Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 21:10   #1
Kako se udebljati?

curke, trebala bi malu pomoc. nisam nigdje nasla slicnu temu, pa ako postoji, sorry
zna li itko postoji li neki dodatak prehrani koji bi mi pomogao da dobijem kile (a da se moze konzumirati za vrijeme dojenja)? naime, muku mucim s kilama cijeli zivot (znam da ce me sad neke zene proklet sta se zalim ), nikako ih dobit, uzasno ih lagano gubim (evo, primjerice, imala crijevnu virozu i skinula 2 i pol kg u dan i pol., a sad ce mi trebat vjerojatno god dana da ih dobijem)... imam 162 cm i 45 kg. i 2 poroda u godinu i pol, tako da i te price odmah eliminiramo.
ako ima itko iskustva, savjeta, bilo sto, sve je dobro doslo. problem je u tome sto bas ne stignem jest, imam bebu od 3 i pol mjeseca i curicu od 19 mjeseci i popodne fax, tako da sam na 300 str dnevno i ako uspijem pojest 3 obroka, to je super...
ugl, ako itko zna kako, pomagajte...
hvala
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:19   #2
fakat imas lijep problem...takva sam ja bila prije trudnoće....isti slučaj,ali sad nakon poroda ne mogu skinut kile!!katastrofa.vjeruj,ovo je teži i ružniji problem...postoje u ljekarnama tablete za otvaranje apetita...to je jedino što meni pada na pamet...uživaj sa klincima,a ne zamaraj se manjkom kilograma.neke bi ubile da su na tvom mjestu...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:26   #3
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
problem je u tome sto bas ne stignem jest
sama sebi si dala odgovor
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:01   #4
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
sama sebi si dala odgovor
Da.

Postoje razni pripravci, ali osnova je uredan obrok.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:07   #5
Super tema!Ja sam jedna od "sretnica" koje se ne mogu nadebljat.Dakle mnogima to zvuči super ali meni osobno i nije.S 174 i 58 kila na granici sam neuhranjenosti.Mršava,skroz.Uredno jedem (i volim jesti),probala sam neke dijete za debljanje,neke pripravke (sve je to na bazi vitamina B;koji otvara apetit) ali rezultata nigdje.Jedino kad sam bila trudna,izgledala sam pristojno.Dok sam dojila nekako se ta kilaža držala,lagano je padala ali onda opet sve ode nizbrdo.
Dakle savjet nemam osim da MORAŠ uredno jesti.Pokušaj malo s vitaminom B.
Ako otkriješ kakvu formulu,javi mi!!!!!!!!!!!
iskreno drago mi je da i druge muči ovakav problem s kilama!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:29   #6
Hm.. znam da postoji neki kalorični napitak... ima u ljekarnoj za kupit.. u malim tetapakićima je od 2 dcl... sad ne znam kako se zove taj za odrasle.. ali za klince se zove Pedia Sure.. znam jer mi mali to pije.. pedi nam je prepisala jer smo mršavi i mi ga dobijemo na recept.. a inače jedan tetrapak košta oko 13 kn..

I ima raznih okusa.. ali kod nas samo vanilija i čokolada..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 00:04   #7
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Super tema!Ja sam jedna od "sretnica" koje se ne mogu nadebljat.Dakle mnogima to zvuči super ali meni osobno i nije.S 174 i 58 kila na granici sam neuhranjenosti.Mršava,skroz.Uredno jedem (i volim jesti),probala sam neke dijete za debljanje,neke pripravke (sve je to na bazi vitamina B;koji otvara apetit) ali rezultata nigdje.Jedino kad sam bila trudna,izgledala sam pristojno.Dok sam dojila nekako se ta kilaža držala,lagano je padala ali onda opet sve ode nizbrdo.
Dakle savjet nemam osim da MORAŠ uredno jesti.Pokušaj malo s vitaminom B.
Ako otkriješ kakvu formulu,javi mi!!!!!!!!!!!
iskreno drago mi je da i druge muči ovakav problem s kilama!
Isti problem imala do trudnoće, uvijek trčala i bila na sto strana ali kilaža je bila ista cijelo vrijeme od srednje a to je na 175 cm 52,5 kg. Nije mi se vidjela svaka kost nisam baš bila ono kost i koža ali sam bila mršava.Sad nakon trudnoće mi je ostalo 5kg viška ali sve je u guzici, trbuhu i bokovima. Staru robu mogu svu obući osim hlača.

Savjeta nemam osim redovnog jela. Ja sam isto čula za taj neki pripravak za otvaranje apetita djeci (od frendice mlađa sestra pila kad je imala 10god jel je premršava bila i uspjela dobiti kila). Probaj se "natjerati" jesti i plus imaj uvijek nekaj za jesti po kući po svim ćoškovima i uvijek sa sobom pa uvijek nekaj grickaj makar. Jel ako imaš uvijek nešto ispred sebe jesti ćeš. Barem ja tako sad radim
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 00:07   #8
meni se moja normalna kilaža (od prije trudnoće) vratila kad sam prestala dojiti i počela normalnije spavati noću. jedno vrijeme su svi bili zabrinuti zbog moje mršavosti, ali sve je došlo na svoje. tebi će se to vjerojatno dogoditi kad ti djeca porastu i završiš faks.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 09:39   #9
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Super tema!Ja sam jedna od "sretnica" koje se ne mogu nadebljat.Dakle mnogima to zvuči super ali meni osobno i nije.S 174 i 58 kila na granici sam neuhranjenosti
to nije granica neuhranjenosti

prije trudnoće sam imala 56-58kg/176cm ovisno o mojim fazama više jedem/manje radim, manje radim/više jedem i osim mame mi nitko nije rekao da sam premršava.

sad imam 60-61kg na 176cm, jedem manje nego prije trudnoće i kg stoje, dobro se osjećam i to mi je ok kilaža. mislim da se silom niš ne može postići, nakon trudnoće je očito uslijedila neka nova faza, metabolizam se malo promijenio i otuda više kila, prije koliko god se trudila nabaciti par kila, one su jako brzo išle dolje.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 09:43   #10
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Hm.. znam da postoji neki kalorični napitak... ima u ljekarnoj za kupit.. u malim tetapakićima je od 2 dcl... sad ne znam kako se zove taj za odrasle.. ali za klince se zove Pedia Sure.. znam jer mi mali to pije.. pedi nam je prepisala jer smo mršavi i mi ga dobijemo na recept.. a inače jedan tetrapak košta oko 13 kn..

I ima raznih okusa.. ali kod nas samo vanilija i čokolada..
ne mogu se ni ja sjetiti, to mi je svekar dobijao nakon operacije karcinoma, isto vaniliju
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:28   #11
ja imam 165 cm i 45 kila. isti problem.apetit normalan i normalno jedem a kile idu dolje.tješim se da to sve mali pocica pa zato. iako sam se nadala da će mi nešto ostat poslije poroda, ali šipak. a i prije sam bila mršava, tako da se baš i ne zamaram time, opet stanem u stare hlače
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:36   #12
I meni treba nekakav recept za debljanje.. 173cm i 51 kg trenutno. A to sve ide dole
i imam dosta manje nego prije trudnoće. a jedem sve sto stignem
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:46   #13
Cure koje jedete normalno a mršavite ja bih preporučila kontrolu štitnjače iz svog osobnog iskustva. Bila sam oduševljena kad sam smršavila 9kg u mjesec dana i super sam sebi izgledala...zanemarivala sam totalno konstantni puls iznad 110 jer se pogodilo ljeto, a vrućinu jako slabo podnosim pa sam mislila da mi je od toga..inače se nisam jako loše osjećala...da bih nakon naglog mršavljenja i kontrole štitnjače saznala da imam hipertireozu i dr. Altabas u Vinogradskoj mi je rekao da su njemu sa onakvim nalazima žene dolazile na nosilima. Evo već godinu i pol se borim s tim hormonima.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:49   #14
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Hm.. znam da postoji neki kalorični napitak... ima u ljekarnoj za kupit.. u malim tetapakićima je od 2 dcl... sad ne znam kako se zove taj za odrasle.. ali za klince se zove Pedia Sure.. znam jer mi mali to pije.. pedi nam je prepisala jer smo mršavi i mi ga dobijemo na recept.. a inače jedan tetrapak košta oko 13 kn..

I ima raznih okusa.. ali kod nas samo vanilija i čokolada..
mislim da se zove Ensure ili Prosure ili čak postoji oboje..
da,može se dobiti na recept ili da se kupi u slobodnoj prodaji i mislim da postoji vanilija, čokolada i jagoda.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:51   #15
kontrolirala stitnjacu proslo ljeto..bila u normali.
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:58   #16
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
kontrolirala stitnjacu proslo ljeto..bila u normali.
i ja kontrolirala i hormoni bili u redu...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:06   #17
Quote:
Cro_Heidi kaže: Pogledaj post
kontrolirala stitnjacu proslo ljeto..bila u normali.
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
i ja kontrolirala i hormoni bili u redu...
Onda budite sretne da se hrana ne lijepi dok ju pogledaš.
Mene je prije 4 god poslala liječnica opće prakse na kontrolu štitnjače jer mi je na vratu žlijezda jako povećana...i sad je povećana unatoč tome što pijem hormone. Tad prije 4 god su mi hormoni bili u redu i nisam dalje ništa kontrolirala...mene je dokrajčila trudnoća (koja je bila presavršena, bez mučnina, problema ikakvih...trudničkih, ali su hormoni kulminirali). Ma ne znam...svakako je bolje biti mršav nego s viškom kg...mene kg strašno opterećuju..ne po pitanju nekih kompleksa nego ono sa zdravstvene strane. Iako nemam neki turbo veliki višak (75kg na 172cm), kruškolike sam građe pa mi je kupovina hlača najgora noćna mora.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:08   #18
cure, hvala vam puno... jedem ja, al ne mogu jest 6 puta dnevno sto oni preporucuju za debljanje... za boga miloga, pa trebala bi se dignut u 5 ujutro da krenem jest i lec u ponoc s necim u ustima ... naravno da jedem sve gluposti, od slatkog, priloga, mlijeka, paste na tone, al jednostavno kile odlaze na dnevnoj bazi... dobro, znam da mi i dojenje tome pridonosi (imala sam nakon zavrsetka prvog dojenja 42 kile, ma nisam mogla sama sebe pogledat, onda sam u trudnoci dobila cak 15 kg i nakon poroda dosla s 52 kg... i u 3 i pol mjeseca s dojenjem dosla na 47,5, sto mi je bilo super jos... i onda ona viroza i sad sam na 45 i uzasno mi to ide na zivce). jos se ja tolko i ne bi oko toga brinula da nema moje obitelji koja mi svakodnevno objasnjava kako sam mrsava i kako grozno izgledam...
znam i da je tu stres, zivciranje, briga, njih dvoje, fax, nemam nekad vremena ni na wc, a kamoli pojest nesto, al se brinem da imam barem 3 obroka dnevno...
pijem trenutno i dalje prenatal, zbog zeljeza i b vitamina. pila sam i b-komplex valjda 3 godine, al nista, bas nista od kila gore. s probavom mi je sve ok, imam brz metabolizam, naravno, al nista zabrinjavajuce.
ne znam, rekli su mi, cekaj da rodis, pa ces vidjet kak ce kile ostat!! nista... jos manje imam nego prije prve trudnoce.
Lindsay, hvala, probat cu nabavit ovo definitivno. nadam se da ce upalit.
a sto se tice stitnjace, kontrolirala ju prije par godina i bila na gornjoj granici normale, al rekli kontrola po potrebi. eto, tvarno jos jednom hvala, sorry sto sam opet oduzila...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:09   #19
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Onda budite sretne da se hrana ne lijepi dok ju pogledaš.
Mene je prije 4 god poslala liječnica opće prakse na kontrolu štitnjače jer mi je na vratu žlijezda jako povećana...i sad je povećana unatoč tome što pijem hormone. Tad prije 4 god su mi hormoni bili u redu i nisam dalje ništa kontrolirala...mene je dokrajčila trudnoća (koja je bila presavršena, bez mučnina, problema ikakvih...trudničkih, ali su hormoni kulminirali). Ma ne znam...svakako je bolje biti mršav nego s viškom kg...mene kg strašno opterećuju..ne po pitanju nekih kompleksa nego ono sa zdravstvene strane. Iako nemam neki turbo veliki višak (75kg na 172cm), kruškolike sam građe pa mi je kupovina hlača najgora noćna mora.
i meni jer ne postoje tako male, osim na djecjim odjelima
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 12:06   #20
eh, eto i mene u klubu... ista stvar, uvijek sam naginjala brzom mrsavljenu, a koliko kod jela nisam se mogla udebljati od odredene kilaze kao da mi je netko zacrtao da je to granica... u trudnoci sam se udebljala 12kg i skinula vec 15...naravno da jedem kao mecava sve sto stignem, ne pazim, zderem slatko i svasta, ne znam ni ja koliko na dan imam obroka, jedem non stop, ali nema sanse da dobijem koju kilu... i one koje misle da smo sretnice varaju se..meni je to grozno i osjecam se uzasno tako mrsava, a nisam anoreksicna nit sam ikad bila...nadam se da cu se udebljati kad prestanem dojiti, ili makar kad krenemo sa dohranom...
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.