Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2024., 00:43   #1
Vozačka dozvola sa dijagnozom akutna psihoza nalik šizofreniji

Pozdrav,zanima ako mi je psihijatar doze lijekova smanjio na minimum i napisao mi je već nekoliko puta na nalaz da mi je bolje da li bi ja mogao na medicini rada dobiti odobrenje da polažem vozački ispit za B kategoriju? Vozačka mi je stvarno potrebna da nađem bolji posao,a i kad bi negdje putovao u drugu državu npr. kod rodbine jednostavnije bi mi bilo sa autom putovati.Ja sam eto kad sam radio električnu biciklu vozio i do 35 kilometara na sat i nikakvih problema u prometu nisam imao,čak vozim i mnogo bolje nego netko tko nema nikakvu dijagnozu,a nemam šizofreniju nego blaži oblik pa se nadam da mi mogu na medicini rada izaći u susret i pustiti me da polažem.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 06:10   #2
Aj ne trolaj tu
__________________
X
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 08:53   #3
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Aj ne trolaj tu

Zar stvarno misliš da sam došao trolati?Pa potrebna mi je vozačka dozvola,nebi pitao da nije.

Evo ovo sam pronašao na internetu za psihičke bolesnike: Dok se ne dovedu pod kontrolu, osoba ne smije biti za volanom.

Ja jesam pod kontrolom jer svaki put kad odem kod psihijatra napiše mi da se bolje osjećam,nitko na poslu mi nije rekao da sam bolestan,rodbina isto kad ih pitam kako se ponašam jel sve u redu samnom kaže da je pa valjda bi netko nešto primjetio da samnom nešto nije u redu.Zato sam i druge pitao za njihovo mišljenje da neispadne da sam si ja sam umislio da je sve u redu a nije.Razlog zašto sam postavio to pitanje jer neznam što zakon kaže dali se smije polagati za vozačku dozvolu ili ne to bi bilo dobro kad bi znao jer na internetu može pisati svašta,a htio bi pronaći točnu informaciju.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 10:41   #4
Trebam i ja taj internet za psihičke bolesnike, di je to ? Jel se plaća ? Može li se nabaviti preko dopunskog ?
__________________
X
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 11:08   #5
Koliko ja znam nitko ti ne brani da polozis vozacku, e sad drugi par cipela je dal ce ti ju dati tj. dal si sposoban za upravljanje motornim vozilom, a to dokazujes ljecnickim pregledom tj potvrdom zdravstvene sposobnosti za odredenu kategoriju.

Mozda ti ju daju na samo godinu dana.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 12:23   #6
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Trebam i ja taj internet za psihičke bolesnike, di je to ? Jel se plaća ? Može li se nabaviti preko dopunskog ?
Ja neznam zašto si tako bezobrazan došao si ovdje samo da vrijeđaš,a ja prema tebi nisam bio bezobrazan i sad očekuješ da budem dobar prema tebi.Kako ja da znam da ti nisi psihički bolesnik?Ja ću tebe sada početi ignorirati jer nema s tobom smisla razgovarati jer nisam otvorio ovu temu da se svađam s nekime.
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 12:56   #7
Quote:
Evolution28 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam nitko ti ne brani da polozis vozacku, e sad drugi par cipela je dal ce ti ju dati tj. dal si sposoban za upravljanje motornim vozilom, a to dokazujes ljecnickim pregledom tj potvrdom zdravstvene sposobnosti za odredenu kategoriju.

Mozda ti ju daju na samo godinu dana.
Bez lijecnickog u auto skoli neces sjesti u auto.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 13:10   #8
Znam neke frendove sa žešćim dignozama od tvoje koji voze uredno uz obvezu redovitih liječničkih kontrola.

U tvom slučaju ne bi trebalo biti problema.
Mario Mengistu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 14:34   #9
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Bez lijecnickog u auto skoli neces sjesti u auto.
Moguce......ne sjecam se bas jer sam polagao prije 20.g.
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 23:20   #10
Quote:
GreenNumbers kaže: Pogledaj post
Ja neznam zašto si tako bezobrazan došao si ovdje samo da vrijeđaš,a ja prema tebi nisam bio bezobrazan i sad očekuješ da budem dobar prema tebi.Kako ja da znam da ti nisi psihički bolesnik?Ja ću tebe sada početi ignorirati jer nema s tobom smisla razgovarati jer nisam otvorio ovu temu da se svađam s nekime.
Oprosti, mislio sam da si netko tko se došao sprdati tu a ovo nije mjesto za tako nešto. Nije mi bila namjera uvrijediti te. Moja greška i izvini još jednom
__________________
X
Blurred Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 23:53   #11
Quote:
Blurred Vision kaže: Pogledaj post
Oprosti, mislio sam da si netko tko se došao sprdati tu a ovo nije mjesto za tako nešto. Nije mi bila namjera uvrijediti te. Moja greška i izvini još jednom
Sve je u redu i hvala ti na izvinjenju
GreenNumbers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 10:19   #12
Moraš dobiti potvrdu prvo od psihijatra da si sposoban za vozit auto, nakon toga ideš na liječnički, a nakon toga dobiješ ako položiš vozački dozvolu NA GODINU DANA.
asune is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 07:05   #13
Quote:
GreenNumbers kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima ako mi je psihijatar doze lijekova smanjio na minimum i napisao mi je već nekoliko puta na nalaz da mi je bolje da li bi ja mogao na medicini rada dobiti odobrenje da polažem vozački ispit za B kategoriju? Vozačka mi je stvarno potrebna da nađem bolji posao,a i kad bi negdje putovao u drugu državu npr. kod rodbine jednostavnije bi mi bilo sa autom putovati.Ja sam eto kad sam radio električnu biciklu vozio i do 35 kilometara na sat i nikakvih problema u prometu nisam imao,čak vozim i mnogo bolje nego netko tko nema nikakvu dijagnozu,a nemam šizofreniju nego blaži oblik pa se nadam da mi mogu na medicini rada izaći u susret i pustiti me da polažem.
Imam ja prijatelja koji ima sličnu dijagnozu tebi i koji je uhvaćen pod opijatima gdje vozi i dobio je lječnički na dvije godine lako.
Nebih trebao imati problema.
bavarac90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 08:39   #14
Drz se ti bicikla vozački je ionako skup i precjenjen.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 08:47   #15
Na liječničkom na vozački nitko ne zna njegove dijagnoze - ako ih ne kaže. Ja bi na njegovom mjestu šutjela, jer brat bratu, znam i poluslijepe koji su tako dobili dozvolu za oružje i one sa teškim bolestima koji voze. Po tome recimo ni dijabetičari ne bi vozili. Ni tlakaši. Ni ovaj ni onaj.

Ideš na jednu medicinu rada, nemoj reći ništa ili reci, ako si baš tako savjestan u državi u kojoj kad si pošten - najebeš. Ako ne prođeš liječnički, odi drugom doktoru. Proći ćeš kod nekog. Šuti i bok.
BeeBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 08:57   #16
Quote:
BeeBe kaže: Pogledaj post
Na liječničkom na vozački nitko ne zna njegove dijagnoze - ako ih ne kaže. Ja bi na njegovom mjestu šutjela, jer brat bratu, znam i poluslijepe koji su tako dobili dozvolu za oružje i one sa teškim bolestima koji voze. Po tome recimo ni dijabetičari ne bi vozili. Ni tlakaši. Ni ovaj ni onaj.

Ideš na jednu medicinu rada, nemoj reći ništa ili reci, ako si baš tako savjestan u državi u kojoj kad si pošten - najebeš. Ako ne prođeš liječnički, odi drugom doktoru. Proći ćeš kod nekog. Šuti i bok.

Osim što već par godina moraš donijeti potvrdu od LOMa o lijekovima koje uzimaš.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 09:34   #17
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Osim što već par godina moraš donijeti potvrdu od LOMa o lijekovima koje uzimaš.
Je li eliminatorno ako se piju neki od lijekova? Ili recimo ako ti bolest/lijekovi ne utječu na sposobnost kontrole vozila? Je li se to sve može dokazati na liječničkom ili unaprijed ispadaš ako imaš neku od dijagnoza?

Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Drz se ti bicikla vozački je ionako skup i precjenjen.
Ograničen si biciklom. Ne možeš voziti zimi, ne možeš prelaziti velike razdaljine, postoji opasnost da te netko spuca autom dok si na biciklu, također si ograničen koliko možeš tereta prenijeti, dok to ograničenje ne postoji ako ideš s autom.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 11:12   #18
Vozačka dozvola sa dijagnozom akutna psihoza nalik šizofreniji

Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Je li eliminatorno ako se piju neki od lijekova? Ili recimo ako ti bolest/lijekovi ne utječu na sposobnost kontrole vozila? Je li se to sve može dokazati na liječničkom ili unaprijed ispadaš ako imaš neku od dijagnoza?
Ja već dosta dugo pijem antidepresive. Pa onda moraš donijeti i zadnji nalaz od specijalista (u ovom slučaju psihijatra). Ali dali su mi na 10 godina ovaj put.
Ne znam kako je ako piješ antipsihotike i/ili sedative.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2024., 12:08   #19
Hvala.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 23:55   #20
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Je li eliminatorno ako se piju neki od lijekova? Ili recimo ako ti bolest/lijekovi ne utječu na sposobnost kontrole vozila? Je li se to sve može dokazati na liječničkom ili unaprijed ispadaš ako imaš neku od dijagnoza?



Ograničen si biciklom. Ne možeš voziti zimi, ne možeš prelaziti velike razdaljine, postoji opasnost da te netko spuca autom dok si na biciklu, također si ograničen koliko možeš tereta prenijeti, dok to ograničenje ne postoji ako ideš s autom.
Ograničenja postoje samo u mozgu. A opasno je vozit bicikl jer postoje ljudi koji misle kao ti...
1. Mozes vozit zimi kako ne. Pa na bajsu se zgrijes brzo.
2. Ak si ikad vozio bicikl mozes bez problema prec 100 km u jednom danu. Ti kao da nisi sjeo nikad na bicikl ...
Btw čovjek je reko da vozi bicikl i da mu je dobro ne znam zast mi uopće odgovaras....
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.