Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2015., 01:06   #341
Evo mene,mažem nokat na ruci od februara,nekim losionom i kremom šta su mi dali u apoteci Fontis.a ovaj moj jadnik od nokta još grđe izgleda.pa sam onda počela da pijem difulcan(3 puta dosad) i nabavila sam onaj batrafen lak.kako to dvoje pomaže? Jeli moguće da ovo što su mi u fontisu dali nema efekta? Jer oni mi kažu da samo treba da budem strpljiva.ali....ja kad sam ga počela mazat bilo je bijelo samo do polovine,a sad je skoro cijeli nekako posivio i požutio???
xxxyyygg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 11:46   #342
Probaj mazat uljem cajavca. Treba vremena, ali znam da pomaze.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:20   #343
Preporučujem Exoderil kapi. Nakon dugog mučenja s "olovkama" koje na kraju nisu dale učinka, s Exoderilom se napokon vidi poboljšanje. Rekli su mi da je stvar u tome da se s tim olovkama nanese samo tanki sloj koji onda nema toliki učinak kao kad se baš natopi s ovom otopinom. Još da sam to čula ranije...
Bumblebee7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 20:19   #344
Nisam citala sve postove, al ovako, ja imam.problema s noktima palca na nogama vise od 10 godina. Dobila sam ih u srednjoj skoli, pocelo je kao upala, i kasnije kad je upala prosla, nokat je gubio svoju boju i oblik. Isla sam u Dubrovnik gdje mi je potvrdjeno da imam gljivice. Dobila sam milion konjskih tableta, preparata, krema i bila ustrajana u tome do kraja, ali nije bilo nikakvih pomaka. Tablete vise nisam smjela piti jer su bile konjske doze. Mazala sam i Lamisil lakom i svim cudesima, ali nista. Kada sam u Zagreb otisla kod dermatologa, bris nokta je pokazao da nema gljivica, ali pomaka i dalje nije bilo. Jednostavno bila sam iscrpljena od svega i odustala sam od lijecenja, koje je trajalo bar jedno 3 godine. Isla cak i na laser, i probala sve sto se moglo probati. Ni nakon 10 godina, nokti mi jednostavno nisu izrasli. Ostao je mali dio, koji povremeno turpijam, odem ljeti na geliranje i stavim umjetni. Ali evo ja bi opet pokusala, ne znam da li da ih jednostavno iscupam, dal da opet odem izvaditi nalaz, ne daju mi se opet piti one konjske tablete i sve ispocetka, bas sam umorna od toga svega. Ako nisu gljivice, ne znam sta onda moze biti, nije mi jasno da tada od silnog tretiranja svim i svacim nista nije pomoglo. Ima li itko kakav savjet, jer ne znam sta mi je ciniti, a jednostavno mi je dosadilo, hocu nokte, a ne znam kako da ih potaknem i s cim da krenu.����
lolita26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 13:18   #345
Quote:
Bumblebee7 kaže: Pogledaj post
Preporučujem Exoderil kapi. Nakon dugog mučenja s "olovkama" koje na kraju nisu dale učinka, s Exoderilom se napokon vidi poboljšanje. Rekli su mi da je stvar u tome da se s tim olovkama nanese samo tanki sloj koji onda nema toliki učinak kao kad se baš natopi s ovom otopinom. Još da sam to čula ranije...
Eto, ja kapam nekih 6 mj, ali bez rezultata... 2-3x dnevno a ljeto sam prohodao u sandalama...
Jel tko probao s powerseptom? Čini mi se zanimljiv jer ima dodatak kojim se može doprijeti ispod nokta jer exoderil kolko god da kapam, imam dojam da nikako nemogu doći sasvim ispod nokta.
Čitam raznorazna alternativna sredstva, ali nekako se ne usudim bilokaj stavljati ispod nokta da mi se ne napravi rana...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:08   #346
Ja mažem sa Exoderil kapima već duže vrijeme i nisu mi ništa pomogle. Onda sam naišla na taj powersept pa me zanima dali je tko koristio ili je još jedna prevara u pitanju jer nije mu mala cijena. Sumnjam na prevaru jer kada ideš čitat iskustva korisnika na njihovoj stranici, ta ista iskustva imaš i na slovenskoj stranici ali sa drugim imenima. To mi izgleda ko da su oni sami nadodali recenzije i prilagodili ih hrvatskom i slovenskom okruženju. Samo kaj nejdu po istom redosljedu. Da li itko ima ikakvih iskustava?
TiaIsabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 08:37   #347
Quote:
TiaIsabel kaže: Pogledaj post
Ja mažem sa Exoderil kapima već duže vrijeme i nisu mi ništa pomogle. Onda sam naišla na taj powersept pa me zanima dali je tko koristio ili je još jedna prevara u pitanju jer nije mu mala cijena. Sumnjam na prevaru jer kada ideš čitat iskustva korisnika na njihovoj stranici, ta ista iskustva imaš i na slovenskoj stranici ali sa drugim imenima. To mi izgleda ko da su oni sami nadodali recenzije i prilagodili ih hrvatskom i slovenskom okruženju. Samo kaj nejdu po istom redosljedu. Da li itko ima ikakvih iskustava?
JA kapam exoderilom cca 8 mjeseci, pošto nije bilo nikakvog poboljsanja isto sam razmisljao o powerseptu.
A pošto ne izgleda najuvjerljivije, a cijena nije mala odustao sam, zasad.
Pošto mi se čini da taj exoderil kakav je da je, kapanjem nemože doći ispod nokta uzeo sam medicinsku špricu i iglu. Iglu sam isbrusio tako da se nemogu ozlijediti (slično kak je na uputama od powersepta) i sad taj exoderil stavljam iglom ispod nokta, do zdravog dijela. Mogu reći da mi se čini da djeluje...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 00:29   #348
Ne znam jel dobro mjesto za pitati, ali primjetila sam danas da mi se nokat na palcu udubio

http://www.blic.rs/data/images/2010-...1292692589.jpg

Na dijelu uz rub nokta - ovdje gdje na slici piše proksimalni rub nokta i zanoktica - baš kad se pogleda sa strane je vidljivo udubljenje, kao malo v između nokta i palca... Nemam pojma jesam li se igdje lupila, možda nisam ni skužila?! Nisam nokte lakirala, danas sam ih odrezala ujutro i nisam primjetila ništa neobično do podneva...

Što bi to bilo, od čega i mogu li ikako i ičime eventualno namazati ili da čekam da se samo od sebe vrati u normalu kad nokat naraste?!
Ovo mi je prvi puta da vidim ikakvu promjenu na noktu, nisu skloni ni pucanju ni listanju, ni točkicama i svemu što čitam po netu... klasika, osim na palčevima koje češće moram s višestrukom rašpicom (za poliranje i sl.) jer se na njima nakon par tjedana znaju pojaviti kao okomite crte koje su onda bitno manje, ali na palčevima su jedino vidljivije. Koliko tome uopće treba da se vrati u normalu? Vele mi da bi moglo bit i od petljanja po zanokticama - iako njima nisam sklona, ali smeta me (no ne režem ju), samo poguram do ruba nokta, to sam napravila i danas i primjetila udubljenje
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 21:02   #349
Otišla sam kod dermatologa prije mjesec dana,prepisala mi diflucan 2x nedeljno od 50 grama,dala mi je lak castelani decolorata i prepisala lamisil,koji u apoteci nisu imali,pa sam mjesto toga uzela mycocur.osim toga koristim ulje čajevca i tinkturu bijelog luka.gljivica je na prstu ruke.kada bi trebalo da se vidi poboljšanje,da prođe? Razmišljala sam da kupim sirćetnu kisjelinu,može li nagristi ili napravit kakvu štetu ako je namažem na nokat?
xxxyyygg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:36   #350
Ako nekog zanima, gledao sam po netu i naisao na najprodavaniji proizvod za ljecenje gljivica na noktima na amazonu, to je ulje od divljeg origana, čitao o ulju na netu i odlucio si narucit.

U Hrvatskoj se prodaje po 160 kn , a ja sam ipak narucio identicni tom s amazona na ebayu iz Grčke za 100 kn.

Iako pise da na nakon mjesec dana treba otici skroz gljivice to se kod mene nije dogodilo, no vidim poboljšanje sa 50% nokta prekriveno gljivicama doslo je na 20% gljivica, a potrosio sam tek 1/4 te male boćice

Ta sva "pomagala" protiv gljivica ubijaju gljivice i spriječavaju nove gljivice , ali ne mogu zamjeniti taj žuti nokat normalnim noktom već treba čekati da vam izraste zdrav nokat, tako da napredak dosta ovisi i o tome koliko brzo vam nokat raste
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 00:27   #351
Resenje za gljivice na noktima

I ja imam dugo vreme problem sa gljivicama na noktiju. Lecila sam ih na mnogo nacina, pila tablete, mazala loceryl lak, sholl lak, kapala exoderil kapi, mazala ulje canapa i cajevca, kapala esenciju na nokte....Nisam uspela da ih izlecim nikako. Od 12 novembra idem na laser ( 1x mesecno), radim 5 tretmana i plus koristim polinail lak i lamisil spray. Nokte (palce na obe noge i prst do palca) nisu jos izleceni ali izgledaju bolje. Sa obzirim da generalno nokti na nogama rastu sporije trebace vremena da izrastu kako treba i nadam se da ce biti zdravi. Koje u mogucnosti nek proba laser u kombinacija sa ovim lekovima, zaista mislim da daju rezultat.
carina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:53   #352
Gdje ides na taj laser?
Ja sam isto svasta probala. Proslo ljeto sam sk dala staviti umjetni nokat koji kao ima protugljivicni efekt. Cini mi se da je novo sto raste zdravo, ali mozda sam i umislila.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:39   #353
HELP...
prvi put (nakon poroda) upalili su mi se nokti (palčevi) na nogama.
Mazuckala sam kremicama dok se bol nije toliko pojačala..sve u 3- 4 dana da sam hitno po preporuci završila u pedikera. Žena mi je skratila nokte koji su se urezali ... vrištala sam od boli..čim ih je iz rezala bilo mi je lakše ...
Uglavnom... prošlo je dva tjedna ...meni upala ne prestaje... izlazi gnoj...boli koju vrag na dodir...posebno ako duže hodam i nosim obuću.. stavljam tryisol kremu i prašak ali ne vidim pomaka
Imam bebicu, dojim i šepam.
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 17:47   #354
Ajde ti kpd lijecnika!
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:22   #355
Ima li ikoga da prijavi da je izlijecio ovu napast?
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:40   #356
Ja, prošle godine nakon nekoliko mjeseci Što si sve koristila do sad?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 11:26   #357
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ja, prošle godine nakon nekoliko mjeseci Što si sve koristila do sad?
Imam problem na palcevima nogu od 2003. godine. Sve i svasta sam probala do sada, OSIM tableta! To ne bih ni pod razno. Moram da priznam da nikad nisam bila kod ljekara da vidim koja je napast u pitanju!

Prije 2 nedjelje mi je jedna djevojka potpuno ocistila nokte, skratila do kraja - gdje pocinje zdrav nokat, na desnom palcu je ostalo samo 1/3 nokta (inace imala sam predivne predivne nokatne ploce ), a na drugom fali lijevi cosak. Dva-tri puta dnevno stavljam ulje cajevca (100% cisto, nerazblazeno) koje sam narucila sa iherba i mazem sa alkoholnom tinkturom rosopasa: http://www.vitamelmelem.com/html/rosopas__uti.html

Sta si ti uradila, jesi li vec pisala na ovo topicu, malo sam bila lijena da citam jutros...
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 21:52   #358
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Ima li ikoga da prijavi da je izlijecio ovu napast?
ja, prije ca. 15 godina

meni je liječnik preporučio da te gljivice izgladnim, što sam i učinio
naime, treba prekinuti ili drastično smanjiti dotok šećera, uglavnom glukoze, i to je to. problem je da je šećer skriven skoro u svakoj hrani.
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 22:33   #359
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Ima li ikoga da prijavi da je izlijecio ovu napast?
Evo ja skoro izljecio. Probao sam svašta. Exoderil cca 9mj bez retultata, a stvarno sam redoviro kapao. Nakon toga 2 vrste ulja čajevca,cak i listerinom. Sve to ispod nokta tupom medicinskom iglom. Rezultata nije bilo dok nisam poceo mazati nekim preparatom na bazi ulja cajevca s nekim dodacima.
Mogu reci da djeluje. I da je zuti dio na 40% onoga kaj je bio prije. Preparat proizvodi dr. Organic i bas je za gljivice, a ima i vitamin e za navodno brzi rast nokta, mo nisam primjetio da bi išta brze raslo...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 02:14   #360
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Imam problem na palcevima nogu od 2003. godine. Sve i svasta sam probala do sada, OSIM tableta! To ne bih ni pod razno. Moram da priznam da nikad nisam bila kod ljekara da vidim koja je napast u pitanju!

Prije 2 nedjelje mi je jedna djevojka potpuno ocistila nokte, skratila do kraja - gdje pocinje zdrav nokat, na desnom palcu je ostalo samo 1/3 nokta (inace imala sam predivne predivne nokatne ploce ), a na drugom fali lijevi cosak. Dva-tri puta dnevno stavljam ulje cajevca (100% cisto, nerazblazeno) koje sam narucila sa iherba i mazem sa alkoholnom tinkturom rosopasa: http://www.vitamelmelem.com/html/rosopas__uti.html

Na palcu desne ruke sam imala gljivice više godina. Nekoliko zadnjih godina geliram nokte pa su se proširile skoro do ispod 3/4 nokta. Koristila sam neke kreme bez rezultata, a od Canesten kapi su samo pocrnile pa sam odrezala nokat sve do zdravog i svakodnevno po nekoliko puta prskala palac čistim alkoholom. Izrastao je zdrav nokat i ponovo ih geliram
Prste na nogama (za svaki slućaj) kao i palac na ruci - prskam i dalje svaku večer čistim alkoholom.
zgabareto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.