Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 12:15   #241
Pripreme za državnu maturu!!!

Puno se govori o cijeni priprema za državnu maturu koliko vidim iz postova većinom se ljudi drže trinoma, pomaka ili sl. ali sada puno privatnih učilišta drži pripreme i to po povoljnim cijenama. Količina naučenog znanja najviše ovisi o vašem trudu na pripremama ali i o predavačima i nije bitno koju školu upišete nego da vam predavač bude dobar i da se sami potrudite max.
Tamarairobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:45   #242
Ima li koji strukovnjak da je odabrao A razinu matematike i išao negdje na pripreme? Ja ću prijaviti matematiku A razinu i planiram na pripreme u Pomak od studenog do lipnja.
Za vrijeme proljetnih ću vjerojatno uzeti i za prijemni na FFZG, iako znam da to nije ispit iz nekog predmeta da ga možeš "naštrebati", već je riječ o vlastitim sposobnostima, ali imam neki osjećaj da bi mi dobro došlo
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 06:16   #243
Quote:
Tamarairobi kaže: Pogledaj post
Pripreme za državnu maturu!!!

Puno se govori o cijeni priprema za državnu maturu koliko vidim iz postova većinom se ljudi drže trinoma, pomaka ili sl. ali sada puno privatnih učilišta drži pripreme i to po povoljnim cijenama. Količina naučenog znanja najviše ovisi o vašem trudu na pripremama ali i o predavačima i nije bitno koju školu upišete nego da vam predavač bude dobar i da se sami potrudite max.
Slažem se. To što je netko dugo prisutan na tržištu ne znači da nema i drugih koji su možda jednako dobri, ili čak i bolji. Kao i za svaku drugu stvar, trebalo bi se raspitati i razmotriti barem desetak ponuda prije nego se odlučiš prihvatiti nešto od ponuđenog.
Almagest is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 17:52   #244
Pozdrav svima
može li mi neka dobra duša preporučiti nekakvu literaturu iz koja bi mi pomogla u samostalnim pripremama za matematiku, višu razinu.
Znači, završila strukovnu školu i uspješno položila nižu razinu, ali bih htjela polagati višu razinu iduće godine.

Puno hvala
19black is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:25   #245
^ Toni Milun i Profilov priručnik za maturu. Iako, uzmi u obzir da ćeš možda ipak trebati instrukcije za neke dijelove koje ne uspiješ sama savladati.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 18:43   #246
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
^ Toni Milun i Profilov priručnik za maturu. Iako, uzmi u obzir da ćeš možda ipak trebati instrukcije za neke dijelove koje ne uspiješ sama savladati.
hvala na pomoći
planirala sam nekih mjesec-dva prije ispita otići još na instrukcije
19black is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:24   #247
Effectusove pripreme

Pozdrav svima,
za sve koji ne žele (ne mogu) davati puno novaca za pripreme na maturu, preporučila bih Effectus. Ja sam išla na njihove pripreme, ove zadnje godine bio je potreban polog od 300 kn za svaki predmet. Mogle su se birati ABA razine (Hrvatski-A, matematika-B, Engleski-A). Najviše od svega bih preporučila da uzmete engleski jer je profa jako dobra i mogu reći da je meni puno pomoglo sve ono što smo radili na pripremama kod nje, matematika mi je bila ok, profesor ima volje objasniti i fkt. želi da što bolje naučite, hrvatski smo pisali eseje, budući da sam kroz čitavu srednju pisala eseje i znala kako to već sve ide, malo je bilo dosadno, a i nisam baš mogla subotom u 8 ujutro pisat esej :P
Ugl. jako dobro dođe
yolo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:49   #248
Zna li itko neko dobro mjesto za oglašavanje u vezi instrukcija za maturu?
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 18:09   #249
koliko se isplate uzeti pripreme za drzavnu maturu?
kokosnuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:20   #250
Ovisi o tome koliko dobro znaš predmete i koliko si sposoban/na sam(a) raditi. Ja nisam išla na pripreme za maturu, radila sam relativno malo i sve sam položila s 4 i 5. Znam curu koja je išla na pripreme i svejedno je pala ispit. Znam ljude koji su išli na pripreme i mnogo su im pomogle. Ovisi isključivo o tebi i koliko ćeš sam raditi, koliko ti nešto nije jasno itd. A i o tome kakva ti je škola, jer ako nešto nisi uopće obrađivao/la u školi onda može bit korisno.

Za mene bi to bilo bacanje novaca.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:20   #251
Je li moguće 2 tjedna prije državne spremiti koliko-toliko osnovnu razinu hrvatskog za 3-4?
Stuart Bloom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:59   #252
Quote:
Stuart Bloom kaže: Pogledaj post
Je li moguće 2 tjedna prije državne spremiti koliko-toliko osnovnu razinu hrvatskog za 3-4?
za 2 tjedna možeš bez problema temeljito proučiti skriptu sa svim lektirama i ponoviti gramatiku, a za esej moraš proučiti pravila pisanja i to je to. jeste li pisali eseje u školi? ako jeste onda nemaš frke
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:00   #253
je li netko bio na pripremama u Algebri,kemija i fizika ? kakva su iskustva ?
mandy444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:41   #254
Koji je princip rada u Trinomu? I odabrati rane pripreme ili one u 2. polugodištu.. Cijena nije previse različita, sto je bolje?


ios / tt
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 02:13   #255
Da li se za maturu za ovu godinu moze pripremati recimo iz ovih knjiga http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...21980&act=more ?
Pitam to jer mislim da su ovi udzbenici jos iz 2012.
mladen1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:35   #256
Quote:
mladen1996 kaže: Pogledaj post
Da li se za maturu za ovu godinu moze pripremati recimo iz ovih knjiga http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...21980&act=more ?
Pitam to jer mislim da su ovi udzbenici jos iz 2012.
Možeš, ali za biologiju ti je bolja ona od elementa.
uiiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 20:22   #257
a za fiziku i kemiju isto su bolji udzbenici od elementa ili?
mladen1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:05   #258
Quote:
Tamarairobi kaže: Pogledaj post
Pripreme za državnu maturu!!!

Puno se govori o cijeni priprema za državnu maturu koliko vidim iz postova većinom se ljudi drže trinoma, pomaka ili sl. ali sada puno privatnih učilišta drži pripreme i to po povoljnim cijenama. Količina naučenog znanja najviše ovisi o vašem trudu na pripremama ali i o predavačima i nije bitno koju školu upišete nego da vam predavač bude dobar i da se sami potrudite max.
pozdrav ekipa.
ja sam baš taj primjer da bez učenja nema prolaza. Učila sam sama i pripremala se onako kao znam i nisam prošla matematiku. Upisala sam pripreme ove godine u osmom mjesecu jer se nisam htjela kockati opet. Čula sam od frendice da je išla na pripreme u Algebru i da su ok. Otišla sam na pripreme iz matematike i prošla. Pripreme su bile ubrzane tj. u dva tjedna smo prošli sve. Bilo nas je 6 u grupi, bila je super ekipa i nastava je bila opuštena. Rješavali smo hrpu primjera, ponavljali sve što nekome nije bilo jasno ili se nije sjećao. Nakon nastave došla sam doma malo ponovila i rješavala zadatke s prošlih matura iz njihove knjige koje sam dobila od njih.
Ali bez slušanja na satu, mojeg truda i vjerojatno te profe koja nam se toliko posvetila ne bih prošla.
Nisam upala na željeni faks jer nisam prošla maturu na ljetnom roku. Zato na vrijeme učite.
lauramall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:36   #259
Quote:
mladen1996 kaže: Pogledaj post
a za fiziku i kemiju isto su bolji udzbenici od elementa ili?
Definitivno, obje se zovu K/F u 24 lekcije, međutim za kemiju si provjeri još profilovu.
uiiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 15:51   #260
Ide tko sutra na Pomakovu matematiku u 11:30?
Ako da --> PM
ludasam0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.