Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 19:52   #161
Quote:
Lokalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Išao sam na upis na fakultet i gospođa na referadi me vratila doma navodno zbog toga što nemam potvrdu o državnoj maturi. Naime, pisao sam maturu prošle godine i dobio tu potvrdu koju sam u međuvremenu izgubio. Ove godine sam pisao novu maturu, ali samo dva predmeta na kojima sam poboljšao ocjenu. Tu sam maturu joj donio ali po njoj trebam imati obe dvije da se upiše.

Kako sam prošlu maturu izgubio na NCCVO su mi rekli da prvo moram dati izjavu u narodnim novinama da sam je izgubio a tek onda im poslati mail sa podacima na kojima će mi oni izdati novu potvdu.
Narafski, čekao sam predugo i nemogu dobiti tu potvrdu u vremenskom roku koji mi treba.

Usto na NCVVO su mi rekli da se ja mogu upisat i bez te potvrde, da je mogu donijeti na fakultet pri početku nastave u 10tom mjesecu te da svaki fakultet ima neki broj na kojima oni vide sve moje mature, ocjene i tako nešto. Mislim,meni je bilo čudno kako me ona vratila doma i rekla da se ne mogu upisat bez toga s obzirom da je uvjet na mom faksu da imam sva tri obavezna predmeta položena i jedan izvanredni. Nema teorije da ne znaju da nisam položio maturu. .

Mene zanima dali me faks može ne odlučiti upisat s obzirom da mi fali samo jedan taj dokument a ne mogu ga dobiti u vremenskom roku upisa.
Gle, čim si dobio upisni broj upisao te sustav jer očito imaš sve položeno. Lijepo kažeš da si papir zatražio, ali da ti ga NCVVO ne može isporučit u roku i da ćeš im papir dostavit čim ga dobiješ. Mislim da ne bi trebalo bit problema.
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:07   #162
Quote:
Lokalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Išao sam na upis na fakultet i gospođa na referadi me vratila doma navodno zbog toga što nemam potvrdu o državnoj maturi. Naime, pisao sam maturu prošle godine i dobio tu potvrdu koju sam u međuvremenu izgubio. Ove godine sam pisao novu maturu, ali samo dva predmeta na kojima sam poboljšao ocjenu. Tu sam maturu joj donio ali po njoj trebam imati obe dvije da se upiše.

Kako sam prošlu maturu izgubio na NCCVO su mi rekli da prvo moram dati izjavu u narodnim novinama da sam je izgubio a tek onda im poslati mail sa podacima na kojima će mi oni izdati novu potvdu.
Narafski, čekao sam predugo i nemogu dobiti tu potvrdu u vremenskom roku koji mi treba.

Usto na NCVVO su mi rekli da se ja mogu upisat i bez te potvrde, da je mogu donijeti na fakultet pri početku nastave u 10tom mjesecu te da svaki fakultet ima neki broj na kojima oni vide sve moje mature, ocjene i tako nešto. Mislim,meni je bilo čudno kako me ona vratila doma i rekla da se ne mogu upisat bez toga s obzirom da je uvjet na mom faksu da imam sva tri obavezna predmeta položena i jedan izvanredni. Nema teorije da ne znaju da nisam položio maturu. .

Mene zanima dali me faks može ne odlučiti upisat s obzirom da mi fali samo jedan taj dokument a ne mogu ga dobiti u vremenskom roku upisa.

njima ti treba taj broj s mature onaj URbroj cini mi se i to je to,ne znam sta glume u referadi,osim toga,dobro su ti rekli u NCVVO,mozes donjeti maturu i u 10.mj
bez brige
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 01:02   #163
Svadi se 90% ljudi se upisalo bez tih potvrda jer ih nisu ni trazili, ja sam npr reko koji sam bio na listi tam je provjerila i to je to.

Sent from my iOCEAN X7 using Tapatalk
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:57   #164
Kad cemo u rujnu dobit indeks i iksice??????????????????????????
Volimzivotne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 14:27   #165
Quote:
Volimzivotne kaže: Pogledaj post
Kad cemo u rujnu dobit indeks i iksice??????????????????????????
na stranici od faksa ce ti pisat ,,
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 17:25   #166
Ja sam odmah dobio indeks, a iksicu ionako ne možeš koristit do početka fakultetske godine.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:30   #167
jedno brzo pitanje. bila sam na faksu prije 4 godine i odustala odma na prvoj godini. da sad upisem novi, redovni, trebam li ga svjedno platit ili opet ide na teret drzave??? na netu pronalazim i da i ne!
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:34   #168
Quote:
daenerys92 kaže: Pogledaj post
jedno brzo pitanje. bila sam na faksu prije 4 godine i odustala odma na prvoj godini. da sad upisem novi, redovni, trebam li ga svjedno platit ili opet ide na teret drzave??? na netu pronalazim i da i ne!
plaćaš prvu godinu u cijelosti školarinu. a ostale godine po svom uspjehu
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:35   #169
je li bitno koliko je stara domovnica koju donosimo na upis?
tcd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:36   #170
Quote:
tcd kaže: Pogledaj post
je li bitno koliko je stara domovnica koju donosimo na upis?
mislim da nije, ja imam svoju od rođenja i nisu mi ništa prigovarali. a prije toga sam čitala da mora biti stara godinu-dvije.
ali neka još netko odgovori
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:39   #171
Quote:
tcd kaže: Pogledaj post
je li bitno koliko je stara domovnica koju donosimo na upis?
Molim te nemoj se ljutiti, ali zašto na tri mjesta postavljaš isto pitanje u razmaku od 5 minuta?

Ovisi od faksa do faksa, neki niti ne moraju nositi domovnicu.
Nazovi i pitaj. Jel Farmacija? Evo referada 01 4818 302 (voditeljica) i 01 6394 410 (referent).
pudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:42   #172
Quote:
pudi kaže: Pogledaj post
Molim te nemoj se ljutiti, ali zašto na tri mjesta postavljaš isto pitanje u razmaku od 5 minuta?

Ovisi od faksa do faksa, neki niti ne moraju nositi domovnicu.
Nazovi i pitaj. Jel Farmacija? Evo referada 01 4818 302 (voditeljica) i 01 6394 410 (referent).
ispricavam se htjela sam sto brze dobiti neki odgovor jer sam u zurbi. hvala i tebi i pas-garo!
tcd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:53   #173
Može mi pliz netko objasniti na koje se sve načine mogu uplatiti novčići od maksimalne participacije? Znam da trebam donijeti potvrdu, može li se to preko interneta uplatiti na njihov račun ili moram fizički ići u banku?

Konkretno, radi se o EFZG pa ako netko specifično zna proceduru kod njih, još bolje

E i još nešto, vezano uz iksicu. Ja sam prošlogodišnji propali pravnik, hoću ja dobiti na novom faksu i novu iksicu? Jer po ovu s Pravnog još nisam ni otišao pa zato pitam
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 13:54   #174
Ako su mi krivo prebrojeni bodovi, kako da argumentiram žalbu? Zamolim ponovno brojanje bodova ili?

Unaprijed hvala!
Zoe Hart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:18   #175
Ja sam zvala referadu faksa, rekli su mi da oni uopće ne traže svjedodze, jer uzimaju sve s postani student. Inače to je medicinski fakultet rijeka
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 14:19   #176
Quote:
Zoe Hart kaže: Pogledaj post
Ako su mi krivo prebrojeni bodovi, kako da argumentiram žalbu? Zamolim ponovno brojanje bodova ili?

Unaprijed hvala!
Daaa
Donny57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 18:55   #177
Ako san 184 od 180 ima li šanse da cu upast s tin da bar jos 20 ljudi isprid mene to nije prvi izbor?


Sent from my iPad using Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 19:07   #178
imam jedno pitanje.je li moguće da do petka odem nazad za 9 mjesta?
ja sam 31., a prima ih 40...
ivicaivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 19:31   #179
Quote:
ivicaivica kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje.je li moguće da do petka odem nazad za 9 mjesta?
ja sam 31., a prima ih 40...
mislim da je to malo previse mjesta al sve je moguće nažalost...
12345- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:19   #180
Quote:
DinOsOur kaže: Pogledaj post
Ako san 184 od 180 ima li šanse da cu upast s tin da bar jos 20 ljudi isprid mene to nije prvi izbor?


Sent from my iPad using Tapatalk
ako je nekome 2. izbor znači da nije upao na prvi,tako da se nemoj na to oslanjat..al moguce je da se pomaknes..ja sam sa 153. na 147.
dno-dna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.