Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 11:47   #61
udaljili ste se od teme!
spolni odnos djevojcice od 15g i muskarca od 50, nije pedofilija, i po vazecim HR zakonima, muskarac ne bi bio kaznjeno gonjen (oism u slucaju da je trener, nastavnik i sl, jer se to tada vodi kao zloupraba polozaja i moci. Tatin frend, ili susjed sa 5.kata, nema tu moc )

meni je uvijek upitno, kako i zasto uopce dodje do veze 15/16godisnjakinje i odraslog muskarca, koje su to emocionalne potrebe koje djevojka ne moze zadovoljtii sa vrsnjacima, i/il ih nije do sada dobila unutar obitelji...a to ti muskarci znaju, i sasvim fino zavedu "komad lijepo oblikovanog tijela".
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 23:11   #62
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
udaljili ste se od teme!
spolni odnos djevojcice od 15g i muskarca od 50, nije pedofilija, i po vazecim HR zakonima, muskarac ne bi bio kaznjeno gonjen (oism u slucaju da je trener, nastavnik i sl, jer se to tada vodi kao zloupraba polozaja i moci. Tatin frend, ili susjed sa 5.kata, nema tu moc )

meni je uvijek upitno, kako i zasto uopce dodje do veze 15/16godisnjakinje i odraslog muskarca, koje su to emocionalne potrebe koje djevojka ne moze zadovoljtii sa vrsnjacima, i/il ih nije do sada dobila unutar obitelji...a to ti muskarci znaju, i sasvim fino zavedu "komad lijepo oblikovanog tijela".
Pa samo glupacetine se mogu zavest, ali nisu krive sta su glupe... a oni idioti sigurno i bolesni jer sam sigurna da moj otac nebi pogleda 18 godisnjakinju za njega su to dica ... a da je pogleda pa vec s njegovom glavom nesto nebi bilo u redu
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 07:53   #63
ne bi bas ni pogledao 18godisnjakinju? bome, to jos nisam srela
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 18:32   #64
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
.. a oni idioti sigurno i bolesni jer sam sigurna da moj otac nebi pogleda 18 godisnjakinju za njega su to dica ... a da je pogleda pa vec s njegovom glavom nesto nebi bilo u redu
Vozim neki dan kroz jednu od prometnijih gradskih lica i sa jumbo plakata namiguje mi Ona, macica u crnom čipkastom donjem rublju a, brat bratu, nema ni 16. godina. I što sad? Zatvorit ču oči i kresnuti nekog ispred sebe ili ću otići do prve pruge i baciti se pod vlak jer sam spoznao kako sam prikriveni pedofil?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 00:43   #65
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
Pa samo glupacetine se mogu zavest
Neinformiranost čini da pišeš zle i netočne postove. Obrazuj se.

Quote:
a oni idioti sigurno i bolesni jer sam sigurna da moj otac nebi pogleda 18 godisnjakinju za njega su to dica
Tvoj otac nije dijagnostički kriterij, a gledanje punoljetnih djevojaka nije simptom niti jedne bolesti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 01:16   #66
Quote:
ivanaPorec kaže: Pogledaj post
Kako dijete zaštititi od pedofila?
...
Ne salji na vjeronauk i stvar rijesena.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 04:47   #67
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Neinformiranost čini da pišeš zle i netočne postove. Obrazuj se.


Tvoj otac nije dijagnostički kriterij, a gledanje punoljetnih djevojaka nije simptom niti jedne bolesti.
Moga bi se ti obrazovat. I da, to onda nije predofilija po ustavu(ustav je jedno, a stvarnost je drugo). Ali sorry, ni jedan normalan otac, ni jedan normalan covik nebi reka da je u redu da pedesetogodisnjak, ni cetrdesetogodisnjak s pozudom pogleda djevojcicu od 15 godina (pa ni od 18 godina),a kamoli s njom ima seksualni odnos. Ovo nije dezinformacija, vec je ono sta ti pricas dezinformacija: "to je normalno" (preformulirala sam), jer to nije normalno.
I dali poznajes osobu koja ima 50 godina i u braku je sa 18godisnjakinjom ? Ne, ne poznajes! I mislim da curu od 18 godina ne moze zavest starac. Mozda od 1 milijuna stanovnika ima jedna iznimka, a znas sta: iznimke potvrduju pravilo.

To sta ti gledas s pozudom 16godisnjakinje ne znaci da je to u redu. I veca sramota na tebe. I ako si toliko uvjeren napravi anketu pod nazivom "Dali je normalno da je 18godisnjakinja sa 50godisnjakom u vezi" pa ces vidit.
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 09:03   #68
ponavljam kolegicu nosorog - udaljili ste se od teme.
molim da se na istu vratite, u protivnom će biti hlađenja na par dana.
hvala.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 10:05   #69
za pocetak savjetovali bi roditelje da ne stavljaju slike svoje djece po fejsu, to mi je tako out.
Nackalinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 07:45   #70
Odgoj .. informiranjem .. upoznavanjem djeteta .. sigurno NE PARANOJOM!

moram CAPs LOKat jer smatram da bi taj strah mogao biti potencijalni problem i bez strasne pedofilske manije ... OK? . realan strah je jedno .. a drugo je kada se sve potencira pa onda imas ovo sto imas .. "neznas sama sta napraviti" a ako ti neznas tko ce?

nema .. to je to .. roditelj je odgovoran i usmjeri tu energiju u koncentriranost prema realnom problemu ..

strahova ce uvijek biti .. ali se suoci .. i ako se ti sama nemozes pomiriti sa svim mogucnostima kakao ce djete? Djeca zive dugo sa roditeljima . upit ce i nauciti puno toga od tebe (vas) .. zapamti odgovorna si .. tvoja je odgovornost .. ako je imas .. ocito imas samo mi je zao sto trosis energiju na fikciju umjesto na stvarnost
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Bitno da se ti osjećaš in, pa si valjda onda in
"budite kao mi budite in .. plasticni"

Quote:
Faruk_Visca kaže: Pogledaj post
Pedofilima bi trebalo suditi po kratkom postupku. Nažalost, prolaze sa uvjetnim kaznama. (
kaj .. malo fasizma a? ubti jednog da spasis drugog ..pa onda preventivno ubijanje/sakacenje i sve slicno .. izivljavanje i hopa cupa eto te u njegovooj kozi ISTI!

malo OT sorry ali prijedlog;

a da se sudi djelu a ne osobi .. u bilo kojim okolnostima i uvijetima

a sta nebi sudili onima koji ih oslobadjaju i stite ODNOSNO omogucuju im da ponavljaju zloDJELA!

da ih sve pobijete novi ce se radjati .. a prevencija .. ubijanje ili bilo kakva "rjesenje" pedofila kao pojedinca nece sprijeciti nove zrtve a sadasnjima zrtvama ce biti slaba utjeha .. ne kazem da im se nebi neki primitvni nagon zadovoljio (zrtvama) .. ali humanost je nesto sto nije lose ocuvati .. cak ni u zrtvama .. govorim i iz iskustva

najlakse je unistit covjeka .. a stvoriti ga .. pomoci mu .. i eto nas natrag na temi
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:28   #71
Držite se teme i bez prepucavanja
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:23   #72
zbog ružnog iskustva, doduše ne u djetinjstvu, jako se bojim stranaca i općenito nepoznatog.
Izbjegavam biti sama po noći, ljubazne prolaznike gledam sumnjivo, ma svi su mi potencijalno opasni...e, sad, možete zamislit kako se plašim za djecu...

Srećom mm balansira s tom mojom paranojom pa sam donekle s godinama postala opuštenija, ubiti čak se ne bojim kad smo u parku, na plaži i sl. jer su mi djeca non stop na oku, koji metar od mene, u malom smo mjestu i tako...
Kako ih zaštiti? Ne znam...od samog starta trubim da se s nepoznatima ne ide, da mora uvijek pitati mamu ako ga netko zove, da može ići samo s bakom i didom, da ne smije uzet čokoladu kad mu neko ponudi bez da pita mamu i tako... lako je sad dok se to sve da iskontrolirat, al kad krene pubertet i izlasci...
morat ću to skulirat
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 00:20   #73
Kako dijete zaštititi od pedofila?

OK .. nemam "program" ali definitivno mogu reci sto nece rjesiti nikakav problem .. sto vise smatram da ce ga povecati a to je;

cenzura / trpanje pod tepih i zataskavanje

prebacivanje odgovornosti na druge ala nek si roditelji sami cuvaju djecu

gledanje na to kao individualni problem odnosno netko ima srece netko nema

to je definitivno drustveni = javni problem!

djeca su buducnost

sto se tice pravosudja tu je bolje ne ulaziti jer je to ravno samoubojstvu

prije svega .. kao i u svakom problemu .. ako nema volje nis od promjena

Quote:
zbog ružnog iskustva, doduše ne u djetinjstvu, jako se bojim stranaca i općenito nepoznatog.
Izbjegavam biti sama po noći, ljubazne prolaznike gledam sumnjivo, ma svi su mi potencijalno opasni...e, sad, možete zamislit kako se plašim za djecu...
malo je OT al mos mislit kak je meni kaj sam isao prek zebre auto usporio ko da me pusta i kad sam bio na zebri je stisnuo gas i skoro me ubio .. pa kad sa kcerkom idem prek zebre a majmuni se zaljecu i koce ispred nas ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 01:07   #74
Cesto puta djeci prijeti takva opasnost cese od poznatih, nego nepoznatih. Ja tek ne davno saznala kaj je siri clan obitelji radio svojoj kceri od njene sedme do cetrnaeste godine i to dok su u kuci bila i braca i mater koji pojma nisu imali. Saznali i oni nedavno, a ona ima skoro cetri banke danas. Kaj joj je radio dok nikog nije ne mogu ni zamislit. Prije ce dijete zlostavljat netko jako blizak obitelji i djetetu nego stranac sa bombonima. Nazalost je tako, ja cu svom djetetu kada ga budem imala otvoreno rec da ako ga ju itko takne ili pfisili na nesto i prijeti necim da ako ikome kaze, da ne vjrruje i da mi ima rec, da se radj o babi, dedi, stricu, susjedu, rodjaku, pa cak i ocu.

Poslano sa mog ONE TOUCH 4033X koristeći Tapatalk
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.