Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 02:04   #21
Yes, hvala vam oboma.. ili obojici...

Sutra cu nazvati ovog naseg predstavnika da mu kazem da ima izlaza iz beznadne situacije u kojoj je nasa crveno-bijela zgradica u Novom Zagrebu.

Iako je skuplja, ovo mi se cini kao OK solucija da se pojedinci prisile da se rezije redovito placaju
g.syl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 02:07   #22
nadovezujem se na ovaj stari topik da pitam jel postoji negdi da mogu platit pričuvu bez naknade? npr kod njih, di god su oni?
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 10:42   #23
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
nadovezujem se na ovaj stari topik da pitam jel postoji negdi da mogu platit pričuvu bez naknade? npr kod njih, di god su oni?
Za Zagreb? Mislim da se može u GSKG, u Savskoj 1 (ako ti piše na uplatnici da su oni primatelji).
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 23:37   #24
jep, piše. hvala.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 13:56   #25
evo imam i ja pitanje,

gdje je najbolje da uplatim porez (na nekretninu), a da nije preko interneta? jeli fina?
i jel znate mozda koliko % uzimaju proviziju?


lp!
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 10:55   #26
Ne više. Pošta ti sad naplaćuje proviziju za telefon, za HEP nisam siguran.

Ja već 4 godine plaćam preko interneta. Rulz. Nedavno kupio nekretninu, uplatu izvršio iz doma sa kauča za 1 kunu.

Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Ako ti se baš čeka u redovima:
- pošta - za badav, bez provizije - telefon, HEP
.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 14:15   #27
Info

Quote:
strma kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja velim iz prve ruke (ja sam predstavnik suvlasnika, upravitelj je isto GSKG).
Prvo, za sve uplate koje ne idu preko računa iz pričuve, možeš im stavit soli na rep (slučaj kad se čišćenje, zajednička struja ili blagajnik plaćaju gotovinom). Zato ja pokušavam sve takve troškove prebaciti na pričuvu, pa se automatski naplaćuje i onda vrijedi drugi slučaj. Prebacivanje nije komplicirano, ali se, normalno, diže pričuva (i onda se bune vlasnici većih stanova jer oni u tom slučaju plaćaju više). I mislim da ti GSKG pokuša povećati naplatu svoje usluge, na čemu treba inzistirati da se to ne desi. Obično ljudi vele da čistačicu ne mogu plaćati preko računa, ali nije istina. Ima dosta poduzeća i obrtnika koji se bave čišćenjem, dobri su i nisu (pre)skupi. Razlika je, naravno, u porezu ali je čista situacija.
Druga je situacija kad stanari ne plaćaju pričuvu, to se rješava automatski tužbom, jednom godišnje i tužbu diže GSKG. Obično se ovrhom riješi dug, ali traje više od godinu dana. I ne treba nikakvo posebno odobrenje. Čudi me da GSKG već nije podigao tužbu, ali vjerojatno i je pa ne znate.
I još nešto, vjerojatno imate problem s naplatom vode (spominješ da se krivo prijavljuje broj članova). Broj članova u svakom kućanstvu za obračun vode (Vodovod i odvodnja) može promijeniti jedino predstavnik suvlasnika. Ja to rješavam tako da im pošaljem faks i oni mijenjaju. Pravilo (naše zgrade) je da nema promjena zbog privremenog odsustva (npr godišnji odmor i slično). Ukoliko ustanovite da ima više članova, jednostavno predstavnik prijavi pravi broj i to je to :-) Ja sam to više puta dosad napravio i nitko se nije bunio (barem ne uspješno).
Nemam dovoljno podataka, ali sve mi se čini da nema baš dobre komunikacije između predstavnika i vlasnika stanova, a i prema referentima u GSKG-u. Ako imate problema s referentima, javite se u centralu u Savsku i žalite se. Sve ove informacije je trebao predstavnik nabaviti od GSKG-a i podijeliti sa suvlasnicima zgrade (vlasnici stanova). Ako niste zadovoljni predstavnikom, mijenjajte ga (trebate potpis 51% suvlasnika u omjerima površina).
Evo, nadam se da sam pomogao :-)
Vas kao predstavnika suvlasnika (a i upravitelj (GSKG) je isti) bih molio za savjet;
U stanu u Travnom smo već nekoliko godina i redovito plaćamo pričuvu od cca 190kn. Već neko vrijeme pokušavam doznati (i od predstavnice suvlasnika i od GSKG) što točno plaćam(o) sa cca 90kn obzirom da ostatak odlazi zbog veličine (56m2 stan + 8m2 logia) našeg stana. Uz sva nastojanja (sms porukama, e-mail-om, preporučeno poštom, telefonom tražim/želim da se u naš pošt. sandučić (do)stavi papir/dokument iz kojega je vidljivo/jasno što se plaća sa tih cca 90kn) za dobivanjem informacije identičan odgovor svih je da dođem u ured(e) i pogledam što me zanima. Međutim u tom vremenu ja radim/na poslu sam i ne mogu ni u kakav ured, tako da (i dalje) dajem(o) novce za ne znam(o) točno što, tako da je sasvim razumljivo što sve intenzivnije razmišljam o tome da više ne plaćam tih 90kn. Novci ne padaju s neba i ne nalazim ga na cesti. Sve ovo skupa mi jasno govori da se informacija koju tražim taji i nešto plaćam(o) a ne znam(o) točno što.
blagiajvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 21:27   #28
Malo pitanjce...trenutno zivim vani a trebao bih placat svaki mjesec rezije za stan u hrv u kojem nitko ne zivi....

Zanima me bitno da je onaj poziv na broj svaki mjesec tocno onako kako pise na uplatnici ili je bitno samo da je broj racuna primatelja tocan a poziv na broj moze biti bilo sta...recimo neki stari broj?

Pitam jer ne zelim nikoga gnjavit da mi odlazi u stan svaki mjesec kako bi mi procitao poziv na broj...sve rezije sam inace placao preko internet bankarstva i imam ih kao predloske....i primijetio sam samo da se razlikuje poziv na broj svaki mjeses...i to obicno samo zadnji broj.

Hvala!
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:16   #29
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
Malo pitanjce...trenutno zivim vani a trebao bih placat svaki mjesec rezije za stan u hrv u kojem nitko ne zivi....

Zanima me bitno da je onaj poziv na broj svaki mjesec tocno onako kako pise na uplatnici ili je bitno samo da je broj racuna primatelja tocan a poziv na broj moze biti bilo sta...recimo neki stari broj?

Pitam jer ne zelim nikoga gnjavit da mi odlazi u stan svaki mjesec kako bi mi procitao poziv na broj...sve rezije sam inace placao preko internet bankarstva i imam ih kao predloske....i primijetio sam samo da se razlikuje poziv na broj svaki mjeses...i to obicno samo zadnji broj.

Hvala!

Bitan je broj računa primatelja.Ako banka provede uplatu i ne vrati obavijest o neuspjeloj transakciji sve je ok.Znalo se i meni dogoditi da uplati po predlošku i onda vidim da semjenjao broj i nije bilo problema.Znao sam zvati pa su mi rekli da oni to ssređuju,bitno je dasjedne na njihov račun.
Taj zadnji broj koji se mjenja, možda je broj mjeseca u godini.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 03:22   #30
Koliko vidim Zagrebačka banka transakcije naplaćuje 1 ili 2 kune (1 kuna prijenosi na račun Zabe, 2 kune prijenosi na ostale banke). Neke transakcije su besplatne, npr. transakcije ugovorene preko tzv. e-uplatnice (telkomi, Holding). Ove e-uplatnice su vrlo praktične jer ne trebate ispunajvati baš nikakve podatke o transakciji, već samo napraviti izvršenje, s time da ga banka automatski optimizira na zadnji dan roka za plaćanje.

Ne vidim da plaćam ikakve druge naknade osim naknadu za svoj tarifni model.

Pored toga, Zagrebačka banka ima razne tarifne modele plaćanja mjesečne naknade koji u sebi mogu uključivati određen broj besplatnih transakcija pored prava korištenja kartica, raznih usluga isl. (tada je pametnije prvo plaćati skuplje transakcije, ali to nije uvijek moguće). Možda o tarifnom modelu može ovisiti i cijena transakcije.

Njihovim osobnim bankarstvom sam dosta zadovoljan i koristim ga bar 6-7 godina, baterije jednog tokena sam potrošio, sada već drugu godinu gulim drugi. Ne vidim suvislu alternativu elektroničkom bankarstvu. Sustav ima neke mane, ali je uglavnom OK. S druge strane poslovno bankarstvo im je prilična kenja...
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 22:43   #31
Beba i struja

Pozdrav,

molila bih ako netko zna odgovor na slijedeće pitanje:
Na koji se način za plačanje režija iz pričuve određuje broj osoba?
Naime, predstavnik stanara zaračunao je i našu novorođenu bebu kao dodatnu osobu kod plaćanja struje u stubištu!! S obzirom da beba još ni ne hoda, a kamoli da se koristi svjetlom, stvarno ne vidim koji je razlog.
Također je rekao da se za plaćanje i ostalih režija (voda) beba prijavljuje kao dodatna osoba.

Na koji način se zakonski regulira određivanje broja osoba u kućanstvu?

Hvala!
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 05:41   #32
Za vodu znam da je osoba = osoba, neovisno o tome jel ima 9 dana ili 99 godina. Nemoj samo reći da se zbog bebe ne troši više vode
Inače se za pričuvu plaća ovisno o kvadraturi a ne broju stanara, doduše možda je kod vas drugačije uređeno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 21:39   #33
Quote:
strma kaže: Pogledaj post
Evo da ti ja velim iz prve ruke (ja sam predstavnik suvlasnika, upravitelj je isto GSKG).
Prvo, za sve uplate koje ne idu preko računa iz pričuve, možeš im stavit soli na rep (slučaj kad se čišćenje, zajednička struja ili blagajnik plaćaju gotovinom). Zato ja pokušavam sve takve troškove prebaciti na pričuvu, pa se automatski naplaćuje i onda vrijedi drugi slučaj. Prebacivanje nije komplicirano, ali se, normalno, diže pričuva (i onda se bune vlasnici većih stanova jer oni u tom slučaju plaćaju više).
Vidim da je tema ponovno aktualna, pa bih čisto prokomentirala ovaj dio što sam citirala.
Mi u zgradi plaćamo upravo tako, gotovinom, i naravno, imamo problema jer svako malo netko ne plati po par mjeseci i više.
Kako vidim da i čovjek koji se bavi ovom tematikom kaže, izgleda da tu nema puno pomoći.
Sustanari naravno neće pristati da se troškovi prebace preko pričuve, jer ovi s velikim stanovima bi plaćali puno više nego sad.
Trenutno je politika(u biti, otkad sam ovdje doselila do danas) da svi plaćamo isti iznos, neovisno koliku kvadraturu stana imali.
Tek sad mi je jasno kad sam pročitala ovaj stariji post od strme da je to zato jer plaćamo u gotovini, da se ide preko pričuve, svatko bi plaćao po kvadraturi(što bi meni odgovaralo jer imam manji stan, ali pošto se sustanari moraju usuglasiti oko toga, mislim da od toga nikad ništa).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 22:56   #34
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Za vodu znam da je osoba = osoba, neovisno o tome jel ima 9 dana ili 99 godina. Nemoj samo reći da se zbog bebe ne troši više vode
Inače se za pričuvu plaća ovisno o kvadraturi a ne broju stanara, doduše možda je kod vas drugačije uređeno.
mislim da beba ne može potrošiti puno zajedničke struje u stubištu, s obzirom da ju je tu uračunao i to je dio pričuve koju plaćamo u gotovini.
a kaj se tiče vode, ne troši se puno više jer se dijete ne tušira niti kupa u punoj kadi, a robice ima dovoljno da se ne pere svaki dan,,,više potroše babe sa psima i mačkama...
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 13:49   #35
E vidiš tu si potpuno u krivu.
Prvo, beba je fizička osoba i sve fizičke osobe bi se trebale prijaviti koje žive u stanu.
Drugo, pas ne troši kao čovjek, ne tušira se ili kupa svaki dan, dva dcl vode dobije svako jutro u posudicu i to je to.
Tako da nemoj pričati nešto što nije istina.
A to što ti ne želiš plaćati za bebu jer misliš da ona malo troši vode, to je druga stvar, ali po zakonu je to fizička osoba i mora se prijaviti.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 14:16   #36
Quote:
letecha_krafnica kaže: Pogledaj post
S obzirom da beba još ni ne hoda, a kamoli da se koristi svjetlom, stvarno ne vidim koji je razlog.
Također je rekao da se za plaćanje i ostalih režija (voda) beba prijavljuje kao dodatna osoba.
Baš me zanima tvoje razmišljanje o tom pitanju (neovisno o propisima, zakonima i logici)?

Kad bi po tvojem bilo u redu bebu prijaviti za vodu, a kad za stubišnu struju?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 19:52   #37
Quote:
letecha_krafnica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molila bih ako netko zna odgovor na slijedeće pitanje:
Na koji se način za plačanje režija iz pričuve određuje broj osoba?
Naime, predstavnik stanara zaračunao je i našu novorođenu bebu kao dodatnu osobu kod plaćanja struje u stubištu!! S obzirom da beba još ni ne hoda, a kamoli da se koristi svjetlom, stvarno ne vidim koji je razlog.
Također je rekao da se za plaćanje i ostalih režija (voda) beba prijavljuje kao dodatna osoba.

Na koji način se zakonski regulira određivanje broja osoba u kućanstvu?

Hvala!
Ne znam kako ti, ali ja sam zbog bebe sigurno trošila više i struje i vode

Ok, nije beba palila svjetlo, ali sam ja zbog nje, npr. probudi se po noći, palim svjetlo, što vjerovatno ne bi da nema bebe nego bi u miru spavala Doma godinu dana (i više) na porodiljnom i nije da si nisam palila komp ili tv, što inače ne bi jer bi bila na poslu.

Beba se ipak okupa tu i tamo, pa plus banalno ekstra pranje ruku svako malo, pa ipak se i vešmašina s dječjom robicom vrti nekoliko puta mjesečno.

A ni grijanje bi bilo ugašeno 9 sati dnevno da sam na poslu i vjerovatno ipak ne bi tolko kurila.

Pa ti vidi kak beba niš ne troši


edit: a pitaš za stubište... možda odeš koji put van s bebom u šetnju pa usput upališ svjetlo na stubištu

A zakonski mislim da se osoba definira kao osoba onda kad se rodi... bar je meni tak logično...
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 20:00   #38
Ne znam da li imate prijavljenog novog člana obitelji na račune za vodu koji vam stižu doma i da li imate(a pretpostavljam da imate čim se pojavio problem) zajednički vodomjer. Ne živite pretpostavljam u etažiranoj zgradi.
Ako vas vaš predstvavnik stanara nije prijavio na vodu, tj. još jednog člana, sve što potrošite više zbog novog člana obitelji, trošak se dijeli na druge sustanare.
Navodno ima i u našoj zgradi nekih stanara koji imaju više ljudi de facto nego što su prijavili, a mi to sve fino plaćamo kroz račune za vodu recimo, jer zgrada nije etažirana.
Najpoštenije bi bilo kad bi svatko imao svoj vodomjer, pa troši/ne troši, tko te pita, plaćaš točno po potrošnji.
Ali to je pak druga priča, za to treba pristanak sustanara, kod nas se to pokušalo pokrenuti prije par godina, ali neće ljudi da plate etažiranje...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 12:08   #39
Moj VIO

Da li netko koristi ovu aplikaciju za unos potrošnje vode i pregled računa?
Platio sam zadnji račun koji je stigao prije 20-tak dana ali na njihovim stranicama i dalje stoji stanje od prije dva mjeseca.Pisao sam na sve mail adrese u vodoopskrbi ali nitko ne reagira
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:29   #40
ja koristim, unosim stanje vodomjera na kraju svakog mjeseca i prema tome mi ispostave račun, kad ga platim uredno se vidi da je plaćen... ne znam točno koliko im dana treba da ažuriraju stanje, ali meni nije više od mjesec dana
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.