Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 12:44   #21
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
. Da napomenem - nisu službeno u vezi jer on to ne želi.



?
Šta ti je to neslužbena veza!?

Nije li svaka veza osim braka neslužbena veza!?
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:03   #22
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Šta ti je to neslužbena veza!?

Nije li svaka veza osim braka neslužbena veza!?
to ti je nešto kao fuck friends. seksaju se, i to je to. ne smatraju da su zajedno.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:25   #23
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
to ti je nešto kao fuck friends. seksaju se, i to je to. ne smatraju da su zajedno.
Znači nešto kao partneri za tenis.

Neš ti. Šta se uopće uzbuđuje oko toga.

Ah da, penis nije tenis. Žena pod utjecajem penisa razvije određene emocije

Nek se mani čorava posla. Tako joj reci.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 17:13   #24
oh my god.bolje biti sam nego uz manijaka
extrarockbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 01:19   #25
Mislim da ti tu nema pomoći; makni se od toga, za svoje dobro, i ne brini tuđe brige. TUĐE.

Jer koliko god ti ona bila prijateljica, njen život nije tvoj život i njen dečko manijak nije tvoja briga. Sama ga je birala, i eto joj ga.

Govorim iz iskustva, nažalost.
Situacije još gore nego ova.
I ništa nisam riješila, bila je s njim koliko god je htjela dok se paralelno žalila meni kako ne može i kako joj je teško i kako trebaju prekid... svaki put bi ga uzela natrag, prešla preko svega... do sljedeće epizode. Godinama tako, uvijek isto. Na kraju jest puklo, ali ne zbog savjeta mene i drugih prijateljica, nego nekih desetih razloga.

Zapamti: što god budeš napravila, ti ju nećeš maknuti od njega, samo sebe izluditi. Moraš prihvatiti ono najgore: ona želi njega USPRKOS činjenici što ju uništava, i SVJESNO ODABIRE biti s njim NA SVOJU ŠTETU.

Znam da je teško gledati gdje netko uništava osobu koju volimo, no ako ta osoba prije svega sebe ne voli dovoljno da to u startu spriječi, mi tu ništa ne možemo učiniti.

Manipulacija teenagericama? Jasno.
Manipulacija odraslim ženama, bez da su one toga itekako svjesne, no ipak biraju rozi oblačak i prihvaćaju sve? Također jasno.








Moraš je pustiti.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:40   #26
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Mislim da ti tu nema pomoći; makni se od toga, za svoje dobro, i ne brini tuđe brige. TUĐE.

Jer koliko god ti ona bila prijateljica, njen život nije tvoj život i njen dečko manijak nije tvoja briga. Sama ga je birala, i eto joj ga.

Govorim iz iskustva, nažalost.
Situacije još gore nego ova.
I ništa nisam riješila, bila je s njim koliko god je htjela dok se paralelno žalila meni kako ne može i kako joj je teško i kako trebaju prekid... svaki put bi ga uzela natrag, prešla preko svega... do sljedeće epizode. Godinama tako, uvijek isto. Na kraju jest puklo, ali ne zbog savjeta mene i drugih prijateljica, nego nekih desetih razloga.

Zapamti: što god budeš napravila, ti ju nećeš maknuti od njega, samo sebe izluditi. Moraš prihvatiti ono najgore: ona želi njega USPRKOS činjenici što ju uništava, i SVJESNO ODABIRE biti s njim NA SVOJU ŠTETU.

Znam da je teško gledati gdje netko uništava osobu koju volimo, no ako ta osoba prije svega sebe ne voli dovoljno da to u startu spriječi, mi tu ništa ne možemo učiniti.

Manipulacija teenagericama? Jasno.
Manipulacija odraslim ženama, bez da su one toga itekako svjesne, no ipak biraju rozi oblačak i prihvaćaju sve? Također jasno.








Moraš je pustiti.
Slažem se sa Meadow, pazi se da ne izgubiš prijateljicu...u jednom trenutku ona može zaključit da ti radiš sve da je makneš od njega, pa otkaćiti tebe, a ne njega...osim toga probaj se zaštiti od loših i negativnih razovora s njom, te ih svesti na najmanju moguću mjeru, jer joj pružaš samo trenutno olakšanje, a veće koristi tu nema nažalost, osim da ona udari glavom u zid i skuži koliko joj šteti ta veza il dajbože on nju ostavi...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:19   #27
Mislim da se u takvim situacijama ne treba petljati tamo gdje nam nije mjesto. Kao frendica trebašju saslušati, ali ne smiješ davati savjete tipa "ostavi ga,on je kreten,ti si trebaš naći boljeg, prekini s njim"...
Ta cura je svjesna da postoji problem, ali valjda je toliko poludila za tim tipom da ipak može preći preko svega. I tako će bit dok ona sama ne shvati da jedošao trenutak dato prekine ili dok taj tip ne ostavi nju. A frendica tad treba biti uz nju.
Purple Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 17:13   #28
Dati ću ti savjet koji ne držim uopče univerzalnim (za ne pokušavati po doma).
Kad krenu žalopojke reci joj da ti je više dosta jedne te iste priče (pod uvjetom da ti je stvarno dosta) i da to više ne želiš slušati.
Meni je to pomoglo u jednoj takvoj sado mazo vezi.
Frendica me otpilila i jednom kad je nestalo ispušnog ventila došlo mi je do mozga. Ajde, možda ne samo zbog toga, ali definitivno nije odmoglo.
U principu ne možeš ništa, a slušanjem žalopojki postaješ dio igre, kut u ringu gdje se žena olakša prije nego ode opet malo dobiti po nosu.
Meni je bilo grozno kad sam shvatila da mi u tim žalopojkastim razgovorima frendica nije ništa posebno značila, koristila sam je kao emotivno odlagalište.
Zaključak: ne možeš ništa.
Tvojoj frendici očito negdje taj odnos odgovara i dok ona sama ne poželi i odluči da je kraj, možeš ti na glavi dubiti.
Niska Grana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.