Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 23:00   #221
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
posto vidim dase situacija u tvom stomaku razigrava obzirom na nove nalaze eto da i ja dam nekakav komentar
Vecina bolova pocinje u predelu epigastrijuma bez obzira na uzrok bolova. to se definise kaonespecificni bol tv. celijacni bol .
on moze poceti kao gastroenteritis obican i tako se nastaviti nishodno ka debelom crevu narocito ako si neki nervozan tip osobe.
tj bol migrira u ICR tzv ileocekalni prostor gde je i "slepic"tzv apendiks
za apendiks je ipak najvazniji klinicki nalaz i ponekad bolovi mogu biti samo bockanje jer postoji fekolit u apendiksu jer tada nema upale. 50% slucajeva pocinje migriranjem bolA u ICR a 50% pocinje odmah dole u ICR,
tako da tu ponekad nije jasna situacija , da li je apendicitis u pitanju ili nesto drugo,obzirom da si musko jajnik-cista ti sigurno nije pukla.
moguce da jedes negde na nekom kiosku na divljaka pa si pored pljeskavice dobio i bonus salmonelicu.
ako imas bolove nocu koji te bude negde od ponoci do 2 h izjutra moze se lako desiti da imas nekakav ulkus, gastropatiju ili cak pankreatitis.(ovo vidi ako imas zute pege ispod ociju). Tada se bolovi mogu spustiti nize kao i zbog razvoja transudata koji obicno silaziporedcreva parakolicno desno krozz tzv parakolicni jarak kao reakcija creva na patnju.vidi dali imas bolove na prazan stomak , ili kad jedes. naravno bilo bi dobro da sa nekim ozbiljno popricas o svom problemu da ne ispadnes hipohondar.
polipi žk., hm mene da pitas ja bih ti odmah predlozio operativni tretman.
nadam se da moj haotican odgovorna tvoj delimican opis bolova mALO ublažava doživljaj realnosti i pokazuje blži uzrok bolova.
osnovni znaci za apendiks hm nisu ni leukociti ni temperatura,, tj. mtad je vec ocigledno elem kad stavis ruku na mesto gde bi treebalo da je apendiks pa otpustis naglo ruku tad zaboli uffff , mada nije bas sve tako jednostavno, npr.
neki hirurg Voskresensky je davno nekad smislio da ako povuces sa leve strane kosulju pacijenta i on dobije bolan grc teba ga operisati od apendicitisa hmmm medicina je skup varijacija koje ni ti ne mozes sam sve opisati cak i a hoces ali mozes pitati rodbinu i roditelje kako je njih boleo apendiks i da li su ga operisali pozdrav
p.s. naravno kolon iritabile sa levestrane i to je mzdatvoj uzrok bolova ali najpre popricaj sa nekim ako bas ne verujes..
Prvo, pokusaj pomoci laiku a da ne spominjes ileum cekum i parakolicni put. Kod upale crvuljka istina je da nema ni jedan siguran znak ali jos veca je istina da vise takvih znakova daju sigurnu indikaciju za op tretman.

Ulazi covjek i vuce za sobom desnu nogu, palpacijski postoje svi znakovi akutne upale crvuljka (Grassman, Blumberg, Horn, znak mišića opturatora, znak mišića psoasa.....), subfebrilna temperatura, mucnina ili povracanje, poviseni leukociti
Pitanje: Jel bi ga operirao i kolika je mogucnost da pogrijesis?
drmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 04:30   #222
Nemojte se ljudi moji ljutiti, ali ja nemam pojma kaj je to sve napisano u ova zadnja dva posta? Pa zar ipak mi ništa ne znači taj ultrazvuk? Dakle još uvijek postoji šansa da me crvuljak maltretira? Hm.... nemam pojma više? Kaj da čekam da me zgrabi onako opako ili? Ovo je sve sad postalo ludo. Hm... nemam pojma ni ja sam više kaj da radim...
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 16:31   #223
payuta ako su ti slikali rtg stomaka prikaci ga skeniranog uz neki post
please
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 20:22   #224
Quote:
drmed kaže: Pogledaj post
Ulazi covjek i vuce za sobom desnu nogu, palpacijski postoje svi znakovi akutne upale crvuljka (Grassman, Blumberg, Horn, znak mišića opturatora, znak mišića psoasa.....), subfebrilna temperatura, mucnina ili povracanje, poviseni leukociti
Pitanje: Jel bi ga operirao i kolika je mogucnost da pogrijesis?

operisao bih ga .
mogucnost greske? mene vise brine mogucnost da sam ga trebao operisati nego da nisam,
jednom je slepic bio ok spolja a unutra ispunjem gnojem .... komplikacije su brojne ako se ne operise na vreme.

a payuta..
to tvoje ne lici na apendiks ...nego ti opisi nama da li je to samo kad imas stolicu , ili su bolovi u vezi i sa uzimanjem hrane.
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 22:44   #225
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
operisao bih ga .
mogucnost greske? mene vise brine mogucnost da sam ga trebao operisati nego da nisam,
jednom je slepic bio ok spolja a unutra ispunjem gnojem .... komplikacije su brojne ako se ne operise na vreme.

a payuta..
to tvoje ne lici na apendiks ...nego ti opisi nama da li je to samo kad imas stolicu , ili su bolovi u vezi i sa uzimanjem hrane.
Koje? Kao ovo blago žarenje i bockanje? Ma ono je prisutno konstantno, mislim osjećam kao lagano ali skroz lagano žarenje u donjem dijelu trbuha i to u regiji ispod rebara prema kukovima. Ali bockanje se javi na par sekundi nekoliko puta dnevno. Nema grčeva ni razarajuće boli. Već je cijelo vrijeme prisutan taj neki čudan osjećaj nelagode, kao da se nešto dole dešava. Kada uzimam hranu onako sam blago nadut kao da sam se prežderao a recimo pojeo sam neku manju količinu hrane. Kao da gubim apetit, neznam... A stolicu imam svaki dan samo u ciklusima, kao dva dana je tvrđa pa jedan dan mekša i tako cijelo vrijeme se nastavlja. Neznam u čemu je fora, ali... bojim se da nije slijepo crijevo... eto to sad traje gotovo 2 tjedna.

evo fotki:

[img=http://img266.imageshack.us/img266/6789/uzv2lx1.th.jpg]

[img=http://img266.imageshack.us/img266/4993/uzv1pc8.th.jpg]
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 21:37   #226
Danas mi je bilo onak malo mučno. Bio sam u dućanu prijepodne i počela me je boljeti desna strana trbuha prema kukovima , bol je bila nalik na pritisak iznutra. Pa sam imao dva prolijeva i sad je stanje stabilno , nije mi mučno više. Samo što sam primjetio da imam neki čudan feeling u desnoj nozi, kao da je ful onako blago utrnula. Sad sjedim za kompom i nosim trenirku na sebi. Te točno preko hlača trenirke imam feeling kao da mi koža ne osjeti trenirku na njoj? Je li sad vrijeme za paniku? Može bit i cirkulacija ali opet svi vežu utrnulost noge sa upalom crvuljka. Ima li itko ikakvog iskustva sa operacijama u bolnici bez socijalnog zdravstvenog osiguranja? Koliko me može koštati boravak u bolnici i operativni zahvat, ziher u desetcima tisuća kuna. Fakat sam generalno nadrapao !
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 23:45   #227
pa dobro kaj meni nemože nitko odgovorit na moja pitanja?
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 14:57   #228
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Nemojte se ljudi moji ljutiti, ali ja nemam pojma kaj je to sve napisano u ova zadnja dva posta? Pa zar ipak mi ništa ne znači taj ultrazvuk? Dakle još uvijek postoji šansa da me crvuljak maltretira? Hm.... nemam pojma više? Kaj da čekam da me zgrabi onako opako ili? Ovo je sve sad postalo ludo. Hm... nemam pojma ni ja sam više kaj da radim...


Evo ovako paYuta. Polipi mogu i ne moraju biti opasni. Opasni postaju ako prijeđu u tumor ali to se ne mora desiti. Nisam medicinske struke i ovo ti pišem na temelju vlastitih iskustava (imam ih po crijevima jednog već i skidala). Što se tiče tvojih problema s crijevima imam jednu ne baš dobru vijest. Jedini način da budeš siguran što ti je je da odeš na rektoskopiju ili u slučaju potrebe kolonoskopiju. Razlika je što se kod rektoskopije gleda samo prvi dio crijeva, a kolonoskopija je pregled kompletnog crijeva. To je težak i odvratan pregled (isti su osim što se razlikuju po dubini do koje ti crijevo gurnu u dupe ), ali i potreban kad se ima problema s crijevima koji traju duže vrijeme jer je tumor na crijevu prilično podmukla bolest (i do 5 godina može postojati i početi raditi prave probleme tek kad je već kasno). U nekim bolnicama i privatnim klinikama možeš ga obaviti pod narkozom što je lakše za podnjeti. Razgovaraj s svojim liječnikom i pitaj ga za savjet. Nemoj se uplašiti odmah, ne znači da imaš tumor. Tvoji problemi mogu imati stvarno puno uzroka, ali nije se za igrati. Bolujem od ulceroznog kolitisa pa na moju žalost o tome znam više nego sam ikada željela znati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:19   #229
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Danas mi je bilo onak malo mučno. Bio sam u dućanu prijepodne i počela me je boljeti desna strana trbuha prema kukovima , bol je bila nalik na pritisak iznutra. Pa sam imao dva prolijeva i sad je stanje stabilno , nije mi mučno više. Samo što sam primjetio da imam neki čudan feeling u desnoj nozi, kao da je ful onako blago utrnula. Sad sjedim za kompom i nosim trenirku na sebi. Te točno preko hlača trenirke imam feeling kao da mi koža ne osjeti trenirku na njoj? Je li sad vrijeme za paniku? Može bit i cirkulacija ali opet svi vežu utrnulost noge sa upalom crvuljka. Ima li itko ikakvog iskustva sa operacijama u bolnici bez socijalnog zdravstvenog osiguranja? Koliko me može koštati boravak u bolnici i operativni zahvat, ziher u desetcima tisuća kuna. Fakat sam generalno nadrapao !
može biti crvuljak, ali može biti i sugestija ...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:56   #230
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Evo ovako paYuta. Polipi mogu i ne moraju biti opasni. Opasni postaju ako prijeđu u tumor ali to se ne mora desiti. Nisam medicinske struke i ovo ti pišem na temelju vlastitih iskustava (imam ih po crijevima jednog već i skidala). Što se tiče tvojih problema s crijevima imam jednu ne baš dobru vijest. Jedini način da budeš siguran što ti je je da odeš na rektoskopiju ili u slučaju potrebe kolonoskopiju. Razlika je što se kod rektoskopije gleda samo prvi dio crijeva, a kolonoskopija je pregled kompletnog crijeva. To je težak i odvratan pregled (isti su osim što se razlikuju po dubini do koje ti crijevo gurnu u dupe ), ali i potreban kad se ima problema s crijevima koji traju duže vrijeme jer je tumor na crijevu prilično podmukla bolest (i do 5 godina može postojati i početi raditi prave probleme tek kad je već kasno). U nekim bolnicama i privatnim klinikama možeš ga obaviti pod narkozom što je lakše za podnjeti. Razgovaraj s svojim liječnikom i pitaj ga za savjet. Nemoj se uplašiti odmah, ne znači da imaš tumor. Tvoji problemi mogu imati stvarno puno uzroka, ali nije se za igrati. Bolujem od ulceroznog kolitisa pa na moju žalost o tome znam više nego sam ikada željela znati.

Baš sjajno. Što se tiče pregleda.... obavio sam rektoskopiju prošle godine i to je bio nimalo ugodan pregled, štoviše opako bolan. Našli su mi onda vijenac unutarnjih hemeroida. Od onda nisam išao na preglede. Bio sam danas kod doktorice, išao sam sa zdravstvenom od svoje mame (snalazim se kako stignem) . Te mi je ona rekla da sumnja da je crvuljak već nešto oko crijeva pa mi je dala da pijem tablete zvane Rudakol. Spominjala je nekakvi iritabilni kolon, ovo ono, nisam pol toga shvatio te je rekla da se smirim i javim joj se za tjedan-dva . Nemam pojma, sadašnja bol je prisutna i osjećam u desnoj regiji trbuha ispod rebra tupu unutarnju bol poput pritiska iznutra. Ne povraćam, nemam temperaturu i imam stvarno neki funny feeling u desnoj nozi, kao da je ultra-blago utrnula, to sam već spomenuo. Te sam joj to i spomenuo ali doktorica je rekla da se ne zabrinjavam oko toga. Ništa trpit ću i dalje dok si za tjedan dana ne sredim zdravstveno a onda na neki ozbiljniji pregled moram zapičit. Apsolutno više nemam pojma koji mi je kur....
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 00:32   #231
Da ja tebe utješim payuta!!!

Ovako, stvarno se moraš smiriti pod hitno. Da nešto ustanovimo....život ti se u zadnje vrijeme svodi na razmišljanje o tome što ti je, misliš na sve najgore, a nemaš osiguranje, pa ta noga............MORAŠ SE SMIRITI.

Gle, pričala sam ti kako sam ja imala upalu sinusa pa još k tome bol u trbuhu i to dva tjedna, pa tvrda stolica, pa mrvicu svježe krvi na papiru nakon brisanja, napuhnutost, nadutost toliko da mi je koža na trbuhu popucala.....i znaš šta....što se mene ticalo, ja sam već imala rak debelog crijeva i govorila sam da na kolonoskopiju idem samo mrtva.
Doktorica je na početku svega, iako joj nisam ni ispričala do kraja što mi je, zbrusila da mi nije ništa, posvađala sam se s njom jer je odvratna(no to je sad druga priča-prebacila sam se) i nije mi se dalo njoj opet ići.

Dečko mi je rekao da se probam opustiti, da posebno jer su sinusi prošli, se probam usredotočiti na svakodnevne stvari, spremanje ispita, da se manje pipkam i dirkam po trbuhu, da ne mislim na najgore i da imam u glavi misao da će sve to proći da mi je najvjerojatnije to od silnih lijekova, od ležanja tvrda stolica, od tvrde stolice malo krvi..........


.....i tako je i bilo. Usredotočila sam se na ispit, na druge stvari, prestala razmišljati o najgorem, doduše, i promijenila prehranu da spriječim nadutost i tvrdu stolicu.....i evo, sve je u najboljem redu.

Dragi moj, opusti se, odi van, pozovi neku curu na piće....ma što god. Meni je pomoglo i razmišljanje da šta sad, ak se srušim negdje, završit ću u bolnici i riješit će se sve, a do tada, dok god hodam, dobro je.

Sretno stari i pripazi i ti malo na prehranu. Puno voća i povrća, za dobru peristaltiku crijeva, u dm-u uzmi laneno sjeme i dbije, tri žličice stavi u jogurt i tako svaki dan. Bez brige, to ti je prirodni regulator koji ne izaziva navikavanje. i pij puno, puno, puno tekućine.

I pozitivno razmišljanje. Uostalom to ti je savjetovala i tvoja doktorica. I kupi si ak treba nešto za smirenje, ali na biljnoj bazi, i nemoj da te pritom bude sram. Dobar ti je Persen(meni je jako pomogao) ili čaj od valerijane. Kupi lavandu pa se napari time...lavanda ti jako umiruje.

Sretno još jednom i žao mi je da se tako mučiš, više psihički nego fizički.....pa ako trebaš kakav savjet, tu sam. I razumijem te jer sam ja već bila plakala da ne želim umrijeti.

Pozdrav, veeeeeeeeeeeeliki!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 03:08   #232
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Da ja tebe utješim payuta!!!

Ovako, stvarno se moraš smiriti pod hitno. Da nešto ustanovimo....život ti se u zadnje vrijeme svodi na razmišljanje o tome što ti je, misliš na sve najgore, a nemaš osiguranje, pa ta noga............MORAŠ SE SMIRITI.

Gle, pričala sam ti kako sam ja imala upalu sinusa pa još k tome bol u trbuhu i to dva tjedna, pa tvrda stolica, pa mrvicu svježe krvi na papiru nakon brisanja, napuhnutost, nadutost toliko da mi je koža na trbuhu popucala.....i znaš šta....što se mene ticalo, ja sam već imala rak debelog crijeva i govorila sam da na kolonoskopiju idem samo mrtva.
Doktorica je na početku svega, iako joj nisam ni ispričala do kraja što mi je, zbrusila da mi nije ništa, posvađala sam se s njom jer je odvratna(no to je sad druga priča-prebacila sam se) i nije mi se dalo njoj opet ići.

Dečko mi je rekao da se probam opustiti, da posebno jer su sinusi prošli, se probam usredotočiti na svakodnevne stvari, spremanje ispita, da se manje pipkam i dirkam po trbuhu, da ne mislim na najgore i da imam u glavi misao da će sve to proći da mi je najvjerojatnije to od silnih lijekova, od ležanja tvrda stolica, od tvrde stolice malo krvi..........


.....i tako je i bilo. Usredotočila sam se na ispit, na druge stvari, prestala razmišljati o najgorem, doduše, i promijenila prehranu da spriječim nadutost i tvrdu stolicu.....i evo, sve je u najboljem redu.

Dragi moj, opusti se, odi van, pozovi neku curu na piće....ma što god. Meni je pomoglo i razmišljanje da šta sad, ak se srušim negdje, završit ću u bolnici i riješit će se sve, a do tada, dok god hodam, dobro je.

Sretno stari i pripazi i ti malo na prehranu. Puno voća i povrća, za dobru peristaltiku crijeva, u dm-u uzmi laneno sjeme i dbije, tri žličice stavi u jogurt i tako svaki dan. Bez brige, to ti je prirodni regulator koji ne izaziva navikavanje. i pij puno, puno, puno tekućine.

I pozitivno razmišljanje. Uostalom to ti je savjetovala i tvoja doktorica. I kupi si ak treba nešto za smirenje, ali na biljnoj bazi, i nemoj da te pritom bude sram. Dobar ti je Persen(meni je jako pomogao) ili čaj od valerijane. Kupi lavandu pa se napari time...lavanda ti jako umiruje.

Sretno još jednom i žao mi je da se tako mučiš, više psihički nego fizički.....pa ako trebaš kakav savjet, tu sam. I razumijem te jer sam ja već bila plakala da ne želim umrijeti.

Pozdrav, veeeeeeeeeeeeliki!!!
Fakat si legenda, thanx! Samo pozitivno!
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:29   #233
Samo pozitivno!!!

A danas van, u grad, nekud, ispucaj se, iživi se!!!! Treba ti!

mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:48   #234
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Baš sjajno. Što se tiče pregleda.... obavio sam rektoskopiju prošle godine i to je bio nimalo ugodan pregled, štoviše opako bolan. Našli su mi onda vijenac unutarnjih hemeroida. Od onda nisam išao na preglede. Bio sam danas kod doktorice, išao sam sa zdravstvenom od svoje mame (snalazim se kako stignem) . Te mi je ona rekla da sumnja da je crvuljak već nešto oko crijeva pa mi je dala da pijem tablete zvane Rudakol. Spominjala je nekakvi iritabilni kolon, ovo ono, nisam pol toga shvatio te je rekla da se smirim i javim joj se za tjedan-dva . Nemam pojma, sadašnja bol je prisutna i osjećam u desnoj regiji trbuha ispod rebra tupu unutarnju bol poput pritiska iznutra. Ne povraćam, nemam temperaturu i imam stvarno neki funny feeling u desnoj nozi, kao da je ultra-blago utrnula, to sam već spomenuo. Te sam joj to i spomenuo ali doktorica je rekla da se ne zabrinjavam oko toga. Ništa trpit ću i dalje dok si za tjedan dana ne sredim zdravstveno a onda na neki ozbiljniji pregled moram zapičit. Apsolutno više nemam pojma koji mi je kur....

Iritabilni kolon ima slične simptome kao ulcerozni kolitis i crohnova bolest. Iskreno kad si napisao simptome posumnjala sam na njega, ali kako nisam doktor nisam se upuštala u dijagnoze. Prvo što moraš je pregledom isključiti ove dvije spomenute bolesti. Obje su kronične upale crijeva, teške i doživotne. Za razliku od njih iritabilni kolon je izlječiv uz trud, smanjenje stresa i promjenu prehrane. Evo ti linkovi da možeš pročitati nešto više.

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1066/1/

http://www.garevac.com/besp_servisi/medicina/arhiva/sindrom%20debelog%20crijeva.htm
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:03   #235
Pišem i ovdje u nadi da će mi netko odgovoriti... Danas sam za ručkom pojela jedan dio zuba... Točnije, nešto što liči na zub. To mi je zubarica stavila u zub da mi podržava pastu 20-tak dana i danas mi se otkrhnulo... šta da radim? Da li će mi biti loše od toga?
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 20:50   #236
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Pišem i ovdje u nadi da će mi netko odgovoriti... Danas sam za ručkom pojela jedan dio zuba... Točnije, nešto što liči na zub. To mi je zubarica stavila u zub da mi podržava pastu 20-tak dana i danas mi se otkrhnulo... šta da radim? Da li će mi biti loše od toga?
Ne brini, ja sam nekoliko puta si potrgo komad zuba i to kutnjaka i skupa sa hranom progutao odvaljeni dio zuba i plombe. I živ sam dan danas. Zubarica mi je taj krater jedva nekako zapunila novom plombom i sve je okej. i to mi se je desilo kad sam jeo onu prženu koruzu iz Getroa, kao grickalice a ful je tvrda. Jao!
__________________
oink ! oink ! buit ! buit !
paYuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:00   #237
Quote:
paYuta kaže: Pogledaj post
Ne brini, ja sam nekoliko puta si potrgo komad zuba i to kutnjaka i skupa sa hranom progutao odvaljeni dio zuba i plombe. I živ sam dan danas. Zubarica mi je taj krater jedva nekako zapunila novom plombom i sve je okej. i to mi se je desilo kad sam jeo onu prženu koruzu iz Getroa, kao grickalice a ful je tvrda. Jao!
nadam se da ću i ja sutra isto tako biti živa thx!
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:12   #238
Stari moj, ti imaš lošu probavu i ne brini se. Kada se napuhneš, kad ti se od govana začepe crijeva, tada ti se vjetrovi i sve digne prema gore i osjetiš te tupe bolove (katkad oštre) posvud, a katkad zamalo da ne i u području prsa. Imaš lošu probavu i to ti je to.
Jedi mandarinke i pij sirupe od naranče navečer (nemoj pretjerati u količini) i ujutro ćeš imati proljev i pročistiti se. Ne jedi nikad suhu hranu, već neka uvijek bude miješano, npr: sir, meso, tjestenina, paradajz sos, neka salata začinjena maslinovim uljem (pravim) i octom i probaj izbjegavati da nakon ručka piješ vodu, već si na pojedeno uvijek popij nešto što će ti lakše razgraditi hranu u želucu (nešto kiselije) kao što je vino, sirup od naranče ili tako nešt. Hrana je obično masna, a voda nije, a znaš da se mast i voda ne miješaju.
I to ti sve ne govorim sada sa nekakvog znanstvenog stajališta, već iz osobnog iskustva jer sa probavom imam problema skoro cijeli život. I piva je dobra za probavu i ako se naločeš nje navečer ujutro ćeš imati proljev, no ako se navečer naločeš crnog vina zbog tanina u njemu ćeš ujutro biti zaštopan (a to je puno gore od proljeva vjeruj). Vodu pij tek nakon što popiješ nešto drugo na hranu. I ne jedi prekasno navečer. Ako ideš spavati recimo u ponoć, sredi si da do max 20h si povečeraš.
Za kontoliranje probave ti je potrebna najveća životna vještina i umijeće, te ako si ušao u fazu probavnih smetnji tada na vrijeme počni vodit brigu oko prehrane i pijače.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:48   #239
trpi
profesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:22   #240
Ima "ja" PRAVO. Toliko je veliko umijeće pametno i zdravo se hraniti, da je to jedna nova znanost. Ja kad sam počela ali stavrno puno voća i povrća jesti, i samo integralni kruh sa sjemenkama, i puuuuno tekućine...pa acidofili, lggeovi....i u jedan još dodam 2 žličice sjemena lana....puno, puno, puno mi je bolje. I samo nek malo odstupim od toga, opet napuhnutost, nadutost, loše se osjećam. Trbuh k'o u 7.mjesecu trudnoće.

Zato payuta, dok si jo mlad i dok nisi u potpunosti usvojio neke loše prehrambene navike....navikni se na hranu od koje će se tvoje tijelo osjećati bolje. Naravno, nekad se smije požnjopati komad pizze.

I stavrno, od crijeva i zraka u njima čovjeka može probadati pa sve do prsa!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.