Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 20:36   #1021
lijep pozdrav svima

da li ima netko tko je ove godine pisao maturu i prijemni iz kemije za medicinu? Ako bi mi mogao pomoći oko literature iz koje je učio. Neznam ni sama što bih uzela, osim gimnazijskih udžbenika a pošto je viša razina u pitanju nekako mi to nije dovoljno, ili se varam
__________________
Možda Bog želi da upoznaš mnogo pogrešnih ljudi prije nego što upoznaš pravog i na tome ćeš mu, kad se to bude desilo, biti zahvalan. :)
Akinom :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:42   #1022
Pozdrav svima
Treba mi pomoć oko jednog zadatka pa bih bila zahvalna ako bi mi netko objasnio.

Prosječna udaljenost izmeđ Marsa i Zemlje je 1.3x10^8 milja. Koliko će biti potrebno TV slici emitiranoj sa svemirskog broda Viking sa Marsove površine da stigne na Zemlju ? (1 milja =1.61 km)
U rješenju stoji da je potrebno dobiti vrijeme,ali ne znam po kojoj formuli točno ako imam samo udaljenost ?
Hvala unaprijed.
ketrin419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 21:22   #1023
Probaj pitati na Fizika - pomoć.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 22:42   #1024
Ja ću riskirati neku kaznu jer je ovo što pišem offtopic, ali vidim da post nije prebačen niti si ti postavila pitanje tamo pa eto. Ako imaš još neko pitanje onda pitaj u gore navedenu temu ili neku drugu odgovarajuću.

Dakle, hint: fotoni su nositelji svakog elektromagnetskog zračenja(vala), a oni se pak gibaju brzinom svjetlosti. Dalje je jednostavno, mislim.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 17:47   #1025
Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Ja ću riskirati neku kaznu jer je ovo što pišem offtopic, ali vidim da post nije prebačen niti si ti postavila pitanje tamo pa eto. Ako imaš još neko pitanje onda pitaj u gore navedenu temu ili neku drugu odgovarajuću.

Dakle, hint: fotoni su nositelji svakog elektromagnetskog zračenja(vala), a oni se pak gibaju brzinom svjetlosti. Dalje je jednostavno, mislim.
Okej,hvala svejedno ali pripremam kolokvij iz kemije i ovo mi je zadano da izvježbam,zato sam pisala ovdje,sry
ketrin419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 17:51   #1026
Može li mi netko pojasniti kvantne brojeve nekog elementa npr. Na?

I još nešto, zato Tehnecij (43Tc)ne podliježe anomaliji nego mu elektronska konfiguracija ostaje 5s2,4d5 ,a svim ostalim elementima do Ag se mijenja ?

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje ketrin419 : 03.01.2015. at 18:59.
ketrin419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 20:10   #1027
Quote:
ketrin419 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko pojasniti kvantne brojeve nekog elementa npr. Na?

I još nešto, zato Tehnecij (43Tc)ne podliježe anomaliji nego mu elektronska konfiguracija ostaje 5s2,4d5 ,a svim ostalim elementima do Ag se mijenja ?
Molim vas nemojte nastavljati s takvim pitanjima ovdje, nego pitaj na temi za to (Kemija - pomoć).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 17:47   #1028
Ima li trenutno nekoga da mi može poslati Trinomove skripte iz kemije, ili nekakve druge dodatne materijale za maturu iz kemije na mail?
RoxyLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 18:56   #1029
Quote:
RoxyLady kaže: Pogledaj post
Ima li trenutno nekoga da mi može poslati Trinomove skripte iz kemije, ili nekakve druge dodatne materijale za maturu iz kemije na mail?
Vidi moj potpis.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 19:08   #1030
Kako ovo objasniti
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG-20150427-WA0009.jpg‎
Views:	136
Size:	10.0 KB
ID:	14956  
memor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 05:31   #1031
Quote:
memor kaže: Pogledaj post
Kako ovo objasniti
Vodikovim vezama. Ubuduće s takvim pitanjima radije na temu Kemija - pomoć.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 22:44   #1032
Zanima me da li na maturi (konkretno iz kemije) priznavaju ispravke odgovora bez inicijala. Znači pogriješan odgovor je stavljen u zagradu i prekrižen, ali bez inicijala. Ima li netko iskustva s takvim problemom?
Ana535 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 22:47   #1033
Quote:
pevr10 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga od vas hitnu pomoc !!!!

pisao sam maturu iz kemije, i sada cesto mi se dogodilo da sam poceo pisat odgovor i krenuo sam pisat jednadzbu (CuSO4) i sada skontam nije to to pogrijesio sam...i sada umjesto klasicne procedure ja sam samo taj postojeci odgovor prekrizio dobro ga prekrio šaranjem i pokraj napisao točan odgovor..koji je zaista točan znaci ALI bez zagrada i parafa NEGO SAMO ŠARANJEM i odvojenim odgovorom...mogu li mi se smilovat.....molim vas ima li neke šanse da to priznaju, stvar je da to nije jedan zadatak nego dosta njih koji su nažalost točni (jednadzbe i neki racuni)..molim vas da mi neko pomogne bilo kako..

Imate li kake savjete za bilo sta? U pitanju je dosta bodova..

hvala vam svima

Jesu li uvažili tvoju žalbu?
Ana535 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 05:57   #1034
Ja sam po prvoj ispitnoj knjizici pisala olovkom, jer nisam imala mjesta gdje računati zadatke, i nisam stigla izbrisati to napisano olovkom. Druga ispita.knjižica i list sa odgovorima su napisani cijeli kemijskom. Dali postoji mogućnost da mi ponište cijeli ispit zbog tog pisanja olovkom po prvoj ispitnoj knjizici? :/ hvala vam unaprijed
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 08:38   #1035
Quote:
Donny57 kaže: Pogledaj post
Ja sam po prvoj ispitnoj knjizici pisala olovkom, jer nisam imala mjesta gdje računati zadatke, i nisam stigla izbrisati to napisano olovkom. Druga ispita.knjižica i list sa odgovorima su napisani cijeli kemijskom. Dali postoji mogućnost da mi ponište cijeli ispit zbog tog pisanja olovkom po prvoj ispitnoj knjizici? :/ hvala vam unaprijed
Ja sam čula da NAVODNO budu samo ljuti ako si rješavala olovkom po knjižici, a bodove ti valjda priznaju. Svejedno se gleda samo onaj list za odgovore, premda bi mogli cjepidlačit pa reći da nisi poštivala pravila, ali mislim da ti to neće napravit nadam se bar!
__________________
Sei wie Schnee, wunderschön und eiskalt!
BadQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 08:45   #1036
Quote:
BadQueen kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da NAVODNO budu samo ljuti ako si rješavala olovkom po knjižici, a bodove ti valjda priznaju. Svejedno se gleda samo onaj list za odgovore, premda bi mogli cjepidlačit pa reći da nisi poštivala pravila, ali mislim da ti to neće napravit nadam se bar!
Sad sam u ogromnoj panici, ne mogu se ni skoncentrirat na učenje nečeg drugog. I baš sam bila zadovoljna kako sam napisala, učila sam cijelu godinu i to mi najbitniji predmet. Baš je neka banalna stvar a zapravo jako bitna. Onaj dio koji se ocjenjuje, lista za odgovore i ispitna knjižica broj 2 su napisani kemijskom i nema ni traga olovci. Ali su tr prazne stranice prve ispitne knjizice napisane olovkom, i znam da se taj dio ne ocjenjuje. Ali mpgu mi poništit zbog nepoštivanja pravila, jednostavno nisam ni mislila o tome, bile su prazne stranice pa sam mislila da mogu pisat kako hoću. Ne znam ni šta da napravim sad
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 09:50   #1037
Quote:
Donny57 kaže: Pogledaj post
Sad sam u ogromnoj panici, ne mogu se ni skoncentrirat na učenje nečeg drugog. I baš sam bila zadovoljna kako sam napisala, učila sam cijelu godinu i to mi najbitniji predmet. Baš je neka banalna stvar a zapravo jako bitna. Onaj dio koji se ocjenjuje, lista za odgovore i ispitna knjižica broj 2 su napisani kemijskom i nema ni traga olovci. Ali su tr prazne stranice prve ispitne knjizice napisane olovkom, i znam da se taj dio ne ocjenjuje. Ali mpgu mi poništit zbog nepoštivanja pravila, jednostavno nisam ni mislila o tome, bile su prazne stranice pa sam mislila da mogu pisat kako hoću. Ne znam ni šta da napravim sad
Ma, samo se smiri! Ja baš mislim da će sve biti dobro na kraju glupo je što ne dobijemo prazne papire za škrabanje po njima :/ pokušaj negdje poslati mail ili nešta slično, mislim, možda ti odgovore pa ćeš bar znati na čemu si
__________________
Sei wie Schnee, wunderschön und eiskalt!
BadQueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:05   #1038
Quote:
BadQueen kaže: Pogledaj post
Ma, samo se smiri! Ja baš mislim da će sve biti dobro na kraju glupo je što ne dobijemo prazne papire za škrabanje po njima :/ pokušaj negdje poslati mail ili nešta slično, mislim, možda ti odgovore pa ćeš bar znati na čemu si
Poslala sam u nccvo, ali je subota tako da mi vjerovatno do ponedjeljka nitko neće ništa odgovoriti. Ne mogu vjerovat da bi mi zbog takve stvari matura mogla propast, uz svo učenje -.- hvala ti na pomoći
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:30   #1039
Quote:
Donny57 kaže: Pogledaj post
Poslala sam u nccvo, ali je subota tako da mi vjerovatno do ponedjeljka nitko neće ništa odgovoriti. Ne mogu vjerovat da bi mi zbog takve stvari matura mogla propast, uz svo učenje -.- hvala ti na pomoći
Ja mislim da mogu razumjeti i ne pisanje potpisa pokraj prekriženog odgovora, ipak djeca nisu na to naviknuta, i uz to još ubroji stres, malo vremena itd..
Isto je i za pisanje po knjižici, ne znam otkud im ta pravila, piše da smiješ pisati po knjižici i sve to, al sad pak smeta im olovka.. kao da je bitno.

E sad, ako su pravila kakva jesu, oni mogu po pravilima sve poništiti, a mogu i uvažiti to. Ovisi koji im je cilj, da djeca znaju nešto, ili da prate i uvažavaju sva moguća pravila pisanja kemijskom itd..

MOgli bi ići tipa, ako dopustimo jednom svima smo dopustili.
Komediruzecki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 10:38   #1040
Quote:
Donny57 kaže: Pogledaj post
Poslala sam u nccvo, ali je subota tako da mi vjerovatno do ponedjeljka nitko neće ništa odgovoriti. Ne mogu vjerovat da bi mi zbog takve stvari matura mogla propast, uz svo učenje -.- hvala ti na pomoći

Na koji si mail poslala?
Ana535 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.