Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 23:28   #301
Pročitala sam cijeli topic, vidim da puno ljudi priča o uklanjanju ožiljaka od akni laserom, ali nitko ne spominje tretmane baš protiv akni.

Pitam jer Poliderma tvrdi da se akne daju tretirati i sljedečim tretmanima, mnogi od tih su laseri, neki su radiovalovi:

http://www.poliderma.hr/usluge/akne/...retiranje_akni
Quote:
Neodimij Yag laser

Efekt lasera temelji se na protuupalnom učinku i uništenju lojnih žlijezda. Lice ne bude suho jer se lojne žlijezde ne unište u cijelosti niti trajno, već na duži period te su potrebni tretmani održavanja. Tretman potiče razvoj novog kolagena te smanjuje blaže ožiljke. Zbog efekta pomlađivanja koža bude nježnija, glađa i zategnutija bez oporavka. Dolazi do smanjivanja pora i mašćenja lica. Metoda je pogodna kod žena jer istovremeno uklanja dlake na mjestu tretmana te se preporuča posebno kod akni u području brade, čeljusti i vrata. Potrebno je 3-5 tretmana s razmakom od 20 do 30 dana između tretmana. Tretmani održavanja provode se jedanput svakih 6 do 12 mjeseca ili po potrebi. Nema oporavka nakon tretmana.


Radiovalovi

Tretman se preporuča kod pojačanog mašćenja, proširenih pora te upalnih akni. Radiovalovi djeluju kao Neodimij Yag laser, ali imaju jači efekt jer prodiru dublje, no ne uklanjaju dlake. Broj tretmana i tretmani održavanja slični su kao kod Neodimij Yag lasera. Zbog jakog protuupalnog efekta moguće je kratkotrajno pogoršanje upaljenih akni nakon tretmana, što se brzo povuče. Potrebno je 3 do 5 tretmana uz povremeni tretman održavanja. Nije potreban oporavak.


Frakcijski radiovalovi

Djeluju slično kao i obični radiovalovi, ali uz peeling efekt te su posebno pogodni kod ožiljaka, proširenih pora i pojačanog mašćenja kože. Imaju jači efekt od običnih radiovalova. Cilj tretmana je izazivanje mikroskopskih oštećenja ispod kože koja se izbacuju te se tako rješavaju ožiljci. Zbog toplinskog efekta znatno se uništavaju lojne žlijezde i proširene pore, ne trajno nego na duže vrijeme te koža nikad ne bude suha. Tretman se posebno preporuča kod upaljenih akni jer ima jaki protuupalni efekt. Tretman traje svega oko 60 sekundi za cijelo lice te je najbrži tretman za liječenje akni. Potrebno je oko 3 tretmana uz povremeno pokoji tretman održavanja. Razmak između tretmana je 30 do 90 dana. Lice nakon tretmana bude kao da ste pocrvenili na suncu, što se povuče za nekoliko sati do unutar jednoga do dva dana. Sutradan možete staviti make up.


Frakcijski laseri

Djeluju slično kao frakcijski radiovalovi, ali umjesto elektromagnetske energije koriste optičku energiju. Koriste se kod proširenih pora i ožiljaka na licu. Zbog peeling efekta onemogućavaju razvoj komedona jer sprječavaju začepljivanje otvora lojnih žlijezda na površini. Klasični peelinzi koriste se u iste svrhe samo imaju znatno slabiji efekt uz dulji oporavak. Broj tretmana, oporavak i tretmani održavanja slični su kao kod frakcijskih radiovalova.


AFT tretman

Koristi se optička energija koja uništava bakterije uz protuupalni efekt. Metoda se najviše koristi za uklanjanje crvenila kože nakon jače upaljenih akni. Crvenilo kože često više smeta od samih akni te ožiljaka, jer se teško prikriva. Nažalost, crvenilo blijedi jako sporo kroz 1 do 2 godine. Potrebno je prosječno 1 do 3 tretmana. Tretman pomlađuje i oporavlja kožu. Oporavka nakon tretmana većinom nema ili se eventualno sutradan stavi make up.


KTP i Pulsed Dye laser

Koriste se u iste svrhe kao AFT tretman te imaju isti efekt. Potrebno je 1 do 3 tretmana. Oporavka uglavnom nema, osim ponekad kod Pulsed Dye lasera gdje može zaostati modrica koja prolazi kroz nekoliko dana, a prikriva se make upom.
Sumnjičava sam jer zvuči genijalno, a ne mogu naći nikog da je išao na neki takav tretman, čak ni po googlu, nalazim samo uklanjanje ožiljaka laserom, ali ne i samih akni.

Ja inače imam problema s policističnim jajnicima i stvarno sam već na rubu živaca. Probala sam sve osim roakutana. Sve žive antibiotike, kontracepcije i dodatne antiandrogene. Najbolje rezultate sam imala s flucinomom no počeo mi je oštećivati jetru, pa ga više ne mogu koristiti i ginekolog mi je preporučio da probam akne rješiti na neki kozmetički način.
Roakutana se bojim jer em ima milijardu nuspojava, em sam već imala problema s oštećenjem jetre od ljekova, em imam PCOS i čitam po internetu da roakutan nema trajni učinak kod žena s policističnim jajnicima.

Znam da ni ovi laserski/radiovalni tretmani gore isto nisu trajni, ali ti barem ne unište cijeli organizam kao roakutan. U neku ruku čini se da djeluju kao lokalizirani roakutan - sprže ti lojne žlijezde? Naravno, AKO uopće to sve funkcionira tako lijepo kako su si oni napisali.

Iskustva, mišljenja? Nadam se odgovoru od Phoenixa

Zadnje uređivanje tinar : 18.03.2010. at 23:37.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 14:32   #302
Ni jedna od poznatih tehnologija NECE ukloniti stvaranje uplanih,gnojnih akni/pristeva,vec ce je samo umanjiti ili pak umanjiti nastale oziljke ili pigmentacije (u ovom slucaju se cak ponekad moze pricati i o uklanjanju). Pristici nastaju ponajvise radi hormonalne neavnoteze i tu tehnologija ne igra ulogu. Moze samo umanjiti neke upalne porcese i lucenje loja ,te se iz tog razloga moze upotrebljavati kao adjuvantna terapija kod tezih slucajeva te kao glavna terapija kod laksih gdje su prisutne vise manje pigmentacije (roza boje) i lokalizirani manji uplani procesi (gdje ce pomoci u smirivanju upale).
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:04   #303
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Ni jedna od poznatih tehnologija NECE ukloniti stvaranje uplanih,gnojnih akni/pristeva,vec ce je samo umanjiti ili pak umanjiti nastale oziljke ili pigmentacije (u ovom slucaju se cak ponekad moze pricati i o uklanjanju). Pristici nastaju ponajvise radi hormonalne neavnoteze i tu tehnologija ne igra ulogu. Moze samo umanjiti neke upalne porcese i lucenje loja ,te se iz tog razloga moze upotrebljavati kao adjuvantna terapija kod tezih slucajeva te kao glavna terapija kod laksih gdje su prisutne vise manje pigmentacije (roza boje) i lokalizirani manji uplani procesi (gdje ce pomoci u smirivanju upale).
Hvala na odgovoru!

No znaš šta ja ne kužim, kolko sam ja do sad shvaćala akne, pa zar nije lučenje loja je glavni problem? Tako mi je barem to objasnilo par dermatologa - kad imaš povišeni slobodni testosteron, on pridonosi jačem radu lojnih žlijezdi u koži, a bakterije se vole množiti u tom loju, i zato se stvaraju upalni procesi.

Kad sam pila antiandrogene hormone jedino što mi se desilo je bilo da mi se koža više nije mastila. Ni kosa mi se nije mastila. I onda su se akne povukle.

Pa onda ako neki tretman smanjuje lučenje loja, kako ne pomaže aknama? Mislim nemoj me krivo shvatiti, meni je jasno da ti tretmani nisu ZA UVIJEK, no ako imaju neki efekt i on drži recimo par mjeseci, to je po meni čisto ok! Samo da ima neki efekt...

Zadnje uređivanje tinar : 21.03.2010. at 15:11.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:17   #304
Nemoj zaboraviti da to pojacano lucenje dolazi radi hormona,a protiv toga se moze samo opet hormonima. Svijetlo moze samo dodatno pomoci,no nije glavna terapija ,osim u blagim slucajevima.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:18   #305
hmmph.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:58   #306
Šta mislite o Laser Genesis-u (neabrazivni tretman laserom koji je isključivo namijenjen uklanjanju plitkih bora, sužavanju širokih pora i suzbijanju crvenila kože lica) ? Da li je neko išao na tretmane, kakvi su rezultati ??
Bisou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:19   #307
Quote:
eyedetox kaže: Pogledaj post
Jel netko laserski odstranjivao kapilare na licu?
Bila sam na IPL-u da mi malo sredi neku hiperpigmentaciju, pa sam doktoricu pitala može li mi malo po kapilaricama oko nosa i na bradi proći s tim. Naime, prije sam te iste kapilarice isto tretirala IPL-om, doduše samo jednom-dvaput i uvijek su se sve vratile. Ali rekla mi je da je za to bolji laser (ne znam točno koji tip), pa mi ih je ovaj put tretirala laserom. Boli kao sam vrag i više nikad ne bi išla na to.

Sada, dva tjedna nakon toga, još uvijek imam par crvenih fleka , nadam se da će proći, da se nisu neke kapilare još oštetile tim djelovanjem lasera. Čekam još desetak dana, pa ako ne prođe idem pitat doktoricu koja mi je radila šta je s tim. Inače, rekla mi je da za kapilare treba nekoliko tretmana laserom, nije dosta samo jedan.
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 21:02   #308
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Bila sam na IPL-u da mi malo sredi neku hiperpigmentaciju, pa sam doktoricu pitala može li mi malo po kapilaricama oko nosa i na bradi proći s tim. Naime, prije sam te iste kapilarice isto tretirala IPL-om, doduše samo jednom-dvaput i uvijek su se sve vratile. Ali rekla mi je da je za to bolji laser (ne znam točno koji tip), pa mi ih je ovaj put tretirala laserom. Boli kao sam vrag i više nikad ne bi išla na to.

Sada, dva tjedna nakon toga, još uvijek imam par crvenih fleka , nadam se da će proći, da se nisu neke kapilare još oštetile tim djelovanjem lasera. Čekam još desetak dana, pa ako ne prođe idem pitat doktoricu koja mi je radila šta je s tim. Inače, rekla mi je da za kapilare treba nekoliko tretmana laserom, nije dosta samo jedan.
Zastiti si obavezno tu upalu od sunca jer ce ti ostati pigmentacija. Vjerojatno je radjeno sa Nd:YAG-om. Zona nosnica najvise boli,pogotovo ukoliko se ne ohladi adekvatno. Iako nista pretjerano.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 23:09   #309
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Zastiti si obavezno tu upalu od sunca jer ce ti ostati pigmentacija. Vjerojatno je radjeno sa Nd:YAG-om. Zona nosnica najvise boli,pogotovo ukoliko se ne ohladi adekvatno. Iako nista pretjerano.
Hvala ti.
A misliš li da će mi to crvenilo proći i šta sad da radim - da ga mažem s nečim?

To su 2-3 crvenkaste flekice, bile su nakon tretmana natečene, onako kao male kvržice, pa se postepeno smanjivale, sad su se smanjile tj. nestale, nema više natekline, sve je u razini kože, ali je crvenkasto. Na bradi manje - tu je najbolje izblijedio, ali dvije kod nosnice (sami pregib) i blizu nosa se još dosta vide. Kad pogledam na povećavajuće ogledalo vidim da su ispod tog crvenila i dalje kapilare, dakle nisu maknute, ali crvena fleka je tu.

Zanimljivo, s druge strane nosa nije došlo do takve reakcije.

Je li OK da to tako postepeno i duže vrijeme prolazi ili se s tih par flekica nešto zakompliciralo?

Rekla mi je dr. da se to treba tretirati nekoliko puta (s razmacima od najmanje mjesec dana), no ja ne bih više išla na to, budući da me prilično bolilo, a i bojim se da se nešto ne iskomplicira, jer me sad te flekice brinu.
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 23:01   #310
Jao, Phoenixe, gdje si?

__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 10:42   #311
Quote:
Blond_Fairy kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
A misliš li da će mi to crvenilo proći i šta sad da radim - da ga mažem s nečim?

To su 2-3 crvenkaste flekice, bile su nakon tretmana natečene, onako kao male kvržice, pa se postepeno smanjivale, sad su se smanjile tj. nestale, nema više natekline, sve je u razini kože, ali je crvenkasto. Na bradi manje - tu je najbolje izblijedio, ali dvije kod nosnice (sami pregib) i blizu nosa se još dosta vide. Kad pogledam na povećavajuće ogledalo vidim da su ispod tog crvenila i dalje kapilare, dakle nisu maknute, ali crvena fleka je tu.

Zanimljivo, s druge strane nosa nije došlo do takve reakcije.

Je li OK da to tako postepeno i duže vrijeme prolazi ili se s tih par flekica nešto zakompliciralo?

Rekla mi je dr. da se to treba tretirati nekoliko puta (s razmacima od najmanje mjesec dana), no ja ne bih više išla na to, budući da me prilično bolilo, a i bojim se da se nešto ne iskomplicira, jer me sad te flekice brinu.
Reakcija je dokumentirana. Trenutno ti je ta zona upaljena. Nis posebno. I to ce proci,samo treba zastiti kao sto sam rekao. Vjerojatno ce se trebati tretirati jos.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:45   #312
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Reakcija je dokumentirana. Trenutno ti je ta zona upaljena. Nis posebno. I to ce proci,samo treba zastiti kao sto sam rekao. Vjerojatno ce se trebati tretirati jos.
Hvala.

Prolaze crvene flekice. Zapravo skoro da nema više crvenila, ali - čudno - na jednom mjestu gdje je bila crvena fleka, pored nosa, sad se sve "stislo" u neki jako mali prištić, čak s nešto malo gnoja na vrhu (čini mi se) , a u pregibu kod nosnice fleka nije više crvena nego vrlo mala, nekako tamna - modra. Valjda će i to proći!

Samo ja na taj laser definitivno više ne bih, neugodan mi je je i zastrašio me.

Ima li neka metoda koja manje boli i peče, s manjom mogućnošću upale?

(Bila sam već za iste kapilare, oko nosa i na bradi, na IPL-u prije nešto više od godinu dana i mogu reći da se sve jako brzo vratilo).
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 23:33   #313
Ovisi sa kojim instrumentom rade. Mislim da je koristen Nd:YAG laser koji je poznat po tome sto razbije kapilare (zato imas masnicu). Trebalo bi ici na zeleni laser (KTP). On je jedan od najboljih izbora za lice. U svakom slucaju bolji od Nd:YAG-a
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:26   #314
Samo da javim, prvenstveno Phoenixu (i hvala ti ), prošle su mi te crvene fleke, ali na jednom mjestu, ovo gdje mi se počeo stvarati taj mali gnojni prištić pored nosa (nakon što je crvena fleka prošla) i dalje se u toj pori nakuplja nešto malo gnoja (ili sebuma), više ne znam šta je to...

To prije tu nije bilo, kao da je to laserom nadraženo i uopće ne kužim tu raekciju, otkud na tom mjestu gnoj (prvo je bio kao mali prištić, s malo gnoja na vrhu, a sad više liči na miteser iz kojeg bi svaki dan moglo nešto izaći ).

U svakom slučaju, meni se čini da mi je ta reakcija predugo trajala, a s jedne strane nosa uopće ne vidim da su kapilare išta otišle (s druge strane nosa ipak jesu, vidljivo je). Nekako mi se ne da ići na to, pa onda opet morati 20 dana hodati zažbukana puderom da prekrijem te fleke, prištiće itd.

Ne znam kako to ide s elektrokoagulacijom.
__________________
Keep a green tree in your heart and perhaps a singing bird will come
Blond_Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:05   #315
Može li nestručno rukovanje aparatom tijekom tretmana radiofrekvencijom (ili prejaka ta struja ili šta već) uzrokovat nove strije i oštećenje kože, naime, dosad sam bio na dva tretmana radiofrekvencijom kod kirurga, koža je čvršća i nije više onako ''isprazna'', no sa strijama se nije niš specijalno dogodilo, blijede pomalo, uže ništa nisu, meni je već problem što su mi se na tom mjestu 2-3 strije proširile za koji centimetar, kako koja, strije sam dobio prošle godine u 10. mjesecu i do veljače ove godine nisam bio na nikakvom tretmanu i 4 mjeseca nije koža ni točkicu dalje popucala, a sad unazad tri mjeseca otkad idem na tretmane evo puca, malo, ali ipak puca. Da napomenem, ja to novo puknuće ne primijetim odmah nakon tretmana, nego se dogodi tek 15-20 dana kasnije, nikad na skroz novom mjestu, već se postojeće strije malo prošire. Strije imam na desnoj ruci, zanimljivo imam par maleckih i na lijevoj koje sam odlučio ne tretirati jer se jedva vide i na toj strani nije ništa dalje popucalo...

Kirurg mi je rekao bar 4-5 tretmana u razmaku 3-4 tjedna, no evo prošlo je mjesec i pol od zadnjeg jer se ja ne usudim ić, može li se što dogoditi ako prekinem tretmane? Hoće li koža opet postati onako ''isprazna''?

Zadnje uređivanje FFdreamer : 27.04.2010. at 12:12.
FFdreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 23:45   #316
Pitanje za Phoenix-a :

Poštovani,
vidim da se razumijete u ovu temu pa Vas molim savjet,
naime, unazad 10 godina imala sam akne, i to teži oblik,
prvo su mi dijagnosticirane: acne vulgaris, pila sam roaccutane, i diane 35, jer su kao uzrok navedeni policistični jajnici.
Zatim se stanje umirilo, no opet je počelo nakon 8 mjeseci sve iznova, iako manje agresivno.
Zadnja dijagnoza mi je acne papulosa.

Prema mojoj nestručnoj procjenu imam brojne sitnije do srednje ožiljke i otvorene pore po cijelom čelu,
po obrazima mrlje i ožiljke i jedan poveći ožiljak koji je iznad ravnine kože.
Po bradi imam nešto poput cista koje se tu i tamo pojave, najčešće prije menstruacije i radi stresa, te nekoliko ožiljaka.
Jako mi smetaju ožiljci, osobito ovaj koji je iznad ravnine kože i htjela bih ublažiti stvaranje novih akni, jer već imam 21 godinu, a lice mi je kao da sam 15-godišnjakinja.

Lice mi je dehidrirano od raznih lokalnih preparata koji samo isušuju kožu, bez nekih većih rezultata.
Kad koristim proizvode za akne, koža se isuši i sva se peruta, iako neki preparat držim 5-10 minuta samo na kritičnim mjestima, nakon par dana korištenja takve kozmetike, ne mogu niti nanjeti make up koliko je koža suha.
Trenutno koristim proizvode za osjetljivu kožu te isušenu. Odgovara mi la roche posay za jako suhu kožu.
No to ne djeluje protiv akni.
Vrtim se u krug.

Zanima me kako i gdje mogu riješiti svoj problem, dakle, barem ublažiti stvaranje novih akni te dal se mogu sitniji ožiljci i mrlje u potpunosti ukloniti?
I koja je okvirna cijena laserskog tretmana cijelog lica?
Znam da je to teško reči bez pregleda, ali barem otprilike me zanima. Jer sam studentica, pa ovisim o roditeljima.
Još jedan problem koji su mi policistični jajnici donjeli, je dlakavost po bradi te iznad gornje usne, pa me zanima dal bi se i to moglo ukloniti u istom tretmanu.

Unaprijed hvala
debra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 19:59   #317
Quote:
debra kaže: Pogledaj post
Pitanje za Phoenix-a :

Poštovani,
vidim da se razumijete u ovu temu pa Vas molim savjet,
naime, unazad 10 godina imala sam akne, i to teži oblik,
prvo su mi dijagnosticirane: acne vulgaris, pila sam roaccutane, i diane 35, jer su kao uzrok navedeni policistični jajnici.
Zatim se stanje umirilo, no opet je počelo nakon 8 mjeseci sve iznova, iako manje agresivno.
Zadnja dijagnoza mi je acne papulosa.

Prema mojoj nestručnoj procjenu imam brojne sitnije do srednje ožiljke i otvorene pore po cijelom čelu,
po obrazima mrlje i ožiljke i jedan poveći ožiljak koji je iznad ravnine kože.
Po bradi imam nešto poput cista koje se tu i tamo pojave, najčešće prije menstruacije i radi stresa, te nekoliko ožiljaka.
Jako mi smetaju ožiljci, osobito ovaj koji je iznad ravnine kože i htjela bih ublažiti stvaranje novih akni, jer već imam 21 godinu, a lice mi je kao da sam 15-godišnjakinja.

Lice mi je dehidrirano od raznih lokalnih preparata koji samo isušuju kožu, bez nekih većih rezultata.
Kad koristim proizvode za akne, koža se isuši i sva se peruta, iako neki preparat držim 5-10 minuta samo na kritičnim mjestima, nakon par dana korištenja takve kozmetike, ne mogu niti nanjeti make up koliko je koža suha.
Trenutno koristim proizvode za osjetljivu kožu te isušenu. Odgovara mi la roche posay za jako suhu kožu.
No to ne djeluje protiv akni.
Vrtim se u krug.

Zanima me kako i gdje mogu riješiti svoj problem, dakle, barem ublažiti stvaranje novih akni te dal se mogu sitniji ožiljci i mrlje u potpunosti ukloniti?
I koja je okvirna cijena laserskog tretmana cijelog lica?
Znam da je to teško reči bez pregleda, ali barem otprilike me zanima. Jer sam studentica, pa ovisim o roditeljima.
Još jedan problem koji su mi policistični jajnici donjeli, je dlakavost po bradi te iznad gornje usne, pa me zanima dal bi se i to moglo ukloniti u istom tretmanu.

Unaprijed hvala
Ukoliko se budete odlučili na ikakve tretmane preporučujem da počnete jednom kad Vam se hormonalna slika potpuno stabilizira. Što se tiče ožiljaka, pošto ih nisam vidio, ne mogu dati nekakav sud ,no vrlo je nevjerojatno da ćete ih ukloniti. Solucije koju bi donjele do parcijalnog riješenja se svode na zahvate kod kirurga (kemijski piling + laserska dermoabrazija + 3-6 mjeseci neizlaženja iz kuće) ili pak godine tretiranja sa blažim metodama (radiofrekvencija + blaži pilinzi + neablativni laseri + normalan sociološki život). Za dlačice na bradi, ukoliko nema hormonalne interakcije,dovoljno je 4-5 tretmana sa dobrim aparatom.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 21:29   #318
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Ukoliko se budete odlučili na ikakve tretmane preporučujem da počnete jednom kad Vam se hormonalna slika potpuno stabilizira. Što se tiče ožiljaka, pošto ih nisam vidio, ne mogu dati nekakav sud ,no vrlo je nevjerojatno da ćete ih ukloniti. Solucije koju bi donjele do parcijalnog riješenja se svode na zahvate kod kirurga (kemijski piling + laserska dermoabrazija + 3-6 mjeseci neizlaženja iz kuće) ili pak godine tretiranja sa blažim metodama (radiofrekvencija + blaži pilinzi + neablativni laseri + normalan sociološki život). Za dlačice na bradi, ukoliko nema hormonalne interakcije,dovoljno je 4-5 tretmana sa dobrim aparatom.
Hvala na odgovoru.

Biste li mi htjeli reči tko u Hrvatskoj ili u Sloveniji to može najbolje napraviti? Može i na pp.
Što se tiče hormona, rečeno mi je da se neće stabilizirati, sve dok jednom ne rodim . A to neće biti još minimalno dobrih 5 - 10 godina.


Ako uradim samo frakcijskim laserom, možete mi reći, ako znate koliko je dug oporavak? Nalazim svakakve informacije. Od tog da mogu poslije na kavu, pa 3 dana ili 3 tjedna. Zaista bih htjela bar malo ublažiti ožiljke, no neznam kome da odem.
Imala sam u planu jednu poliklinikuP, no čitajući forume, ne nalazim lijepa iskustva.
Zaista već neznam kome da se obratim.
U biti, najviše mi smetaju mrlje. Postoji li kakav preparat kojim ih mogu ublažiti, dok čekam neki izum koji će me riješiti problema?
I zanima me kako lokalni preparati mogu pomoći? Primjerice, krema Elicina. I nemojte se sad smijati, nisam dovoljno upućena, čula sam da se može u ljekarni kupiti neka mikrodermobrazija tipa "uradi sam"

iako neznam baš dal bih sama to radila...

Naporna jesam malo, al nemam kog pitati, dermatologica mi je samo tu polikliniku rekla, kad sam rekla da nisam čula dobra iskustva, postala je bezobrazna do te mjere da se nisam više vratila k njoj, za Elicinu nikad nije čula, a oni kojima sam slala mejlove dal mi mogu smanjiti ožiljke i sl.pitanja, oni ne odgovaraju... kao da im nije u interesu zaraditi...
debra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 22:35   #319
rozacea

Pozdrav svima, naročito ---Phoenixu---sa super stručnim savjetima.
Detaljno sam pročitala temu od početka do kraja i pokušala prikupiti informacije za svoj slučaj, ali ću ipak postaviti pitanje.
Prijateljica dermatologica mi je dijagnosticirala rozaceu (crven nos i prednji dio jagodica-uz nos). Crvenilo na jagodicama je grupirano u dvije fleke, uvijek na istom mjestu. Koža mi je na tom mjestu tanka, sklona miteserima i sitnim prištićima i čim se pojavi najsitniji prištić, zacrveni se 1 cm u promjeru (+ natekne lagano). Također mi je rekla da mi nema puno pomoći. Koliko ovdje čitam ipak mi se čini da bi laserski tretman mogao barem ublažiti postojeće mrlje. Molim savjet čime to riješiti.
zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 21:12   #320
Quote:
debra kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.

Biste li mi htjeli reči tko u Hrvatskoj ili u Sloveniji to može najbolje napraviti? Može i na pp.
Što se tiče hormona, rečeno mi je da se neće stabilizirati, sve dok jednom ne rodim . A to neće biti još minimalno dobrih 5 - 10 godina.


Ako uradim samo frakcijskim laserom, možete mi reći, ako znate koliko je dug oporavak? Nalazim svakakve informacije. Od tog da mogu poslije na kavu, pa 3 dana ili 3 tjedna. Zaista bih htjela bar malo ublažiti ožiljke, no neznam kome da odem.
Imala sam u planu jednu poliklinikuP, no čitajući forume, ne nalazim lijepa iskustva.
Zaista već neznam kome da se obratim.
U biti, najviše mi smetaju mrlje. Postoji li kakav preparat kojim ih mogu ublažiti, dok čekam neki izum koji će me riješiti problema?
I zanima me kako lokalni preparati mogu pomoći? Primjerice, krema Elicina. I nemojte se sad smijati, nisam dovoljno upućena, čula sam da se može u ljekarni kupiti neka mikrodermobrazija tipa "uradi sam"

iako neznam baš dal bih sama to radila...

Naporna jesam malo, al nemam kog pitati, dermatologica mi je samo tu polikliniku rekla, kad sam rekla da nisam čula dobra iskustva, postala je bezobrazna do te mjere da se nisam više vratila k njoj, za Elicinu nikad nije čula, a oni kojima sam slala mejlove dal mi mogu smanjiti ožiljke i sl.pitanja, oni ne odgovaraju... kao da im nije u interesu zaraditi...

Ne preporucujem nikad nikoga. Sto se tice frakcijskih aplikacija , bitno je shvatiti dali se radi sa ablativnim laserom ili ne.U starim postovima sam objasnio tocno sta to znaci kada je u pitanju frakcijski mod emisije. Ukoliko je rijec o ablativnim laseru (koji guli kozu), 3 dana je premalo. Ako se posteno napravi , treba i mjesec dana ponekad. A potrebno je vise seansi. U svakom slucaju cisto sumljam da ce Vam rezultat biti interesantan. Frakcijska emisija je za opcenito izrovarenu kozu sa sitnim oziljcima. Ukoliko su oni veci, koriste se vec spomenute druge metode. Za fleke, postoji mnostvo preparata koji mogu pomoci. Obicno se radi o supstancama koji mjenjaju melanin iz jednog oblika u drugi (eumelanin u feomelanin). Jedan je svijetliji pa od toga i svjetija mrlja. Sad vise nije vrijeme za tretmane svijetlom u svakom slucaju.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.