Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2010., 22:50   #21
Zar se moraju i svjedožbe nostrificirat u ministarstvu obrazovanja, znanosti i športa? Zar ne treba samo završna svjedodžba o položenoj školskoj maturi? A svjedodžbe o d 1. do 4. razreda ne treba nostrificirat i treba direktno poslat središnjem prijavnom uredu? Tako sam čuo.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 23:07   #22
Je li ste se prijavljivali kao stranci ili hrvatski drzavljani? Imam par prijatelja koji imaju strano drzavljanstvo (vecinom americko) i tu zive vise od polovice zivota, a ipak su se kao stranci prijavili zbog manje konkurencije.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 02:05   #23
Quote:
California kaže: Pogledaj post
Je li ste se prijavljivali kao stranci ili hrvatski drzavljani? Imam par prijatelja koji imaju strano drzavljanstvo (vecinom americko) i tu zive vise od polovice zivota, a ipak su se kao stranci prijavili zbog manje konkurencije.
Strani državljani moraju uvijek placati školarinu, a negdje i tri puta veću od normalne , što je malo pretjerano....također nemaju prava na iksici...
Na koje su se fakultete oni prijavili ( i u kojem gradu ), možda smo na iste, jer sam i ja strani državljan...
Alegreko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 09:48   #24
Mene zanima oni svi ljudi sta su dosli u split pisat drzavnu maturu, jesu to sve hrvati - hrvatski državljani ili ima i iznimki, tj. nehrvata i ne hrv.državljana?
crobeco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 10:12   #25
Quote:
Alegreko kaže: Pogledaj post
Strani državljani moraju uvijek placati školarinu, a negdje i tri puta veću od normalne , što je malo pretjerano....također nemaju prava na iksici...
Na koje su se fakultete oni prijavili ( i u kojem gradu ), možda smo na iste, jer sam i ja strani državljan...
vecinom na ekonomiju/arhitekturu/gradevinu u zg-u
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:38   #26
Quote:
crobeco kaže: Pogledaj post
Mene zanima oni svi ljudi sta su dosli u split pisat drzavnu maturu, jesu to sve hrvati - hrvatski državljani ili ima i iznimki, tj. nehrvata i ne hrv.državljana?
Sve hrvatski državljani...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 11:41   #27
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Zar se moraju i svjedožbe nostrificirat u ministarstvu obrazovanja, znanosti i športa? Zar ne treba samo završna svjedodžba o položenoj školskoj maturi? A svjedodžbe o d 1. do 4. razreda ne treba nostrificirat i treba direktno poslat središnjem prijavnom uredu? Tako sam čuo.
Da, samo završna svjedodžba/svjedodžba o maturi (tj. ona u kojoj piše da imaš srednju stručnu spremu).

A rok za slanje svjedodžbi za ljetni rok je prošao prije dva dana.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:01   #28
Jučer mi stiglo rješenje da mi je svjedodžba nostrificirana, samo nakon 7 dana , iako su rekli do 2 mjeseca čak.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:30   #29
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Jučer mi stiglo rješenje da mi je svjedodžba nostrificirana, samo nakon 7 dana , iako su rekli do 2 mjeseca čak.
Na kućnu adresu ili negdje u Zg??
Ja sam isto poslao isto tako prije nekih tjedan dana al još nema odgovora
oye is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:33   #30
Quote:
oye kaže: Pogledaj post
Na kućnu adresu ili negdje u Zg??
Ja sam isto poslao isto tako prije nekih tjedan dana al još nema odgovora
Na kućnu adresu.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 12:33   #31
I meni došla na kućnu adresu prije nekoliko dana, malo više od tjedan dana prošlo otkako sam predao

Dosta brzo moram priznat...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 22:25   #32
Sada i rješenja treba poslati u SPU?
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 00:22   #33
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Sada i rješenja treba poslati u SPU?
Ne treba, pa već potvrđujemo upise, znači praktički smo sve obavili što trebamo
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 08:39   #34
U onoj potvrdi koju sam dobio kad sam predao dokumente stoji:
Nedostaju sljedeći dokumenti: Rješenje MZOŠ-a
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 16:08   #35
Evo i meni danas došlo rješenje na adresu u Zg i sve je ok, nema nikakvih problema!
oye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:19   #36
Zvao ih maloprije.
Treba rješenje poslati opet k njima , ovjerenu kopiju, i rekli su da tek 16. počinju tiskati potvrde, a meni upis 14.
Samo komplikacije....
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:56   #37
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Zvao ih maloprije.
Treba rješenje poslati opet k njima , ovjerenu kopiju, i rekli su da tek 16. počinju tiskati potvrde, a meni upis 14.
Samo komplikacije....
Koje rješenje, da su svjedodžbe nostrificirane?


je li to moram poslat ako sam im poslao bio da su na nostrifikaciji?
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 20:02   #38
Quote:
Maxes kaže: Pogledaj post
Koje rješenje, da su svjedodžbe nostrificirane?


je li to moram poslat ako sam im poslao bio da su na nostrifikaciji?
Da, rješenje o nostrifikaciji.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 20:51   #39
jel itko od vas sređivao papire za dom? ja sam u školu odnijela obrazac koji tamo treba popunit, i na njemau piše da treba OIB, i mene ravnatelj uvjerava da ga moram napisat iako ga nemam. i jedva sam mu dokazala da mi u bih toga nemamo, i onda mi kaže da nekamo pošaljem JMBG i oni će meni odnekud poslati OIB, i nek se snađem toliko o tom. ima li netko neku korisniju informaciju o tom, zašto jednostavno ne možemo to polje ostavit prazno?
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 20:54   #40
Quote:
Ella of Frell kaže: Pogledaj post
jel itko od vas sređivao papire za dom? ja sam u školu odnijela obrazac koji tamo treba popunit, i na njemau piše da treba OIB, i mene ravnatelj uvjerava da ga moram napisat iako ga nemam. i jedva sam mu dokazala da mi u bih toga nemamo, i onda mi kaže da nekamo pošaljem JMBG i oni će meni odnekud poslati OIB, i nek se snađem toliko o tom. ima li netko neku korisniju informaciju o tom, zašto jednostavno ne možemo to polje ostavit prazno?
Svi državljani RH-a imaju OIB.
Unesi ovdje matični i izbacit će tvoj OIB http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.