Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 23:11   #81
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
sa alkoholom ili sa uljem namaži dio gdje je ugrizao krpelj.
dobro namoči. lagano vrti krpelja, kad vidiš da je popustio, izvadi ga.
zašto alkohol ili ulje,to ti je rekao neki veterinar
kukuriza is offline  
Old 25.03.2007., 23:18   #82
da jednom davno jedan kojeg više nema.
tako sam riješavala pitanje krpelja svim psima.
Golden Drop is offline  
Old 25.03.2007., 23:23   #83
ali taj alkohol ili ulje ulazi onda u krv,pa mi se to i ne čini kao dobar savjet ,krpelji idu i bez toga van
kukuriza is offline  
Old 25.03.2007., 23:34   #84
Golden Drop mama i ja ti se puno zahvaljujemo na podršci...
kirshna is offline  
Old 25.03.2007., 23:46   #85
ajme meni,ne mogu ni zamisliti sto sada prolazis.budi sada uz njega,njemu ce to puno znaciti a i sigurno ce se brze oporaviti uz puno ljubavi i njege.drzim fige da se maleni oporavi i da bude onaj stari.
zizuana is offline  
Old 25.03.2007., 23:56   #86
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
ali taj alkohol ili ulje ulazi onda u krv,pa mi se to i ne čini kao dobar savjet ,krpelji idu i bez toga van
kako ?
Ja sam do sada uvjek sa uljem (suncokretovim i kantarionovim) ili sa alkoholom, malo da ga se ošamuti da popusti ugriz, inače se otrgne samo tijelo, a glava ostane. tada nastaju dodatni problemi.


Kishna tebi i mami i tvom pasonji. Kad smo kod njega, kako je?
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 00:08   #87
spava, ali reagira kad netko uđe u dnevnu sobu...
normalno podigne glavicu...
čini mi se sada dobro,ali bojim se noći...
kirshna is offline  
Old 26.03.2007., 09:15   #88
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
ali taj alkohol ili ulje ulazi onda u krv,pa mi se to i ne čini kao dobar savjet ,krpelji idu i bez toga van
Mislim da je stvar u tome da omamljeni krpelj ispušta otrove iz glavice.

Kirshna, javi kako je. Držim fige!
zmotana is offline  
Old 26.03.2007., 11:40   #89
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
kako ?
Ja sam do sada uvjek sa uljem (suncokretovim i kantarionovim) ili sa alkoholom, malo da ga se ošamuti da popusti ugriz, inače se otrgne samo tijelo, a glava ostane. tada nastaju dodatni problemi.

prošle godine pas mi je dvaput pokupio krpelja i tata ga je bez ikakvih alkohola i ulja bez problema izvadio,nikakvog kidanja glave i tijela nije bilo
kukuriza is offline  
Old 26.03.2007., 11:48   #90
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
prošle godine pas mi je dvaput pokupio krpelja i tata ga je bez ikakvih alkohola i ulja bez problema izvadio,nikakvog kidanja glave i tijela nije bilo
Ja isto svojim izvadim krpelja čitavog bez problema. Ali zato meni doktor napravi cijelu rupetinu jer ga doslovce izrezuje da ne bi što ostalo.
Begemotica is offline  
Old 26.03.2007., 11:58   #91
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja isto svojim izvadim krpelja čitavog bez problema. Ali zato meni doktor napravi cijelu rupetinu jer ga doslovce izrezuje da ne bi što ostalo.

Ma koji otrov ispušta krpelj.
Krpelj ugrizom svojom slinom unosi u tjelo psa virus koji kasnije stvara bebiozu ili piroplazmozu. Naravno pod uvjetom da je sam krpelj zaražen.
30 sati nakon što je cucao krv se primjećuju prvi simptomi piroplazmoze.
Simptomi sam već prije navodila, a ima i lijep topic u mom potpisu.

@krishna kako pasonja.
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 12:00   #92
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
prošle godine pas mi je dvaput pokupio krpelja i tata ga je bez ikakvih alkohola i ulja bez problema izvadio,nikakvog kidanja glave i tijela nije bilo
Bravo tata ako je uspio izvaditi krpelja bez ikakvih pomagala, nakon
što je ovaj zario svoju Glavu u samu kožu psa.
Znaš da je to jako rizično upravo zbog pucanja ostatka tijela.
Naime krpelj se tako dobro uhvati, tj., cijelom glavom je ispod površine
kože, da svako nasilno vađenje rezultira ostajanjem glave u unutrašnosti psa.

Zato sam i rekla sa malo alkohola ili ulja bi vađenje bilo puno, puno lakše.
Jer se krpelj alkoholom omami pa popusti ugriz, tako da se izvadi cijeli i sa glavom, a ne samo tijelo.
Ulje ga podmaže, ne omami ga, da vađenje bude lakše.

Ja nisam nikad vadila, a da nisam prije toga sa nečim namazala da budem sigurnija.
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 12:03   #93
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Ma koji otrov ispušta krpelj.
Krpelj ugrizom svojom slinom unosi u tjelo psa virus koji kasnije stvara bebiozu ili piroplazmozu.

Ne znam što je, ali mene jednom nakon što doktor izvadio krpelja otprilike za dva tjedna nakon toga, kad sam već i zaboravila da sam ga bila pokupila, s tog mjesta počelo se širiti crvenilo po kože, i onda sam morala piti tjedan dana antibiotik.
Begemotica is offline  
Old 26.03.2007., 12:05   #94
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne znam što je, ali mene jednom nakon što doktor izvadio krpelja otprilike za dva tjedna nakon toga, kad sam već i zaboravila da sam ga bila pokupila, s tog mjesta počelo se širiti crvenilo po kože, i onda sam morala piti tjedan dana antibiotik.

Pa to je to što ti pokušavam objasnit. Ostala je glava od krpelja ispod
kože psa i stvorila alergiju ili reakciju crvenilom kože.
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 12:07   #95
Quote:
Golden Drop kaže: Pogledaj post
Pa to je to što ti pokušavam objasnit. Ostala je glava od krpelja ispod
kože psa i stvorila alergiju ili reakciju crvenilom kože.
Nije ostala glava, doktor je sve izrezao. On je rekao da je to nekakav virus, poprilično gadan, ako se navrijeme ne zaustavi, sav si pokriven tim ružnim crvenim mrljama. Samo se ne sječam kako se to zove.
Begemotica is offline  
Old 26.03.2007., 12:09   #96
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nije ostala glava, doktor je sve izrezao. On je rekao da je to nekakav virus, poprilično gadan, ako se navrijeme ne zaustavi, sav si pokriven tim ružnim crvenim mrljama. Samo se ne sječam kako se to zove.
Demodex ili demodikoza ?
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 12:20   #97
Ne, evo, našla sam dijagnozu, piše se Lyme nešto, tko će razumjeti taj doktorski rukopis.
Begemotica is offline  
Old 26.03.2007., 12:40   #98
nemam pojma što je to.
vet je rekao da je od krpelja ili što
to je davno bilo ili
Golden Drop is offline  
Old 26.03.2007., 12:42   #99
Prošle godine. Evo, izguglala sam:

Quote:
Borelioza Lyme, koja najčešće započinje upadljivim kožnim crvenilom na mjestu uboda do mjesec dana nakon uboda, liječi se u toj početnoj fazi uspješno antibioticima bez potrebe primitka u bolnicu.

Za Lyme borreliozu nema mogućnosti zaštite cijepljenjem no povoljno je da se u trenutku kada se na koži pokaže crvenilo može uspješno intervenirati antibioticima, pa je stoga preporučljivo mjesto uboda kroz mjesec dana nadzirati i u slučaju pojave crvene kožne promjene od nekoliko centimetara, potražiti liječnika.
Begemotica is offline  
Old 26.03.2007., 12:49   #100
Od ugriza krpelja, da našla sam i ja.
Samo što je to infekcija/reakcija na ugriz, a pas pri tom nije zaražen virusom piroplazmoze.
Golden Drop is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.