Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2009., 18:45   #61
kakve veze ima kona sa vjerojatno shimanovim ili truvativ pogonom?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 18:49   #62
Quote:
EPPUR SI MUOVE kaže: Pogledaj post
imam MAXXIS ignitior ..i guma je skroz dobra ..lipo drži po zemilji i po žalu ..držim je na 3,5bara
Ti bari su sasvim ok za bike gume
(jedino ako vozis Trials, onda bi ti trebalo 1.5-2 bara).

Ja sam prije pokusavao nabavit si Maxxis Hollyroller, al mi je sad malo preskup i to 1ply, tak da sam se odlucio ipak za DMR Moto Digger 26x2.35 kojeg jos trazim:/

Quote:
scott_aspekt kaže: Pogledaj post
Jer ja bi ipak uzeo vanjske gume ali da su šire i drzao bi ih na jedno 2.5 ili manje ili vise ali tako tu negdje!!!Za sada imam OZONE orginal od scott-a 26x2.0 i dobro drze i po asfaltu dok malo po mokrome bjeze ali dobre su zadovoljan sam!!

heh.. po morom ti jako puno guma klizi, tak da ti dode na isto

Quote:
EPPUR SI MUOVE kaže: Pogledaj post
Kona Cinder cone stara tri tjedna ..na njoj nekih 250 km od toga 70% off roada ili ti ga xc ..ispoćetka se pogon rasklima ...što se na prvom servisu riješilo al nakon toga se javlja kvrckanje al pogon nema lufta ...zar je to moguće na jednoj Koni ?? Zvukovi su kao da neema ležajeva nego ka da je sve samo obićno željezo.
Prije sam ima Corrateca X-verta koji je sjajno podnosio moje vožnje i na njemu nije bilo nikakvih problema a bio je za klasu niži od Kone po opremi.

Ok reći ćete mi da je vratim na servis, to sam već dogovorio next week.... pa me samo zanima jel to učestalo inaće i na drugim biciklama?!
Nekako sumnjam da je ucestalo, jer mi je ipak cudno da se na Konama kvare pogoni tako brzo.
Ja vozim Gianta, i pogon mi je poceo kvrckat nakon 1.5+god, ali to samo kratko, jer je prestalo.
Trebao bih lezaje promjenit, al zasad ipak necu prckat po pogonu, jer bi mi se vise isplatio da si stavim novi pogon a za to treba love.
Trenutno pogon je FSA Dyna Drive,a od FSA su inace kvalitetni pogoni.
O kojem se pogonu radi kod te Kone?
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:17   #63
FSA Alpha Drive
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 21:30   #64
To je dobar pogon.
Pitaj u servisu sta je. Mozda je bilo neka greska u pogonu jos dok si ga kupovao, jer tesko da se novi bike samo tak kvari (pogotovo ne Kona)
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:27   #65
Opet ja...
Lijeva kočnica (na zadnjem kotaču, na Treku 820) mi se ne vraća u početni položaj nakon što sam je stisnuo.
A ona žica (opruga) je na mjestu.
Izgleda kao da nema veze s napetošću sajle, ali ne znam s čime onda ima...
Vjerojatno je nešto jednostavno što ja ne znam, pa ako netko zna- može pomoći
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 23:17   #66
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Opet ja...
Lijeva kočnica (na zadnjem kotaču, na Treku 820) mi se ne vraća u početni položaj nakon što sam je stisnuo.
A ona žica (opruga) je na mjestu.
Izgleda kao da nema veze s napetošću sajle, ali ne znam s čime onda ima...
Vjerojatno je nešto jednostavno što ja ne znam, pa ako netko zna- može pomoći
može bit:
-da su ti pakne previsoko pa zapinju za gumu
-da ti sajla zapinje u bužiru jer nije podmazana
-da su ti se raštelali oni šarafići na čeljustima pa ne vraća
-da si loše stavio zadnji kotač (ako si ga skidao)

i još svašta
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 00:19   #67
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
kakve veze ima kona sa vjerojatno shimanovim ili truvativ pogonom?
niti shimano niti truvativ nego je FSA Alpha Drive a kakve veze oni imaju s tim ... pa valjda ako držiš do sebe nećeš svašta stavljat po sebi
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 13:33   #68
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Bok, imam Trek 820 i problem.
Uglavnom, već dulje vrijeme (ne znam od kad) mi se čuje neko "zujanje" lanca kada malo jače nagazim na pedalu... u višim brzinama se čuje i kada normalno pedaliram.
Zanima me da li je to samo do onog čime se prebacuje lanac:

Ovaj srebrni dio (ne lanac ni obruč kotača ).
Jer, čini mi se da lanac ne dira taj dio, makar možda krivo vidim
Ili može biti i nešto drugo?
Ako je srebrni dio, onda ga "samo" naštimam da lanac uvijek bude u sredini tog dijela? (nisam baš neki mehaničar )
taj sredrni dio se zove prednji mjenač
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:09   #69
A tocnije od toga bi bilo, prednja masinica.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:13   #70
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
A ona žica (opruga) je na mjestu.
je na mjestu , ali je treba onim šarafićem dotegnuti , a suprotnu malo popustiti, tako da pod rukom osjetiš ravnomjeran otpor, nesmije nigdje zapinjati i nesmije biti otežan rad i nesmije biti labavo
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 20:16   #71
Namještao sam sada, ali sa polovičnim uspjehom...
Mislim da bih uspio kada bih mogao skinuti kočnicu- ali baš cijelu kočnicu, ne samo papučice, za koje nalazim tutoriale, a nigdje o tome kako skinuti cijelu kočnicu...

Odšarafim (tj. "odimbusim" ) onaj oveći vijak koji drži kočnicu na okviru i kočnica ne ide nikako dolje.
Ne razumijem kako da je maknem, vukao, natezao i jedva se olabavila, ali nikako da je skinem...
Pa, ako netko ima neki savjet- ili postoji neki vijak koji sam ja previdio (osim onog malog za namještanje tenzije)?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 21:05   #72
Quote:
EPPUR SI MUOVE kaže: Pogledaj post
niti shimano niti truvativ nego je FSA Alpha Drive a kakve veze oni imaju s tim ... pa valjda ako držiš do sebe nećeš svašta stavljat po sebi
ja sam alphadrive dobio na caffeinu.
vrtio sam ga neš manje od godinu dana i nikakvih problema. iako, kad sam ga skinuo, sama osovina sa ležajevima je bila već dosta načeta i odmašćena. vjerojatno zasluga mokrih vožnji i pranja bajka miniwashem.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:16   #73
Da pitam ima li ovo kupiti u neki bike shopovima ili nema??!!Ako ima znate li otprilike cijenu ...evo slike...http://img405.imageshack.us/img405/6158/bezimena.jpg
__________________
Scott Aspect 50---Just me and my bike
scott_aspekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:28   #74
Quote:
scott_aspekt kaže: Pogledaj post
Da pitam ....
štitnik rame od udarca lanca 30 tak kuna ima svugdje
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:30   #75
Ja znam da u Zagrebu ima, ako se ne varam 40 kuna.
U Maksimirskoj, preko puta one neke "važne" zgrade (neka državna, ima crnu tablu , kraj nje je kiosk s lijeve i dućanćić s desne strane)
Ali, ti si iz Pule...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:35   #76
a ono ako ima u zg-u treba imati i u puli...a idem do bike shopa u pon pa bude uzeo jer mi lanac dere lak iako imam jednu zastitu na tom dijelu,ali se vec dere jer je materijala kao i ljepljiva traka ali malo bolja
__________________
Scott Aspect 50---Just me and my bike
scott_aspekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:47   #77
Možeš u tu svrhu i iskoristiti staru zračnicu (ili i vanjsku gumu- ako imaš viška).
Samo je omotaš oko okvira i zavežeš (frendu one plastične vezice za kablove super drže)
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:57   #78
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Možeš u tu svrhu i iskoristiti staru zračnicu (ili i vanjsku gumu- ako imaš viška).
Samo je omotaš oko okvira i zavežeš (frendu one plastične vezice za kablove super drže)
To sa zracnicom sam bas htio predlozit^^
U svakom slucaju je to kvalitetnije stavit, jer se one zastite od kojekakvih marki brzo uniste i onda si bezveze bacio 40ak kn. A zracnica dulje traje, i po potrebi je zamjenis a staru samo u smece.
Zracnica za bicikle ima po 15ak kn kod vulkanizera.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:21   #79
Quote:
scott_aspekt kaže: Pogledaj post
Da pitam ima li ovo kupiti u neki bike shopovima ili nema??!!Ako ima znate li otprilike cijenu ...evo slike...http://img405.imageshack.us/img405/6158/bezimena.jpg
hahaha to ti je moj bajk, i ovo ti je scottova zastita. kupio sam ju u turbosportu za 70kn prije godinu dana i meni je super.
__________________
"Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving."
Slavuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 10:12   #80
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Namještao sam sada, ali sa polovičnim uspjehom...
Mislim da bih uspio kada bih mogao skinuti kočnicu- ali baš cijelu kočnicu, ne samo papučice, za koje nalazim tutoriale, a nigdje o tome kako skinuti cijelu kočnicu...

Odšarafim (tj. "odimbusim" ) onaj oveći vijak koji drži kočnicu na okviru i kočnica ne ide nikako dolje.
Ne razumijem kako da je maknem, vukao, natezao i jedva se olabavila, ali nikako da je skinem...
Pa, ako netko ima neki savjet- ili postoji neki vijak koji sam ja previdio (osim onog malog za namještanje tenzije)?
ako je tako onda si sigurno udario bicikl i savinuo nosač v-brakea, zato ti i ne vrača.
pošto je taj nosač dio rame, odi ljepo u servis, oni će sigurno naći neko rješenje.
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.