Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 10:44   #3061
Quote:
Šljeznoj kaže: Pogledaj post
Ja da imam 300 kn za psihijatra onda bi dodo još 300 pa imao nešto sat vremena iz oglasnika
Care!!!
DNB1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:11   #3062
Quote:
Šljeznoj kaže: Pogledaj post
To ti samo misliš,u bolnici ne moraju bit teške dijagnoze i može se dugo bit,to znam na vlastitom primjeru.Ja da imam 300 kn za psihijatra onda bi dodo još 300 pa imao nešto sat vremena iz oglasnika



A s 300 kn si car u Vrapču.

Ajde, vjerujem ti na rijec. Ipak si bio. I to car


Skickas fr
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:41   #3063
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
zar bas nitko bas nista?
ovdje je popis po županijama - treba pitati LORI - one rade bazu gay friendly psihologa

http://www.lori.hr/psihologija/index...ntact&Itemid=3
bejbilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:43   #3064
otvorena vrata HPSD - informacije o psihoanalizi - kraći psihoterapijski intervju

možda nekog zanima

http://www.hpsg.hr/aktivnosti-hpsd-za-2014-15/
bejbilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 16:34   #3065
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
ovdje je popis po županijama - treba pitati LORI - one rade bazu gay friendly psihologa

http://www.lori.hr/psihologija/index...ntact&Itemid=3
ja ne trazim psihologa, trazim psihijatra.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 01:45   #3066
Pitanje, idem psihijatru. Dobila uputnicu od dr. opce prakse ali ja nisam zadovoljna s tim psihijatrom.

S obzirom da mi je ovo prvi susret sa psihijatrom (bilo kojim) ne znam da li je problem u mom ocekivanju ili u necem desetom.

Naime, ja njemu pricam, on mene slusa i to je to. u cca 45 minuta s njim on kaze svega 2 recenice koje su takva filozofija da ja jednostavno gledam u njega i mislim si "koji kurac s tobom nije u redu"..

zbilja.. jednostavno i to malo sto kaze je filozofija koju ja ne razumijem.

S druge strane, u 2 susreta s njim on me pitao "sto vi mislite sto vam moze pomoci".

Zadnji put sam mu na to rekla "Kad bih znala odgovor na to, vjerujte mi da ne bih sjedila sada ovdje".

Jebote, ono.. koje je to pitanje?
Imam osjecaj da takav posao moze raditi bilo tko... da ti ne treba skola ni nista jer ja se nakon odlaska k njemu ne osjecam bolje...
naravno, svaki put mi prepise tablete.. prvo za smirenje, sad neke antidepresive ako sam dobro shvatila..

Ja ih pijem jer znam da mi je nesto od toga potrebno zbog onog sto prolazim ali uvijek sam smatrala da je psihic tu da s tobom razgovara, da ti nekako olaksa.

Mislim, da budem iskrena.. bolje mi je kad ispricam sve frendici koja me saslusa, komentira, da savjet, sudjeluje u razgovoru nego kad nepoznatoj osobi pricam kako se osjecam od zadnji put i koja me samo gleda, slusa, klima glavom.

Jesam li ja zavrsila kod jako loseg psihica ili zaista svi tako rade?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:31   #3067
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Pitanje, idem psihijatru. Dobila uputnicu od dr. opce prakse ali ja nisam zadovoljna s tim psihijatrom.

S obzirom da mi je ovo prvi susret sa psihijatrom (bilo kojim) ne znam da li je problem u mom ocekivanju ili u necem desetom.

Naime, ja njemu pricam, on mene slusa i to je to. u cca 45 minuta s njim on kaze svega 2 recenice koje su takva filozofija da ja jednostavno gledam u njega i mislim si "koji kurac s tobom nije u redu"..

zbilja.. jednostavno i to malo sto kaze je filozofija koju ja ne razumijem.

S druge strane, u 2 susreta s njim on me pitao "sto vi mislite sto vam moze pomoci".

Zadnji put sam mu na to rekla "Kad bih znala odgovor na to, vjerujte mi da ne bih sjedila sada ovdje".

Jebote, ono.. koje je to pitanje?
Imam osjecaj da takav posao moze raditi bilo tko... da ti ne treba skola ni nista jer ja se nakon odlaska k njemu ne osjecam bolje...
naravno, svaki put mi prepise tablete.. prvo za smirenje, sad neke antidepresive ako sam dobro shvatila..

Ja ih pijem jer znam da mi je nesto od toga potrebno zbog onog sto prolazim ali uvijek sam smatrala da je psihic tu da s tobom razgovara, da ti nekako olaksa.

Mislim, da budem iskrena.. bolje mi je kad ispricam sve frendici koja me saslusa, komentira, da savjet, sudjeluje u razgovoru nego kad nepoznatoj osobi pricam kako se osjecam od zadnji put i koja me samo gleda, slusa, klima glavom.

Jesam li ja zavrsila kod jako loseg psihica ili zaista svi tako rade?
Pa jesi ga pitala zašto ništa ne govori?

Ne rade tako svi, jedino takvo iskustvo koje sam ja imala je klasična psihoanalitička, možda je do tog pravac. Ni meni to nije odgovaralo, slažem se da tako možeš i frendici pričati.

Pitaj ga zašto to tako radi pa ako kaže da mu je to metoda promijeni ga.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 12:52   #3068
Pa nekako mi je bilo neugodno i glupo pitati ga "zasto vi samo sutite i klimate glavom i nista mi ne kazete".

najbolje mi je kad veli "to je prirodno u zivotu i to se mora dogoditi".

ono, otkrio si mi toplu vodu
baca ponekad tako neke fraze cega je svjestan svaki covjek pa i onaj sa najnizim iq-om. Umjesto da mi komentarom na situaciju olaksa, on baca fraze koje znam i ja sama ali svejedno mi je sve to skupa problem s kojim se ne mogu nositi i zato jesam kod njega.

Znam da za moju situaciju nema magične pilule i štapića ali sam očekivala neki stručniji razgovor koji bi trebao pomoci više od razgovora s frendicom koja nije prosla ono sto ja jesam i koja u tome nema iskustva pa se s time ne moze poistovjetiti niti u potpunosti razumijeti.

Psihijatri se vjerujem s mojom situacijom jako često susreću pa sam živjela u uvjerenju da će mi tim više moć pomoći

zato sam htjela vidjeti dal je to zaista kod svih psihića metoda "ja šutim, ti pričaš i na kraju ti dam tablete"?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:08   #3069
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
zato sam htjela vidjeti dal je to zaista kod svih psihića metoda "ja šutim, ti pričaš i na kraju ti dam tablete"?
Nije. Ali sad mi je palo na pamet, je li taj tvoj psihoterapeut ili samo psihijatar? Ako je samo psihijatar, oni nisu obučeni za psihoterapiju i ne provode je. U tom slučaju to na što ideš je suportivni razgovor (iako očito ne baš najbolji) a za psihoterapiju bi se trebala obratiti nekom drugom.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:12   #3070
Molim preporuku za psihoterapeuta na Rebru ili u Vrapču.. za ptsp, depresiju, fobije i panične..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:15   #3071
Quote:
Gimme more kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko reć što se radi, kako to funkcionira kliničko psihološko testiranje? Hvala.
Popunjavaš upitnike i radiš neke zadatke s ispitivačem, ja sam bila gotova sa svime u dva sata.. rekli su da sam jako brza.. a mislim, upitnik ima 100 pitanja, ali nemam što puno razmišljati na pitanju npr. Često me boli želudac..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:17   #3072
nisha, pise da je dr. med. spec. psihijatar
to idem "državno".

mozes li me mozda uputiti gdje bih mogla "potražiti" ono što ja trebam po mogućnosti državno (samo da nije rebro, vinogradska) jer imam psihickih problema s tim bolnicama.. vezano za moj prvobitni problem pa bi mi odlasci tamo jako teško pali.

mozda na sv. duhu?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:22   #3073
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
nisha, pise da je dr. med. spec. psihijatar
to idem "državno".

mozes li me mozda uputiti gdje bih mogla "potražiti" ono što ja trebam po mogućnosti državno (samo da nije rebro, vinogradska) jer imam psihickih problema s tim bolnicama.. vezano za moj prvobitni problem pa bi mi odlasci tamo jako teško pali.

mozda na sv. duhu?
Onda nije obučen za terapiju, ali to ti je isto tako mogao i reći kao i preporučiti nekog terapeuta. Nažalost ne znam ti gdje još osim na Klinici za psihološku medicinu na Rebru ima još "državna" individualna pt, možda Jankomir? Znam da oni imaju grupne, za individualne ne znam. Možda da ih nazoveš pa pitaš.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:32   #3074
Nemam pojma. ja sam dr. opce prakse trazila uputnicu za psihica, rekla joj koji je problem. ona je ispisala uputnicu i rekla da mogu ici u siget. i tamo idem

nije spominjala nista drugo, a tu sam procitala da vecina ide na rebro.

evo, ako netko zna gdje se moze ici državno neka javi. ako imate i privatnu preporuku, recite... pa cu razmisliti sto dalje..
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:16   #3075
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
mozes li me mozda uputiti gdje bih mogla "potražiti" ono što ja trebam po mogućnosti državno (samo da nije rebro, vinogradska) jer imam psihickih problema s tim bolnicama.. vezano za moj prvobitni problem pa bi mi odlasci tamo jako teško pali.

mozda na sv. duhu?
Za psihoterapiju, ako nju tražiš, Jankomir, Vrapče, Dubrava.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:11   #3076
dubrava bi mi odgovarala jer me za nju ne veze nista ni dobro ni lose...
kome se ciljano obratiti?

kako "otkantati" psihijatra kojem trenutno preko uputnice idem? doci dr opce prakse, reci da mi frajer ne valja i da bih ja u dubravu na psihoterapiju?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:43   #3077
Da, trebas od LOM dobit uputnicu za dubravu. A ne znam kome ic u dubravu od psihica, nisam iz zg
__________________
Treba otimati radost danima sto bjeze, na svijetu mrijeti je lako zivjeti je teze
AbFab66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:52   #3078
inace, ne mora znacit da to sto mu pise na vratima psihijatar znaci da nije terapeut, trebas ga malo proguuglat pa vidjet, ili pitat. mojem isto nije pisalo pa je bio terapeut. nelos cak.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:56   #3079
guglala sam ga i vidim da ima veze s mobbingom u smislu da "lijeci" ekipu koja s tim ima problema. frendica ga je takoder preporucila ali ona je k njemu isla iz tog razloga i njoj je bio dobar.

takoder mi ona veli da u principu psihijatar tu i je da te samo slusa.. jebes ti to.. mogu me slusat frendice, a pritom i rec koju utjesnu/pametnu..

no, s obzirom da smatram da mi to nije dovoljno otisla sam potraziti strucnu pomoc i sad sam tu di jesam. nezadovoljna. imam osjecaj kao da on ceka da ja tako ispricam sto ima novog od zadnji put, onda me on pita sto ja mislim kako mi moze pomoci na sto mu ja svaki put odgovorim isto "kad bih znala ne bih tu sad sjedila vec bi si sama pomogla" i onda mi da tablete
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:08   #3080
e ja moram ic kod psihijatra, a prvi problem je sto sam u malome gradu i neznam jel tu ima psihijatar., a drugi problem je sto sam uzasno sramezljiv i neznam kako bi nekome toliko nepoznatome pricao o svojim problemima... sta da radim?..
a moram psijatru zbog:
- teske nesanice
- trauma iz djetinjstva (jako su me zlostavljali u skoli, a nisam nikoga imao da mi pomogne, pa mi to dolazi tek sad, nakon 10 godina)
- strasno niskog misljenja o samome sebi (nece me doslovno niti jedna cura!!!, pa me samoća
razdire poput neke teske bolesti)
- nesposoban za ista u zivotu
- nemam volje za zivotom., itd..
- i puno pijem
ali sve je to uzrokovano stvarnim situacijama u zivotu, tako da ja to bas nesmatram da sam bolestan, vec samo da me zivot unistio... pa onda neznam ima li tome pomoći

e da, i sta ako me zatvore u neku ustanovu, onda vise nikad necu moci naci posao, ako vide da sam psihicki bolesnik????
željkoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.