Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2011., 17:47   #81
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
aj aj...ne drzi nitko predavanja samo je par cura lipo natuknulo da linost i razmazenost nisu bioloski uvjetovane svim muskarcima. to je stvar odgoja i postavljenih odnosa u vezi.
.
mm je odgajan da će se sve napraviti umjesto njega, od zabijanja čavla do sklanjanja tanjura sa stola.

I bio je takav u početku zajedničkog života.. Sad je totalno druga priča, dok je opet drugačiji kod svoje mame..
Kud on okom, tud ona skokom.. Al žena baš uživa u tome, osjeća se jako korisnom.
Pa čovječe, ona svojoj djeci još stavlja ručak u tanjur I to striktno pazi da mm pojede što više povrća kojeg voli..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 17:48   #82
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
da se razumijemo-super je otac i muz..


Ne pije i ne tuče te?

Ako je super, otkud poriv za tako groznom plahtom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 17:53   #83
Quote:
29v kaže: Pogledaj post
Jutro curke!!!Mene nervira kad mm dođe s posla pa me pita da šta sam tak "nikakva" jer navikao na nasmijanu,pričljivu ženicu a meni taj dan eto slučajno bio i onda mu kažem-pa neznam možda je razlog to što mi se mali izbljuckao 5x zaredom(5x presvlačenje),što sam stigla oprati zube oko 10h, jer sam opekla ruku na pećnicu da ti zapečem meso kak voliš i što sam spavala 2h u komadu od prekjučer JEL DA TI NABRAJAM DALJE? i onda tak mi na to kaže joooooj pa i ja sam umoran-ja RADIM od 7-15
a ja ti jelte sjedim i gledam turske serije mislim tak ispada


opet ista stvar..kao da sam se pretvorila u zmaja koji riga vatru..
no sto je najgore to govori u drustvu(da sam azdaja..)..
i da sam sve vise na svoju staru..sto me posebno nervira,jer nema pojma koliko se trudim ispraviti neke stvari koje su mi smetale kod nje i zapravo uopce nema pojma kakva je situacija bila s njom,jer nije ni bio s njom
uglavno sve se svodi da vidim da uopce i zapravo ne razumije ovo moje stanje i da je to privremeno i da je posljedica 0-24 h brige za malisu
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:00   #84
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
jbt pa ne možeš suditi o nečijem odnosu i životu i tako omalovažavati njihove odnose na osnovu onoga što ljudi ovdje napišu da bi si olakšali dušu.

niti te se tiče, niti te tko pita.
...ali mogu komentirati nešto napisano na javnom forumu ako mi se prohtje, pod uvjetom da ne vrijeđam, a mislim da nisam...

...dalje, na temelju čega na tom istom forumu mogu zaključivati ako ne na temelju napisanog

...i na kraju krajeva, jel nužno da ti muž izričito kaže : ej ženo, nemam uopće poštovanja prema tebi... da bi se tek onda moglo zaključiti da ga nema
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:04   #85
Ja imam muža za poželit..kad sam rodila sve mi je pomagao oko naše srećice,dizao se po noći,presvlačio je,kupao,hranio...uglavnom imam sreće da je takav i da mi hoće pomoć oko svega jer to i njegova obaveza..
TAMARA01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:05   #86
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mm je odgajan da će se sve napraviti umjesto njega, od zabijanja čavla do sklanjanja tanjura sa stola.

I bio je takav u početku zajedničkog života.. Sad je totalno druga priča, dok je opet drugačiji kod svoje mame..
Kud on okom, tud ona skokom.. Al žena baš uživa u tome, osjeća se jako korisnom.
Pa čovječe, ona svojoj djeci još stavlja ručak u tanjur I to striktno pazi da mm pojede što više povrća kojeg voli..
i moj je tako odgajan. iz jako je tradicionalne obitelji. kod kuce doslovno nije radio ama bas nista. imao je mamu kucanicu koja se brinula za svoja tri muska i u tome uzivala. njegov brat nakon sto obrise ruke doslovno ispusti rucnik iz ruku pa di padne padne. kad dode doma na vikend (sa faxa) samo spusti torbu u hodnik. ista ta torba ga ceka s opranim i ispeglanim stvarima kad krece. neki dan je posizio jer mu nije njoke (domace naravno) polila s umakom prije rucka da se "natope" nego mu je umak stavila sa strane a on tako ne voli. ti majke ja sam blenula i nisam znala bi li plakala, smijala se ili ga plesnula.

ja ne znam kako ali od prvog dana od kada zivimo zajedno (imali smo 19-20 godina kad smo poceli zajedno zivjeti) u niti jednom momentu nije trebalo pojasnjavati niti diskutirati o tome da su kucanski poslovi zajednicki kao i briga oko bebana kad je nedavno stigao.
njemu jednostavno nije normalno da cijeli taj dio zivota pada samo na jednu osobu. ima obzira i nista mu nije tesko. mislim da je sva filozofija u tome.

a da ne spominjemo trudnocu i jedan period nakon poroda kad me malo je rec postedio svih mogucih poslova po kuci. nije mi dao da radim skoro pa nista. kad ga ne bi bilo doma ocistila bi wc jer ne volim kako on to rad (nekako ofrlje ).
kad je vido kako se moram nagnut dok perem sude jer ne mogu pric dobro sudoperi od stomaka nisam vise niti jednu casu oprala
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:12   #87
Mojeg pak skoro nikada nema doma preko tjedna jer je stalno na putu..a kad dođe toliko hoće biti s malom da ona ne može slijediti njegov ritam..odmah zaspi...uglavnom, voljela bih ponekad da je više s nama, makar me i tu i tamo naživcirao...
__________________
Shop - Sweet mouse
paula. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:13   #88
a majke ti, na svakoj temi isto: neke imaju muda biti iskrene, napišu što ih smeta pa ih se nađe 100 koje se ili zgražaju ili pametuju ili pak vide super priliku da se prokurche kako je njima super

OT: meni mm ide na k sa svojim poslom i staalnim putovanjima, više je po hotelima nego doma a ja sam sa malom 24/7 solo
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:15   #89
Ja moram priznati da sam ja ista kao i mm, ni meni se neda pospremati ni kuhati ni peglati nego cijeli dan visiti na kompu, uzasan problem kad su u kuci dvoje informaticara, naravno, otkad sam rodila moram ipak nesto napraviti zbog maloga pa eto kako to kod nas funkcionira:
- peglam samo bebacu, ostalo svako svoje pegla
- usisavam svaki dan jer sam i sama alergicna na prasinu pa moram
- kuham otprilike 4 od 7 dana u tjednu jer mi se iskreno neda pa si narucimo iz restaca a za vikend gotovo nikad ne kuhamo nego idemo negdje na izletice...
- na kavu idemo kad god tko od nas pozeli, ili s bebacom ili netko od nas dvoje cuva malog dok drugi ispija kavu/pivu/nesto trece.
- Suđe - ja operem jedan dan i drugi dan, ako primjetim da gospon mm ne pere suđe prestanem i ja prati, kad shvati da ga neću oprati onda on opere .
- ako čarape nađem na podu a ne u košu za veš idu u smeće. Čudom, počele su dolaziti na odgovarajuće mjesto.

Puno puta je rekao da bi žena trebala kuhati, pospremati itd iz ljubavi, ja sam mu objasnila da dok god ja zaradim svoju plaću i mogu sama sebe uzdržavati neću biti ničija sluškinja. Mame jako razmaze sinove, ja ću se truditi naučiti svog sina da radi kako me snaha jednog dana nebi slala na sveto mjesto.

EDIT: i da, svađamo se ponekad jer ja nisam idealna žena - kućanica, i mrzim kad mi kaže da sam ja zato na porodiljnom da sve to mogu raditi.. e pa na porodiljnom sam da se brinem o djetetu a ne o tebi! Ili izjava kak je meni ljepo, cjeli dan ležim dok mali cica... je je, preljepo je...
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:34   #90
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
- ako čarape nađem na podu a ne u košu za veš idu u smeće. Čudom, počele su dolaziti na odgovarajuće mjesto.
ja ako prigovorim za čarape po podu onda mi nabije na nos moje čarape na podu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:39   #91
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ali mogu komentirati nešto napisano na javnom forumu ako mi se prohtje, pod uvjetom da ne vrijeđam, a mislim da nisam...

...dalje, na temelju čega na tom istom forumu mogu zaključivati ako ne na temelju napisanog

...i na kraju krajeva, jel nužno da ti muž izričito kaže : ej ženo, nemam uopće poštovanja prema tebi... da bi se tek onda moglo zaključiti da ga nema
kužim ja tebe i slični zaključci se i meni ponekad nameću, no niti ti znaš kakav je njihov odnos niti možeš o njemu suditi i dati takav neugodan komentar.
svatko bira onoga tko mu paše, a nitko se tu nije došao ispovjediti da bi mu netko držao prodike o poštivanju supružnika ili da joj netko drugi kaže da joj muž ne valja i da je bedasta jer je s njim.
kad bi svi mi iskreno tu sve o sebi pisali, mogli bi odmah i po sebi početi skakati.
zato nije ni potrebno, a ni baš ljudski.
svi imamo takvog veša.
pa ljudi smo, pobogu.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:03   #92
ja volim kad mi je stan po PS-u, a moram priznati da naginjem malo i opsesivno kompulzivnom jer je po PS-u 95% vremena. jedino me prozori ne diraju ni 2% (zavjese ih prikrivaju ) pa stoje duže vrijeme neoprani, ali sve ostalo mi mora biti tip-top i onda naravno da nešto mora i izvisiti. Mala je top prioritet (naravno ) pa onda vrlo često jednostavno ne stignem nešto normalno skuhati. Ali s obzirom da mi mm-a ionako često nema, nemam iskreno ni kome osim maloj kuhati - njoj ide posebno svaki dan i ovako i ionako. A ja sam na dijeti pa zapravo i nema oštećenih

hoću samo reći da ovo je tema za ispuhavanje, bez osude.
mogla bi i ja sad pisati kako je meni mm dobar u mnogočemu, pa kako ne izlazi, ne pije, ne kocka, itd i kako mu je vrhunac poroka zapaliti dnevno 4-5 cigareta i onda se čudom čuditi kako netko trpi da joj muž često izlazi, pije i šta ja znam - ali to stvarno nije svrha teme. Tu smo da si damo malo oduška i vidimo da je možda i nekom drugom ovako ili onako jer u RL se sve uvijek svima čini idiličnim

Zadnje uređivanje Tashi : 17.05.2013. at 17:10.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:09   #93
Sad sam se sjetila početka zajedničkog života.
Gledam tv, on uzima cnu vreću za smeće, odlazi u sobu i vraća se s nečim u vreći.
Lijepo je stavi nasred dnevnog boravka i sjedne pored mene gledat tv.

Ja ovako
Stavio je unutra prljavi veš

Tragikomično
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:10   #94
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
nisam iskreno na nikog posebno mislila, pa ni na tebe pa se meni ne moraš objašnjavati.
hoću samo reći da ovo je tema za ispuhavanje, bez osude.
mogla bi i ja sad pisati kako je meni mm dobar u mnogočemu, pa kako ne izlazi, ne pije, ne kocka, itd i kako mu je vrhunac poroka zapaliti dnevno 4-5 cigareta i onda se čudom čuditi kako netko trpi da joj muž često izlazi, pije i šta ja znam - ali to stvarno nije svrha teme. Tu smo da si damo malo oduška i vidimo da je možda i nekom drugom ovako ili onako jer u RL se sve uvijek svima čini idiličnim
ma ne. ok. tema je za ispuhat se i nemam onda sta pisat nesto skroz suprotno.
al'eto...sidim doma. cekam da moji muski dodu pa piskaram.

ali nije za cuditi se sto se netko cudi sto netko trpi trpi trpi i zuga. i nije to da se neke zele osjecati super mocno i bolje od drugih vec se mozda najiskrenije cude why the fuck netko to trpi?!?
no dobro...kad opet bude koja tema musko/zenskih poslova onda cu se ispuhat a vi si ovdje dajte oduska.
*eva* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:16   #95
Quote:
Carla Bruni kaže: Pogledaj post
Moj je trenutno na brodu. Nema ga 3 mj, a ja sama s troje djece. I pošaljem mu poruku kako me strah jer se najmlađa ide cijepiti, a od tog cjepiva je prošlu god.bila u bolnici i sve sam to prošla isto bez njega, a on meni:"nemoj mi to radit i stvarati paniku!" WTF! A jeli meni panika?
Ne znam gdje ti je muž na brodu, jer jelte, nije isto da li je na liniji Rijeka-Bakar ili je negdje oko Bornea, ali moram priznati da ga razumijem i vjerojatno bih i ja slično reagirao. Ako ti mala loše prihvati cjepivo , ti si uz nju, možeš biti u kontaktu s liječnikom, možeš joj pomoći i olakšati, a on jadan vjerojatno neće spavati od brige i panike. Mogu misliti kako mu je ako je 7 milijuna km daleko od male, a ne može napraviti baš ništa ako nešto- nedaj bože- krene po zlu.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:18   #96
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post



nisam iskreno na nikog posebno mislila, pa ni na tebe pa se meni ne moraš objašnjavati.
hoću samo reći da ovo je tema za ispuhavanje, bez osude.
mogla bi i ja sad pisati kako je meni mm dobar u mnogočemu, pa kako ne izlazi, ne pije, ne kocka, itd i kako mu je vrhunac poroka zapaliti dnevno 4-5 cigareta i onda se čudom čuditi kako netko trpi da joj muž često izlazi, pije i šta ja znam - ali to stvarno nije svrha teme. Tu smo da si damo malo oduška i vidimo da je možda i nekom drugom ovako ili onako jer u RL se sve uvijek svima čini idiličnim
tako je.
Zapravo bila bih licemjerna kad bih rekla da mm ne napravi onako kako bih htjela..
A realno, izlazim vikendom.
Nekad, ali jako rijetko mi se dogodi da budem sutradan cijeli dan mamurna.

I onda me mm pusti da cijeli dan odmaram dok je on s malim
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:20   #97
Quote:
*eva* kaže: Pogledaj post
ma ne. ok. tema je za ispuhat se i nemam onda sta pisat nesto skroz suprotno.
al'eto...sidim doma. cekam da moji muski dodu pa piskaram.

ali nije za cuditi se sto se netko cudi sto netko trpi trpi trpi i zuga. i nije to da se neke zele osjecati super mocno i bolje od drugih vec se mozda najiskrenije cude why the fuck netko to trpi?!?
no dobro...kad opet bude koja tema musko/zenskih poslova onda cu se ispuhat a vi si ovdje dajte oduska.
a ne znam zašto netko ovo ili ono trpi.
ne znam ni sama zašto trpim radoholičara
onda se sjetim (tješim?) bolje radoholičar nego dangub, pijanac, varalica...
pa se onda sjetim da ga volim
i da on voli mene. malu da ne govorim, njih dvoje - to je posebna jedna priča
i onda eto tako, shvatim da mi ipak nije tako loše iako ga nema puno doma. a i kad je doma uvijek ga netko na tel ili mail maltretira i stalno radi.
pa se malo izderem pa opet budemo ok par dana i tako. dobro je, većinom a kad ne bude dobro, doći ću se tu ispuhati bez da se itko čudom čudi kako mm ovo ili ono
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:44   #98




ajme ljudi neeeeeeeeeeee..sta napraviste od teme

pretpostavljala sam da ce se desiti ovakav dzumbus
sato sam i naglasila da jedva cekam da se jave dezurnu dusebriznici,jer vecina zena na forumu ima savrsene muzeve,a ja sam se kao udala za neodgojenu svinju..

nije to poanta topica!!!

poanta je da su svi oni povremeno zaista muskarci i da se kacimo radi tih nekih razlika..i da smo nervozne i umorne ponekad od svega ovog i da nam treba topic cisto za opalit po njihovim "dodirnim" tockama

jer i moj muz cesto nosi papuce tj.i kuha,pegla,usisava,brise prasinu..cuva malog satima ili ga odvede u djir ako mu kazem da zelim svog mira..od dana 1 mu mjenja pelene i voza ga u kolicima..itd.itd..blabla..
nije to poanta..poanta je da je MUSKARAC..i da te njegove crte nekad izadu..i to u krivom trenu..u onom kada moje zenske izadu..
jer i ja znam promjeniti ulje,gumu..probusiti zid..ali sam zena..i imam pms!!
eto..

ne ulazite u dubioze..ne komparirajte muzeve..ima ih ovakvih i onakvih..nebitno!nego ako ste nervozne opalite po njima..za to je ovaj topic

(samo da oni ne otvore kontru..jer mozemo i mi biti najdivnije,ali i najdivnija zena je zena )
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...

Zadnje uređivanje lianne : 02.05.2011. at 19:49.
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 19:48   #99
Nemam se ni ja baš čime pohvaliti na ovoj temi.
Ni moj ne bi prstom maknuo u kući oko kućanskih poslova, od svega jedino voli skuhati tu i tamo nešto - ali to je više iz njegovog gušta nego neki posao koji se mora odraditi jer nam uglavnom kuha moja svekrva.

Moram priznati ne doživljavam to tragično, jednostavno na početku zajedničkog života, još na faksu, preuzela sam sve te kućanske poslove na sebe i kao što sam i bez njega usisavala svoj boravka, prala svoje suđe ili prozore ili robu nastavila sam i dalje, svoje i njegovo.

Da bi volila i ja jednom naići doma na opranu i ispeglanu svu robu ili složeno suđe iz mašine, sigurno bi. Ali takvo čudo ni u snu ne očekujem od svojeg kromanjonca domestikusa vulgarisa dalmatinoša.

Ali jbga od doma nije tako naučen, ja jesam nešto pokušavala, ali očito ne dovoljno. Valjda mi ne smeta to toliko da bi se više trudila to promijeniti.
Ili ne vjerujem da bi ga mogla promijeniti pa niti ne počinjem.

Uhvate i mene žute minute, pa se izderem, pa odu čarape u koš, pa se ne opere suđe, pa me moli da mu operem roštijeru/rernu jer se njemu peče pica a sve tri su prljave jer ja iz dišpeta neću da operem... i tako... al me brzo prođe. Srećom pa su nam to najveće svađe i problemi u obitelji.

Ne znam zašto, 'al ne osjećam se sluškinjom, iako možda to nekom zvuči kao super mi je jer me ne tuče - možda sam stvarno u zabludi.

Od svega najbitnije mi je da on ništa ne zahtijeva od mene, nikad mi nije nešto "naredio" ili prigovorio, pa ako stan nije usisan ili košulja ispeglana ili ako je suđe tri dana neoprano- njemu to ne smeta.
Prokometira npr. da mu je netko ukrao svu robu iz ormara i da jedne hlače nije vidio od lani ili da već tri dana pije iz iste čaše, ali to je uvijek naša zajebancija. Meni nije kuća 100% po ps i to nas uopće ne dira.

Vjerujem da postoje milijun puta bolji supružnici, 'al ja sam znala s kime ulazim u zajednički život, i nisam se ni jednom pokajala u svojih 28 godina života i 14 godina veze sa njim.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:07   #100
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja ako prigovorim za čarape po podu onda mi nabije na nos moje čarape na podu
Ja bas pazim da svoje ne ostavim da ne moze kvocat
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.