Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 09:38   #41
Samo jedan savjet: NE nosite sa sobom bilo kakve tablete, pa bili to i obični vitamini, bez originalnog pakiranja.
__________________
Sramota forum.hr-a::::Dalmacija
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:28   #42
Smiju li mi uzeti privat recept u ljekarni bez da je podignut ijedan put na njega, uz obrazlozenje da doktor na receptu mora napisat da recept traje 6 mjeseci, nije mi jasno, ako na receptu uredno pise dijagnoza, datum, 10ti mj, i nijedan zig nije udaren, da mi u ljekarni uzme recept uz ovakvo obrazlozenje, doktoricu sam pitala, ona je rekla da mi ona nema kaj drugo napisat, ma sto su ti farmaceuti umislili jebote..sto doktorica mora napisat na recept, lijepo pise datum, pa nek zbroji 6 mj od tog datuma..ma uzasssss
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:13   #43
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Smiju li mi uzeti privat recept u ljekarni bez da je podignut ijedan put na njega, uz obrazlozenje da doktor na receptu mora napisat da recept traje 6 mjeseci, nije mi jasno, ako na receptu uredno pise dijagnoza, datum, 10ti mj, i nijedan zig nije udaren, da mi u ljekarni uzme recept uz ovakvo obrazlozenje, doktoricu sam pitala, ona je rekla da mi ona nema kaj drugo napisat, ma sto su ti farmaceuti umislili jebote..sto doktorica mora napisat na recept, lijepo pise datum, pa nek zbroji 6 mj od tog datuma..ma uzasssss
Ne smije. Ti plaćaš lijek, ona ti ga proda, udari žig, i dužna ti ga je vratiti odmah.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:27   #44
lol nemojte se saliti .. pa ko je tu lud ... jao zasto uopce klikam
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 19:41   #45
Slušajte,farmaceut ti ne smije izdat lijek na recept kojem je istekao rok,svaka vrsta lijeka ima vrijeme u kojem moraš preuzeti lijek. Ako ti doktorica nije napisala na recept posebnu naznaku u vezi tog ponavljanja onda ti on ne vrijedi. Ima tu dosta caki.
devetnaest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 01:47   #46
Privatni recept vrijedi šest mjeseci.
Ne treba nikakva naznaka.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 10:04   #47
WTF? Pa,kaj sad više niti oni privatnbi ne vrijede?
Sve je u banani a zdravstvo u kolapsu,ja več godinama gutam pilseve normabele i praksitene,ali mi ne smije po novome zakonu dati od kutije na mjesec dana.,pa tko je tu lud?
nadalje,murja me strkelja u šetnji sa pasom,kad se baš vračao od doktorice i usput podigao navedene lijekove,...kažu da su jedni oksazepami a drugi diazepami ,na novoj nekoj listi zabranjenih suspstanci,Čitav dan jebeni,sam proveo uzalud na policiji da bi oni kakti samo zapisnik napravili.
Slično mi se desilo i prije dvije godine,sa istim pandurima,(mislim kak im, se samo dadne toliko izgubljenog vremena pročerdati uzalud,umjesto da lovaju dilere),na sudu sam sutkinji lijepo pokazal papire i bio oslobođen od optužnice,ali je sve išlo(sudski troškovi>) na državni trošak.
U čemu je smisao?
je li moguće,da su zaista panduri tako bedasti?
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 12:01   #48
ma nisu oni bedasti .. samo nisu educirani

ajde bar si imao pune kutije pilseva pa si se mogo urokat ..

p.s.

-nakon sto me pokupio auto i skoro me ubio stricek u plavom prvo kaj mi je imal za rec kad sam dosao svijesti "zasto nisam imao kacigu" ...

-frend mi prica da je entko htio silovat njegovu poznanicu i uspijela ona majmuna otjerat, zove policiju a stricek u unformi veli pa kaj se ona ima po mraku setat u to doba .. da jel ONA NORMALNA?!

- ... nema kraja ... idemo dolje
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:33   #49
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
Privatni recept vrijedi šest mjeseci.
Ne treba nikakva naznaka.
Ako je ponovljvi onda traje 6 mjeseci. Ako je neponovljvi onda traje mjesec dana.
devetnaest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 20:34   #50
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
je li moguće,da su zaista panduri tako bedasti?
Moguće je. Stvarno ih ima glupih. Oooo da!
devetnaest is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:50   #51
.. ma to se veli da su i oni ljudi od krvi i mesa ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 23:54   #52
Quote:
devetnaest kaže: Pogledaj post
Ako je ponovljvi onda traje 6 mjeseci. Ako je neponovljvi onda traje mjesec dana.
Još jednom. Privatni recept ima rok trajanja šest mjeseci.
Ponovljivi i neponovljivi se odnose na one izdane preko HZZO-a.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 18:59   #53
sto sad kad su poceli s e receptima i dal ce jos uvijek bit privat recepata kojima se kupuje lijek??
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 21:18   #54
Ima ih još uvijek, da. Na njemu je datum i vrijedi 6 mjeseci od tog datuma (npr za kontracepcijske pilule). Svaki put u apoteci trebaju lupiti žig i napisati datum kad je lijek dizan.

Kad smo već kod apoteka, nekidan mi nisu bez recepta htjeli dati niti Diclorapid, Diclo-Duo, Ketonal, Voltaren... Nikakav uobičajeni analgetik
Već vidim kako ću se kod dr opće prakse opskrbiti ponovljivim receptima.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 07:00   #55
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ima ih još uvijek, da. Na njemu je datum i vrijedi 6 mjeseci od tog datuma (npr za kontracepcijske pilule). Svaki put u apoteci trebaju lupiti žig i napisati datum kad je lijek dizan.

Kad smo već kod apoteka, nekidan mi nisu bez recepta htjeli dati niti Diclorapid, Diclo-Duo, Ketonal, Voltaren... Nikakav uobičajeni analgetik
Već vidim kako ću se kod dr opće prakse opskrbiti ponovljivim receptima.
da en daju vise ni brufen, mozes samo neofen dobit, to mi je jako cudno jer je ista supstanca u pitanju, znaci samo se gleda lova, neofen kosta duplo vise, zato su izbacili brufen iz prodaje, sve samo da lovu uzmu
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:14   #56
Jel mi moze neko reci kako se odnose na carini kada prenosite lijekove za smirenje u stranu drzavu? Naime, sestra mi treba ici u stranu zemlju, a uzima terapiju, antidepresive, lijekove za smirenje... Da li se to moze prenositi ako se pokaze povijest bolesti ili?
haterflocken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:33   #57
Quote:
haterflocken kaže: Pogledaj post
Jel mi moze neko reci kako se odnose na carini kada prenosite lijekove za smirenje u stranu drzavu? Naime, sestra mi treba ici u stranu zemlju, a uzima terapiju, antidepresive, lijekove za smirenje... Da li se to moze prenositi ako se pokaze povijest bolesti ili?
Da, može, ali mora imati pisani dokaz da koristi tu terapiju, bilo bi najbolje da prevede zadnje otpusno pismo ili šta već ima na strani jezik i dokaz da je bila liiječena-da ima dokaz o specijalistu psihijatra. Može se prenositi i mora imati frišku povijest bolesti, ako nije starija od mjesec dana. Najbolje neka se raspita u nečijoj ambasadi u koju zemlju treba ići.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 05:29   #58
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
da en daju vise ni brufen, mozes samo neofen dobit, to mi je jako cudno jer je ista supstanca u pitanju, znaci samo se gleda lova, neofen kosta duplo vise, zato su izbacili brufen iz prodaje, sve samo da lovu uzmu
Bila sam u međuvremenu kod dr opće prakse, namolila ga one "trajne" recepte za Ketonal retard 150mg, DicloDuo i Normabel. Jbg imam svakojake bolove pa ciljam kak mi paše (menstrualni, migrena, kičma itd)
Baba u apoteci me prošetala triput natrag do doktora - naime, po novom treba na tome pisati datum, naravno potpis i žig od doktora, pa količina (ili ponavljanje - ako je ponavljanje kao kod mene, onda točno određeni broj puta mora pisati)... I svaki put kad digneš lijek na poleđinu u apoteci stavljaju žig i datum i količinu. Zakomplicirali su stravično. S tim da ketonal retard ne ide na ponavljanje "zbog doziranja", kaže magistra u apoteci. nego svaki put drugi recept. Jbt a kaj mogu napravit s cijelom bočicom ketonala, pa Normabel je gadniji kaj se toga tiče. Kreteni, sve su zbrčkali. I sad im više ne valjaju ni oni manji papirići na kojima doktori obično pišu te "preporuke", nego mora bit nekakav veći papir, al mi pak nije znala reći točno kakav.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 07:49   #59
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Bila sam u međuvremenu kod dr opće prakse, namolila ga one "trajne" recepte za Ketonal retard 150mg, DicloDuo i Normabel. Jbg imam svakojake bolove pa ciljam kak mi paše (menstrualni, migrena, kičma itd)
Baba u apoteci me prošetala triput natrag do doktora - naime, po novom treba na tome pisati datum, naravno potpis i žig od doktora, pa količina (ili ponavljanje - ako je ponavljanje kao kod mene, onda točno određeni broj puta mora pisati)... I svaki put kad digneš lijek na poleđinu u apoteci stavljaju žig i datum i količinu. Zakomplicirali su stravično. S tim da ketonal retard ne ide na ponavljanje "zbog doziranja", kaže magistra u apoteci. nego svaki put drugi recept. Jbt a kaj mogu napravit s cijelom bočicom ketonala, pa Normabel je gadniji kaj se toga tiče. Kreteni, sve su zbrčkali. I sad im više ne valjaju ni oni manji papirići na kojima doktori obično pišu te "preporuke", nego mora bit nekakav veći papir, al mi pak nije znala reći točno kakav.
Krivo si shvatila ili ti je "baba u apoteci" krivo objasnila.....svi lijekovi što si navela su NEPONOVLJIVI.....bilo kao HZZO-ovski ili pak privatni.
Ponovljivi može biti kontracepcija naravno naznačena od strane liječnika koliko je puta to ponavljanje inače imaš samo jedno......i nije ništa zakomplicirano, nego konačno i napokon i u ovaj segment zdravtva se uvodi reda.
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:41   #60
Quote:
ornella kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatila ili ti je "baba u apoteci" krivo objasnila.....svi lijekovi što si navela su NEPONOVLJIVI.....bilo kao HZZO-ovski ili pak privatni.
Ponovljivi može biti kontracepcija naravno naznačena od strane liječnika koliko je puta to ponavljanje inače imaš samo jedno......i nije ništa zakomplicirano, nego konačno i napokon i u ovaj segment zdravtva se uvodi reda.
"Baba u apoteci" je tako nazvana jer je počela urlikati na mene (kao da sam ja pisala recept). I triput me vraćala dr opće prakse, jer nije bila u stanju reći odjednom što dr treba dopisati na recept - prvi put za datum, drugi put za "ponavljanje", treći put za "broj ponavljanja". Htjela me i 4. put vratiti jer on nije kod svakog od ta 3 dopisivanja lupio ekstra žig. Al je valjda shvatila da ću pojesti onu staklenu pregradu u apoteci od muke ako se ponovno moram vraćati.

Piše mi "repetitio 3x" na jednom od papira/recepata. Recept mi je u apoteci vraćen i rečeno mi je da (jednu kutiju sam digla) taj vrijedi za još dvije kutije. Plaćam ih, naravno.
Da, na receptu za kontracepcijske pilule ne piše broj ponavljanja - recept vrijedi 6 mjeseci, za svako dizanje tbl iza ide žig. Pa pretpostavljam da s tim receptom mogu kupiti 6 kutija.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.