Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 02:59   #81
A poznajete li nekoga tko je isao na onaj tretman 'trajnog' izravnavanja kose??? Nesto kao mini-val s obrnutim ucinkom?
Navodno crnkinje cesto koriste tu metodu. U EU ga ima u vecim gradovima i pretpostavljam, tamo gdje ima dosta imigrantica i zenskog svijeta s frckastom kosom.
Meni je pun kufer izravnavanja pa sam razmisljala o tom 'trajnom' izravnavanju - navodno drzi oko 6 mjeseci...
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 03:01   #82

Htjedoh reci, pun mi je kufer izravnjavanja peglom....
I traje i kosta.
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 08:41   #83
A ja mislila da je sad IN neispeglana, valovita kosa
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 11:37   #84
Redken i Goldwell imaju te tretmane,licno nikog ne poznajem da je to radio,al sam videla na tv i bas super izgleda+kosa deluje nekako zdravije
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 20:37   #85
Quote:
Virtuel@ kaže:
A poznajete li nekoga tko je isao na onaj tretman 'trajnog' izravnavanja kose??? Nesto kao mini-val s obrnutim ucinkom?
Navodno crnkinje cesto koriste tu metodu. U EU ga ima u vecim gradovima i pretpostavljam, tamo gdje ima dosta imigrantica i zenskog svijeta s frckastom kosom.
Meni je pun kufer izravnavanja pa sam razmisljala o tom 'trajnom' izravnavanju - navodno drzi oko 6 mjeseci...
Ja sam izravnavala svoju kosu prije 5-6 godina. Na moju kosu nisu stavljali kiselinu (trajnu) nego neku alternativu tome.
Ne smrdi. Imas dojam kao da su ti stavili kremu na kosu. Drzis pola sata isperu, osuse na ravno i ne smijes kosu prati 24 sata nakon toga.
E sad ako mislis da je sama neces morati opet nakon pranja peglati - varas se. Ali dobra stvar je u tome sto ce ti peglanje uzimati neuporedivo manje vremena.
Ja osobno nisam bila bas strasno zadovoljna trajnoscu procesa, ali kad pogledam slike iz tog razdoblja fakat ne izgleda lose. Kosa nije bila ostecena.

E sad postoji nesto sto se zove Thermal Reconditioning iliti Japansko izravnjavanje - e to ti stoji dok ti ne izraste nova kosa.
Glatka kao staklo i nevjerojatno sjajna, pokretna kosa su rezultat.
Down side je to sto ide samo na prirodnu (nebojanu) kosu, a i kosta od $300.00 (za kratku kosu) pa navise.

Evo se informiraj:

http://www.merchantamerica.com/japan...straightening/

http://www.citycut.us/thermal-reconditioning.htm

http://www.ajtek.com/lores/thermrecon.htm
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 01:26   #86
Hvala, Karmela!
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 11:35   #87
imam običnu peglu za kosu (nije na paru), neki talijanski proizvođač, nije poznati ali pegla mi je super. imam ju već 2 godine i nije mi uništila kosu. te pegle ne uništavaju kosu ništa više od fena.
__________________
Love makes the world go round.
NEPHELE is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 15:36   #88
imam peglu na paru od philips i rijetko je koritim jer mi isuši vrhove.
sad razmišljam o kupovini keramičke, ali sam čitala da ove jeftinije keramičke nisu "kompletno" keramičke tj. onaj dio koji grije nije cijeli izrađen od keramike nego je samo presvučen keramikom.

inače, jedna moja poznanica ima katastrofalnu kosu, ali kad je ispegla sa svojom no name keramičkom (vjerovatno samo ceramic plated) peglom je tako sjajna i lijepa.

ima netko tu "pravu keramičku" peglu, još da je ona ionska?
koju i koliko dođe kod nas?
i najvažnije, kakva je kosa nakon učestalog korištenja?

hvala svima
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:46   #89
Jako je deliaktno raditi s apeglama z akosu kod kuce be zprisustva frizera.

Kosa je osetljiva i akos e ne postupa sa tako deliaktnim aparatom ispravno kosa sagorjeva, puca, susi se, gubi sajaj.


Pegla s ene smije koristiti bez predhodnog feniranja kose.
Kosa s emora ifenirati da bud eslozena glatka da bi pegla be zproblema prolazila kroz pramen kose.


Na obicnu neisfeniranu kosu koaj je gusta i malo lomljiva peglom s ene smije prelazit preko kose.


Jedino ako je kosa prirodno raavna, i tanka dlaka mzoe,ali kovrdze ko ima i pegla kosu bez feniranja to mu ej bukvalno pogibija z akosu.


Peglati kosu ej dozvoljeno je jedanput sedmicno da bi kosa ostala zdrava.


Nikad s ene zadrzavajte s apeglom na pramne vise od 5 sekundi ,prolazite preko pramena kose peglom koji je debeo odprilike dva prsta.


Lagano peglajte bez dugog zadrzavanaj na pramenu.


Ali obavezno da kosu isfenirate prije peglanja ejr kosa moara da bude slozena i ravna dlaka da bi pegla dala svoj pravi efekat.


Nije bitno dal je pegla od 5 kuna ili 5000 kuna vaznom ej znati sa njom upravljati jer kosa moze da s enagrdi.
 
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 22:58   #90
a sto je s tretmanom thermal reconditioning, drzi dok ne izraste?
cini mi se vrlo primamljivo, ako si necu unistiti kosu s tim
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 23:16   #91
Nisam cula z ato?
 
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 23:24   #92
Quote:
katrin kaže:
a sto je s tretmanom thermal reconditioning, drzi dok ne izraste?
cini mi se vrlo primamljivo, ako si necu unistiti kosu s tim
Kazu da ne unistava kosu, ali thermal reconditioning se radi samo na prirodnu kosu (ne bojanu).
Vidjela sam u salonu i jednu kojoj su tako izravnali kratku kosu ofarbanu blond, ali su prije toga odrezali jedan njen pramen pa su ga testirali da vide reakciju.
Valjda je imala jaku kosu pa su joj to i napravili. Ali ne izgleda sjajno i glatko kao kad rade na prirodnoj kosi.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 10:13   #93
ja prvo izvucem kosu n acetku , toliko sam se ispraksirala da mi frizer ravan nije
i onda popeglam ksou u dva sloja, nema sanse da se vlas pomakne do sljedeceg pranja.samo steta da mi se kosa tako brzo masti
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 12:00   #94
Quote:
Karmela kaže:
Kazu da ne unistava kosu, ali thermal reconditioning se radi samo na prirodnu kosu (ne bojanu).
Vidjela sam u salonu i jednu kojoj su tako izravnali kratku kosu ofarbanu blond, ali su prije toga odrezali jedan njen pramen pa su ga testirali da vide reakciju.
Valjda je imala jaku kosu pa su joj to i napravili. Ali ne izgleda sjajno i glatko kao kad rade na prirodnoj kosi.
zato mi je bas i privlacna ideja, jer sam u fazi bez boje, pramenova i slicnog tnx
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 15:53   #95
Quote:
Yazz kaže:
sam čitala da ove jeftinije keramičke nisu "kompletno" keramičke tj. onaj dio koji grije nije cijeli izrađen od keramike nego je samo presvučen keramikom.

ima netko tu "pravu keramičku" peglu, još da je ona ionska?
koju i koliko dođe kod nas?
i najvažnije, kakva je kosa nakon učestalog korištenja?

hvala svima
Ovo je točno. Većina je pegli od metala i samo presvučena keramičkim slojem. probaj uhvatit takvu i pravu keramičku peglu u ruku, ogromna razlika, keramička je teža.
Prave keramičke, ionske, koštaju oko 1000kn. Moja je frizerka od dealera kupila za 1500kn a ja sam istu takvu vidjela za kupit za 970kn u jednoj specijaliziranoj trgovini. To je zbilja komad pegle, keramika je bijela ko' snijeg, sjajna. Nakon šta me s njom ispegla, kosa mi je stvarno lijepa, nikad nisam imala feeling da je suha ili da će mi se zapalit
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 16:26   #96
@tišina

ajde pročitaj sad svoj dugački post.
kad već tolko znaš, onda valjda znaš i gdje razmak stoji?!
ili nas zezas...
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:22   #97
mozda se zena opila...dogodi se svakom

ja imam vec duze vrijeme peglu ,a ne znam kad sam je zadnji put koristila...
jednostavno ne znam ispeglati kosu kao sto mi to napravi frizerka
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:24   #98
Quote:
katrin kaže:
zato mi je bas i privlacna ideja, jer sam u fazi bez boje, pramenova i slicnog tnx
to je idealno
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:26   #99
Tisina ima svoj stil i molim vas da ne pravite sale na racun njenih postova Hvala.
Ako vam smeta nemojte citati.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 17:27   #100
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.