Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 21:17   #121
jucer kupila staklenku u bio&bio - kao neka akcija sada pa kosta 31kn (a inace je kao 39kn, haha) i odmah je pocelo isprobavanje po ukucanima: pije se caj, radi se maska, trljaju se zubi, a uskoro ce i peso na tretman (probat cemo mu dati pomijesano s vodom da mu malo zelucic smiri - drz'te fige da razmazenko popije napitak )
iskreno, mene podsjeca na caj od koprive samo sto je malo gorci kad se stavi u usta
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 22:56   #122
Koliko često se smije raditi trodnevni tretman?

Napravila sam ga pred otprilike 10ak dana, prvi dan mi je lice nakon maske bilo užareno i crveno kao da me sunce opržilo, ali ujutro (radila sam prije spavanja masku) mi je lice bilo super, lagano zategnuto i jako svježe. Drugi dan je crvenilo bilo puno manje i peckanje blaže, a treći dan su mi samo obrazi bili lagano rumeni, ali bez ikakvog peckanja.

Također, nakon prvog stavljanja su mi prištići jako buknuli, i oni postojeći i oni koji su bili tek u nastajanju, ali su se kroz sljedeća 2 dana skroz povukli! Lice mi se jako pročistilo, manje mi se masti i stvarno sam zadovoljna.

Nakon toga sam još par puta pomiješala zelenu glinu i neem, ali mi lice nije ni u pola lijepo kao samo s neemom.

Probala sam dodati i malo neema u šampon, pustila sam 15ak minuta da djeluje i onda normalno isprala. Kosa i tjeme su bili superčisti, ali po tjemenu mi se izbacilo par prištića (tu i tamo mi zna koji izbit, najčešće u kompletu s pmsom). Nisam sigurna jesu li izbili zbog neema, ili je neem jednostavno izvukao na površinu 'prljavštinu'...
*lex* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 23:03   #123
Quote:
*lex* kaže: Pogledaj post
Koliko često se smije raditi trodnevni tretman?
e to i mene zanima, u biti, radi li se maska za lice uvijek u ovom trodnevnom tretmanu ili samo prvi put pa onda je poslije dovoljno samo jednom tjedno - ako tko zna neka slobodno podijeli informaciju
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:32   #124
Quote:
DBys kaže: Pogledaj post
jucer kupila staklenku u bio&bio - kao neka akcija sada pa kosta 31kn (a inace je kao 39kn, haha) i odmah je pocelo isprobavanje po ukucanima: pije se caj, radi se maska, trljaju se zubi, a uskoro ce i peso na tretman (probat cemo mu dati pomijesano s vodom da mu malo zelucic smiri - drz'te fige da razmazenko popije napitak )
iskreno, mene podsjeca na caj od koprive samo sto je malo gorci kad se stavi u usta
I ja dajem peseku povremeno nim između ostalog i u vodu samo pazi na količinu. Za peseka je u vrh glave četvrtina male žličice razmućena u vodi.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:33   #125
aha, u biti i mislila sam mu samo prstohvat razmutiti u vodi

inace sto se tice maske za lice, ja nisam neki profi, medjutim buduci da su se neke cure zalile da im od maske lice pocrveni ili ih zateze evo da stavim svoje iskustvo
moja koza je mjesovita, dehidrirana i malo zrelija pa sam mijesala neem, vodu i med (trenutno nemam ulja kod sebe, pa je med posluzio)
kako sam masku radila odokativno, ofkors, prvi dan sam napravila rjedju, recimo pjenastiju smjesu (znaci bila je dovoljno gusta da mi se ne slijeva po licu) i lice mi nije lose reagiralo, cak sam i drzala masku 2 sata bez ikakvog osjecaja neugode, drugi dan (jucer) sam napravila guscu smjesu, textura paste recimo i maska je vec nakon sat vremena bila sasusena i pocela se odvajati kada bih napravila grimasu, skinula sam je najnjeznije sto sam mogla i lice mi je bilo crveno pa sam nabrzinu stavila hidratantno sredstvo i danas je sve okej. Pa mozda da probate napraviti malo rjedju smjesu - vjerujem da nece biti reakcija na licu, a neem ce svakako djelovati
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:45   #126
dal netko pije neem s hladnom vodom? mi tako pijemo jer je s toplom preodvratno. dal bi ga bilo okej miješati s nekim drugim sokom il cedevitom? ne znam da li se onda možda poništavaju pozitivni učinci.
ninni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:06   #127
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
vi koji pijete nim, vidite ili osjećate kakve promjene?
ponavljam..
ima vas koji ga pijete..može par riječi?
hvala
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:31   #128
ne znam kakve promjene očekuješ? jel imaš nekih problema inače?

To je kao da piješ c vitamin i očekuješ da se nešto dogodi. a zapravo njegovu ulogu ne možeš svjesno osjetiti, ali se događa u organizmu
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:30   #129
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
ne znam kakve promjene očekuješ? jel imaš nekih problema inače?
To je kao da piješ c vitamin i očekuješ da se nešto dogodi. a zapravo njegovu ulogu ne možeš svjesno osjetiti, ali se događa u organizmu

mislila sam da postoji nešto što se možda vidi, neki učinak, a da to pripisujete nimu..
toliko mi je grozan okus, pa rek'o, da se ne mučim uzalud

c vit..pa vidim razlike..npr, kada ga pojačano uzimam, ten mi je ljepši..življi..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:33   #130
a dobro, to je sve individualno I možda ti se samo učini
Svakako pij ako ti paše, ako ti je muka, preskoči Nema smisla forsirati
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:40   #131
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post

mislila sam da postoji nešto što se možda vidi, neki učinak, a da to pripisujete nimu..
toliko mi je grozan okus, pa rek'o, da se ne mučim uzalud

c vit..pa vidim razlike..npr, kada ga pojačano uzimam, ten mi je ljepši..življi..
ja ga pijem 2 mjeseca, s tim da sam prvih mjesec dana pila samo ujutro jer sam htjela vidjeti kako ću reagirati (imam osjetljiv želudac i ponekad gastritis).

zadnjih mjesec dana pijem 3 puta dnevno i navikla sam se na okus, sad mi je čak fin onako travast.
efekti? ima ih, koža mi je bolja, manje se masti i pms je nešto blaži bio ovaj mjesec, manje sam bila nervozna, manje sam vode zadržala (umjesto 2 kile gore išla sam kilu i pol gore), sise su mi nažaolst bile ogromne i bolne kao i uvijek, manje sam mislila na hranu i slatko nego inače, vidjet ćemo dalje
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 22:53   #132
velvet, probaj za bolne grudi i općenito pms ulje noćurka oralno, djeluje nevjerovatno kad se redovito pije! Inače regulira ženske spolne hormone ako su u disbalansu i preporučuje se kod policističnih jajnika
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:05   #133
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
velvet, probaj za bolne grudi i općenito pms ulje noćurka oralno, djeluje nevjerovatno kad se redovito pije! Inače regulira ženske spolne hormone ako su u disbalansu i preporučuje se kod policističnih jajnika
uzet ću ga, jer nije prvi put da ga netko preporučuje za pms. ja više ne mogu svaki mjesec se debljati 2 kg, cice koje su u užasnom stanju itd. a s godinama je sve gore
gdje ga mogu nabaviti, to je eterično ulje ili? i kako se konzumira? (može i link)
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.

Zadnje uređivanje Velvet Black : 03.02.2013. at 23:26.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 06:15   #134
Noćurak je biljno (bazno) ulje. Kemig, Terra Organica, Aromedica..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 09:56   #135
da, bazno ulje. Ima čisto u kemigu, oleo therapy čak mislim, a ima i u kapsulama u ljekarnama, ali je kod nas dosta skupo, ja sam si mislila uzeti ovo sa i herba http://www.iherb.com/Nature-s-Way-EF...-Softgels/1961

ima puno izbora tamo http://www.iherb.com/search?kw=eveni...0softgels#none
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 10:32   #136
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
a dobro, to je sve individualno I možda ti se samo učini
koža voli c vitamin..opće poznato je da na kožu djeluje tako da uklanja sivilo, umor, daje živost i blistaviji ten, pomaže u regeneraciji, potiče proizvodnju kolagena..
vidim kada ga unosim pojačano da mi je koža ljepša, u mnogo boljem stanju..
Quote:
Svakako pij ako ti paše, ako ti je muka, preskoči Nema smisla forsirati
početi ću piti, nadam se da će biti uspješno..

Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
zadnjih mjesec dana pijem 3 puta dnevno i navikla sam se na okus, sad mi je čak fin onako travast.
efekti? ima ih, koža mi je bolja, manje se masti i pms je nešto blaži bio ovaj mjesec, manje sam bila nervozna, manje sam vode zadržala (umjesto 2 kile gore išla sam kilu i pol gore), sise su mi nažaolst bile ogromne i bolne kao i uvijek, manje sam mislila na hranu i slatko nego inače, vidjet ćemo dalje
boldano- ok, prodano
ajoj, žao mi je zbog grudi
nisu mi ogromne ali su isto bolne u to vrijeme, mogu samo misliti kako je vama koji ste obdareniji..joj
nadam se da ćeš pronaći neko riješenje..drži se!

jučer napravila masku od nima..unutra stavila malo uljne mješavine koju koristim u zadnje vrijeme- jojoba+makadamija, ulila malo hidrolata od hamamelisa..
koža je d i v n a!
meka, nahranjena, svilena..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:50   #137
Quote:
DBys kaže: Pogledaj post
jucer kupila staklenku u bio&bio - kao neka akcija sada pa kosta 31kn (a inace je kao 39kn, haha) i odmah je pocelo isprobavanje po ukucanima: pije se caj, radi se maska, trljaju se zubi, a uskoro ce i peso na tretman (probat cemo mu dati pomijesano s vodom da mu malo zelucic smiri - drz'te fige da razmazenko popije napitak )
iskreno, mene podsjeca na caj od koprive samo sto je malo gorci kad se stavi u usta
do kada je ta akcija?
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:18   #138
mislim da im to ulazi u mjesecnu akciju, barem tako pise na sajtu, ali mozda je bolje provjeriti
__________________
°(ñ‗ñ)° to the corrre.... ASOS odjeća
DBys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:20   #139
Quote:
DBys kaže: Pogledaj post
mislim da im to ulazi u mjesecnu akciju, barem tako pise na sajtu, ali mozda je bolje provjeriti
Gledala sam popuste i ne vidim da je neem snizen.. moze link?
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 09:31   #140
išla sam provjeriti, nije više snižen, cijena je 39 kn. Bio je na akciji u siječnju

eit: ako bi moderator mogao ove postove o noćurku prebaciti na temu suplementi, da ne bude off tu
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.