Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 17:00   #21
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ak je sa Sean Bean-om, vec si dal spojler i znamo kak ce zavrsiti.
odgledaj pa sudi
tuzan je kraj ali film je zakon
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:04   #22
Ja se isto zelim izolirat al kad nemogu bez droge tako da nista od toga
ultra mravojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:56   #23
Pa sad padam u ocaj zavrsio srednju, nisam upisao fax jer roditelji ne mogu da to financiraju, nemam posao, ljudi oko mene stalno me prisiljavaju na nesto, a kad sam sam u prirodi zaboravim na sve i uzivam, nema pritiska na tebe, sama tisina, jos sam bio u bolnico godinu dana tako da mi je dosta svega... Aljasku sam spomenu jer je izolirana
xaptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:26   #24
Quote:
searchita kaže: Pogledaj post
Moji instinkti mi govore da se ne želiš izolirati, već predati....

Common, uzmi stav borca koji se nikad ne predaje i bori se i nakon nekog vremena možda dugog možda kratkog, nebitno....ćeš pobjediti

Samoća je i moj najbolji prijatelj, but, nedam joj da bude moj jedini prijatelj jer zaslužujem više
Nisam borac, cak stovise trenirao sam karate 10 godina i nikad nisam imao motivacije da pobjedim neku borbu , uvijek sam bio ono "Go with the flow" , nije samo u pitanju karate to sam samo dao kao primjer jedan, ali eto ti si me odmah prokuzila, lako se mirim sa svim

Zadnje uređivanje xaptor : 22.10.2014. at 23:35.
xaptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 02:11   #25
Zelim se izolirati

to je bar lako .. ali dali je to zelja ili rjesenje nekog problema? .. mozda postoji prakticnije rjesenje ..

Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Jesi ti mozda nedavno gledao "Into the Wild"?
odlican film
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:58   #26
Quote:
xaptor kaže: Pogledaj post
Nisam borac, cak stovise trenirao sam karate 10 godina i nikad nisam imao motivacije da pobjedim neku borbu , uvijek sam bio ono "Go with the flow" , nije samo u pitanju karate to sam samo dao kao primjer jedan, ali eto ti si me odmah prokuzila, lako se mirim sa svim
Go with the flow )

Ja sam trenirala gro toga do svoje 16 godine, fakat sam se bavila svim i svačim, al ono meni isto nisu bile važne pobjede niti sam briljirala u tim sportovima, ali volila sam se natjecati...najduži sport kojeg sam trenirala bila je atleitika, jednom prilikom bilo je natjecanje na 800 metara i glupani nisu pričekali da se svi pojave na startu i natjecanje je počelo prije nego što sam se ja presvukla, ono dođeš na start i vidiš nema više hrpe djevojaka i misliš si: pa dobro di su ove nestale kaj ih je nlo odfurao, ali to me nije sprječilo da odtrčim tih 800 metara sebi za gušt i što je najbolje, nisam bila zadnja, nego sam prestigla dvije cure u zadnjih 100 metara...da su pričekali da se svi pojave bila bi vjerojatno treća...po procjeni sportašica koje su sudjelovale.
Nije bitno pobjediti, bitno je sudjelovati.

Zar nemaš nekih drugih ciljeva, osim razviti se na društvenom planu kojeg si na koncu odhebao ?
searchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:44   #27
Nope, prije sam imao aspiracije prema informatici, ali kad su mi roditelji rekli da mi nece moci platiti fax od toga sam odustao... I mislim si sta mogu, ako nemam ni to jedino se negdje povuci u osamu
xaptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:59   #28
Quote:
xaptor kaže: Pogledaj post
Nope, prije sam imao aspiracije prema informatici, ali kad su mi roditelji rekli da mi nece moci platiti fax od toga sam odustao... I mislim si sta mogu, ako nemam ni to jedino se negdje povuci u osamu
Nevolim osuđivat ali ajme meni koje nezrelo razmišljanje, pa nije fakultet sve, možes se itekako bavit informatikom i bez visoke obrazovanosti.

Nije kraj svijeta ako nisi uspio upisat fakultet, i ne znači da se moraš razočarat u svemu i postat špiljski čovjek.
aew is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:13   #29
Quote:
xaptor kaže: Pogledaj post
Nope, prije sam imao aspiracije prema informatici, ali kad su mi roditelji rekli da mi nece moci platiti fax od toga sam odustao... I mislim si sta mogu, ako nemam ni to jedino se negdje povuci u osamu
Jel bi ti rekao za sebe da si lijen?
searchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:19   #30
Od petog osnovne sam takva, sad sam cetvrti srednje. Idem u skolu i iz skole i to je to. Mozda odem sa drustvom na kavu dva puta godisnje. Nije mi se problem uklopit u drustvo ali jednostavno volim biti sama iako mi nije drago sto je tako (ako to ima smisla).
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 23:51   #31
ehhh ja sam jednom snivao da odem na pusti tropski otok
no snovi su snovi, iako to jos leži duboko u meni ... volim trope a od ljudi nemam ništa previše ...

nekad bi radje zagrlio stablo :P
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 01:18   #32
Quote:
searchita kaže: Pogledaj post
Jel bi ti rekao za sebe da si lijen?
Da, sve sto radim, radim jer moram nista iz uzitka.
xaptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 01:21   #33
Ajde. Usput probaj ne ujebat nekog drugog.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 17:06   #34
možda jednostavno traži da bude najbolji u tom području i čim vidi da nije, pada mu motivacija, izgleda mi ko tip koji se hrani komplimentima iz okoline
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:15   #35
Quote:
xaptor kaže: Pogledaj post
Da, sve sto radim, radim jer moram nista iz uzitka.
Marko Aurelije je rekao: "Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki napor i svaku svoju misao"

Sigurno postoji nešto čemu bi poklonio svoju energiju sa radošću, neki tvoj užitak.

Ja sam provela puno vremena razmišljajući koji je moj cilj i što želim raditi u životu jer se nisam rodila sa tim znanjem kao što ne znam ni koji je smisao života a o kojemu sam isto znala dosta razmišljati...i onda mi se dogodilo ovo što je Marko Aurelije rekao, postala sam umorna od života. I ta faza je dosta dugo trajala, počela sam se i izolirati. Danas se družim samo sa ljudima s kojima mi je ugodno, ako se družim sa onim drugima opet ću se početi htjeti izolirati se, cilj nisam pronašla ali imam ideje koje želim ostvariti i vidjeti kako će mi se dopasti, danas vjerujem da je život lijep i čudesan. Zar nije čudesno da je svaka pahuljica koja padne na zemlju jedinstvena?

Go with the flow, ne znači predati se, go with the flow znaći prihvatiti stvari kakve jesu, nisi upisao na faks, nisi, ne ide ti sa ljudima, ne ide....ali smiješ posjedovati ambicioznost, ambicioznost nije otpor, ambicioznost je životna sila....kada nestaneš bez nje postaneš umoran od života.
searchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 23:15   #36
Quote:
searchita kaže: Pogledaj post
Marko Aurelije je rekao: "Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki napor i svaku svoju misao"



Ja sam provela puno vremena razmišljajući koji je moj cilj i što želim raditi u životu jer se nisam rodila sa tim znanjem kao što ne znam ni koji je smisao života a o kojemu sam isto znala dosta razmišljati...i onda mi se dogodilo ovo što je Marko Aurelije rekao, postala sam umorna od života. I ta faza je dosta dugo trajala, počela sam se i izolirati. Danas se družim samo sa ljudima s kojima mi je ugodno, ako se družim sa onim drugima opet ću se početi htjeti izolirati se, cilj nisam pronašla ali imam ideje koje želim ostvariti i vidjeti kako će mi se dopasti, danas vjerujem da je život lijep i čudesan. Zar nije čudesno da je svaka pahuljica koja padne na zemlju jedinstvena?
A cuj,sama si si napisala da si dugo razmisljala i analizirala kako sebe tako vjerujem i ljude oko sebe!Ovo sto cu ti reci "mozda sam i ja nekada bio bas u tom stadiju zivota" ali onda sam uzeo sve stvari u svoje ruke i nametnuo sam se u sredini gdje sam se nasao,otvorio vise puteva kao u sahu i jedan od puteva se otvorio koji me je doveo tu gdje sam danas.

Tako malo treba,a tako to tesko zvuci promjeniti sredinu,promjeniti svijet u novoj sredini i naci svoj smisao zivota!

I zaista si "jezivo u pravu" zivot je lijep i cudesan,pise cesto romane koje treba citati i zivjeti.Zamisli samo da si fizicki ili psihicki bolesna,zamisli da svoj zivot odrzavaju drugi ljudi ili cak aparati,a takovih ima na milione u cijelom svijetu.......uzmi svoj zivot u svoje ruke,pokazi ne frendovima,ne prijateljima da si vrednija od njih,pokazi to sama sebi tamo gdje te nitko ne poznaje i ne zna......potrazi svoj put i svoje novo mjesto u HR na nekom drugom mjestu,potrazi ga u EU koja je danas i tvoja zajednica,a u njoj ima mjesta za odvazne i hrabre;A TI TO MOZES i TI TO MORAS!!
milionas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 05:32   #37
Znam sve to, cudo je kako bumbar leti iako u teoriji ne bi trebao, preispitujem sebe i vrti mi se kroz glavu mozda je dobro sto mi roditelji nece platit fax, cilj ce mi biti naci posao da sam zaradim novac, naucit cu teziti necemu, ovo cu gledati kao jednu vrstu lekcije, a kako da razbijem lijenost, da unistim monotoniju u svom zivotu.
xaptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 08:09   #38
Quote:
milionas kaže: Pogledaj post
A cuj,sama si si napisala da si dugo razmisljala i analizirala kako sebe tako vjerujem i ljude oko sebe!Ovo sto cu ti reci "mozda sam i ja nekada bio bas u tom stadiju zivota" ali onda sam uzeo sve stvari u svoje ruke i nametnuo sam se u sredini gdje sam se nasao,otvorio vise puteva kao u sahu i jedan od puteva se otvorio koji me je doveo tu gdje sam danas.

Tako malo treba,a tako to tesko zvuci promjeniti sredinu,promjeniti svijet u novoj sredini i naci svoj smisao zivota!

I zaista si "jezivo u pravu" zivot je lijep i cudesan,pise cesto romane koje treba citati i zivjeti.Zamisli samo da si fizicki ili psihicki bolesna,zamisli da svoj zivot odrzavaju drugi ljudi ili cak aparati,a takovih ima na milione u cijelom svijetu.......uzmi svoj zivot u svoje ruke,pokazi ne frendovima,ne prijateljima da si vrednija od njih,pokazi to sama sebi tamo gdje te nitko ne poznaje i ne zna......potrazi svoj put i svoje novo mjesto u HR na nekom drugom mjestu,potrazi ga u EU koja je danas i tvoja zajednica,a u njoj ima mjesta za odvazne i hrabre;A TI TO MOZES i TI TO MORAS!!
Meni promjena okoline ne predstavlja nikakav problem i ja ću vjerojatno u sljedećoj godini biti u nekoj drugoj državi Preambiciozna sam da bi mi išta bilo teško. I imam puno energije i trošim je često čak i uzalud, a kamoli na ove stvari koje nisu uzalud. Samo mi treba odskočna daska.

Quote:
xaptor kaže: Pogledaj post
Znam sve to, cudo je kako bumbar leti iako u teoriji ne bi trebao, preispitujem sebe i vrti mi se kroz glavu mozda je dobro sto mi roditelji nece platit fax, cilj ce mi biti naci posao da sam zaradim novac, naucit cu teziti necemu, ovo cu gledati kao jednu vrstu lekcije, a kako da razbijem lijenost, da unistim monotoniju u svom zivotu.
Ja imam averziju prama traženju roditelja da mi nešto plate, kada sam bila tužna što neću ići na faks, znala sam da bi mogla upisati redovni ako bi imala dobre ocjene, moj plan je bio ići ponovno u srednju tj. u večernju koja bi me jeftinije ispala od faksa na dugoročno i upisati redovni fakultet...dok mi brat nije rekao da nisam normalna i da ću studirati 15 godina....
searchita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.