Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2020., 10:14   #5741
hvala ti puno!
bas sam guglala te coki loki. cijene su im ok (ako sam dobro izracunala nekih 80-90kn).
ako stignes i ako ti se da, mozes staviti link (ili mi poslati u inbox) od koga si narucivala preko aliexpressa jer vecina toga sto sam ja nasla su ugl mpp, a ne klasicni coveri.
nisam nikad narucivala s alija, imam vise iskustva s ebayom, ali za tu cijenu kako se vrte (40ak kn) spremna sam riskisrati s dva tri covera

i kako su tete u vrticu stavljale tetre? jesu motale ili samo stavile u cover kao ulozak? mozda bi u tom slucaju bilo bolje da narucim i koji cover s dzepicima

otkrila sam ove platnene pelene i totalni mi je show to nadam se samo da cu uspjeti sve to ishendlati (mali stan, nedostatak prostora za cuvanje pokakaknih pelena, susenje....).
vidjet cemo
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:07   #5742
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
hvala ti puno!
bas sam guglala te coki loki. cijene su im ok (ako sam dobro izracunala nekih 80-90kn).
ako stignes i ako ti se da, mozes staviti link (ili mi poslati u inbox) od koga si narucivala preko aliexpressa jer vecina toga sto sam ja nasla su ugl mpp, a ne klasicni coveri.
nisam nikad narucivala s alija, imam vise iskustva s ebayom, ali za tu cijenu kako se vrte (40ak kn) spremna sam riskisrati s dva tri covera

i kako su tete u vrticu stavljale tetre? jesu motale ili samo stavile u cover kao ulozak? mozda bi u tom slucaju bilo bolje da narucim i koji cover s dzepicima

otkrila sam ove platnene pelene i totalni mi je show to nadam se samo da cu uspjeti sve to ishendlati (mali stan, nedostatak prostora za cuvanje pokakaknih pelena, susenje....).
vidjet cemo
Link na ali

Evo vidim da je seller još uvijek aktivan (ja sam narudžbu radila krajem 2015). Za vrtić je isto odlično rješenje cover sa džepom, tipa chibolo pelene koje ima i u mulleru (bar je bilo). Ja imam 2 takve i isto su dobre, jedino što nemaju duplu gumicu uz nogu. Pelene spakiram tako da su već spremne za upotrebu, znači složim uložak, ubacim u cover, stavim papirić za lakše skupljanje kakice i tup u torbu za pelene. Tete ih koriste kao jednokratne- samo skinu (nema ispiranja ni čišćenja) i vrate u wetbag-u. Nisam im nikada davala klasične mpp ili tražila da motaju tetre. Stvarno ne stignu, a ja sam presretna što nisu radile probleme oko korištenja pp.
Za razliku od coki loki, coveri s interneta imaju "džepiće" koji pridržavaju uložak u peleni.

Možda je coki loki ubacio nešto novo u ponudu, nisam gledala.

Ja sam tada jako zagrizla za pp ali sam se vodila za onom "probam pa ako ide ide. Neću forisirati"
Mi smo u Rijeci (=kiša ) i možda sam 2-3 puta u 2,5g korištenja pp zatrebala sušilicu. Za drugog malca sam kupila samo 2 covera (bambino mio), samo zato da i on ima koju novu pelenu Pelene perem svaka 3 dana, držim ih u kutiji iz Ikee i zna se dogoditi da perem već novu mašinu (6.dan), a da turu iz prve mašine nisam još ni posložila, i imam dovoljno pelena i za još tri dana
Hoću reći, oko pranja i sušenja nemaš brige, ide to brzo. Bitno je da imaš volju i kao bonus- podršku u svojoj odluci

Slobodno pitaj što te još zanima, ja o pp mogu u nedogled
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 14:45   #5743
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
Link na ali

Evo vidim da je seller još uvijek aktivan (ja sam narudžbu radila krajem 2015). Za vrtić je isto odlično rješenje cover sa džepom, tipa chibolo pelene koje ima i u mulleru (bar je bilo). Ja imam 2 takve i isto su dobre, jedino što nemaju duplu gumicu uz nogu. Pelene spakiram tako da su već spremne za upotrebu, znači složim uložak, ubacim u cover, stavim papirić za lakše skupljanje kakice i tup u torbu za pelene. Tete ih koriste kao jednokratne- samo skinu (nema ispiranja ni čišćenja) i vrate u wetbag-u. Nisam im nikada davala klasične mpp ili tražila da motaju tetre. Stvarno ne stignu, a ja sam presretna što nisu radile probleme oko korištenja pp.
Za razliku od coki loki, coveri s interneta imaju "džepiće" koji pridržavaju uložak u peleni.


Možda je coki loki ubacio nešto novo u ponudu, nisam gledala.

Ja sam tada jako zagrizla za pp ali sam se vodila za onom "probam pa ako ide ide. Neću forisirati"
Mi smo u Rijeci (=kiša ) i možda sam 2-3 puta u 2,5g korištenja pp zatrebala sušilicu. Za drugog malca sam kupila samo 2 covera (bambino mio), samo zato da i on ima koju novu pelenu Pelene perem svaka 3 dana, držim ih u kutiji iz Ikee i zna se dogoditi da perem već novu mašinu (6.dan), a da turu iz prve mašine nisam još ni posložila, i imam dovoljno pelena i za još tri dana
Hoću reći, oko pranja i sušenja nemaš brige, ide to brzo. Bitno je da imaš volju i kao bonus- podršku u svojoj odluci

Slobodno pitaj što te još zanima, ja o pp mogu u nedogled
ajme divno!! hvala ti
podrsku imam od decka. za familiju nisam sigurna kako ce reagirati ali mi cemo probati pa sami odluciti. a ako baki i djedi bas bude problem, neka koriste jp. sto cu

to za vrtic si odlicno napravila. tako bih i ja ako bi htjele tete. no, do tad jos imamo vremena
mi imamo bas jako mali stan (30m2) i jedva mjesta za jednu kosaru s prljavim vesom. jos nisam smislila gdje bih s prljavim pelenama. s tim da nemamo niti balkon, sto bi bilo odlicno za drzanje pelena da nisu u stanu. susenje je opet prica za sebe. kad dode beba, bez susilice necemo moci. ali otom-potom. bitne su mi ove info da se stignem na vrijeme organizirati

ako narucim cover s dzepicima pretpostavljam da i njega mogu koristiti ako klasicno tetram?

koje papirice (linere, ako se tako zovu) preporucas? to mi se cini full zgodno (naravno, ako ne pobjegne na sve strane pa moras "cupati" )
i kako skidas kakicu s pelene? citala sam da neki sa zlicom, neki ispiru jakim tusem, neki namacu....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 16:23   #5744
Nema na čemu

Kad se prvi malac rodio, bili smo u stanu bez balkona, sada imamo balkon ali pelene svejedno stoje u kupaoni. Kutija je dimenzija 56x39x28cm (45l), ako imaš manju, možeš pelene prati i češće. Svaka 2 dana. Meni se sada kad je malac veći (1,8g) i trenutno nije u vrtiću (robica se ne prlja često), kutija napuni nakon 4 dana i tada tek perem. U početku, kad je bebica mala, ima više pelena i češće se pere- bar u mom slučaju. Ovaj cover ide na sve. Zgodan je jer lako ubaciš uloške ali možeš ga staviti i preko zamotane tetre ili mpp (moderne platnene pelene).
Od linera koristim toto krpice. Probala sam puno njih i ovi su mi najisplativiji i najbolji. Čak ih i režem na pola jer su mi inače preveliki. Papirić ne pokupi sve, ponekad da ali često ode mimo njega jer ne skužim kad se pelena nakrca, a bebe su aktivne i padaju na guzu često
Maknem papirić i to bacim u malu vrećicu koju objesim s vanjske strane prozora dok ne idemo van. Papirići nisu razgradivi pa ih ne bacam u školjku. Ostatak pokupim s toaletnim i u školjku, i na kraju isprem pelenu u umivaoniku. Tuš mi nije dovoljno blizu školjke, a kad sam tako znala u prvom stanu ispirati, pod jačim mlazom šprica okolo pa nije sretno rješenje. Ovo trljam, isperem, ocjedim i u kantu. Ne namačem niti sam ikad. S prvim malcem bi mrlje utrljala sa saponom za mrlje iz dm-a (7kn), ali sada ni to ne radim. Drugo dijete

imaš na fb grupu moderne platnene pelene- tamo imaš odgvore na sve i ono što ti treba i ono što ne treba.

kad negdje zapne, javi
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2020., 23:02   #5745
je,je.. vec sam u grupi
ali jucer sam se "ozbiljno" prihvatila ovog. prvo mi je trebalo vremena da uopce naucim razlike izmedju toooliikoo izbora i da se odlucim sto bi meni bilo najbolje

mogu ti reci da si mi bas puno puno pomogla!

ako se jos cega sjetim, javim
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 00:07   #5746
uh, jos dva pitanja

peres li wet bag nakon svake upotrebe?

je li ovo potrebno i koliko cesto?
https://www.lsucur.mojweb.com.hr/odr...ena/stripping/
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 08:48   #5747
Nema na čemu, drago mi je ako mogu pomoći
wet bag ne perem nakon svake upotrebe. Imam ih 4-5 zbog vrtića, ali tete ionako zamotaj pelenu u paketić pa wet beg samo prozračim jedan dan i opet koristim. Ako baš imaju miris ili ako su prljavi, onda perem.
Za taj stripping prvi put čujem u smislu da postoji riječ za to. Nisam nikada radila. Možda i bi da sam kupovala rabljene pelene. Nakon što su moje stajale skoro 2 godine, samo sam ih još jednom oprala. Ono što sam spomenula sušilicu, koristili smo onu iz trgovačkog centra u kemijskoj čistioni. Nismo nakon toga nikakvu dodatnu proceduru dezinfekcije radili.
Kad je prvi malac koristio pelene ponekad su nakon pranja pelene imale miris, ali ništa strašno i sve bi prošlo nakon sušenja. Skužila sam isto da mi odgovara persil (praškasti), dok su mi s arielom uvijek imale miris.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2020., 12:18   #5748
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
Za taj stripping prvi put čujem u smislu da postoji riječ za to. Nisam nikada radila. Možda i bi da sam kupovala rabljene pelene. Nakon što su moje stajale skoro 2 godine, samo sam ih još jednom oprala.
nisam ni ja to nigdje procitala dok u toj grupi na fb netko nije spomenuo. ali nisam kasnije pratila sto su zene odgovarale na to.

ma da, i ja bih ih nakon 2 god samo oprala ako su jos dobre. na 90°C i pegla i k'o nove
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 18:15   #5749
Podižem staru temu - koristi li još tko platnene pelene?

Zapravo me zanima koristite li platnene krpice za brisanje? Koliko komada je dovoljno?
Koristila sam ih prije 7 godina, ali sam proslijedila dalje i ne sjećam se više koliko sam ih imala...
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 18:21   #5750
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Podižem staru temu - koristi li još tko platnene pelene?

Zapravo me zanima koristite li platnene krpice za brisanje? Koliko komada je dovoljno?
Koristila sam ih prije 7 godina, ali sam proslijedila dalje i ne sjećam se više koliko sam ih imala...
Pozdrav! Ima nas, ima!
Krpice najcesce ne koristim jer guzu kupamo nakon kakanja, onak brzinski u tus! Ali imam desetak krpica i dobro dodju kod umivanja.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2021., 18:29   #5751
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ima nas, ima!
Krpice najcesce ne koristim jer guzu kupamo nakon kakanja, onak brzinski u tus! Ali imam desetak krpica i dobro dodju kod umivanja.
Ja sam to koristila umjesto vlažnih maramica (nakon mokrenja) i imala sam dobar bunt tih maramica. A moram danas naručiti jer je cybermonday pa je popust na njih
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2021., 00:03   #5752
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Ja sam to koristila umjesto vlažnih maramica (nakon mokrenja) i imala sam dobar bunt tih maramica. A moram danas naručiti jer je cybermonday pa je popust na njih
Ma ako ih bude i viska, naci ce se vec nesto za sto ce dobro doci!
Koristim i pamucne blazinice. Vlazne maramice nikako.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 03:58   #5753
Jutro
Koristimo pelene sve od Brusan Design,... Vrhunske su, bambusice zakon.
Flexi fit najmanje koristim, valjda ne stignem.
Zanima me jel netko od vas naručivao s ali express a da su kvalitetne, od bambusa i pamuka i ds dobro upijaju.
Nemam potrebe često mijenjat pelene, onako, svaka 3, 4 sata, osim u zadnje vrijeme kad non stop kaka, Bogu hvala!
Noćne znaju bit na njoj i nekad 10 sati, a ne promoče. Samo par puta mi se desilo da je promočila pelena, i to par puta od tih par puta da nisam dobro procijenila kako zakačit cover.

Na ali expressu imaju i one za kupanje/plažu/more pelene, jel ih netko kupovao, valja li to išta??
Za sad imam bambino mio.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 09:28   #5754
Mi koristimo takodjer od Brusan. Odlicne su. Kupovala sam i preko Alia i ebaya ali nije to to. Za kupanje imamo od Boo Boo, odlicne su i drze kakicu unutar gacica.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2022., 18:38   #5755
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
Mi koristimo takodjer od Brusan. Odlicne su. Kupovala sam i preko Alia i ebaya ali nije to to. Za kupanje imamo od Boo Boo, odlicne su i drze kakicu unutar gacica.
Di si ih uzela?
Razmatram još i Lassig.
Al Bambino mio preko Kadulja su ok. Trebat će i za sljedeće ljeto.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 08:37   #5756
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Di si ih uzela?
Razmatram još i Lassig.
Al Bambino mio preko Kadulja su ok. Trebat će i za sljedeće ljeto.
Te mi je preporucila Brusanica, ima Boo & Boo baby, facebook stranica
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 17:37   #5757
Quote:
A.L.I.C.E. kaže: Pogledaj post
Te mi je preporucila Brusanica, ima Boo & Boo baby, facebook stranica
A kad ja nemam fejs.
Heh.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2022., 22:44   #5758
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
A kad ja nemam fejs.
Heh.
Posaljem ti njen broj, teta salje slike svega dostupnog preko whatsappa. Nadam se da ce pomoci.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.