Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 09:48   #41
Imam ispunjen i ljubavni i socijalni život i zaista mi nema potrebe za dopisivanjem. Imam grupni chat na fejsu s društvom i često se čujem s djevojkom. To je količina dopisivanja koja me zadovoljava. Jasno, imam još ljudi koji su mi dragi, ali za njih izdvojim vrijeme uživo, povremeno. Sve u svemu, ne trošim puno vremena za dopisivanje, uvijek ću radije odabrati druženje uživo ili neku aktivnost, nego tipkanje na netu.

Ranije je bilo perioda kad sam bio solo i razišlo mi se društvo... pa sam bio više na netu. Povremeno bih se dopisivao s osobama koje su mi se činile zanimljivima, no, kao što je rekao nemo, dopisivanje bi trebalo biti spontano i neopterećeno, bez forsiranja ali i odugovlačenja.
Ne zanima me isključivo virtuala, tako da sam s osobama koje su (pre)daleko i ne postoji mogućnost upoznavanja uživo brzo prekinuo dopisivanje. No, kad mi je netko bio zanimljiv i relativno smo blizu, predložio sam upoznavanje uživo.
Treba postojati onaj klik, trenutak kad shvatiš da ti je osoba zanimljiva i htio bi vidjeti kako "diše" i kako će se komunikacija odvijati uživati. Ne vidim razloga zašto bih se nalazio s nekim ako nema tog uzbuđenja preko poruka... čisto sumnjam da može biti bolje uživo. Isto tako, ako druga strana odugovlači, očito se s njene strane taj klik nije dogodio. Pa nema smisla forsirati.

To je sva mudrost...
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 09:55   #42
Quote:
Ribbons Undone kaže: Pogledaj post
Je li svako dopisivanje nužno interludij*? Uvod u - nešto? Što? Prema tvojim riječima ispada da jest. A onda se pitam čemu forum, forumarenje - pa i moderiranje - uopće.

Edit: preludij. Koji mi je penis?!
Ciljao sam na dopisivanje u svrhu upoznavanja, te uparivanja s suprotnim spolom, jer sam iz uvodnog dobio da je o tome rijec.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 09:58   #43
Hmda, ok, ja stalno razmišljam o drugim kontekstima.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:17   #44
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Nema goreg od lažnog moraliziranja. Znaš postoji i opcija "tražiti pičke" i svejedno se interesirati za ženu kao osobu. Njezine interese, njezin život, prijatelje, obitelj etc. Traženje jednog neisključuje automatski drugo.
Naravno nije baš najpametnije i mudrije isticati ovo prvo, ali smješno je govoriti da prva želja uopće ne postoji, jbg seksualna smo bića.
ne znam gdje je tu lazno moraliziranje?

mnogi muski ovdje tvrde da se odmaknu od cure ako nije zainteresirana za vezu, drugi tvrde da je nagora stvar biti frendzoniran i da se odjebe kucku koja ne da pizde, ali voli musko drustvo sto znaci da je ta neka cura dobra samo ako je za parenje, a ako nije onda nije vrijedna njihove paznje.

slazem se sa svime sto pricas osim sa laznim moraliziranjem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:20   #45
Dopisivanje je po meni jedino gubitak vremena kada jedna strana hoće više, a druga strana to ne želi, ali joj svejedno šalje poruke i dopisuje se s njom svakodnevno. Dopisivao sam se sa dosta forumašica, s nekima sam čak i otišao na kavu, ali nakon toga smo shvatili očigledno da ni jedna ni druga strana ne želi ništa ozbiljnije i to je to.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:36   #46
Quote:
Ribbons Undone kaže: Pogledaj post
Hmda, ok, ja stalno razmišljam o drugim kontekstima.
Sve pet.

Al da, meni su beskonacna dopisivanja i ne slanja slike uvijek bila alarm da razgovor treba prekinuti.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 11:57   #47
Nemam ništa protiv dugog pa i puno duljeg dopisivanja.
Imam nekoliko vrlo lijepih dugogodišnjih pen pals s kojima je unaprijed bilo jasno da je druženje uživo malo vjerojatno (daljina, zauzetost, whatevz). Ali nekako je krenula komunikacija, bila je vrlo pismena, pametna, duhovita i zabavna, a nakon nekog vremena postala i vrlo prisna (ne u romantično-jebačkom smislu). Ta su "pisma" postala svojevrsni dnevnik, prostor za "stavljanje misli na papir" a takva virtualna poznanstva/prijateljstva mogu biti i te kako inspirativna.

Jednako tako, ukoliko postoji i drugi interes i geografska mogućnost da se on realizira, ne mislim da mora proći cijela vječnost do nalaženja. E sad, što je vječnost za jednog, ne mora biti i za drugog.
No, brzopotezna dopisivanja koja bi nakon "bok kak si super sviđa mi se tvoja boja očiju ajmo na pivu" isfrfljanih poruka trebala rezultirati ekspresnim nalaženjem su mi posve neshvatljiva - ne znam kome se da i tko ima toliko vremena da se nalazi s potpunim strancima?
E da, osim razmjene slike, dosta je korisno popričat i telefonski prije nalaženja. Ako nam je preko telefona komunikacija jadnjikava, velika je vjerojatnost da će biti i uživo.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:13   #48
Quote:
crvena13 kaže: Pogledaj post
:
No, brzopotezna dopisivanja koja bi nakon "bok kak si super sviđa mi se tvoja boja očiju ajmo na pivu" isfrfljanih poruka trebala rezultirati ekspresnim nalaženjem su mi posve neshvatljiva - ne znam kome se da i tko ima toliko vremena da se nalazi s potpunim strancima?
E da, osim razmjene slike, dosta je korisno popričat i telefonski prije nalaženja. Ako nam je preko telefona komunikacija jadnjikava, velika je vjerojatnost da će biti i uživo.
Ja sam vidis suprutno od tebe,ja nemam ni vremena ni volje ni zelje sa svojih 30 godina tipkati i trkeljati do beskonacnosti,bilo je mozda fora kad sam bio mladji pa je sve to tako nekako islo tim redosljedom al kad prodjes sto sta u zivotu onda meni ta dugaaa dopisivanja su samo tlaka i radje sam za RL nalazenje i kavu/pivu di mogu tih mjesec dva dopisivanja rijesiti vec na prvom susretu Takodjer zivkanje i tipkanje svaki dan i do ko zna kada da bi se nasli mi je totalno nepotrebna (pricam za sebe) ... razumijem da je potrebno ipucati pokoju poruku il poziv al nesto vise od toga mi nije napeto jer ne vidim svrhu toga kad mogu to sve u zivo napraviti
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:21   #49
Sve pet
Ako postoji obostrani interes, naravno da ne trebaju proći mjeseci i godine za nalažanje. No, taj interes se valjda javlja nakon tog famoznog dopisivanja. Kako znati da te netko zanima ako se barem malo ne upoznate?
Doduše, ja sam asocijalni introvertirani tip tako da vjerojatno i u tom grmu leži dio zeca.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:42   #50
Quote:
crvena13 kaže: Pogledaj post
Sve pet
Ako postoji obostrani interes, naravno da ne trebaju proći mjeseci i godine za nalažanje. No, taj interes se valjda javlja nakon tog famoznog dopisivanja. Kako znati da te netko zanima ako se barem malo ne upoznate?
Doduše, ja sam asocijalni introvertirani tip tako da vjerojatno i u tom grmu leži dio zeca.
Koliko je vremena to 'malo?' Ak s nekim intenzivno pricam 2-3 tjedna, te je ocigledno da interesa ima, a druga strana ne zeli poslat sliku i nac se na cugu, zasto da nastavljam dalje?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:53   #51
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Koliko je vremena to 'malo?' Ak s nekim intenzivno pricam 2-3 tjedna, te je ocigledno da interesa ima, a druga strana ne zeli poslat sliku i nac se na cugu, zasto da nastavljam dalje?
Rekla bih da je presudno ovo boldano - kvaliteta a ne kvantiteta.

Naravno da ako netko ne želi u tom periodu poslati sliku, a postoji obostrani interes i zemljopis dopušta da transcendentirate u 3D, sasvim je logično da će daljnja komunikacija biti upitna.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:54   #52
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Koliko je vremena to 'malo?' Ak s nekim intenzivno pricam 2-3 tjedna, te je ocigledno da interesa ima, a druga strana ne zeli poslat sliku i nac se na cugu, zasto da nastavljam dalje?
Ma i dva-tri dana (intenzivnijeg dopisivanja) je dovoljno da procijeniš da li ti je osoba dovoljno zanimljiva za upoznavanje uživo.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 12:55   #53
Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Ma i dva-tri dana (intenzivnijeg dopisivanja) je dovoljno da procijeniš da li ti je osoba dovoljno zanimljiva za upoznavanje uživo.
Slazem se, tak to nekako i ide. Nikad nisam vjerovao osobama koje imaju problem poslat svoju sliku.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:02   #54
Nakon koliko poruka je u redu poslat sliku ili izmijeniti neke osobne kontakte, kao što su: fejs, broj telefona...?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:03   #55
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Slazem se, tak to nekako i ide. Nikad nisam vjerovao osobama koje imaju problem poslat svoju sliku.
Meni čak nije problem povjerenje, ili sumnja da me laže... nego je očito previše povučena u sebe, prestrašena, ima problema s povjerenjem u ljude... i kao takva je nekompatibilna sa mnom, jer imamo totalno različita razmišljanja i poglede na neke stvari.

Quote:
creator8690 kaže: Pogledaj post
Nakon koliko poruka je u redu poslat sliku ili izmijeniti neke osobne kontakte, kao što su: fejs, broj telefona...?
Nakon 13. Ako ti je 13 nesretan broj, onda nakon 14.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:18   #56
Nije bolje da ju upoznas preko teksta malo pa da se onda vidite uzivo vec neko postovanje steknes o curi..a ovak da se vidite odmah na kavi nit se ne stignete ispricati o svemu o cemu bi se npr prek fejsa. I vecinom te napadne kave uzivo bez prethodnog dopisivanja rezltiraju lose..jako lose.
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:36   #57
Quote:
creator8690 kaže: Pogledaj post
Nakon koliko poruka je u redu poslat sliku ili izmijeniti neke osobne kontakte, kao što su: fejs, broj telefona...?
nema pravila
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 13:57   #58
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ne znam gdje je tu lazno moraliziranje?

mnogi muski ovdje tvrde da se odmaknu od cure ako nije zainteresirana za vezu, drugi tvrde da je nagora stvar biti frendzoniran i da se odjebe kucku koja ne da pizde, ali voli musko drustvo sto znaci da je ta neka cura dobra samo ako je za parenje, a ako nije onda nije vrijedna njihove paznje.

slazem se sa svime sto pricas osim sa laznim moraliziranjem.
Ispričavam se, onda sam krivo shvatio ono "ko trazis picku, a na zenu gledas kao na neko tkivo koje je naraslo oko picke onda je jasno da dopisivanje moze djelovati kao gubitak vremena". To sam shvatio kao lažno moraliziranje jer mislim da ima više razloga zašto bi netko mislio da je dugotrajno dopisivanje gubitak vremena. Još jednom moje isprike.

A što se tiče ovog novog kaj si napisao, pa djelomice i jesu u pravu. Iako se ni tu ne može govoriti generalno jer je svaki slučaj zaseban sam za sebe. Ali istina, ako lik traži isključivo seksualni odnos ili neku vezu a to curi nije u interesu pa nije li bolje za oboje to u startu prekinuti nego glumit da joj je prijatelj u nadi/želji da će jednom promjenit mišljenje? Tako da ne znam što je tu krivo napisano. Ili ovo drugo u vezi frendoniziranja, isto tako činjenica je da žene na sve to gledaju nešto drugačije od muškaraca. Na samom početku ili si joj materijal za mogućeg dečka ili samo prijatelja. Nemaju tu neku "sivu zonu" kako mi muški imamo gdje se to preklapa. Naravno opet govorim generalno i sigurno nebi cijeli ženski ili cijeli muški rod tako okarakterizirao ali neka razlika u muškom i ženskom gledanju na te stvari postoje...
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:24   #59
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Slazem se, tak to nekako i ide. Nikad nisam vjerovao osobama koje imaju problem poslat svoju sliku.
Ne zelis slati svoju sliku ako znas da izgledas lose na slici. Ili maksimalno odugovlacis sa razmjenom fotki u nadi da ces ostaviti dobar dojam i slika nece vise biti toliko presudna.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 14:26   #60
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ne zelis slati svoju sliku ako znas da izgledas lose na slici. Ili maksimalno odugovlacis sa razmjenom fotki u nadi da ces ostaviti dobar dojam i slika nece vise biti toliko presudna.
Ili se plašiš da te osoba s druge strane ne prepozna
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.