Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2003., 21:02   #21
da daj mi molim vas recite kak se rade palacinke sa sirom

nasa gazdarica ih je radila fenomenalno na zalost ona umrla a ja neznam recept
znam da ih je punila sirom i onda necim prelila i zapekla a sa cim nemam pojma
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 23:46   #22
Krisi, samo za tebe ~ palacinke sa sirom.

Sir (obicni, kravlji) pomijesas s jajima, malo poseceris, ali i posolis. Tu mjesavinu (mora biti ful izradjena, onako sasvim glatka, bez grudica) stavis u palacinke, pa ih zarolas. Stavis ih u protvanj (hm, kak se to pravilno kaze? ), i premazes kistom mjesavinom jaja i kiselog vrhnja. Stavis u vrucu pecnicu i peces desetak minuta. Izvadis. Jedes. Oblizujes prste.

Ako zelis slatke palacinke sa sirom, stavis puno vise secera. Ja osobno vise volim slane, sto znaci, manje secera (ali ipak ga stavim) i vise soli.

Najbolje su s jogurtom.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2003., 23:51   #23
Inace, od slatkih palacinki ja obozavam palacinke s cokoladom za kuhanje i nutellom.

Od slanih, jako volim sljedece: par vrsta sireva (osobno koristim gaudu i ementaler) se izrezu na kockice, kao i neka fina salamica. Moze presana sunka, ali moj favorit je dimcek ~ za one koji zive u Hr, to je salama od dimljenog pileceg bijelog mesa. To se pomijesa, a kao vezivno tkivo koristi se jaje ili kiselo vrhnje. Tom smjesom napune se palacinke (omotaju se ili jos bolje sloze u trokut), premazu se mjesavinom jaja i kiselog vrhnja i fino ispeku u vrucoj pecnici. Mmmmmm...

Divota.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 00:08   #24
Priznajem palacinke samo sa pekmezom i cokoladnim preljevima....
a najbolja shema je da cim speces palacinke u njih zamotas po par kockica milka cokolade.....mljaccccc
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 00:20   #25
Pohane!!!

nadjev: sampinjoni i fasirano meso -izdinstati
puniti palacinke, uvaljati ih kao sarmu, pohati klasicno.
uz to napraviti sos od vrhnja, majoneze, bijelog luka i limuna

MLJAC!
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 14:19   #26
Najvishe volim prazne palachinke...isprzhene progristi na mjestima gdje su ochi i usta, staviti na lice i uz glasne uzvike plashiti djecu, pse, machke i susjede
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2003., 15:17   #27
Slane su mi najdraže s mesom... Mama to radi na principu meksičkih tortilla.... Posluži palačinke posebno, meso posebno i 2-3 umaka (šalšu, sataraš, običan paradajz sos, umak od gljiva ili bijeli umak s jogurtom - sve neke njene izmišljotine)... Pa si mi to mackamo i slažemo palačinke u kombinacijama kako nam paše..

Moj zadatak je obično peći palačinke.. prvo me zabavlja a negdje nakon 20-te već postajem luda! Ali isplati se...

Od slatkih - najdraža varijanta mi je s limunom i šećerom... Nutella na drugom mjestu... Pogotovo kad se jede u društvu...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 12:44   #28
1. lino lada bijela ili nutella
2. sladoled ili čokolade
3. orahi + med
4. šećer

vidi ovo: 3 kockice dorina čokse s lješnjacima, ona veća. zrolat vruću palačinku. čokolada se otopi a imaš i lješnjake.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 23:00   #29
Dostaaaaaa ! Sline mi cure od ovih odgovora, a palačinke nigdje na vidiku Moram se klonit ovih gastro topica, nije to za mene, uvijek ogladnim .Moje najdraže palačinke : s pekmezom od šipka- najmanje desetak takvih.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 05:43   #30
Moze jedno glupo pitanje? Molim recept za palacinke!

Pliiz!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 08:01   #31
Obozavam palacinke sa pekmezom one ostale samo ako moram da ne uvrijedim domacina
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 15:32   #32
Quote:
Shtefitza kaže:
Moze jedno glupo pitanje? Molim recept za palacinke!

Pliiz!

Ne znam koliko će ti moj recept pomoći jer ja sve radim odoka.

Palačinke vulgaris domesticus: istući 2 jaja, dodati malo brašna i mrvicu mlijeka tako da smjesa bude gusta... Izmiješati da nestanu grudice, posoliti i zatim dolijevati naizmjence mlijeko (da se prorijedi), pa sipati brašno, pa opet mlijeko.... Konstantno miješati... Koliko dolijevaš i sipaš toliko ti količinski ispadne na kraju... Smjesa na kraju mora biti gusta (rijetka) otprilike kao jogurt (ne pada mi napamet druga usporedba).

Na kraju to sipaš u tavu što tanje (teflonku za palčinke) i trebale bi ispasti fine...

Neki imaju cake s vodom umjesto mlijeka, pa s mineralnom, pivom, neki dodaju voćni sirup, neki šećer.. Ja najviše volim ove obične pa se na kraju jedu kak god oćeš i s čim god ti paše...

Ako netko ima recept s točnim količinama nek ostavi da ženi olakšamo, ja sam ga pak zakomplicirala...
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 15:41   #33
Vis, vis
Napravila sam ih barem 1000 puta u zivotu a ne znam tocne omjere.
Al da vidimo. Imam ja onu tuperware posudu za palacinke i tamo ide 1 jaje, 7 zlica brasna ( ne bas pre punih) 3 dl mlijeka i malo soli.
Probaj ovo kao temeljni recept pa povecaj dozu.
Ja rijetko radim iz ove posude jer tu ispadne oko 7-8 palacinki.
To mi je tek za prvi zub
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 17:57   #34
Ja ih nisam nikad pravio po receptu. Uvijek od oka. I obicno ih pravim tanke ako su slatki. Slani idu naravno deblji ako ce u rernu.
Jedanput sam pravio za ekipu koliko ko moze pojesti. Jedan tip je pojeo 48. Inace koristio sam tri tave odjedanput tako da je islo brzo.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 18:51   #35
evo ja radim od oka, ali mislim da je omjer ovako:

- 2 jaja (3 ako su manja)
- secera (2 male zlicice)
- soli "na vrhu noza"
- 2 vanili secera (moze se izbaciti u slanoj verziji)
- malo manje od 2 case brasna
- pune 2 case mlijeka

* casa = casa od 2,5 dcl

uglavnom: ako je prerijetko palacinke ce se lijepiti - dodati malo brasna; ako je pregusto onda su zilave

meni od ovog gore izadje cca. 12 velikih palacinki (ali jako tankih)

btw. ja to sve odjednom ubacim u posudu i izmiksam
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 19:19   #36
B_30: Slececi put kad budem u BW dolazim ti na palacinke
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 19:50   #37
Quote:
el_mariachi kaže:
B_30: Slececi put kad budem u BW dolazim ti na palacinke
You are welcome za palacinke sam stvarno zakon.

Btw. mozes mi usput i cevape donjeti ??? Pa cu ih u mikrovalnoj zgrijat. Luka imam. I apstinencijsku krizu na cevape
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 20:13   #38
Hm...Imas kupiti gotove cevape... Pakovanje je od 1 kg i odlicni su ...Zeleno pakovanje ..na zalost zaledjeni su.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2003., 20:36   #39
Prestanite s cevapima

Palachinke tkdj radim od oka, a osnova je dva jaja i zhlichica shecera. Dodam malo soli, dvije-tri zhlice ulja, mlijeka, brashna i vode.

Nikad ne radim samo s mlijekom, vec pola-pola.

Stavim malo sode bikarbone ili ih umutim s malo mineralne te pustim tjesto bar pola sata da odstoji.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2003., 22:32   #40
pokusajte ovo...

dodajte naprstak cimeta u tijesto za palacinke...
rezultat,
sloboda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.