Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 10:45   #1
Mjesto za život

Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:05   #2
a smije li se znati u kojoj si zivotnoj dobi? i koliko velicina grada igra ulogu u donosenju odluke? koji su ti jos sadrzaji bitni za zivot u nekom mjestu? tj. ako vec pricamo o hrvatskim mjestima
(btw, blago tebi sto mozes relativno mlad u penziju..cuvaj se sponzorusa)
Sto se tice zimskih mjeseci-Mediteran (od Europe).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:11   #3
Jedini ispravni odgovor na tvoje pitanje je Tajland.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 16:41   #4
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Jedini ispravni odgovor na tvoje pitanje je Tajland.
Potpisujem(i ako nisam bio na tajladnu jos)
jos bi dodao mozda cak kompletna Indokina..prvenstveno tu mislim na KAMBODZA..tj njenu obalu..
to udovoljava svim tvojim kriterijma...a nisi jedini koji tako razmislja,tj ima ljudi iz bogatih zemalja vec dole koji su bili u slicnoj poziciji kao ti...dakle penzija(koja bi im u njihovim zemljama bila dostatna za jedva neki normalan zivot-jer svagdje kad si penzic..nije dobro..)..i s tom penzijom zive na visokom nivou dole....sto trenutno nebi rekao da se tako kvaliteno moze zivjet bilo gdje na svijetu.
Cak i juzna,centralna su puno skuplje a relativno nesigurnije zemlje...
Tko sam putovao jedno vrijeme s nekim kul penzicem iz engleske(al nravno rodom je iz iraka)..pa tako on kaze u eng je par mj...baza mu je bakok(tamo ima kucu) i dubaji..i onda okolo lagano putuje...
S tim da svi s kojima sam nedavno pricao a bili su u tajladnu..kazu da je lagano vec komercijala upravo radi takvih kao ti..
cijene rastu(kao i u cijeloj indokini) i tako...

Kaze meni penzic,
kao njemu je doktor propisao da ide na tajland i u toplije krajeve,kao radi kostiju i tako...hehe

pa reko ok,al nije ti dr. propisao da tu skaces po stijenama,pijes pivo,rakiju.. i imas ribu mojih godina...

a jooj toma
ti ga opalis pa ostanes ziv...hehe

Covjeku je predaleko..?!
ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:29   #5
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
Pa nije 1000 eura/mjesečno nešto posebno, mislim da su i limiti za one penzionerske vize veći.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 19:22   #6
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Kaze meni penzic,
kao njemu je doktor propisao da ide na tajland i u toplije krajeve,kao radi kostiju i tako...hehe

pa reko ok,al nije ti dr. propisao da tu skaces po stijenama,pijes pivo,rakiju.. i imas ribu mojih godina...

a jooj toma
ti ga opalis pa ostanes ziv...hehe

Covjeku je predaleko..?!
ima para ko blataaa...moze pljunut mj do 1000 ojra,u kasnim 40.tim...a daleko mu i skupo dat jednom godisnje 600tinjak € za JI aziju...
Nije teško biti takav penzić kao tvoj prijatelj Englez.
Provokatoru, ne leti svi Jatom i kombinacijama s brdo presjedanja nego Lufthansom ili nekom drugom još boljom agencijom, a tada tih 600 eura dolazi u pitanje i raste u 4-znamenkaste cifre.
Za 1000 eura mjesečno: treba mu neko vozilo, makar Tomos, jest će vani, ako traži mlađi komad (bilo kojeg spola) to će ga dodatno koštati. Polako se cijena diže.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:14   #7
Inace nepisem na ovakve teme...

al ova tvoja ideja je odlicna,
kao sto sam rekao...kad se stvarno odlucis na takvo nesto i dojdes na jednu od tebi odabranih destinacija...vjerujem da neces pozalit..
na licu mjesta(kao sto sam rekao prije)..naci ces hrpu ljudi(penzica,bogatih,bijelaca,zapad..) slicnih tebi,iste dobi,slicnih razmisljanja,mogucnosti finaciskih i tako...

Sto se tice novaca ti ih imas,ja recimo nemam...
al to u ovoj prici nema nikakve veze...,recimo da sam se ja rodio u svedskoj...onda bi ja ima vise od tebe...
za nase pojmove ovdje neki dobri dipl. ing nemogu uzet 1000€/mj(tako da Neno nemoj lupat gluposti)...a opcenito to nigdje NIJE BAS MALO para(gdje su ljudi zaradili ih..)...tako da sam ja samo htio reci da s tih 1000€ mozes stvarno recimo npr. JI azije dobroo i kvalitetno ih potrosit(sto bi i ja isto napravio slicno kao i ti,da ih imam).
Mislim to je tako,netko ima netko nema(nazalost)...hehe
A i kad odes u takve zemlje,morat ces se naviknut...da te ekipa zove "hodajuci atm"..bez obzira bio ti to ili ne..bijelac-atm.

Ja recimo...sve bi to probavao od reda i tek onda donio nekakav kvalitetan zakljcak..gdje ostant najduze....azija,karibi..ovo ono...
za takvu nekakvu odluku sve prije treba probat...a ovo na osnovu prica...rekla kazala....cesto zna bit dvojbeno,pa tako recimo ja osobno imam info prakticki za bilo koji dio svijeta..koje mi je ekipa pricala...al to nije to,dok ja nevidim svojim osjetilima...

Nekako mi se cini da su dobar dio kariba vikend izletista USA,pogotovo Kostarika..Kolumbija je puno jacaaa...
Afrika,neznam previse...al nikako nebi bas recimo odabrao Maroko(koji je stvarno mrak..)...al to je zemlja za obic par puta i tocka.
Europa,pa neznam bas...vise cini mi se ngdje niej tako jeftino..mozda Malta...

Kao sto sam rekao,nekako mi se cini THE BEST BUY opcija ..sigurno JI azija...
1-Kambodza...neiskvarene(jos) obale...puno toga za vidjet..s tim parama si tamo Bog!!!
Puno vise otvorena(svakom smislu)u odnosu na mocnog susjeda Vijetnama...
2-Vijetnam....zemlja koja jos nema tako razvijen turizam...mislim da godisnje ukpno imaju 20mil.tursta..opet si tamo Bog s tim parama..
3-Tajland...sve ovo upakirano u komercijalu...al punoo skuplje u odnosu na prve dvije..

Uglavnom,super ti je ideja i za svaku pohvalu.(jer nema puno ljudi s nasih prostora koji tako zele trosit pare...na taj nacin..)

Danas je tehnologija toliko napredovala...da u svaki dio svijeta(ak imas mogucnosti)mozes doci,vidjet..

SVIJET JE MALOO SELOOO
go for it...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 07:33   #8
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
...za nase pojmove ovdje neki dobri dipl. ing nemogu uzet 1000€/mj(tako da Neno nemoj lupat gluposti)...
Nisam govorio o zarađivanju novca u Hrvatskoj nego o useljavanju u stranu zemlju. btw, vidio sam neki post da naši carinici Bosancima traže ako žele ući u HR 100 eura/po danu i kako je onda na drugom kraju svijeta 1000 eura/mjesečno puno?
Karta za takve destinacije je 600-ak eura, dakle 200-ak eura u prosjeku mjesečno ode na kartu, stan ako je 350 eura (tako je bilo spomena) ne ostane ti jako puno i to pod uvjetom da nemaš vanrednih izdataka npr. medicinskih.

A Malta je isto opcija
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 20:27   #9
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Nije teško biti takav penzić kao tvoj prijatelj Englez.
Provokatoru, ne leti svi Jatom i kombinacijama s brdo presjedanja nego Lufthansom ili nekom drugom još boljom agencijom, a tada tih 600 eura dolazi u pitanje i raste u 4-znamenkaste cifre.
Za 1000 eura mjesečno: treba mu neko vozilo, makar Tomos, jest će vani, ako traži mlađi komad (bilo kojeg spola) to će ga dodatno koštati. Polako se cijena diže.
toma,
znas da ja nikad neigram na gostujucem terenu...kad bilo sto igram...

A kad me bas vuces za tipkovnicu....
1-Nije englez nego Iracanin..
a ima love istina...al ih puno kvalitetnije trosi nego ljudi koji imaju mozda vise od njega,covjek je kliker...kuzi spiku..i uziva u zivotuu...
neznam tko mu sto moze zamjerit...

Lwaffe...hehe...pa i tak da dojde na neku dalju destinaciju nema nista osim regularnih kompanija...koje su sve redom bolje od LW...
a joj opet ga opalis....pa kakve 4znamenke...to je do australije...
JI azija se krece u rasponu do nekih 700€...i to redom Emirats,Qatar,Aeroflot,Turkish....i to skoro pa iz kuce...nikakva uboga presjedanja(koja nebi imao i tak i tak)

Vjeruj mi,
za 1000(TISUCU ORJO)€...na prostoru JI azije ce zivjet kao mali Boog!-nista manje od toga!!!!
tu je ukljuceno sistem "kljuc u ruke"

U principu ta te pare ima se spektar zanimljivih i pozeljnih zemalja drasticno siriiii....al JI azija je ipak best buy...u svijetu..(a i iz osobnog iskustva..sa svih mojih dosadasnjih putovanja,koja su recimo to kap u moru zemalja..sto su respektabilni ljudi obisli-a koji takodjer su to potvdili)...

u kamdozdi i vijetnamu ribu biras za 10$...sa story-super nove...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:25   #10
PA ni Kanarski otoci nisu loš izbor, pogotovo sjever nekog od otoka, jer su turistički nerazvikani... A praktično cijelo vrijeme je proljeće.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:37   #11
Lokacija manje-više ali ne kužim zašto bi sam prao suđe, čistio, brinuo se o cijenama komunalija...
Za tu lovu možeš biti u AI hotelu 3-4 zvjezdice pa i 5 (zavisno o lokaciji/terminu) i jedina briga ti je naći partnera za tenis i koji koktel ćeš popiti
Pranje suđa
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.

Zadnje uređivanje neno1966 : 22.04.2011. at 11:50.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:04   #12
Južna Amerika, može Brazil, a može i nešto drugo, whatever.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:14   #13
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pranje suđa
kupiš perilicu.
A ne vole svi ljudi hotele.
Ja ih,recimo ne volim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:26   #14
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
kupiš perilicu.
A ne vole svi ljudi hotele.
Ja ih,recimo ne volim.
Da baš češ ići kupovati perilicu u 3 mjeseca rentani stan u Brazilu. Ja sam govorio više sa ekonomske i praktične strane a ne volim-ne volim.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:34   #15
ja bi isto glaso za Kanarske otoke zbog najidealnije klime na svijetu jedino što su skupi za život (Evropa).. Tako da predlažem Dominikansku Rep, Isla Margarita (Venezuela) ili Mexico (Pacifik ili Karibi)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:43   #16
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da baš češ ići kupovati perilicu u 3 mjeseca rentani stan u Brazilu. Ja sam govorio više sa ekonomske i praktične strane a ne volim-ne volim.
Ako ideš negdje živjeti na pol godine - zakaj ne.Dogovoriš se s vlasnikom pa ti odbije od cijene.
A ako baš idemo u detalje - sad većina kuća za rentanje ima perilice.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 11:34   #17
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.

Jao, zavidim ti
A jel 750 do 1000 eura mjesečno uključuje i režije i najam ili je ovo ekstra što bi imao za trošiti za hranu i provod?
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:44   #18
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
Dakle ovako.
Ne radi mi se više u životu odnosno došao sam u situaciju da mogu živjeti bez rada (samo od kapitala). Nešto petljam za penziju ne znam hoće li mi uspjeti. Još sam relativno mlad i razmišljam da bih pola godine živio u Hrvatskoj a pola godine negdje vani. Otprilike od 4-10 mj. u Hr a ostatak negdje drugdje ali obavezno gdje je ugodna topla klima. Rentao bih stan ili kućicu. Raspolagao bih sa cca 750 do 1000 eura mjesečno. Molim cijenjene forumaše da mi preporuče destinacije za ugodan život vodeći računa o sljedećim kriterijima:
- ugodna klima, pristupačne cijene uključujući i komunalije, sigurnost i stabilnost, druželjubivi ljudi, pristupačne žene (djevojke) itd.,
Govorim engleski, ruski, a služim se slabo i španjolskim. Nisam baš lud za overbooking turist destinacijama no nije uvjet…

Ne znam da li sam temu postavio na dobro mjesto, neka administrator premjesti ako smatra za potrebnim.
odi na Kubu.
Tamo ćeš za te novce biti car.
Ako želiš ostati u Europi onda preporučam Baskiju,Provansu ili Toskanu.
Ima prekrasnih malih sela,bez turista, s divnim ljudima,jeftinim životom i dobrom klimom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:46   #19
Evo da pojasnim neke stvari. Ja sam u kasnim četrdesetim godinama. To planiram realizirati negdje u 10. mj. ako bude sve po planu.
Ne volim hotele. Pranje suđa i takve stvari me ne brinu. Osim toga dugoročno rentanje stana trebalo bi biti jeftinije po logici stvari. AI hotel za mjesec dana ne znam gdje bih našao za recimo 750 eura mjesečno. A gdje je i džeparac…
Ne bih u neki megalopolis ali grad od cca 50-100.000 ljudi pa do grada recimo veličine Zagreba. Na to sam navikao. I da ima normalne sadržaje za zabavu. A ne da je neka pustoš. Ja sam gradsko dijete. More jako poželjno.
Sponzoruša se ne bojim. S njima sam i dosad imao iskustva. Dapače koji put su i dobro došle onako za mjesec dva ako već nemam nešto za stalno...
Cijena 750 - 1000 eura uključuje sve. Osim toga mogu još zaraditi cca 200-300 eura mjesečno radeći na compu. Ili ako tamo uleti neki part time job nisam protiv ali ne bih volio da je to pod moraš.
Svjestan sam da nema idealnog mjesta ali volio bih prijedloge da mogu zbrojiti pluseve i minuse...
Tajland? Da znao sam da će pasti taj prijedlog ali nisam baš fan Tajlanda. Ili možda nisam bio na pravim mjestima. Previše mi je turistički (čitaj gužva) a upravo zbog turista nije više što je bio. Čitam ljudi se žale na overpricing. A molim gdje u Tajlandu? Tajland je jako velik. Kada bih već birao takvo mjesto radije bih recimo uzeo Keniju. Više mi se svidjela od Tajlanda.
Kanari? Interesantno. ali čini mi se da bi mogao biti problem cijena i žena. Tu sam slabo informiran.
Brazil? Ne znam portugalski a čitam i problem sigurnosti. Ali interesantno svakako. I gdje? Brazil je ogroman. Rio mi nekako ne ulijeva povjerenje. Kriminal i previše turistički…
Francek09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:59   #20
Quote:
Francek09 kaže: Pogledaj post
...Osim toga dugoročno rentanje stana trebalo bi biti jeftinije po logici stvari. AI hotel za mjesec dana ne znam gdje bih našao za recimo 750 eura mjesečno. A gdje je i džeparac…
Evo ako hočeš u Turskoj možeš cijeli 5. mjesec provesti u hotelu 4 zvjezdice AI za 350 eura
Općenito provjeri koliko dugoročno negdje možeš biti turist...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.