Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2008., 21:54   #201
Južni karibi

16.02. suprug i ja krećemo na krstarenje južnim Karibima. Već me lagano pere putna groznica. Nikada nismo bili na krstarenju, nikada nismo letjeli preko bare...
Jedva čekam polazak, a još više čekam da se, sretni i zadovoljni, vratimo našoj kućici
Molila bih nekoga tko je bio tamo neki savjet iz prve ruke.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:07   #202
Thumbs up Pitanje za Mayu 78 i Crnku St

Kako je bilo na krstarenju? Jeste imali našeg pratitelja? Jeste išli na Costine izlete i gdje? Gdje vam je bilo najbolje i najljepše? Prvi dan ste krenuli još u noći ili rano ujutro da stignete do Savone? Jeli bio puni autobus? Kakva vam je bila kabina, hrana na brodu i provod? Možete mi poslati privatnu poruku, ali mislim da i druge to zanima, pa da mogu i oni to pročitati. Biste li išli ponovo na krstarenje, ako vam se svidjelo?

Pozdrav
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:37   #203
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
16.02. suprug i ja krećemo na krstarenje južnim Karibima. Već me lagano pere putna groznica. Nikada nismo bili na krstarenju, nikada nismo letjeli preko bare...
Jedva čekam polazak, a još više čekam da se, sretni i zadovoljni, vratimo našoj kućici
Molila bih nekoga tko je bio tamo neki savjet iz prve ruke.
bio ja.
gdje točno idete? kaj te zanima?
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:46   #204
costa serena

20.02.2008. supruga i ja idemo na krstarenje Costa Serenom po zapadnom Mediteranu. Ako je netko bio na tom putu bili bi zahvalni za neke informacije jer u prijašnjim postovima ništa ne piše o npr. - dali se mobitel može normalno puniti u kabini? Mogučnost korištenja interneta na brodu i cijena? Koji su izleti za preporučiti i gdje se isplati ići u vlastitoj režiji? Informacije o cijeni pića na brodu su dosta šarolike pa ako netko zna prave cijene?
Zahvalni
slijepi putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:13   #205
Quote:
rossko kaže: Pogledaj post
bio ja.
gdje točno idete? kaj te zanima?
puerto rico-aruba-curacao-st.maarten-st.thomas
Zanima me kak je bilo? Koliko love treba imati sa sobom da je čovjek, onak,
komotan - za jedan pristojan odmor, bez odricanja ? Odjeća - stvarno ljetna?!
Komarci (plaše me s malarijom)?! Kakva je klopa na brodu? Izleti, bolje organizirano ili sam? Sve me zanima, samo reci.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:30   #206
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
puerto rico-aruba-curacao-st.maarten-st.thomas
Zanima me kak je bilo? Koliko love treba imati sa sobom da je čovjek, onak,
komotan - za jedan pristojan odmor, bez odricanja ? Odjeća - stvarno ljetna?!
Komarci (plaše me s malarijom)?! Kakva je klopa na brodu? Izleti, bolje organizirano ili sam? Sve me zanima, samo reci.
od navedenog bio sam u puerto ricu (bio još na barbadosu,martinique i marghariti). puerto rico odnosno san juan je san snova (cura i ja smo rekli da se sigurno vraćamo tamo)-oduševljeni smo tim gradom. grad ti se sastoji od starog i novog- obavezno otići u el moro (predivna tvrđava na nevjerojatnom mjestu s još boljim okolišem), otići u barrachinu (restoran gdje je izmišljena pina colada-super klopa,super konobarui,super ugođaj i još bolja colada!!), proći cijeli stari dio grada jer jej predivan, ne mogu se sjetiti točno ime najpoznatije plaže tamo (nešto sa verde) al u svakom slučaju nemoj ići jer je po meni katastrofa (ko i plaže u miamiu-4 kilometra pjeska i ogormni valovi + zmazano more)
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 09:34   #207
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
puerto rico-aruba-curacao-st.maarten-st.thomas
Zanima me kak je bilo? Koliko love treba imati sa sobom da je čovjek, onak,
komotan - za jedan pristojan odmor, bez odricanja ? Odjeća - stvarno ljetna?!
Komarci (plaše me s malarijom)?! Kakva je klopa na brodu? Izleti, bolje organizirano ili sam? Sve me zanima, samo reci.
pitaj ako te još nešto zanima-možda se nisam svega sjetio.......

odjeća ljetna-vruče za poludit!
za lovu ovisi kaj planirate kupovat-al 100$ morate imati kad izađete negdje s broda.
protiv malarije se nismo cijepili iako smo bili u venezueli na izvoru amazone.
klopa na brodu je san snova (mi smo plovili s talijanskom kompanijom a znaš kako oni paze na klopu......).
vezano za izlete-sve ovisi o vama-mi smo uglavnom sve sami organizirali,dali si truda i preko neta stupili u kontakt s lokalnom ekipom i dogovorili uglavnom za manju lovu nego što je ako ideš organizirano i uz to si sam i idete gdje hoćete............
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:22   #208
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Kako je bilo na krstarenju? Jeste imali našeg pratitelja? Jeste išli na Costine izlete i gdje? Gdje vam je bilo najbolje i najljepše? Prvi dan ste krenuli još u noći ili rano ujutro da stignete do Savone? Jeli bio puni autobus? Kakva vam je bila kabina, hrana na brodu i provod? Možete mi poslati privatnu poruku, ali mislim da i druge to zanima, pa da mogu i oni to pročitati. Biste li išli ponovo na krstarenje, ako vam se svidjelo?

Pozdrav
Kako je bilo na krstarenju? ODLIČNO (sve u svemu)!
Prvi dan ste krenuli još po noći ili rano ujutro da stignete do Savone? da, krenuli smo cca 2 a.m. iz Rijeke, u Savnu stigli oko 12
Jeste imali našeg vodiča pratitelja? Nismo i to je najvveća zamjerka obzirom da je Hrvata bilo cca 300 (čak je kapetan napravio gala koktel i flyere i sve su štampali na hrvatskom jer nas je ipak bila određena kritična masa); pratitelj bi nas bio uputio u neke sitnice (valjda zna više od nas )
Je li bio pun autobus? Bilo je cca 6 buseva iz RH, Rijeka, Zagreb, Split
Jeste išli na Costine izlete i koje? Išli smo samo na prvi jer je bio kratak i odmah drugi dan pa se nismo ni snašli.Kasnije smo uzimali taxi i za PUUNO manju cijenu vdjeli sve što i ljudi na izletima, i više te osjetili duh grada (što baš ne možeš na izletima koji su više panoramski s malo zaustavljanja)
Koju ste imali kabinu, kakva vam je bila hrana i provod na brodu? - Mi smo, za razliku od većine naših, uzeli s prozorom i mogu reći da bih i drugi put jer su puno komotnije i ipak osjetiš razliku dan-noć, za cca 200 EUR imaš veću komociju. Hrana je bila super, savršenačak, išli na skoro sve večere, a ni selfservice nije loš... jedino me malo razočarao nedostatak voća u ogromnim količinama što sam očekivala po pričama drugih iako sve ovisi do broda... provod? mi smo se išli odmorit pa nam je bilo super, a provod je najbolji za one 50 plus, za mlade nije baš...
Gdje vam je bilo najljepše i najbolje? Najviše nas oduševila Madeira, super nam je priroda i pitom grad, preselilil bi se tamo odmah i ST.Cruz je premašio očekivanja, a u Barceloni i Malagi smo bili preekratko....
Biste li išli ponovo na krstarenje? Išli bismo, definitivno, ovaj put bih se bolje pripremila za izlete i organizirala ih sama iako smo se stvarnio odmah snašli i organizirali.. najbolje iću učetvero ili čak šestero
Bilo je ljuljanja broda i velikih valova?
Muž nije jednu noć mogao spavat, ja par puta popila pola Dramine, one narukvice mi smetaju cirkulaciji, velikih valova hm... valjda jednu noć, ali je puhalo na Mediteranu kad smo se vraćali...
ali SVE U SVEMU: ODLIČNO kao način putovanja i def. bih opet išla! Planiraš?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:38   #209
Quote:
slijepi putnik kaže: Pogledaj post
20.02.2008. supruga i ja idemo na krstarenje Costa Serenom po zapadnom Mediteranu. Ako je netko bio na tom putu bili bi zahvalni za neke informacije jer u prijašnjim postovima ništa ne piše o npr. - dali se mobitel može normalno puniti u kabini? Mogučnost korištenja interneta na brodu i cijena? Koji su izleti za preporučiti i gdje se isplati ići u vlastitoj režiji? Informacije o cijeni pića na brodu su dosta šarolike pa ako netko zna prave cijene?
Zahvalni
sve znamo, upravo se vratili...
mob se može normalno puniti, ali računaj da nemaš signala na dane kad ploviš, samo u lukama...
internet: ne računaj na to jer je preskup, čini mi se pola eura za minutu! za slanje maila 2,5 eura po adresi... tako da smo isključili kao način javljanja doma.. najviše ti se isplati ubacit kovanice eura u tel.govornice u lukama! najozbiljnije---
IZLETI: uopće ne preporučam, kao što sam gore napisala, ovi koji se zovu "tour de" i sl. uglavnom su panoramski i sv evidiš iz busa... vodiči tako tako...
najbolje je uzeti taxi (pogotovo ako imaš grupu od 4 ili 6), u svakoj luci čekaju vas taxisti spremni da vas odbace ne samo do grada nego naprave ture po "ključnim" mjestima tako da sve isto vidiš, zaustaviš se di hoćeš i koliko hoćeš i puno manje platiš! npr. izlet Rabat i Casablanca košta 118 EUR po osobi, a mi smo prošli za 35 eura po osobi... a SVE ISTO, vjeruj... osim što raš više pazit da stigneš na vrijeme na ukrcaj jer brod ne čeka... za Moroko je većina zbog straha ipak uzimala izlete, ali mi smo imali dobro iskustvo iako se prestrašiš kad te napadnu na izlazu iz luke
Lanzarote, Tenerife, Funchal, Malaga definitivno u svojoj režiji, a i Barcelona, samo moraš pazit na vrijeme.. ma sve idite sami samo se prije malo organiziraj. uostalomm, dan prije dobiješ plan grada, prema sadržaju izleta znaš koji su punktovi, sastavi šta želite vidjeti i po tome pregovaraj s taxistom..(neki imaju fixne cijene po turama npr. 2 h - 85 EURa zapadni dio otoka, 3 h sjeverni dio i sl.) i - da! - važno je da ti taxist priča engl. ili jezik kojim se sporazumijevaš, onda ti on priča isto što i tur. vodič i više, životnije...!
Cijene pića su paprene, pogotovo piva i vina, a bome i žestica, čini mi se da je 0,25 točenog 3,40 EUR plus obvezna napojnica 15% (koja se plaća neovisno o onih 4,5 EUR po danu po osobi), kokteli su cca 6-7 eura, nisu previše ajde... ugl., ako se želite počastti i vinom, uzmite "pakete" npr. 4 botelje vina i 7 botelja vode platiš 69 EUR, a ako ne želiš vino, uzmite si paket s 13 botelja vode po cca 25 eura...jer uvijek ti treba nešto za uz večeru
Za kavu ti taj paket bonova koji kupiš na terminalu ne preporučujem jer nije dobra kava (Lavazza)..
eto...ako te još što zanima...

Zadnje uređivanje Maya_78 : 12.02.2008. at 19:42. Reason: gramatika
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:47   #210
Thumbs up Costa

Maya hvala na detaljnom odgovoru. Nas je bilo samo oko 18 iz Zagreba, a imali smo našeg pratitelja i išli smo minibusom. Prespavali smo jednu noć u hotelu u predgrađu Verone i od tamo smo išli slijedeće jutro s njemačkom grupom do Savone još tri sata vožnje. Tako da nismo morali po noći putovati, što mislim da je jako dobro. Naša voditeljica koja je govorila hrvatski je došla iz Njemačke prvog dana i tek se počela baviti turizmom tako da je uglavnom sve što smo pitali pitala svog njemačkog kolegu, inače Grka.

Mi smo imali isto vanjsku kabinu, a pošto nas je bilo troje to je bilo puno bolje jer je veća kabina i treći krevet nije na kat. Prozor je jako velik i četvrtast i ja sam često sjedila na onoj prozorskoj daski i promatrala more koje je bilo direktno ispod nas jer smo bili na prvom katu. Voditeljica nam je dobro došla jer nam se predzadnji dan popodne pokvarila klima u sobi i bilo je jako vruće, a prozori su bili zamagljeni od topline. Ona je otišla sa mnom na recepciju prijaviti kvar i brzo su to popravili. Općenito po noći je slabije radila klima i nije se mogla pojačati, pa je svaku noć bilo vruće kao da je ljeto.

Zadnji dan kada smo čekali putovnice vidjeli smo još dvoje naših ljudi koji su došli s autom. Mi smo svaku večer nakon večere oko 20 h imali sastanak sa vodičima u disku i tu smo se dogovarali u vezi prijave izleta i plaćanja. Tako da sam išla na Reiseweltove izlete u Egiptu, Cipru, Rodosu, Ateni i Olympiji. U Napulju je bio otkazan izlet radi lošeg vremena i kašnjenja broda, a u Marmarisu u Turskoj nismo išli na izlet, nego smo išli sa autobusom do centra grada i natrag za par eura. To su sve bili izleti preko njemačkog Reisewelta, koji su bili nešto jeftiniji nego Costini izleti, ali ne puno. U Egiptu to nije bilo dobro organizirano, pa je naš autobus skoro zakasnio jer nisu bili u kontaktu s brodom. Ulaz na brod je već bio zatvoren, jedino što je brod još bio privezan uz obalu. Preko voki-tokija su egipatski carinici javili na brod i nama su otvorili vrata. Na izletima smo sve slušali na njemačkom jer naša voditeljica nije baš imala dovoljno znanja da sve to prevodi. Kabinski stjuard je mislio da smo Nijemci jer smo bili dio njemačke grupe, ali smo ga zamolili da nam navečer donosi Today na engleskom.

Po nas je došao minibus iz Zagreba na povratku iz Savone. I tu nam je dobro došlo da smo bili dio njemačke grupe jer smo dobili zajedno s njima bijelu oznaku za prtljagu i bili smo u drugoj grupi za izlazak sa broda, odmah iza crvene oznake i avionskih odlazaka. Oko 9:45 h smo već bili u minibusu, a oko 19:30 h smo stigli u Zagrebu.

To je bilo prije tri godine na brodu Costa Magica na Istočnom Mediteranu.

Internet je jako skup na brodu, ali ja sam išla samo jednom da pogledam stranice od novina jer smo na brodu bili dosta izolirani od vanjskog svijeta. Prije tri godine je bila fiksna cijena po minuti za korištenje Interneta, a za slanje mail-a nisu ništa posebno naplaćivali veću cijenu niti je itko gledao šta ja radim na Internetu. Costine stranice se mogu besplatno posjetiti koliko god dugo hoćeš. Na kraju kratko surfanje dođe koliko koktel u baru, ali po meni se svakako isplati barem jednom na 15 minuta.

Mobitel se može normalno puniti u kabini, a najbolje je u lukama slati poruke, jer je onda jeftinije. Meni je nekad i na brodu u plovidbi mobitel imao signal TIM talijanske mreže, ali ne stalno. To je skuplje za korištenje jer je signal preko satelita, tako da je bolje slati poruke kada je brod u luci i na domaćoj mreži.

Sve u svemu krstarenje je super i išla bih odmah opet.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 20:03   #211
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Internet je jako skup na brodu, ali ja sam išla samo jednom da pogledam stranice od novina jer smo na brodu bili dosta izolirani od vanjskog svijeta. Prije tri godine je bila fiksna cijena po minuti za korištenje Interneta, a za slanje mail-a nisu ništa posebno naplaćivali veću cijenu niti je itko gledao šta ja radim na Internetu. Costine stranice se mogu besplatno posjetiti koliko god dugo hoćeš. Na kraju kratko surfanje dođe koliko koktel u baru, ali po meni se svakako isplati barem jednom na 15 minuta.

Mobitel se može normalno puniti u kabini, a najbolje je u lukama slati poruke, jer je onda jeftinije. Meni je nekad i na brodu u plovidbi mobitel imao signal TIM talijanske mreže, ali ne stalno. To je skuplje za korištenje jer je signal preko satelita, tako da je bolje slati poruke kada je brod u luci i na domaćoj mreži.

Sve u svemu krstarenje je super i išla bih odmah opet.
sad sam se sjetila da je 2,5 eura zapravo cijena za e-razglednicu, koliko se sjećam... nama ni ta satelitska veza nije šljakala, probavali su svi, ali ništa.. bilo je fora jer je bilo dosta naših, a čula sam i za Reisewelt, neki naši poznanici isto su bili u njiihovim grupama... ma općenito nam je nekako draže samostalno "lutati" i režirati izlet... malo avanture... i ja bih ponovo
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:38   #212
Quote:
žena kaže: Pogledaj post
puerto rico-aruba-curacao-st.maarten-st.thomas
Zanima me kak je bilo? Koliko love treba imati sa sobom da je čovjek, onak,
komotan - za jedan pristojan odmor, bez odricanja ? Odjeća - stvarno ljetna?!
Komarci (plaše me s malarijom)?! Kakva je klopa na brodu? Izleti, bolje organizirano ili sam? Sve me zanima, samo reci.
Bila sam na svim navedenim destinacijama više puta i od malarije nema ni traga niti glasa, pa to su turistički razvijen mjesta, pakleno vruća, zaboraviti na cjepiva i kupita faktor 45!!!
St Thomas najplaza je Magens Bay, no ronjenje ili snorkeling je predivno, posebno ako idete na neki izlet s katamaranom.... preporucam izlet do St Johna!

San Juan stari dio grada je predivan i romantičan!

St Marten pola francuski pola nizozemski otok, naj plaza za uzivanje je Orient beach na francuskoj strani. Plaćajte u dolarima jeftinije je ($=E)
__________________
Živite na svoj način....
Beduin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:22   #213
San Juan:cer ek:
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:46   #214
st.martin ti je super. pogotovo ako si hoćeš kupovat tehniku tipa fotići, kamere, mobitele, a i nakit i satovi (tu ipat treba znat jer ima dosta lažnjaka).
plaža pjesak, zabava super, otok je baš ono kaj svi pomisle kad im veliš ''karibi''. uglavnom svi idu na južnu, nizozemsku stranu, ali ni francuska, sjevrna strana nije loša.

san juan (portoriko) je meni još bolji, moderan grad, zabriješ si da nisi na onoj strani atlantika, više kao da je španjolska (što za ostale gradove na karibima ne može reć), žene među najljepšim na svijetu. također ako hoćete šopingirati, tamo je obleka dobra. u old san juanu ima dosta outlet dućana (ralph lauren, hilfiger, guess.....) ali ima van grada plaza de america. to je najveći mall na karibima i stvarno vam treba bar 3 sata za sve obić. ima svega, ma čuda.

takodjer mexico vidim da je dosta bilo u cozumelu. također skoro sve džabe. cijene smiješne

jamajka mi se gadi jer te crnci napadaju, vuku te da ti prodaju bilo kaj, a ne vole bijelce, zajebali bi te di god mogu
a cayman je dobar zbog tog sting-ray cityja i 7 miles beacha, ali ovo ostalo je bezveze. također njihov dolar je skuplji od američkog, a cijene stave u caymanskim dolarima
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 00:30   #215
Puno hvala Mayi na iscrpnim informacijama i ako mogu neke preporuke za izlete, šta se nebi smjelo propustiti.
Puno pozdrava i još jednom hvala
slijepi putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:48   #216
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
San Juan:cer ek:
slažem se s tobom!
i ja ga OBOŽAVAM!!!!!
__________________
u have only one life-LIVE IT!
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 11:26   #217
Maya 78 jel nam možeš reći koliko te ukupno koštalo to putovanje??
Mi razmišljamo otici tako na medeni mjesec pa da se uokvirimo za cijenu!
Može i na PM!
hvala
bekib is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 15:04   #218
IZLETI COSTA

Quote:
slijepi putnik kaže: Pogledaj post
Puno hvala Mayi na iscrpnim informacijama i ako mogu neke preporuke za izlete, šta se nebi smjelo propustiti.
Puno pozdrava i još jednom hvala
organizirane izlete baš ne preporučujem, zato što su preksupi za ono što se dobije, a stvarno si sam možeš bolje organizirati to vrijeme... ovako..
Barcelona najbolje uzmite taxi, neka vas voze do Park Guel, katedrala i La Rambla pa prošetajte do broda
Casablanca definitivno preporučam odlazak u Rabat (1,5 h vožnje, ali imaš cijeli dan) jer je super, a napraviti i turu po Cas. (mi smo s taxijem, uno njih uzelo izlet, mi smo više vidjeli def., čuli da je izlet u Marrakech bio super, ali je 4 h vožnje i ljudi su imali "doživljaje" u busu...zaspao vodič, pljunuo na bicikliste koji se nisu htjeli maknuti i sl. )
Lanzarote: Timanfaya, špilje, vrt kaktusa... morat ćete se odlučit za jednu turu jer su na razl krajevima otoka, a ni grad nije loš za prošetat... tamo su taxisti organizirani, čak imaju štampane te "ture" pa nema problema za samostalnu organizaciju
St.Cruz de Tenerife: mi smo sami djirali, bilo ok, a i onima koji su uzeli izlet Puerto de la Cruz isto... samo je skup, a možeš i sam, ako te zanima, taxijem...
Madeira, Funchal: sami... botanički vrt žičarom gore koja je dosta skupa (prepručam da uzmete povratnu kartu 14.5 eura, odete do tropskog vrta i vratite se dole jer inače moraš drugi cable car uzet za bot.), obavezno djirnite do Cabo Girao, a kažu da je lijepo otići i na sjev.stranu otoka... sve taxijem
neki su uzimali city bus, a imaš i bus za oko otoka, to je ok i nije skupo cca 20 eura po osobi, dobiješ slušalice...to ti je možda najbolje rješenje...
Malaga: prekratko! samo za popit kavu u gradu, Alcazaba, Gibralfaro... neki uzimali izlete, ali rijetki pa ne znam iskustva... ugl., sve se može pješke, osim je do grada cca pola sata hodanja...
eto...
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 17:54   #219
slijepi putnik;
Ja preporučujem izlete i isplati se šta platis, poprilično nas je iz Hrvatske išlo na izlete, među njima je bilo i ljudi koji su već krstarili. Nije istina da si stalno u autobusu..sva ta mjesta mogu se propješačit,mi bi razgledali mjesto ujutro, nekad pješke, nekad taxijem,a popodne bi išli na izlet. Barcelona-isplati se otić na Montjuic, Sagradu familiu, katedralu...Casablanca je industrijski grad u kojem nemate puno toga za vidit osim đamije,bazara-meni je puno zanimljiviji onaj u starom gradu koji je blizu-nema šta nema-naoćale,satovi,cipele,razni suveniri..postoji i bazar koji je 20 min.od centra taxijem di je sve u pola cijene nego na ovome ali nama se nije dalo ić,a obična pijaca mi je bila bezveze..stari dio grada je zanimljiv, ljudi su očaj naporni i dosadni da bi šta prodali! Rabat je odličan,ima stvarno dosta toga za vidit izlet je trajao 5 sati-56€ U rabatu nedajte da vas šaraju kanom!
Lanzarote možete također otić sami do grada i razgledat ga,ima super plaža,grad je malen ali sladak i kasnije otić na izlet!Na otoku ima 300 vukana, izlet na Timanfaya nacionalni park vodi vas na jahanje na devama te vam pokazuje koliko su ti vulkani još živi..kamenje je vrelo,gejziri,i imate njihove specijalitete za zakusku i malo vina..
Tenerife- glavni grad možete sami obić kao i aqua park, a isplati otić u pueblochico i Perto della cruz,Orotava..to je 40-tak km.od grada. Lokalni bus do tamo je 3.50€ ali mi smo bili tamo na izletu! Meni se isplatilo dat oko 40€ za izlete, dogodine na drugoj relaciji opet ću uzet izlete..
malaga je prekratka te smo radije opet išli na izlet nego sami,obišli smo grad,mali kupovali i popili kavu. Znam da je vožnja u kočiji s konjima 5€ pola sata!
Imate svugdi gradske autobuse koji voze iz luke u gradove-karte kupite na brodu,povratna je 5€!Vino je na brodu od 17-19€-meni je vino odlično! Imate i za 9€ pola litre u bokalu. 2 piva-9,75€ koktel dana 5€, kava oko 2€. Ponesite japanke,šlape, ljetne odjeće jer je tamo vruće, a i na brodu je toplo..Ponesite odijelo i nešto finije jer kad su gala večeri svi su sređeni!
Mi smo dakle i razgledali sami i vidili sve iz svoje perspektive te išli na izlete!! Sve bi ponovila, i oču ali druge destinacije!!
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 20:37   #220
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
slijepi putnik;
Ja preporučujem izlete i isplati se šta platis, poprilično nas je iz Hrvatske išlo na izlete, među njima je bilo i ljudi koji su već krstarili. Nije istina da si stalno u autobusu..sva ta mjesta mogu se propješačit,mi bi razgledali mjesto ujutro, nekad pješke, nekad taxijem,a popodne bi išli na izlet. Barcelona-isplati se otić na Montjuic, Sagradu familiu, katedralu...Casablanca je industrijski grad u kojem nemate puno toga za vidit osim đamije,bazara-meni je puno zanimljiviji onaj u starom gradu koji je blizu-nema šta nema-naoćale,satovi,cipele,razni suveniri..postoji i bazar koji je 20 min.od centra taxijem di je sve u pola cijene nego na ovome ali nama se nije dalo ić,a obična pijaca mi je bila bezveze..stari dio grada je zanimljiv, ljudi su očaj naporni i dosadni da bi šta prodali! Rabat je odličan,ima stvarno dosta toga za vidit izlet je trajao 5 sati-56€ U rabatu nedajte da vas šaraju kanom!
Lanzarote možete također otić sami do grada i razgledat ga,ima super plaža,grad je malen ali sladak i kasnije otić na izlet!Na otoku ima 300 vukana, izlet na Timanfaya nacionalni park vodi vas na jahanje na devama te vam pokazuje koliko su ti vulkani još živi..kamenje je vrelo,gejziri,i imate njihove specijalitete za zakusku i malo vina..
Tenerife- glavni grad možete sami obić kao i aqua park, a isplati otić u pueblochico i Perto della cruz,Orotava..to je 40-tak km.od grada. Lokalni bus do tamo je 3.50€ ali mi smo bili tamo na izletu! Meni se isplatilo dat oko 40€ za izlete, dogodine na drugoj relaciji opet ću uzet izlete..
malaga je prekratka te smo radije opet išli na izlet nego sami,obišli smo grad,mali kupovali i popili kavu. Znam da je vožnja u kočiji s konjima 5€ pola sata!
Imate svugdi gradske autobuse koji voze iz luke u gradove-karte kupite na brodu,povratna je 5€!Vino je na brodu od 17-19€-meni je vino odlično! Imate i za 9€ pola litre u bokalu. 2 piva-9,75€ koktel dana 5€, kava oko 2€. Ponesite japanke,šlape, ljetne odjeće jer je tamo vruće, a i na brodu je toplo..Ponesite odijelo i nešto finije jer kad su gala večeri svi su sređeni!
Mi smo dakle i razgledali sami i vidili sve iz svoje perspektive te išli na izlete!! Sve bi ponovila, i oču ali druge destinacije!!
za sve sse slažem osim da se izleti "isplate". po mom mišljenju, za PUUUNO manju cijenu možeš si bolje organizirati dan... pričali smo i s onima koji već imaju dosta iskustva i s "novima" i svi se s time slažu.
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.