Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2011., 00:46   #41
prema ovom svemu vidim nisam sama..Nekad se bojim da sam mozda prenaglo usla u to sve, ali svejedno sam se vodila nekim osjecajem da to trebam uradit, tj.imat dijete i bit s -mm koji je tad bio sve sto sam htjela. A sad mi vec fali mazenje i pazenje s njim, dok je to danas sve u prolazu .. nabrzaka.. ono, samo brojis koliko jos vremena imas njim biti nasamo. A s druge strane se osjecam krivom ako je malo duze ostavim nekom na cuvanje i ako misli gdje sam joj otisla i tako- Velika borba nekakvih zbunjujucih osjecaja . . . . .
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 06:51   #42
Meni jedino sto nedostaje kakad je malo mira,tisine...to bi rjesilo vikend sa muzem negdje...samo nas dvoje...
I nedostaju mi putovanja...inace izlasci i sve to sto ide s tim mi uopce nenedostaje...toliko sam se naizlazila da mi je odavno prije braka sve to dosadilo...imala sam i momaka i sad sam jako sretna sa svoji muzem...zaljubljeni smo i nakon 5 godina braka isto ko i prvi dan...leptirici prisutni jos uvjek
Volim svoju djecu al bi rado dan-dva,nista vise,samo da me niko svakih 20 sekundi nezove "mama"
Nisam se premlada udala niti dobila djecu prerano i zaista mi je super sad,nebi mjenjala nista..
Cesto odem u kino sa frendicama,na kavu i to mi je dovoljno...on cuva klince...
On je super muz i otac,prijatelj,ljubavnik...
Eto samo malo mira da se naspavam bez da se budim po noci da vidim jesul pokriveni i ujutro da mi je odspavat dokle mogu....to mi fali jaaako....al doci ce i to jednom...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??

Zadnje uređivanje mafri : 30.09.2011. at 06:57.
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 08:59   #43
da.

obožavam svoje dijete i ni u jednom trenu mi nije bilo žao što sam ostala trudna i rodila.. ali da mi fali i mir, i slobodno vrijeme.. fali.

fali mi popiti jutarnju kavu sama za laptopom ili pred televizijom i pogledati film ili pročitati par strana neke knjige pred spavanje. fali mi vremena za učenje. fali mi prospavati noć. fale mi izlasci i koncerti. fali mi piva. fale mi kontracepcijske pilule i opušten sex.

fali mi bezbrižnost.. ne toliko možda jer sam se ja uvijek brinula pretjerano oko svega, ali u odnosu na ovo sada.. to je bilo bezbrižno razdoblje.

kad bolje razmislim.. fali mi gomila pizdarija. zapravo je to vrlo, vrlo, vrlo mala cijena za ovakav blagoslov koji sam dobila
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:18   #44
da! iako je nakon prvog djeteta to bilo puno izrazenije, a sada kad je drugo tu, nekako sam se vec "navikla". ali narast ce oni, bit ce opet vremena za neke stvari koje se sad ne stignu, ali nikad nece bit isto kao prije. no zbog toga ne zalim.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:25   #45
Sada ne, buduci da ima skoro 4g tako da je vec samostalni clan obitelji odnosno "gazda". Medjutim, na pocetku je bilo dosta tesko i onda mi je to falilo jer nismo imali pomoc ni od mojih ni njegovih (radi udaljenosti i nekih drugih stvari)...sad kad ja i mm ostanemo sami (jer ona odluci da ne zeli doma spavati nego u tetke) bude nam dosadno...ne znamo sto bi sami od sebe
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 10:03   #46
najvise mi fali spontanost.
ono ajmo do grada, na sljeme ili bilo kud, uzmes novcanik i ides. a sad moram razmisljat sto ponijeti za klopu, koliko mozemo ostat, gdje ce spavat, sto ce obuc
dobro je neko gore napisao, milijun pop up prozora mi se otvara, sve mora biti u detalje isplanirano.
nema onog da odemo na kavu u kvart pa zavrsimo na drugom kraju grada.

nedavno smo muz i ja otisli navecer na cugu, on je spavao, a baka bila s njim. prvih pola sata smo pricali kako je super tako izaci bez njega, drugih pola sata smo kukali kako nam fali. da ne duljim, vratili se doma puno prije od planiranog
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:39   #47
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Volim svoju djecu al bi rado dan-dva, nista vise, samo da me niko svakih 20 sekundi nezove "mama"
e, ovo..
znam im reći "ajde, cure, sljedećih 10 min ne želim čuti nijedno mama"
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 17:40   #48
ja iako ostanem s mm-om nasamo, on nije vise tako spontan i pazljiv ko prije, nego samo sjedimo, gledamo film ili cita novine, ili vijesti neke na laptopu dok mu ja ovamo serem i pricam o tom kako mi je dosta tog zida medju nama, A i kad ga pocnem malo zavoditi da pocnemo neke igrice on samo kaze: a nemoj sad, a gledam film a sad citam nesto o autima..bla bla.. mislim.. ja se stvarno trudim dici atmosferu kad smo sami .. No, njemu je odmor upravo ono sto meni nije...
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 21:49   #49
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
e, ovo..
znam im reći "ajde, cure, sljedećih 10 min ne želim čuti nijedno mama"
Da!I neprodje 30 sekundi evo njega opet sa "mama"
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 21:51   #50
Quote:
El Miedo kaže: Pogledaj post
ja iako ostanem s mm-om nasamo, on nije vise tako spontan i pazljiv ko prije, nego samo sjedimo, gledamo film ili cita novine, ili vijesti neke na laptopu dok mu ja ovamo serem i pricam o tom kako mi je dosta tog zida medju nama, A i kad ga pocnem malo zavoditi da pocnemo neke igrice on samo kaze: a nemoj sad, a gledam film a sad citam nesto o autima..bla bla.. mislim.. ja se stvarno trudim dici atmosferu kad smo sami .. No, njemu je odmor upravo ono sto meni nije...
a moj opet i previse spontan...moram bjezat po kuci od njega ...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:07   #51
Ja imam srece pa je moja mala od 14 mjeseci dosta samostalna i voli se igrati sama, spava cijelu noc bez buđenja i dosta spava preko dana, pa se ja stignem odmoriti, i psihicki i fizicki. Al nekad me uzasno zivcira sto neke stvari ne mogu obaviti ak ne organiziram njeno cuvanje. I to skroz banalne stvari. Tipa, prije dok jos nije sjedila nisam mogla sa njom otici u ducan po gajbu pive. To je bilo bas frustrirajuce.
PlavaRuža is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:34   #52
često se prisjetim tih lijepih dana kad mi je najveća briga bila dobit potpis profesora ili nabavit skriptu za ispit. ovo lito kad sam ostavila malu s mužem na plaži i sama ušla u more, te otplivala, došlo mi je da plivam do brača, samo mi je u glavi zvoniloloboda! sloboda! tako je i kad odem u dućan bez nje ili obavit neku sitnicu dok je babe i dide čuvaju... ali mozak je stalno napet, šta radi, je li jela, je li spavala, falim li joj, zabavlja li se... gdje god odem bez nje, ako se radi o večeri s prijateljicama ili kavi u gradu, imam grižnju savjesti što sam je ostavila zbog svoga gušta. nisam se još navikla ostavljat je drugima na čuvanje. odnos s mužem bio je najljepši kad sam bila trudna. sada se komunikacija svela na financije i malu, trenutačno puno radi i ne viđamo se, slobodnog vremena ni nema, stalno sam sama s njom i čini mi se da se te slobode i bezbrižnosti poželim svaki dan ali kao i šta se sve mame, vjerujem, osjećaju, ovo je predivan osjećaj, istinski blagoslov života, nešto sasvim drugo...
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:36   #53
a trebali bi osnovati nesto kao neku agenciju za hitnu pomoc kod kuce oko djece, čišćenja, donosenja takve jedne gajbe i sl. To bi bio pravi posao, heheh...
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:37   #54
i da, ono šta mi daleko najviše fali, probudit se spontano, bez budilice, bez plača, bez šake u oko ili prsta u nosu, samo se probudit fino naspavana
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:37   #55
Ono dodjes u situaciju i kazes : A sta sad?
A sad zovi HAK!
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:12   #56
Ne bih rekla da mi fali slobode ali ima vise obaveza nego prije i malo vise organizacije (npr. da je netko cuva dok sam kod zubara - ali isto tako sam prije planirala zubara kad nisam na poslu, isto nije da je zivot bio bez ikakvih komplikacija)...
Mi smo i dalje dosta spontani i relaksirani oko svakodnevnog zivota, ako ne skuhamo veceru - i dijete jede pizzu, ako nam puhne negdje otic - odemo, nju vodimo sa sobom pa ak joj je vrijeme spavanja odspava u autu, ako preskoci spavanje pa je cendrava i nemoguca navecer - prezivimo naravno, nije smak svijeta. Ne tempiramo zivot po njenom rasporedu i navikla se odavno da nema nekog strogog rasporeda. Ali i meni zna biti muka od beskrajnog mama, mama, mama (iako poneki crtic zna kupiti malo mira).

Ali definitivno je lakse otkada je veca pa je mogu ostaviti baki preko dana i naravno vrtic svaki dan... Najteze je prvih par mjeseci kad ne mozes nigdje bez bebe na dulje od sat-dva koliko je mojoj bio razmak izmedju dojenja
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:13   #57
Moj maleni je 4mj i još ga nitko nije čuvao ni na 10min. Jedino mm kad sam si skočila u ljeto kupit sandale i to sam kupila prve na koje sam naletila samo da se što prije vratim. Prije našeg misheka nije bilo noći da nismo spavali stisnuti i zagrljeni, a sad spavam tako da gledam u bebu... sa jednim otvorenim okom. Prije smo zajedno doslovno išli i u wc. A sad ponekad želim da što prije ode na posao. Fali mi pečenje klipića za brata i šogoricu, lagano pijuckanje i kartanje u zimi, A onda se sjetim prijateljice koja je prošla tri umjetne oplodnje i kojoj se sve ruši jer ne može imat bebicu i odmah shvatim da imam sve što se poželjeti može...ma ne fali mi NIŠTA.
mamach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:19   #58
Moj maleni je 4mj i još ga nitko nije čuvao ni na 10min. Jedino mm kad sam si skočila u ljeto kupit sandale i to sam kupila prve na koje sam naletila samo da se što prije vratim. Prije našeg misheka nije bilo noći da nismo spavali stisnuti i zagrljeni, a sad spavam tako da gledam u bebu... sa jednim otvorenim okom. Prije smo zajedno doslovno išli i u wc. A sad ponekad želim da što prije ode na posao. Fali mi pečenje klipića za brata i šogoricu, lagano pijuckanje i kartanje u zimi, A onda se sjetim prijateljice koja je prošla tri umjetne oplodnje i kojoj se sve ruši jer ne može imat bebicu i odmah shvatim da imam sve što se poželjeti može...ma ne fali mi NIŠTA.
mamach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 23:20   #59
e to jest.. i ja sam presretna sto ipak imam ovo dijete, jer mi cesto svekrva prica koliko je tog prosla u 6 godina da zatrudni a na kraju nije nikad ni trudna ostala pa je posvojila ... Onda si samo kazem da sam sretnica sto imam tu sposobnost rađanja. Ne smijemo se zaliti ima uvijek gore ..
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 09:08   #60
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
da.

obožavam svoje dijete i ni u jednom trenu mi nije bilo žao što sam ostala trudna i rodila.. ali da mi fali i mir, i slobodno vrijeme.. fali.

fali mi popiti jutarnju kavu sama za laptopom ili pred televizijom i pogledati film ili pročitati par strana neke knjige pred spavanje. fali mi vremena za učenje. fali mi prospavati noć. fale mi izlasci i koncerti. fali mi piva. fale mi kontracepcijske pilule i opušten sex. fali mi bezbrižnost.. ne toliko možda jer sam se ja uvijek brinula pretjerano oko svega, ali u odnosu na ovo sada.. to je bilo bezbrižno razdoblje.

kad bolje razmislim.. fali mi gomila pizdarija. zapravo je to vrlo, vrlo, vrlo mala cijena za ovakav blagoslov koji sam dobila
Ovaj post je najbliži onome što i ja osjećam. Da, fali - jako fali. Osobito ovo boldano. Tim više što sam većinu vremena sama s njom i što je u fazi separacijskog straha i samo mene hoće. Fali mi i samostalno kvalitetno vrijeme s mužem.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.