Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 18:50   #81
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Hm... a možeš surfati po forumu i opet doći tu pogledati odgovor??

Nisi ni naveo za koji dom daješ papire, uostalom u google utipkaj natječaj za taj i taj dom, sve ti lijepo piše a daju i kontakt telefon!

Ah...
Sve u redu. Ma radim dva posla, ne znam tko mi glavu nosi.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:42   #82
10% najboljih studenata

Pozdrav! Zanima me dobiva li 10% najboljih studenata nekog fakulteta državnu stipendiju izravno? Da li je to još na snazi (i je li uopće bilo) s obzirom na promijenjene uvjete upisa- državna matura?
Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:40   #83
Quote:
Thyme kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me dobiva li 10% najboljih studenata nekog fakulteta državnu stipendiju izravno? Da li je to još na snazi (i je li uopće bilo) s obzirom na promijenjene uvjete upisa- državna matura?
aj mal procitaj prijasnje poruke odgovoreno je nekoliko puta

i ne dobiva 10% najboljih, vec je to samo uvjet za predat papire, a onda ako predas onda ces vidit oces dobit il ne...
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:37   #84
pri upisu na faks barem kod mene možeš tražit stipendiju. to je županijska... znaci ako želim dobivat stipendiju moram kad završim faks radim u našoj županiji ako mi mogu ponuditi posao u struci, a ja naravno znam da nemogu pa ću samo dobivati stipendiju a poslje kud koji mili moji..

općenito jako malo ljudi dobiva državnu stipendiju nemoj se nadat previše osim ako si neki nadobudni/na

Zadnje uređivanje Countess : 23.07.2010. at 11:50.
Mlcrosoft is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:38   #85
Vidim, strka oko domova ..žalosno je kako ljudi kojima je dom zaista potreban nakraju izvise zbog veza i vezica koje popune domove.. Eh

Nego, mene zanima, kada počinju prijave za stipendije bilokakve vrste? Nebi se žalio ni sa 200kn na mjesec, ako ništa, bacim ih "sa strane" pa si imam soma i pol kuna za drugo ljeto!

I drugo, kakve se sve stipendije mogu dobit? Moja općina mi daje stipendiju tek na 2. godini ako sam 1. riješio sa prosjekom iznad 4,00.. Dobro, a kako se dobiva neka državna stipendija? Stipendira li se studiranje i drugom gradu? Daje li grad u kojem studiramo neke stipendije? Fakultet? Postoji kakav link?
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 12:37   #86
Quote:
robinho05 kaže: Pogledaj post
aj mal procitaj prijasnje poruke odgovoreno je nekoliko puta

i ne dobiva 10% najboljih, vec je to samo uvjet za predat papire, a onda ako predas onda ces vidit oces dobit il ne...
Bože kako ste vi svi nadrkani ovdje. Nije odgovoreno kako treba! Jedna moja prijateljica na temelju toga dobiva državnu stipendiju već tri godine. Samo sam htjela potvrdu, ali, vidim ni vi neznate ništa više od mene...
Thyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 08:56   #87
Quote:
Thyme kaže: Pogledaj post
Bože kako ste vi svi nadrkani ovdje. Nije odgovoreno kako treba! Jedna moja prijateljica na temelju toga dobiva državnu stipendiju već tri godine. Samo sam htjela potvrdu, ali, vidim ni vi neznate ništa više od mene...
reko sam vec par puta

ne dobiva na osnovu toga to joj je samo jedan od uvjeta

jer nema dovoljno stipendija koliko na svim faksevima po hrvatskoj na svakoj godini ima 10% najboljih ljudi.....

znaci nedobiju svi koji su u 10% najboljih

a ko nije u 10% najboljih taj se nemoze ni natjecat za stipendiju
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:23   #88
Imam jedno pitanje: upao sam u studentski dom u splitu i sad kao treba donest potvrdu o općoj zdravstvenoj sposobnosti od ''izabranog liječnika'', jel to znači da mi je dovoljna potvrda od obiteljskog liječnika da sam zdrav tj. da nemam kroničnih bolesti i sl., ili moram ić kod školskog liječnika?
bassmasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 00:59   #89
Ja sam bio 1. na faksu s izravnim upisom zbog državnog natjecanja. Znači ni to mi nije sigurnost da ću dobit državnu stipendiju, već mi to samo omogućuje da uđem u "bubanj"... A koliko će se subvencija dijelit ako je poznato?

A inaće, za dom sam si računao nekih 500 bodova, ja pojma nemam jel to malo, onak ili dosta... Pa ono, ako netko zna otprilike? Usporedit ili nešto...
Dylan_DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:51   #90
Za stipendiju ne znam. Subvencija je inace 700 kn.

Ako si si za dom izracunalo 500 bodova, onda je to preepreprepremalo....prag je ove godine bio preko 1400 pa i sam vidis
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:00   #91
za izravan upis u dom jel student treba svih godina dobivati drž.stp. A kategorije? il je bitno da ju je dobio 3. godinu studija?
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:42   #92
Pitanje u vezi dobivanja doma.....

Zanima me da li mogu dobiti dom ako imam prosjek otprilike 4,9 (nakon zbrojenih svih godina srednje škole) i dobivam 120 bodova na sestru jer studira?

Molim vas da mi napišete kaj mislite.....
genijalac555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:50   #93
kaj se tu uopće treba ispuniti od uvjeta ak se želi u studentski dom
UltraHardcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 11:24   #94
po kojoj formali se računaju bodovi za dom?,nigdje ne mogu pronaći...jel može netko da napiše ili bar link neki lupi gdje to piše
Jacky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:34   #95
Quote:
Jacky Lee kaže: Pogledaj post
po kojoj formali se računaju bodovi za dom?,nigdje ne mogu pronaći...jel može netko da napiše ili bar link neki lupi gdje to piše
Najveci dio bodova za dom donose ocjene. Prosjek ocjena dijeli se sa prosjekom ocjena studenata koji su dali prijavu za dom i mnozi sa 1000. Ukoliko se radi o brucosima, prosjek zakljucnih ocjena sa sve 4 godine srednje skole dijeli se sa prosjekom ocjena svih brucosa koji su dali prijavu za dom i naravno mnozi s 1000.

Osim toga postoje i dodatni bodovi, npr. ako imas bracu koja studiraju van mjesta prebivalista (redovno) dobivas 200 bodova, bracu u srednjoj skoli nesto manje bodova itd.

Bodovi se jos dobivaju na socijalni status i razne druge kriterije.
Ovdje je natjecaj http://www.sczg.hr/gallery/kat/488/d...j_natjecaj.pdf

Kriteriji u kojima tocno pisu bodovi:
http://www.sczg.hr/gallery/kat/454/d...estaj_2010.pdf

Prag za dobivanje doma je uvijek oko 1500
__________________
A4 treba A3
libicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:02   #96
Bok ljudi.E ovako ja sam maturant Opće gimnazije,upisao bi ekonomiju u Osijeku.Zanima me što od dokumenata trebam priložiti prilikom pokušaja da upadnem u dom?Dali se zahtjeva nešto posebno,npr.otac ti mora biti branitelj i nešto slično.Ajde ako netko ima iskustva s tima neka mi pošalje poruku kak mu je bilo u domu za vrijeme studiranja,hvala )
multisystem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 17:10   #97
Quote:
libicaa kaže: Pogledaj post
Najveci dio bodova za dom donose ocjene. Prosjek ocjena dijeli se sa prosjekom ocjena studenata koji su dali prijavu za dom i mnozi sa 1000. Ukoliko se radi o brucosima, prosjek zakljucnih ocjena sa sve 4 godine srednje skole dijeli se sa prosjekom ocjena svih brucosa koji su dali prijavu za dom i naravno mnozi s 1000.

Osim toga postoje i dodatni bodovi, npr. ako imas bracu koja studiraju van mjesta prebivalista (redovno) dobivas 200 bodova, bracu u srednjoj skoli nesto manje bodova itd.

Bodovi se jos dobivaju na socijalni status i razne druge kriterije.
Ovdje je natjecaj http://www.sczg.hr/gallery/kat/488/d...j_natjecaj.pdf

Kriteriji u kojima tocno pisu bodovi:
http://www.sczg.hr/gallery/kat/454/d...estaj_2010.pdf

Prag za dobivanje doma je uvijek oko 1500
a kad će se konkretno početi slati te prijave?vidim da je objavljen samo natječaj,kriteriji i ništa drugo?poduzima li neko od maturanata išta po tom pitanju???
__________________
nobody can steal your dreams!
photofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 22:26   #98
Je li otvoren onaj neki novi studentski dom u splitu na visokoj koji bi trebao primit oko 600 studenata, ili su jos uvijek aktivni samo studentski dom Bruno Busic i Spinut?
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 18:40   #99
bok ljudi imam nekoliko pitanja

pri predaji papira za dom, ako donesem i kopije i originale, hoce li oni meni vratiti originale odmah?
ona online molba sto se ispunjava..sve sam ispunila, ali sve to mi ne isprinta :S jel nju bas moram obavezno priložiti? osobno mislim da je to glupo, jer ako sam se prijavila trebali bi me onda imati u svom kompjuteru?
misswolf26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 10:26   #100
Jel istina da ako primam stipendiju imam pravo izravno dobit dom u Zagrebu?
Jel netko imao tako,šta mi od papira treba?
tt_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.