Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 10:59   #641
Evo moje iskustvo:
Nikad nisam imao problema s krajnicima, plucima i sinusima osim onih najobicnijih prehlada koje traju 3 dana, a pojave se 2 puta godisnje. Medjutim, ulaskom u pubertet na racun sinusa dobio sam astmu, postao alergican na sve moguce i tu su poceli problemi sa krajnicima (trenutno imam 18 godina). Buduci da mi je nos katastrofa i funkcionalno i estetski, svaka mala prehlada se pretvori u najvecu. Vec 2 godine zaredom sigurno 2 puta godisnje dobim gnojnu upalu krajnika i budem pozitivan na streptokok. Gotovo cijelo proslo ljeto sam proveo u drustvu sumameda koji mi je dokrajcio cijeli organizam, a i dalje je bakterija bila prisutna i stvarala nove probleme. Konzultirajuci se za operaciju, doktorica kaze da je minimalan broj problema 4-5 puta godisnje kako bi me uopce pustili na operaciju, iako doticna nije svjedna da ja jednu upalu ljecim po 3-4 mjeseca. I nekako sam uspio izboriti se za operaciju, od koje je proslo evo 5 dana. Operiran sam u KBC Split, pod opcom anestezijom i uz vrhunske i stvarno zabavne doktore i doktorice. Buduci da sam bio pod opcom, sjecam se samo kako sam sa smjeskom zaspao i probudio se s velikim bolovima, temperaturom (tresao sam se nenormalno) i "nadrogiran" od anestezije. Nakon par sati dosao sam sebi, nisam mogao pricati a i govorili su da pokusam izbjegavat pricanje. Sjecam se da je bilo malo krvi kad bi ispljunio, ali jako malo i iznenadjujuce buduci da mnogima krvari i po par dana. Sljedece cega se sjecam je da su mi dali u venu nesto protiv bolova i morao sam dnevno piti do 3 litre mlakog caja. Sljedeci dan sam bio super, pregledali me i pustili kuci. Medjutim, kako sam dosao kuci situacija se pogorsavala jer nisam imao doktore koji su uz mene 0-24h, nego roditelji trcu od bolnice do bolnice jer nema lijeka koji mo moze ublazit bolove tijekom gutanja. Primio sam injekciju protiv bolova, ali proslo je djelovanje i trenutno sam osudjen na Voltaren cepice koji mi stvarno pomognu i ne znam kako bi uopce funkcionirao bez njih, jer bolovi ujutro i navecer su nesto najgore. Smrsavio sam 3kg, svih 5 dana sam samo na caju, a tek od jucer mogu puding, juhu, jogurt i ostala kasasta sr*nja. Jedva cekam nakon oporavka narucit cijelu jumbo pizzu samo za sebe, eto koliko mi fali normalna hrana buduci da su mi se juhe, jogurti i ostala lagana hrana zgadili dozivotno, ukljucujuci cajeve. Unatoc svemu, mislio sam da je proces operacije i oporavka puno gori, tako da ne mogu nista lose reci osim gubitka kilaze i precestih bolova u grlu koji su nekad stvarno nepodnosljivi. Ali ako imate problema, svakako preporucam operaciju jer je to stvarno bezvezan zahvat a ucinit ce mnogo. Mene nakon ljeta ceka operacija nosa, da unistim sve probleme sa prokletim disnim sustavom Nadam se da cu tad moci prozivjet godinu dana bez najjacih antibiotika.
Mawin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 08:00   #642
Da li je netko operirao krajnike i vadio uvulu istovremeno, tzv. upp? Ako ima tema o tome molim link jer ja ne mogu naći. Hvala.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 23:26   #643
operisao sam krajnike prije 2mjeseca, oporavak je bio bolan i trajao je mjesec dana, operacija malo teza ( lokalno) ali je sve prošlo manje-više ok...od danas me "grebe" u djelu grla gdje mi je bio jedan krajnik, nije puno bolno ali je čudno...da li se nekom dešavalo nešto slično i primjetio sam na krajnicima ove crvene tackice ili sta je vec to ?



hair99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 01:46   #644
Quote:
Mawin kaže: Pogledaj post
Ali ako imate problema, svakako preporucam operaciju jer je to stvarno bezvezan zahvat a ucinit ce mnogo.
Ja sam imala česte upale grla, u jednom dužem razdoblju svaki drugi mjesec, ali mi je nalaz za streptokok uvijek bio negativan, obišla sam par specijalista i na kraju su odlučili da u mom slučaju najbolje ne vaditi krajnike jer postoji opasnost da se upale kasnije usredotoče na ostale dišne puteve npr. pluća što može biti puno gore od upale krajnika. Ako sam dobro upoznata s tom temom - streptokoka se ponekad jako teško riješiti i ako ne reagira na antibiotike jedini način da ga se riješi je vađenje krajnika, a ako se radi o upalama kao u mom slučaju, postoji mogućnost da se smire.
Ali drago mi je da si ti svoje probleme riješio

Moje upale su se uglavnom smirile, premda su mi krajnici od njih poprilično "razrovani" tj. imaju kao rupice u sebi, ali trenutačno me ulovila neka viroza i naravno da su krajnici naotečeni
Anna xD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 09:34   #645
Je li ovo moguca upala krajnika? Grlo me jako boli? Temperaturu nemam.

[img=http://s14.postimg.org/rmm10qlod/photo_1.jpg]
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 23:05   #646
Evo da se ja nadovezem na temu.
Inace sam iz US, imam 16 godina, ali nece da me operisu u TOSH bolnici valjda zato sto nemam drzavljanstvo al dobro..
Znaci vratim se ja u Banja Luku 2/4/2014, u bolnicu sam primljen u ponedeljak tacnije pre 4 dana. U ponedeljak ujutru se dogovorio sve sa anesteziologom, sobu mi spremili, i oko 6pm se vratio u bolnicu.
Bio na internetu do 1 ujutru, nekako zaspao, probudio se u 8 ujutru, bio sam peti na redu za operaciju. Operaciona sala preko puta moje sobe, pa sam tako i gledao ove koji izlaze sa operacije sto je strasnije nego doziveti sam operaciju.
Dolazi doktor oko 10 ujutru po mene, ulazim u salu, nisam se prepao ni malo.
Lezem na krevet, bodu mi neku iglu sa cevčicama, i tu neku inekciju, oseti se kako hladno prolazi kroz kozu...
Zatim pripremaju masku neku, pita me sestra sta volim da slusam od muzike, ja reko sta volim, kaze ona ajde pevaj, usuprotnom te necemo uspavati... i sta cu ja onako sav dizzy pocnem da pevam nesto od brune marsa, ona stavi neku masku i secam se samo kako udahnem 2-3 puta, i budim se u krevetu.
Probudjen na boku, doktor govori da ne gutam krv, ali ja nisam mogao izdrzati pa sam se nagutao te krvi.
Kako je malo prestalo krvariti, donesu mi kole da pijem, popijem ja jednu 2-3 casice, dodje mi muka i povratim prilicnu kolicinu krvi, sto je bilo strasno.
Voze me kod doktora, doktor mi daje da izmuckam grlo sa hidrogenom i slanom vodom, mislio sam da ce mi pomoci ali nije.
Pola sata posle opet krece krv, odem kod doktora, doktror mi stavi neki tufer u usta da ocisti ranu, kako stavlja tufer tako i ja povracam.
Kaze doktor nema sta, zovite anesteziologa, vodite ga u salu. Secam se ja ulazim u salu na reviziju, opet isti postupak, lezem na sto, bodu inekciju, stavljaju masku i to je to.
Budim se ja, kaze mama da sam odspavao 2-3 sata, i hvala bogu nije bilo krvarenja vise, i 2-3 sava su mi stavili.
Dan posle me pustaju kuci, nije bolelo nesto preterano, oko 12pm idem ja spavati, budim se ujutru sa poprilicnom boli, otac me vozi u bolnicu primim ja diklofenak bude mi bolje, zatim opet posle 7-8 sati bol postaje intezivnija opet idem kod doktora daje inekciju i tako...
Danas sam primio samo jednu inekciju i popio paracetamol i zasad je uredu...
Sto se tice ishrane, kada su me pustili iz bolnice prvi dan sam jeo Cokolino, Pire Krompir, Baby Food...
Od pica pijem Coke, Ice Tea, Milk....

Nije nista strasno, nemam nekih preteranih komplikacija, ni bolova u usima, a bele naslage su mi se vec formirale, i mislim da one odpadaju negde izmedju 7 i 14 dana.

Nadam se da sam nekome pomogao, znaci nista strasno, samo polako...
ShoortyFl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 15:16   #647
Pozdrav!Bio danas na snimanju kod otorinolaringologa i imam andenoide tj treci krajnik.Operirao sam sa 7 godina ali opet se obnovili i to je fest veliko narastao.Idem na snimanje pluca,srca,vaditi krv i krnvu grupu,internistu,anestiologu i onda se idem dogovoriti da se operiram.Uglavnom pregled uopce nije bolan ja nista nisam osjetio samo ti poteraju suze na pocetku jer nekog to skaklja i to je to.E sad me zanima kolko traje operacija i kolko se bude u bolnici nakon operacije.
Mario565 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 06:17   #648
Pomoč. Dakle: grlo me jako boli. Nekih 6 dana ne prolazi. Teško gutam i nepodnošljivo je stanje. Pijem i čajeve,i septolete i one sve gluposti za grlo,ali ne prolazi. Dal' su mi mandule upaljene? Dal' je ovo ozbiljno stanje ili?

Hvala.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:01   #649
Quote:
ShoortyFl kaže: Pogledaj post
Od pica pijem Coke, Ice Tea, Milk
Pijes Coke, a u bolnici nama receno da ne smimo gazirano?
malileptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:14   #650
Kriptoliza. Da li je to itko obavljao i gdje?

Iskustva, razlozi, itd...
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 17:26   #651
imam pitanje, imam problema sa sinusima, cesto se upale, medjutim prije par dana sam se probudila sa jakom boli u grlu, na ljevoj strani, ko neka bijela mrlja pretpostavljam da je to gnojni cep, imala sam takvu upalu prosle godine. prije mjesec dana sam popila sam antibiotik radi upale sinusa i sada opet ovo.
zanima me zasto neki vade krv kod ovakve upale? mene nikada nije dr slala na vadjenje krvi radi upale grla. ujedno prije tjedan dana imala sam jake bolove u zglobovima ruku, da li to moze biti povezano sa bakterijskim upalama sinusa i sada grla? trudim se sto manje piti antibiotik, i recimo cudno je da imam gnojni cep, nemam temp, jako me boli grlo i kada gutam slinu, da li to moze biti gnojna anginam a bez temperature?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:01   #652
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
imam pitanje, imam problema sa sinusima, cesto se upale, medjutim prije par dana sam se probudila sa jakom boli u grlu, na ljevoj strani, ko neka bijela mrlja pretpostavljam da je to gnojni cep, imala sam takvu upalu prosle godine. prije mjesec dana sam popila sam antibiotik radi upale sinusa i sada opet ovo.
zanima me zasto neki vade krv kod ovakve upale? mene nikada nije dr slala na vadjenje krvi radi upale grla. ujedno prije tjedan dana imala sam jake bolove u zglobovima ruku, da li to moze biti povezano sa bakterijskim upalama sinusa i sada grla? trudim se sto manje piti antibiotik, i recimo cudno je da imam gnojni cep, nemam temp, jako me boli grlo i kada gutam slinu, da li to moze biti gnojna anginam a bez temperature?
moj savjet da odeš ponovno kod dr. i da tražiš uputnicu za specijalista..ja sam tako već par godina imam problema sa sinusima i grlom, a zadnjih godinu dana stalno su mi gnojio lijevi krajnik, moja dr. samo me stavljala na antibiotike, na kraju kada više nisu djelovali, meni je bilo sve gore i tražila sam da me pošalje na ORL..i prvo što mi je dala jest upitnicu za vađenje krvi da se vidi je li se upala proširila na kosti, srčane zaliske.. stoga da, upala ti se mogla proširiti dalje.. ja imam iste simptome kao i ti, samo što nisam imala problema sa zglobovima (već se odrazila na drugi način, ali je to sad druga priča)..i evo sad sam naručena za pregled i vađenje krajnika..

znam da sam se raspisala, ali nadam se da sam ti barem malo pomogla, nemoj čekati i dopustiti kao ja da te dr. zavlači s tabletama.
19black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:35   #653
Quote:
19black kaže: Pogledaj post
moj savjet da odeš ponovno kod dr. i da tražiš uputnicu za specijalista..ja sam tako već par godina imam problema sa sinusima i grlom, a zadnjih godinu dana stalno su mi gnojio lijevi krajnik, moja dr. samo me stavljala na antibiotike, na kraju kada više nisu djelovali, meni je bilo sve gore i tražila sam da me pošalje na ORL..i prvo što mi je dala jest upitnicu za vađenje krvi da se vidi je li se upala proširila na kosti, srčane zaliske.. stoga da, upala ti se mogla proširiti dalje.. ja imam iste simptome kao i ti, samo što nisam imala problema sa zglobovima (već se odrazila na drugi način, ali je to sad druga priča)..i evo sad sam naručena za pregled i vađenje krajnika..

znam da sam se raspisala, ali nadam se da sam ti barem malo pomogla, nemoj čekati i dopustiti kao ja da te dr. zavlači s tabletama.
ja sam vec operirala sinsuse, znaci da trazim opce prakse pretragu krvi, a na sto? bila sam prosle godine kod spec ORL i nisu mi nista nasli, cak sam isla na MR sinusa, nista. ali nitko nije radio pretragu krvi niti punkciju sinusa. luda sam, zbilja mi se neda opet po vinogradskoj na ORL jer sam sve prosla i na kraju kampiranja po bolnicama spec je rekao da nema tu pomoci, to je tako, imunitet i sl. a svakih par mjeseci imam bakterisjku upalu sinusa ili grla.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:00   #654
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja sam vec operirala sinsuse, znaci da trazim opce prakse pretragu krvi, a na sto? bila sam prosle godine kod spec ORL i nisu mi nista nasli, cak sam isla na MR sinusa, nista. ali nitko nije radio pretragu krvi niti punkciju sinusa. luda sam, zbilja mi se neda opet po vinogradskoj na ORL jer sam sve prosla i na kraju kampiranja po bolnicama spec je rekao da nema tu pomoci, to je tako, imunitet i sl. a svakih par mjeseci imam bakterisjku upalu sinusa ili grla.
mene ja za krv vaditi poslala sa ORL-a,tražila je za asto titar, pitaj svoju dr. može li te ona poslati.. svađaj se s dr. ako je potrebno, jer nažalost drugačije ne možeš, tako sam i ja morala..
19black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:32   #655
Ja inače ko mali sam imao anginu samo jednom.
No, u zadnjih mjesec dana sam čak 2 PUTA dobio peritonzilarni apsces (za one koji ne znaju, teži oblik angine, tako da bakterije prodiru unutar tkiva krajnika i šire se unutar krajnika i tako povećavaju krajnik i liječi se tako da se komadić krajnika izreže da se iscjedi sav gnoj - jako neugodno iskustvo :S i još u bolnici vas šopaju nekim antibiotikom direktn u venu).

Rekli su mi svi ORL-ozi da mi je potrebna hitna operacija krajnika, i eto naručen sam 15.12. za operaciju.

Zanima me koliko mi dugo može trajati oporavak? Imam 21 godinu... Jer 22.1.2015. idem za Australiju, a već sam kupio kartu, pa jel bi do 22.1.2015 bio u dobrom stanju za otputovati?
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 23:43   #656
Ljudi moji, prosle godine operirala sam krajnike u nadi da se angine i bolovi i lezanje u bolnicu tjednima nikad vise nece ponoviti. No na moje i iznenadjenje svih - dobila sam gnojnu anginu a nemam krajnike. Bolovi su potpuno isti, temperatura vec danima, u bolnici lezim vec 3 dana i ne mogu docekati kraj ove agonije. U cemu je kvaka da se vraca ta angina? Jel moj imunitet toliko na nuli da se pohvataju sve bolestine? Vise ne mogu
-manuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 00:08   #657
Quote:
-manuela kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, prosle godine operirala sam krajnike u nadi da se angine i bolovi i lezanje u bolnicu tjednima nikad vise nece ponoviti. No na moje i iznenadjenje svih - dobila sam gnojnu anginu a nemam krajnike. Bolovi su potpuno isti, temperatura vec danima, u bolnici lezim vec 3 dana i ne mogu docekati kraj ove agonije. U cemu je kvaka da se vraca ta angina? Jel moj imunitet toliko na nuli da se pohvataju sve bolestine? Vise ne mogu
Pa kako je moguće dobiti anginu ako nemaš krajnike???
Makar sam čuo za neke slučajeve da nekima izraste jako jako malo krajnika pa se na to vežu bakterije i dobi se angina?
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 22:30   #658
Quote:
kemičar_93 kaže: Pogledaj post
Ja inače ko mali sam imao anginu samo jednom.
No, u zadnjih mjesec dana sam čak 2 PUTA dobio peritonzilarni apsces (za one koji ne znaju, teži oblik angine, tako da bakterije prodiru unutar tkiva krajnika i šire se unutar krajnika i tako povećavaju krajnik i liječi se tako da se komadić krajnika izreže da se iscjedi sav gnoj - jako neugodno iskustvo :S i još u bolnici vas šopaju nekim antibiotikom direktn u venu).

Rekli su mi svi ORL-ozi da mi je potrebna hitna operacija krajnika, i eto naručen sam 15.12. za operaciju.

Zanima me koliko mi dugo može trajati oporavak? Imam 21 godinu... Jer 22.1.2015. idem za Australiju, a već sam kupio kartu, pa jel bi do 22.1.2015 bio u dobrom stanju za otputovati?

Trebat ce ti mjesec dana oporavka. Biti ce to sve ok, ako nemas neko druge zdravtsvene probleme I sretan put u AussieLand!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:28   #659
Pozdrav svima, danas mi je 5.dan kako sam operirala krajnike. Ujutros mi je u 2 navrata u razmaku od nekih 3 sata počela curiti krv, na svu sreću nije dugo trajalo, ali sam se uplašila. Užasno me boli kada gutam i uši me rasturaju, a od svega najgore mi stalno nešto smeta i što onda stalno imam potrebu kašljati. Trebam li se zabrinuti zbog krvarenja i kako da smanjim tu groznu potrebu za kašljem?
Znala sam da će biti gadan oporavak, ali ovako čemu se nisam nadala, niti jedem niti spavam.
hvala svima na pomoći
19black is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:37   #660
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Trebat ce ti mjesec dana oporavka. Biti ce to sve ok, ako nemas neko druge zdravtsvene probleme I sretan put u AussieLand!
Hvala ti

Evo moje iskustvo sa tonzilektomijom.

Prije svega da naglasim da imam 21 godinu. Sve je počelo u 10. mjesecu kad sam prebolio anginu 4 puta (izliječim se i odmah se razviju bakterije) i od tih 4 puta, 2 puta sam završio u bolnici jer je prešlo u pertonzilarni apsces. Znači, krajnici su mi totalno postali za k****. I preporučena mi je hitna tonzilektomija. Tada sam bio u vezi s jednom curom koja mi je kasnije priznala da je preboljela anginu koju nije liječila na vrijeme (zamislite šopala sa se aspirinom da ublaži bol...ono koliko netko može biti toliko nepromišljen) , pa tek kad se jako zakompliciralo je otišla kod doktora koji joj je propisao antibiotike i onda se izliječila pa eto ...mislim da je njena krivica zašto sam to dobio (da ne bi ispalo da mi je to došlo samo od sebe ) .

Dakle, 15.12.2014. sam operirao krajnike u zajčevoj (merkur) bolnici. Došao sam oko 8 ujutro, dali su mi neku zelenkastu tabletu koja me malo ošamutila ali sam bio pri svijesti samo ono , osjećaj mamurnosti
Bio sam u sobi s klincima jer su u ostalim sobama bili pacijenti s puno ozbiljnijim bolestima pa su me kao stavili s klincima (jedna je imala 7. godina a mali 10. godina) ali su njima isto morali vaditi mandule.

I ok prvo su bili klinci na redu, prvo otišla ova najmlađa. Svatko od nas je bio po pola sata u sali. Mala kad se vratila sa sale nije izgledala uopće loše, ono malo je bila izbezumljena ali ništa strašno, dok je mali postao jako histeričan nakon operacije bilo mi ga je jako žao što je anestezija tako loše djelovala na njega.

Dođem ja na red, sjećam se da su me odveli do sale, doktorica ili anesteziologija (što god je bila) mi je stavila infuziju i nešto još uštrcala u venu, potom je ljubazno razgovarala sa mnom da me malo smiri jer sam bio relativno napet i samo su mi rekli da brojim do 10, stavili masku nekakvu koja mi je pokrila usta i nos i samo sam zaspao u jednom trenutku (da opća anestezija je iako imam 21 godinu..kad sam bio na pregledu kod anesteziologinje rekla mi je da uvijek daju opću osim ako netko baš ima želju za lokalnom).

Znam kad sam se probudio da sam ispljuvao krv što nije bilo nimalo ugodno iskustvo (pomalo traumatično), ali uglavnom nakon 2 sata sam smio piti pomalo čaj i bilo mi je ok (nekako mi je pertonzilarni apsces bio puno traumatičniji nego ova operacija mandula), mogao sam odmah pričati ali ne sad previše jer me umaralo to dosta. Znam da je taj mali od 10 godina, povraćao par puta :/ pa je ostao prespavati jednu noć kao i ja (jer kao odrasle zadržavaju jednu noć), dok su malu pustili navečer doma. Još doktor koji me operirao na viziti rekao da su mi mandule bile ogromne i jako bolesne (jer su unutar 2 mj preživjele 2 uzastopna pertonzilarna apscesa i 2 angine). Na toj viziti nakon operacije su rekli da je sve ok, ujutro opet bila vizita i ja i mali smo bili pušteni doma i kontrola zakazana za tjedan dana.

Taj dan kad sam pušten iz bolnice mi je bilo još gore, nisam baš imao snage za ništa, samo sam doma ležao na krevetu i silio se piti čaj što više i više, kao što sam se silio puno jesti kašice, sladoleda i tako to. Sladoled sam jeo fakat puno, ona velika kutija quattra u 2 dana i takav tempo je bio sve dok nije prestala i najmanja bol u grlu, dakle do prije kojih 8-9 dana haha ali kad mi je stvarno pomogao.
Pio sam protiv bolova lupocet od 1000 mg u kapsuli i da nije bilo toga crko bi od bolova mislim, jer kad sam bio pušten doma užasno me počelo boljet kad sam išao spavati i tokom sna.

I tako, očekivalo se da ću se ja najsporije i najbolnije oporavljati od djece koji su bili sa mnom, no kad je bila kontrola baš su i oni došli sa svojim majkama u isto vrijeme kad i ja. I baš sam pričao sa njihovim majkama, no rekli su mi da slabo jedu i ovu kašastu hranu, da ne žele pričati niti ništa, dok sam se ja forsirao sa pričanjem, pio čaj što sam više mogao i jeo što sam više mogao. I prođe kontrola, klincima se bijele naslage nisu nimalo skidale, dok je to kod mene bilo puno bolje i rekli su mi doktori da kod mene oporavak ide odlično i da ću se vrlo brzo oporaviti dok kod tih dvoje djece nije bilo baš tako i za mene više nije bilo potrebno dolaziti na kontrole.

I tako 9 dana nakon operacije je prošla ona najgora bol, mogao sam pričati bez previše naprezanja, mogao sam jesti kruto ali umjereno jer čim bi malo zagrebalo po ranici, bol u ušima bi odmah postala neidrživa. I jedno do stare godine sam sve mogao jesti bez imalo boli. Tako da eto ja sam se oporavio za točno 2 tjedna nakon operacije, dakle svaka bol je nestala. Bijele naslage su mi još malo ostale u tih 2 tjedna, i tek nakon 3. tjedna od operacije, su mi se potpuno skinule. Tako da su za mene prognozirali najsporiji oporavak, ali zapravo sam se oporavio s brže i manje bolnije nego ono dvoje djece što su bili sa mnom u sobi . Samo se treba forisirati da se jede i pije što više je moguće, kao i da se forisira da se što više priča i oporavak bude brži. Eto, nije baš najugodniji opravak, ali eto preživi se.
__________________
acta non verba

Zadnje uređivanje kemičar_93 : 07.01.2015. at 15:55.
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.