Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 11:39   #1
Božićna priča u Čazmi

Ako sam promašila temu, ispričavam se- slobodno premjestiti

Naime zanima me http://www.salaj.net/ Božićna priča u Čazmi.

Nedavno sam gledala na TVu prilog o tome pa mi se čini zanimljivo.

Da li je netko možda išao? Koliko cca vremenski ima vožnje automobilom od Zagreba do tamo? Koliko je ulaznica? Da li bude gužva? I koliko je vremena dovoljno da se sve to obiđe i pogleda?
__________________
You can love me or not,
But either way i got sunrise looking in my eyes
DubFx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:50   #2
nisam bila, ali bili su moji necaci sa bakom (ne s mojom mamom, nego s drugom bakom) ove subote. bio je neki organizirani bus. ulaznica je 20 kn.
vidjet cu necake na badnjak pa cu ih pitati koliko je to veliko i je li bila guzva.
ides autocestom do ivanic grada i tu se sidje sa autoceste pa do Cazme..manje od 1h voznje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.12.2011. at 12:04.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 12:24   #3
Ja sam bila dva puta. Pretprošle godine oko Božića, a prošle godine sam išla nakon nove godine, jer su oko Božića bile velike gužve. U stvarnosti nije to jako veliko. Za laganu šetnju po imanju dovoljno ti je 20ak min, ali ako želiš malo poslikati, popiti ili pojesti nešto, dobro je provesti tamo sat, dva. Lijepo je i uvijek bude vesela atmosfera, pogotovo ako imaš dobro društvo.
meri.mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:42   #4
to vam nije baš u Čazmi, nego malo dalje. uglavnom, kad dolazite od Ivanića prođete centar Čazme i nakon Plodina se skreće desno prema Popovači (imate i turističke znakove prema Božičnoj priči) i na kraju sela Granrovnica je to.
međutim, vjerojatno će vas zbog gužve preusmjeriti autom u Grabrovnici prema letjelištu Bojana gdje ćete ostaviti auto i ukrcati se na bus prema Salajima.
ja sam bio prije par godina. uglavnom jako puno svjećica, kuhano vino i čaj, malo etno kućica. neloše.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 11:56   #5
jucer vidjela necake koji su bili neki dan tamo i kazu da se to mora vidjeti, naprosto su bili odusevljeni, fascinirani itd, jednom rijecju "wooooow".
ove godine ima milijun i 200.000 lampica, jako je raskosno, i mene nagovaraju da odem, sto i planiram ali iza NG da popusti guzva.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 11:10   #6
I ja preporučujem posjet, ne može se to dočarati ni slikama ni snimkama, uživo je doživljaj puno veći, bila sam već 3 godine za redom, a i ći ću i ove drugi tjedan....
__________________
U jednome danu od mene se tražilo da budem glumac,prijatelj,medicinska sestra i liječnik,trener,pronalazač stvari, zajmodavac, taksist, psiholog, drugi roditelj, prodavač, političar i povjerenik... John W. Schlatter - JA SAM UČITELJ
Album ;)
Ija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:29   #7
i ja definitivno preporučujem posjet, ja bi tamo mogla svaki dan biti. eto koliko mi je lijepo
još smo mi išli prošle godine taman kad je bio najhladniji dan u godini smrzla sam se bome,
ali izdurala sam. još smo mi slikali i bili tamo minimalno sat vremena..
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 20:10   #8
Mi smo bili prošle godine, mislim da je ulaznica bila 30kn. Došli u sumrak pa malo sačekali da padne mrak, super izgleda sve. Ljudi se jako trude.
Ima i etno kućica, bilo i nekih suvenirčića za kupiti, mislim da smo kupili neki med, ne sjećam se više.
I inače je to dosta malo sve skupa, stvarno prođeš sve za 20minuta, ali malo lunjaš naokolo pa slikanje pa vinčeko pa se to oduži.
Mi smo se parkirali malo dalje od ulaza, na prilaznoj cesti na jednoj strani su sve bili parkirani auti i nije bilo problema naći mjesto.
I inače ti je sve obilježeno, putokazi svako malo tako da ne možeš fulati.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 22:28   #9
A da ste pili to vinčeko? Ima tamo kod njih ili negdje u selu u birtiji?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 10:30   #10
Kod njih ima sator, di mozes popiti svasta.
Nisam bila, jako sam prehladjena vec 2 tjedna a moram raditi, ali bila mi frendica neki dan pa mi rekla bas to za sator.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 11:56   #11
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Mi smo bili prošle godine, mislim da je ulaznica bila 30kn. Došli u sumrak pa malo sačekali da padne mrak, super izgleda sve. Ljudi se jako trude.
Ima i etno kućica, bilo i nekih suvenirčića za kupiti, mislim da smo kupili neki med, ne sjećam se više.
I inače je to dosta malo sve skupa, stvarno prođeš sve za 20minuta, ali malo lunjaš naokolo pa slikanje pa vinčeko pa se to oduži.
Mi smo se parkirali malo dalje od ulaza, na prilaznoj cesti na jednoj strani su sve bili parkirani auti i nije bilo problema naći mjesto.
I inače ti je sve obilježeno, putokazi svako malo tako da ne možeš fulati.
upad je 20 kn za odrasle, djeca plaćaju jeftinije.
http://www.salaj.net/index_noc.html

preporuka, ne ići neradne dane, ogromna gužva - jednom čak policija regulirala promet, nije se moglo parkirati ispred imanja, već su aute slali na obližnju pistu. Navodno ima autobus koji vozi iz Čazme do imanja, što nije loša opcija, parkiraš u Čazmi i autobus te odveze drito ispred ulaza. Provjerite tu opciju. Ja sam vidjela buseve koji su vozili sa piste do imanja. Imate dva ulaza na imanje, na glavnom je uvijek gužva, tako da odite na drugi koji je malo neugledan - nalazi se s desne strane od glavnog ulaza, prođete parkiralište ispred imanja, prema šumi.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:16   #12
Bila u ponedjeljak, i odusevljena.
Ocito smo izabrali savrsen dan, savrseno vrijeme.
Vrijeme je bilo odlicno, ne hladno, sunce, a dosli smo oko 16:30, jos je bio poludan, i otisli oko 17:40...bez problema, sa strane, na cesti, gdje je parking, ostavili auto (ne placa se), a ulaznica je 20,00 kn.
Bas smo gledali od tog pocetka sumraka / noci, pa do mraka...i, odlicno je, kako se osjeti, primjeti razlika. Stvarno je lijepo!
Bilo je ljudi, ali skromno, bez problema prosetali lagano, pofotkali, popili kavu...
Ali, kada smo odlazili!! Strasno! Hrpa ljudi, autobusi, guzva, a, vec i hladno...
Tako da smo bas bili sretni kako smo avrseno sve pogodili.
Isplati se! Malo da svi postanemo djeca!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:02   #13
jel tko išao u zadnje vrijeme busom ili vlakom?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 21:05   #14
Bila sam tamo prvi put prije 10 dana.Već sam prijašnjih nekoliko godina planirala otići,a na kraju nikako ,ili nije bilo vremena ili se nisam mogla organizirati. Na kraju otišla preko agencije Autoturist za 100 kn. Što se tiče agencije i busa sve u najboljem redu.
Vrijedi otići i pogledati to imanje i 1 400 000 lampica, stvarno je prekrasno.
Jedino što je bila velika gužva,bila je nedjelja. Ali toplo preporučujem
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 10:39   #15
Sat vremena starom cestom od Zagreba. Ja sam bio prije par dana i mogu reći da nisam očekivao da je to tako fenomemalno. Vrhunski napravljeno, svakako za preporučiti tko voli lampice. Za djecu i odrasle. Ogroman trud je u to ulozeno i vrijedi vidjeti.
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 14:09   #16
Imanje mnogo manje nego sto se ocekuje. Gastronomska ponuda ocajna, u tom kao koliba/sator restoranu posluzuju rostilj znj kategorije, bez grijanja, bez muzike. Na fritule se u nekoj kao slatkoj kucici ceka preko sat vremena. S razglasa umjesto bozicnih pjesama koje bi stvorile neku ocekivanu atmosferu grmi jako iritantan glas o vremenu polaska pojedinih buseva.
Jaaaako lose.
Interesantno mozda djeci na 10 minuta. Ostalo flop.

*proslogodisnje iskustvo
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 08:49   #17
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Interesantno mozda djeci na 10 minuta. Ostalo flop.
moja mlađa je točno nakon 10min rekla da možemo ići kući

Smiješno mi je natjerivanje djece od strane roditelja da se fotkaju skoro ispred svakoga grma na kojemu su lampice... valjda za dijeljenje na društvenim mrežama
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2021., 07:37   #18
Bio netko ove godine? Kakva je situacija? Kalve su staze za šetanje, trebam li se obući za blato ili je čisto?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2021., 20:33   #19
Mene zanima kakva je situacija sa covid potvrdama? jel ih baš otkucavaju ili se samo ovako pokažu? ili se može i bez njih?
I da li imaju kakav novogodišnji program?
SmAjLiĆ sMajL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 20:21   #20
evo ja ću vam odgovoriti da vam pomognem.

ove godine ima manje lampice nego prije korone, staze su sve šljunčane tako da se nećete zablatiti, preko tjedna nema previše ljudi, vikendom ne znam jesu gužve jer nisam bio.
kad sam bio pregledavale su se covid potvrde odraslima, zaštitar je skenirao svakome potvrdu.
ponedjeljkom i utorkom ne trebaju potvrde, ostale dane trebaju.

ove godine ne rade ona dva ugostiteljska objekta koja su radila prije korone, nego se na par adventskih kućica prodaje hrana i piće.
za novogodišnji program ne znam.
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.