Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 21:11   #261
Quote:
rushinbrain kaže: Pogledaj post
ako ima tko strucan ili da je to prosao...
osjetim ga vec dva dana dole desno od pupka al nije to bol ni peckanje vec samo osjetim da se nes desava..usvakom slucaju mi ga se bas i ne vadi.a ak odem doktoru on ce me na noz poslat jer tu nema ljekova jel to mozda sam od hrane il ima li nade D: ja bi ga u grob sa sobom
Dijagnoza upale slijepog crijeva postavlja se klinickim pregledom i CT-om, ponekad moze ultrazvuk umjesto CT-a.
Bol u desnoj strani trbuha moze biti i zbog problema zucnjaka. Jajnici kod ovulacije mogu dati taj "tupi" osjecaj skoro boli. A PID (upalna bolest zdjelice) kod seksualno aktivnih zena, takodjer daje bol u trbuhu. Sto kaze tvoj doktor?
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:54   #262
slepic (od milja)

kad te bude stvarno bolelo slepo crevo reci ces vadite ga. da idem kuci za tri dana
so it shall be written,so it shall be done
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 07:49   #263
Quote:
Nikka kaže: Pogledaj post
Dijagnoza upale slijepog crijeva postavlja se klinickim pregledom i CT-om, ponekad moze ultrazvuk umjesto CT-a.
Bol u desnoj strani trbuha moze biti i zbog problema zucnjaka. Jajnici kod ovulacije mogu dati taj "tupi" osjecaj skoro boli. A PID (upalna bolest zdjelice) kod seksualno aktivnih zena, takodjer daje bol u trbuhu. Sto kaze tvoj doktor?
nisam jos iso vidit cemo
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:19   #264
Quote:
abuxl kaže: Pogledaj post
kad te bude stvarno bolelo slepo crevo reci ces vadite ga. da idem kuci za tri dana
so it shall be written,so it shall be done
potpisujem
(samo kući za 7 dana )
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 14:29   #265
Ajde javi se kakvo je stanje sa tim apendixom, bas me zanima. Imam nesto slicno ali ne zele me operisati. Jedino ako imam neku kronicnu upalu pa ponekad boli i zeza.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:25   #266
Quote:
stander kaže: Pogledaj post
Ajde javi se kakvo je stanje sa tim apendixom, bas me zanima. Imam nesto slicno ali ne zele me operisati. Jedino ako imam neku kronicnu upalu pa ponekad boli i zeza.
sta imas slicno da osjetis a neznas sta je..jesi ti bio kod doktora
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:07   #267
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
potpisujem
(samo kući za 7 dana )
da,vreme lezanja je varijabilno...

samo da vas podsetim da vam za apendiks ne moze pomoci ni komsija , ni apoteka vec samo op tretman .
iako je slepic ozloglaseni krivac za mnogo stosta sto boli u desnom donjem kvadrantu stomaka, on i pomaze hirurzima da shvate da je kataralni apendicitis jedna cesto uobicajena stvar u neociglednim
kojekakvim upalama u stomaku, kao i da ocigledan klinicki apendicitis moze biti sve ono sto mora da se operise a ipak nije apendicitis..
pozdravljam sve one koji imaju bolove u ICR tj. donjem desnom kvadrantu stomaka... i cuvajte se
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:40   #268
Quote:
rushinbrain kaže: Pogledaj post
sta imas slicno da osjetis a neznas sta je..jesi ti bio kod doktora
Bol u donjem desnom kvadrantu trbusne supljine... Kao ispod jetre. Posto imam problema sa jetrom to kod mene moze biti od jetre, premda nisam tako siguran u to.
Radio sam kolonoskopiju, debelo crijevo je ok. Ne znam sta jos moze biti tamo ? Trbuh, mokracovod, mokracni mejhur ?!

Pocetkom 9. mjeseca sam imao iznenadnu dosta jaku, tupu bol na tom mjestu. Otisao sam na kirurgiju i dolazio sam na kontrole nekoliko narednih dana. Nisu me htjeli operisati ali priznali su da neka upala jeste, to su pokazali i krvni testovi (povisen CRP). U roku od 7 dana mi je to prestalo. Sad osjetim ponekad ali slabije. Problem je sto sam na tom mjestu osjecao bol i mnogo ranije, ponekad.
Znaci generalno, pojma nemam o cemu se radi. Na kirurgiji me nece, gastroenterolog smatra da je od jetre ili od gasova.
Istina 2 tjedna poslije tih posjeta kirurgije sam dobio iznenadni jak proljev, zbog kojeg sam ponovo otisao na kirurgiju relativno uplasen, medjutim tamo su me ponovo pregledali i odbili u stilu "nisam ja slucaj za njih" i poslali me na infektivno. Tamo su ustanovili "Campilobacter", brisom rekta. E sad bog te pita dal ga imam jos uvijek ili sam ga se rijesio antibioticima. Radio sam bris rekta ponovo, negativan ali nesto ne vjerujem tome, mozda uradim ponovo. Sve u svemu zayebancija....
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:45   #269
I ja sam imala dva ili tri napada u godini dana prije operacije jer isto nisu mogli postaviti točnu dijagnozu. Napadaji su trajali par dana i onda bi se stanje smirilo. Kod zadnjeg napada mi je dijagnosticirana upala slijepog crijeva i išla sam na hitnu opreaciju jer su se bojali da ne pukne.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:02   #270
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
e mi smo opet zavrsili na hitnoj
oni opet kazu nije slijepo crijevo,dobro
ali sto je
nisu sigurni, ali tvrde da je zatvor, i dali su mu ciscenje + neke tablete
e sad, oni jos kao misle da bi moglo biti da zbog proteze (fiksne na zubima) da on ne zvace kako treba i da guta puno zraka
navodno su imali takve slucajeve da ne znaju sto je i onda nakon sto dignu proteze svi problemi nestanu
iako je moj sin jos od malena bio jako osjetljivog stomka
malo mu je bolje, jer nema konstantne bolove i bio je dva dana u skoli, ali navece svako vece cim se smiri ga boli i jos se budi po noci od grceva
ciscenje je popio samo 1 put u ponedjeljak,
tek u petak idemo specijlisti
a i meni je od nervoze proradio gastritis
ma cim jadnicak rece boli me stomak, mene ko da neko sakom udari u stomak
nadam se da nije kolitis, jer je i moja baba od toga patila, i na kraju i ...
je li to nasljedno ...
necu da se opterecujem s time, ali prosli ponedjeljak, sam bila stvarno na rubu sa zivcima
kao da opisuješ probleme moga sina. Isto su mu rekli na hitnoj, puno debelo crijevo, pričali o pravilnoj ishrani, a on jede svaki dan kuhano, čak slatkiše i ne jede, od čokolade samo crne i to jako rijetko. Njemu je homeopat pomogao riješiti probleme sa stolicom, sada ju ima redovito, ali sada uz povraćanje, koje je često, ima i proljeve, slali su nas i na psihološko testiranje i ok je, u ponedjeljak je opet naručen kod gastroenterologa i ako ga ovaj puta ne pošalju na gastroskopiju ja ću nekoga udaviti. Često izostaje iz škole jer kad ga uhvate bolovi ne može se maknuti, povraća i ima i proljeve, on kaže da ima kostantnu bol i mučninu, samo je pitanje jačine, ali bol je tu
__________________
Rea
Rea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 13:57   #271
Jesi imala temperaturu ?
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 14:34   #272
Quote:
stander kaže: Pogledaj post
Jesi imala temperaturu ?
Da i to dosta visoku, bolove u trbuhu i povraćanje. Mislili su da je trovanje hranom.
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 16:11   #273
Ja sam imao max. do 38.5 ali nakratko, vise se motala oko 37.5., bez povracanja, nije mi bila muka i normalna stolica 1x dnevno.

Gledalo me valjda 5 doktora, svaki put kontrola krvi, rektalni pregled (uff)...
Nekakva upala jeste bila ali rekli su da nije za operaciju. Imao sam "pola" simptoma upale apendixa, eto tako nesto.
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 16:22   #274
Ja nisam imal problema sa stolicom... možda ipak nije apendix-a
Moj prvi napadaj je imao najblaže simtome i onda je svaki slijedeći bio sve jači...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:57   #275
Quote:
duda kaže: Pogledaj post
Ja nisam imal problema sa stolicom... možda ipak nije apendix-a
Moj prvi napadaj je imao najblaže simtome i onda je svaki slijedeći bio sve jači...
eto 4 dan jos nista od bolova i doktora izgleda da ce proc bogzna sta je to..al jos malo osjetim da se nes mice
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:31   #276
bolovi u donjem dijelu trbuha i iscjedak

ovako,vec par dana imam obilni zuckasti iscjedak ,neugodnog mirisa,koji su popraceni sa malim bolovima u donjem dijelu trbuha,pijem diane. i prije mj dana sam radila urinkolturu, i ona je bila uredna.i pece me i imam svrbes.popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:25   #277
Ovo meni zvuci kao kandida. Mislim da imas u zenskom kutku cijeli topic o tome pa si tamo malo prouci.
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:23   #278
ok,hvala.ma vise cu poludjeti sa tim iscjetkom.
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 19:01   #279
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ovako,vec par dana imam obilni zuckasti iscjedak ,neugodnog mirisa,koji su popraceni sa malim bolovima u donjem dijelu trbuha,pijem diane. i prije mj dana sam radila urinkolturu, i ona je bila uredna.i pece me i imam svrbes.popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........
Najvjerovatnije gljivice. Kanesten mozes kupiti sama...ne treba ti za to doktor. probaj, ako ne prodje onda moze biti infekcija ali ne vjerujem da je ista opasno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 22:11   #280
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
popmagajte, svaki puta kada idem kod ginekologa kaze mi da imam upalu, a nikada mi ne objasni o cemu je rijec,ja ga pitam ,ali on opet po svojem da je upala,s tim da mi spolni odnos zna biti bolan,i pregled kod ginekologa...pomagajte, da li to mogu biti gljivice ili je nesto drugo u pitanju........
promijeni ginekologa, s ovim očito ne funkcionira vaš odnos liječnik-pacijent...
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.