesam, zamišljala sam da mi jednom bude muž, ali ne znam koliko bi bili sretni, opet kažem, ne znam kako bi sve ovo završilo da sam se ja dala 100 %. dala sa manje od 50%.

i molim te pojasni, kako mi fali nestvarna slika?
Casablanca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:38   #55
Cuj,do sad si zivjela bajku a sad zivis stvarni zivot,svi smo to prosli,neki ce tek proci,neki su imali srece da zive i dalje u bajci al vecina zavrsila u stvarnom surovom zivotu pa sto se prije skuliras,adaptiras to bolje za tebe! Dobro dosla
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 12:57   #56
ti njega nisi zaslužila, sama si kriva što si ga odgurnula od sebe, on je patio s tobom, sada ti pati
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:10   #57
Ja bi ti rekla da trebas naci onoga s kojim si onakva kakva jesi i kojem ti takva odgovaras. Poanta veze upravo je u prihvacanju tudih mana, a ne u mijenjanju druge osobe. Ti nisi za njega i on je samo patio u toj vezi. Ako ga stvarno volis zanemarit ces svoje potrebe i htjet da je on sretan, pa makar i s drugom :-)

Zbog tvoje poruke i ja zakljucujem da si povrsna i da se ne mozes promijeniti jer ti je on vec dao drugi priliku i opet si bila ista.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:24   #58
Nemoj se mučiti mislima što bi bilo kad bi bilo... da bi bilo bolje da si bila ovakva ili onakva... Slažem se sa vitality, ti si takva kakva jesi i nema smisla da ti sebe mijenjaš samo da bi zadržala nekog uz sebe. Istina, možda si pretjerala u svome ponašanju jer si njega uzimala zdravo za gotovo, ali mislim da vi jednostavno niste jedno za drugo. On je idealizirao tebe i zbog tog se ponašao prema tebi kao prema princezi, a ti kažeš da je to sve tebi bilo previše, da te gušilo. Na kraju je on očito shvatio da ti jednostavno nisi ono što njemu treba. Znači - niste jedno za drugo.
A ako jeste, vratit će ti se, bez obzira što je sad s ovom drugom. Tako da ne očajavaj jer sve ima svoje razloge. Svi bi mi promijenili nešto iz prošlosti da možemo. Ali takav je život, uči iz grešaka i ne žali za prošlošću..
Ako je on sretan s njom, budi sretna radi njega.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 13:51   #59
hvala vam, i kužim ja vas. ali ne pitam se ja šta bi bilo kad bi bilo da sam bila ja,
ja sam bila svoja suprotnost. znači, ponašala sam se suprotno od toga kakva jesam. nisam savršena, imam svojih mušica i mana, ali sam draga, topla, nježna, emotivna, sve ono što mi je kod njega smetalo. a kad je on bio takav prema meni, ja sam ga gurala od sebe, kao da sam mislila da to ne zaslužujem. i pokazivala sam mu ono što ja nisam, sebična i razmažena, neka hard to get bezosjećajna bitch, ne bi li ga tako ohladila. u tome svemu sam pretjerala. i to mi se obilo o glavu. ali uvijek ću se pitati što bi bilo da sam bila svoja, da sam mu dala ljubav, da nisam glumila nešto što nisam, gdje bi sad bili?vjerojatno u braku, s 3 djece.a najgore od svega je to što mi on više nikad neće dati novu šansu da mu to pokažem.

teško mi je i pojmiti da ljubi neku drugu, da spava s njom, da je voli, a makar da se radujem zbog toga. jer ja želim biti na njenom mjestu. i da se sutra udam za nekog drugog, uvijek ću se pitati što bi bilo da sam bila svoja s njim, imali bi savršen život.jer takvog ne upoznaš dvaput u životu. ili još gore, ako ostanem sama do kraja života. kako ću sa sobom živjeti?
Casablanca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 14:40   #60
Gle možda da si bila drukčija ne bi ni on bio takav, možda bi i on bio drukčiji, gori... To isto ne možeš znati.. Nekad ljudi ni sami ne znaju što žele, tj kad dobe ono što su navodno htjeli vide da ipak to nije to.. Ja mislim da ti nisi mogla biti svoja jer ti on za to nije dao prostora. Kažeš da te živcirao kad je bio prema tebi emotivan i nježan?! Mislim da jednostavno niste u bili u mogućnosti dati si međusobno što vam treba. Kad si netko međusobno odgovara tada sve teče prirodno kako treba. A ponavljam ako zbilja jeste jedno za drugo, vratit će se on tebi bez obzira na ovu drugu.. Ako se ne vrati onda ionako nije ni bio za tebe i nemaš šta žaliti. I u naizgled idealnim okolnostima ljudi se mogu zaljubiti u nekog drugog, ne znači da je netko kriv, nego to jednostavno nije bilo TO.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.