Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2015., 17:48   #1
Roditelji za ili protiv veze njihove djece

Imam 18 godina, odlicna sam ucenica. Imam decka koji takodjer ima 18 godina. Dobar momak, ide na fakultet, ne pusi, ne pije, nije problematican. Moji nisu za to da budem u vezi, zbog toga im nisam rekla za decka.Imam starijeg brata (21godina), kojeg ne zanimaju djevojke, i nikada nije bio u vezi. Zelim da im kazem ali ne znam kako?
asjaq is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 05:24   #2
a zašto tvoji "nisu za da imaš dečka"?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 15:54   #3
A što će ti veza?Zar to nije prerano?
Mislim,učini kako osjećaš,ali čemu se žuriti prema nečemu što te sužava u slobodi,u svijetu u kojem možeš pronaći toliko toga prije vezanja...
Nije dobro ući u vezu,a da ne poznaješ kako ljudi ustvari funkcioniraju...

Ja ti savjetujem da koristiš sve blagodati veze,ali ne veži se..Ne još.Nije to pametno.
Znam da me nećeš poslušati,ali svejedno,ako valja spasiti i jednu mladu dušu,moramo pokušati..
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 21:52   #4
alemanskillen, pretjeruješ.
žena je na početku odraslog života, nek proba vezu, ne znači odmah "djeca i dok nas smrt ne rastavi".

osobno, nisam protiv veza bez obzira na dob. dođe mi toplo oko srca kad se sjetim noninih priča kako su oni krenuli s 13 godina. dječja zatelebanost koja je s godinama prešla u ljubav do kraja života i brak. takvi završeci su rijetki, no život treba živjeti. ako te srce vuče u vezu i razum nema razloga da je priječi (nasilje, alkohol, negativan odnos prema životu) u redu je u mladoj dobi upustiti se. pa kako bude, bude.

kako im reći. mrtvo ladno "večeras idem vani s dečkom, nemojte brinuti, dolazim doma u xxx, cmok mama, cmok tata".
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 21:58   #5
a zašto bi morala reći? posebno ako imaju takav stav.
mlada si, nećeš se udati sutra, pa da podnosiš izvještaje roditeljima jesi li u vezi ili nisi u vezi.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 22:04   #6
zato što su skrivanja psihičko opterećenje. kad jednom probiješ led, velika je vjerojatnost da će se roditelji pomirit sa situacijom na koju ne mogu utjecati.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 22:11   #7
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
alemanskillen, pretjeruješ.
žena je na početku odraslog života, nek proba vezu, ne znači odmah "djeca i dok nas smrt ne rastavi".

osobno, nisam protiv veza bez obzira na dob. dođe mi toplo oko srca kad se sjetim noninih priča kako su oni krenuli s 13 godina. dječja zatelebanost koja je s godinama prešla u ljubav do kraja života i brak. takvi završeci su rijetki, no život treba živjeti. ako te srce vuče u vezu i razum nema razloga da je priječi (nasilje, alkohol, negativan odnos prema životu) u redu je u mladoj dobi upustiti se. pa kako bude, bude.

kako im reći. mrtvo ladno "večeras idem vani s dečkom, nemojte brinuti, dolazim doma u xxx, cmok mama, cmok tata".
Jasno da treba kusati zivot,pronaci sebe i slicne stvari.
Ne znam sto se ovdje mudrije moze reci,ali pokusati objasniti da je srce odvojeno od glave.
To nam govori oprez.

Suze i smijeh,od toga nam se sastoji komadic naseg vremena..Kad to usvoji kao prirodni zakon bit ce joj lakse prihvatiti da iza suza mora uslijediti razum,da iza smijeha slijedi razbor.
Neka hoda po zemlji,za letenje nema preporuka.
Morat ce to nauciti sama..pitanje je samo na koji ce nacin uciti.
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 22:32   #8
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
zato što su skrivanja psihičko opterećenje. kad jednom probiješ led, velika je vjerojatnost da će se roditelji pomirit sa situacijom na koju ne mogu utjecati.
znam, ali kad jednom kaže, počet će njihovo ispitivanje i ostalo što ide uz takav negativan stav...
meni bi bilo puno lakše skrivati.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 22:32   #9
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
a zašto bi morala reći? posebno ako imaju takav stav.
mlada si, nećeš se udati sutra, pa da podnosiš izvještaje roditeljima jesi li u vezi ili nisi u vezi.
Neotkrivanje kroz neko vrijeme mora prijeći u skrivanje, osim ako se ne misliš s partner(ic)om viđati jednom u mjesec dana, nego uz redovno viđanje ponekad otići na neki izlet, na more i slično.

Pretpostavljam da će roditelje zanimati gdje se ona to stalno skita, pogotovo ako joj brane veze, onda vjerojatno znaju i koliko je često inače doma
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:37   #10
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Neotkrivanje kroz neko vrijeme mora prijeći u skrivanje, osim ako se ne misliš s partner(ic)om viđati jednom u mjesec dana, nego uz redovno viđanje ponekad otići na neki izlet, na more i slično.

Pretpostavljam da će roditelje zanimati gdje se ona to stalno skita, pogotovo ako joj brane veze, onda vjerojatno znaju i koliko je često inače doma
Točno. Bolje da im kažeš. 18 je primjerana dob za prvog dečka.

Ali nemoj letiti u vezu jer sve tvoje frendice imaju dečka, već zato jer si sigurna da hoćeš biti u vezi stim dečkom. Bar se nadam da nisi.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.