Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 18:57   #141
Quote:
marina_16 kaže: Pogledaj post
da registrirala se i vidljiva je u bazi i sami su rekli na info i poslal je danas priporuceno hitno na sredisnji taj k.. papire tj kopije koje su ovjerene medutim njoj nije jasno jel mora ono u ministarstvu isuniti i poslati??? kad zoves info u postani student kazu da ne a kad citas na stranicama pise da moras pa nije nam nista sad jano oko toga help
Ovako ako skola salje prijepis ocjena svjedodzbe se ne moraju slati, medutim ako ne salje onda lijepo treba svjedodzbu cetvrtoga razreda i zavrsnu svjedodzbu o polozenoj maturi(uz pretpostavku da je od prva tri razreda svjedodzbe vec poslala) ovjeriti kod javnog biljeznika, tj.moze se i u opcini jer tamo ne naplacuju, i poslati najkasnije 24.6., onda to poslaje preporuceno na odredenu adresu..Agencija za znanost..nesto tako, na stranici postani student upise svoje ocjene i oni ce kad dobiju svjedodzbe provjeriti tocnost upisanih ocjena i potvrditi ih...zasad treba samo to, dok ne vidi rezultate i oce li uspjet upisat zeljeni faks
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 13:05   #142
Jel itko poslo završnu na nostrifikaciju? jel trebaju neka apostile se udarit! i jel iko ispunjavo onaj zahtjev?? imam nekoliko pitanja
memor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 14:45   #143
: /

Je li itko poslao svjedožbu na nostrifikaciju?

I kako planirate, vi koji ćete radit i u Mostaru ili gdje već u BiH prijemni objasnit da vam je orginal svjedožba otišla na nostrifikaciju (jer u mom mjestu se ne dobije nikakva potvrda da mi je svjedodžba otišla na nostrif.) ? A meni faks u Mostaru traži izričito orginal.
In_the_deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:37   #144
Mislim da se na nostrifikaciju ne salje orginal, nego samo ovjerena kopija.
iva456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 00:04   #145
Od završne se šalje orginal. Već poslala i već mi vratili tako da mogu stići i ovdje u BiH faks drugi prijaviti
Morrigan69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 00:21   #146
Quote:
Morrigan69 kaže: Pogledaj post
Od završne se šalje orginal. Već poslala i već mi vratili tako da mogu stići i ovdje u BiH faks drugi prijaviti
Slala postom ili nosila u Ministarstvo, placa li se?
Gabxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 11:52   #147
Quote:
Morrigan69 kaže: Pogledaj post
Od završne se šalje orginal. Već poslala i već mi vratili tako da mogu stići i ovdje u BiH faks drugi prijaviti
A koliko si cekala da ti vrate svjedodzbu?
iva456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:06   #148
Gdje se to nosi na nostrifikaciju,i koliko traje i sta trebam ponijeti ? pomoccc
ivanaaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:58   #149
Quote:
ivanaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Gdje se to nosi na nostrifikaciju,i koliko traje i sta trebam ponijeti ? pomoccc
http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2339
Jeremus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 11:17   #150
Mene zanima jel mi, kao maturanti možemo upisati u BiH bez položene mature? i kako tamo to sve funkcionira? Mene osobno zanima za medicinski fakultet jer bi išla za doktora koliko se plača, kako se polaže?
Hvala
zivot5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:16   #151
Hej. Zanima me jedna informacija.
Naime zelim ici 4 godinu u SAD na razmjenu ucenika putem Hrvatsko-Americkog drustva i zanima me dali po novom sistemu kada se vratim i zelim upisat hrvatski fakultet trebam pisat ponovo i hrvatsku drzavnu maturu ili mi priznaju i americku koju sam vec tamo polozila?
Ako neko zna ili ima informaciju molim vas da mi pomogne.
Dalmatinka17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 03:26   #152
Quote:
Dalmatinka17 kaže: Pogledaj post
Hej. Zanima me jedna informacija.
Naime zelim ici 4 godinu u SAD na razmjenu ucenika putem Hrvatsko-Americkog drustva i zanima me dali po novom sistemu kada se vratim i zelim upisat hrvatski fakultet trebam pisat ponovo i hrvatsku drzavnu maturu ili mi priznaju i americku koju sam vec tamo polozila?
Ako neko zna ili ima informaciju molim vas da mi pomogne.
a jesi ti sigurna da ćeš tamo uopće moći polagati njihovu maturu? a pitanje je i bi li ti bilo pametnije polagati tu, a obzirom na razlike u programima...

no dobro, priznaju se i neke mature izvana, ja sad ne znam jel i američka tu u igri (iako vjerujem da jest).
u svakom slučaju, morala bi predati zahtjev za priznavanje američke mature (što se ne rješava u dan-dva), a ako bi se htjela upisati na neki faks koji za upis boduje i državnu maturu iz hrvatskog, to bi trebala ovdje pisati. možeš ti i bez toga, al onda će ti faliti ti bodovi (a na ffzg-u, recimo, hrvatski nosi do 200 bodova, pa bez toga praktički ne bi imala šanse upasti tamo).

iskreno, ne znam kolko je pametno ići četvrti razred tamo, ako se planiraš nagodinu upisivati ovdje na faks...
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 19:15   #153
zna netko točno šta s završnom svjedodžbom iz bih.
ovjerena kopija ili nešto s nekom apostilom što se valjda u općini radi
završena je medicinska opći smjer pa onda koliko vidim iz brošure treba u agenciju za strukovno obrazovanje odraslih jer je to valjda strukovna škola.
dakle, orginal ili kopija s tom apostilom/ovjerena i u asoo
GilmanPunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:02   #154
Ova tema, vidim, nije previše aktivna, moguće je da odgovor na ono što tražim i postoji ali su se možda u međuvremenu okolnosti promijenile pa ne zamjerite.
Student iz BiH.
Položena DM, upad na 4 prijavljena faksa unutar kvote, osobno predati papiri na nostrifikaciju u Agenciju za odgoj i obrazovanje prije nešto više od mjesec dana, plaćeno, na stranici Agencije za odgoj i obrazovanje piše "maksimalno mjesec dana" (od predavanja do svršetka nostrifikacije).
Upisi sad u petak, iz Agencije još nikakvog odgovora osim kratkoga (paničnog) jučerašnjeg maila s pitanjem, jesu li uradili, ako jesu, jesu li poslali, ako jesu, a nisu poslali, neka ne šalju jer se može podići pri upisu:

"Obavijestit ćemo vas kad dokumenti budu gotovi." I to je sve.


KONKRETNO:

Molim savjet/odgovor, hoće li se prihvatiti ovjeren zahtjev koji sadrži svu predatu dokumentaciju, od naziva škole, broja razreda etc, a koji ima žig Agencije sa datumom primitka?

Unaprijed hvala!
__________________
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.
maximarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:24   #155
Quote:
maximarius kaže: Pogledaj post

KONKRETNO:

Molim savjet/odgovor, hoće li se prihvatiti ovjeren zahtjev koji sadrži svu predatu dokumentaciju, od naziva škole, broja razreda etc, a koji ima žig Agencije sa datumom primitka?

Unaprijed hvala!

Naravno da hoće, mislim da to čak i piše na stranicama fakseva, da ti treba "nostrificirana svjedodžba ili potvrda da je predana na nostrifikaciju".

Mada, mene na faksu nije to nitko nikad ni tražio
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:42   #156
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Naravno da hoće, mislim da to čak i piše na stranicama fakseva, da ti treba "nostrificirana svjedodžba ili potvrda da je predana na nostrifikaciju".

Mada, mene na faksu nije to nitko nikad ni tražio

Duboki naklon, zahvaljujem!


Na svim drugim mjestima (pod uvjetom da se netko javi na telefon), slušam glazbu po 10 minuta i na kraju tu-tu-tu-tu.

Nadam se da će i na faksovima biti "borntobewinner" situacija.

(Na nekima ne piše da može potvrda, ili se to podrazumijeva, ali mi provincijalci, pa još iz druge države, ponekad smo ziheraši na granici paranoje.)
__________________
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.
maximarius is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:50   #157
Quote:
maximarius kaže: Pogledaj post

Duboki naklon, zahvaljujem!


Na svim drugim mjestima (pod uvjetom da se netko javi na telefon), slušam glazbu po 10 minuta i na kraju tu-tu-tu-tu.

Nadam se da će i na faksovima biti "borntobewinner" situacija.

(Na nekima ne piše da može potvrda, ili se to podrazumijeva, ali mi provincijalci, pa još iz druge države, ponekad smo ziheraši na granici paranoje.)
Ma moraju ti to priznati, znaju i oni da nostrifikacija traje sedam gladnih godina. (I onda ti još napišu krivu srednju školu )

O da, znam. Samo bez panike
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 15:00   #158
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ma moraju ti to priznati, znaju i oni da nostrifikacija traje sedam gladnih godina. (I onda ti još napišu krivu srednju školu )

O da, znam. Samo bez panike
Moja uvjerenost u djelotvornost takvih agencija rapidno opada od jučerašnjeg odgovora "bit ćete obavješteni". Koliko je samo tu sadržano informacija, u odnosu na pitanje.

Još jednom, hvala najljepša!

Krivu srednju školu? Oh, pa to će onda sigurno biti krivo.
__________________
A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing.

Zadnje uređivanje maximarius : 16.07.2013. at 15:01. Reason: dodatak
maximarius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.