Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 21:12   #1
Tetovaže i posao

Zanima me dali tetovaže nužno utiču na dobivanje posla.Čuo sam da u poslovnom svijetu tetovaže nužno moraju biti do lakta.Da li je to istina?Poslovni ljudi obično nose košulje i odjela na kojima im se vide samo ruke a ne cijela ruka.
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 21:25   #2
da mi za posao salterskog sluzbenika dodje netko jako i vidljivo istetoviran ne bih mu dala posao...

vidljiva diskretna tetovazica prolazi...

ogromne tetovaze moze imati ali pokrivene...

osobno nemam nish protiv tetovaza...

primjer samo, nedavno je na teveju bila neka zenska, pjevacica, crnkinja... na sebi je imala prekrasnu bez haljinu s tankim naramenicama... a kad se okrenula na ramenu se vidjela (meni) preruzna tetovaza... nikako mi nije pasala ta tetovaza uz tu haljinu i frizuru...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 21:33   #3
Zanimljivo,slažem se sa tobom.Ne znam ja bih jednog dana pravio tetovažu od pola nadlaktice do pola ruke,ali mi je jedan prijatelj rekao da to baš i nije dopušteno,mislim ako se nevidi koji je problem?
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:23   #4
Quote:
Johnny 007 kaže:
Zanimljivo,slažem se sa tobom.Ne znam ja bih jednog dana pravio tetovažu od pola nadlaktice do pola ruke,ali mi je jedan prijatelj rekao da to baš i nije dopušteno,mislim ako se nevidi koji je problem?
Ako dođeš na razgovor u dugim rukavima i uvijek ih nosiš, nitko ne mora znati da imaš tetovažu.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:28   #5
Odrasli ljudi su kreteni, odbijanje davanja posla zbog tetovaže je jedno od najvećih sranja za koje sam čuo. Ulomak iz Malog princa:

Quote:
Kada neki astronom otkrije jednu od njih, on joj umjesto imena daje broj. Nazove je na primjer, »asteroid 3251«. Imam ozbiljnih razloga da vjerujem da je planeta sa koje je došao mali princ asteroid B 612. Jedan turski astronom primjetio je teleskopom taj asteroid 1909. godine, i to samo jedanput. On je tada svečano prikazao svoje otkriće na Međunarodnom kongresu astronoma. Ali mu nitko nije vjerovao, zbog njegovog odjela.
Takvi su odrasli. Srećom po asteroid B 612, neki turski diktator je, pod prijetnjom smrti, nametnuo svom narodu europski način odjevanja. Astronom je ponovio svoje otkriće 1920. godine, vrlo otmjeno odjeven. A ovoga puta svi su bili njegovog mišljenja.
retaj san u RL-u is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 09:09   #6
slažem se. tvoja privatna svar je gdje ćeš imati tetovažu i koliko veliku. ako procijeniš da bi to moglo utjecati, obuci duge rukave.

isto tako, zavisi koji posao tražiš. npr. ja nemam nista protiv da je žensko ili musko istetovirano a radi u nekakvom opičenom dućanu... isto tako ne vidim razloga zasto bi to smetalo, ako se zaposliš na radnom mjestu gdje bas i ne kontaktiras previse s ljudima.
ma i da kontaktiraš puno s ljudim... obuci duge rukave
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:10   #7
ovisi o poslu ali većina poslodavaca te neće zaposliti posebno na višim funkcijama ako si istetoviran
je da imaš košulju ali po ljeti se nose košulje kratkih rukava (osim na satancima sa vanjskim klijentima)
jednostavno ako već ih imaš nosi duge rukave na razgovorima i na početku rada do ne vide da si dobar radnik nitko te to ionako neće pitatiza tetovaže
ak nemaš napravi ju više na ruci ili preko nogu (ionako si na poslu uvijek u dugim hlačama) ili preko leđa (osobno sa malim dodatkom na vrhu ruke alse ne vidi zbog debljih košulja )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:24   #8
Nadam se da ću napravit tetovažu kakvu ja želim,bila bi to nekakva ruža,tako nešto.
Još više bi volio imati opičenog šefa.
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:32   #9
a pazi dođeš na razgovor i ful se brineš radi tetovaže, dal da ju sakriješ ili ne, vidi li se preko majce ili ne ... a ono u kancelariji šefica istetovirana posred nosa hehehe
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 15:34   #10
ja sam unprijed odredila da cu tetovaze stavit na ono mjesto gdje se ne vide. zato sam odustala od lista i donjeg dijela ledja. .... nikad ne znam sto me ceka pa ne zelim da mi to bude smetnja. iako bi mi se gadilo da mi neki potencijalni sef prigovara, shvacam da to nije stvar koja prolazi.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 16:02   #11
a jabi volio da imam 15 000 kn + da sam stalno na službenim putevima na kojima je sve plačeno a ne u uredu
ja npr. da zapošljavam sebi podređenog nebi me smetalo da ima vidljivih tetovaža dok to ne utječe na posao negativno ali malo je takvih poslodavaca
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 16:11   #12
Quote:
Johnny 007 kaže:
Zanima me dali tetovaže nužno utiču na dobivanje posla.
Ja sam cula i da duzina kose utjece, a kamoli onda ne bi tetovaza.

Tetovaze je najbolje ne pokazati na razgovoru i ne pokazivati ih inace (ako je na saci, naravno da se vidi, ali postoje mjesta koja se normalno mogu prekriti odjecom).

Cula sam za jedan razgovor za posao gdje je jedno od pitanja bilo "Imate li tetovazu?"
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 16:26   #13
Je sve je to istina, zato preporučujem da si prvo pronađeš posao
gdje misliš čekat penziju pa onda nakon 2-3 godine radiš kaj te volja
jer ti niko neće zamjerit.
thunderstorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 21:52   #14
hvala,e kad ljudi imaju predrasude,moš se ubit
__________________
Ja sam proša sito i rešeto,ovaj grdnije svijet ispito,otrovi mu čašu iskapio,upozno se s grkijem životom. Sve što biva i što može biti, meni ništa nije nepoznato, što god dođe ja sa mu naredan!
Johnny 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:16   #15
Quote:
Billi kaže:
donjeg dijela ledja
Donji dio ledja ce se vidjeti ako imas majicu jedva do struka i ako se sagnes.

Na nekakvom pristojnom poslu neces smjeti nositi tako kratke majice gdje ce ti se vidjeti donji dio ledja ako se sagnes ili sjedis.

Tak da... donji dio ledja je dozvoljen!

(imam tamo tetovazu, nemojte me sada ubiti u pojam)
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:26   #16
ak me ne zele zbog mojih tetovaza nek se nose oni i njihove konzervativne guzice.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 20:20   #17
Quote:
zordi kaže:
a pazi dođeš na razgovor i ful se brineš radi tetovaže, dal da ju sakriješ ili ne, vidi li se preko majce ili ne ... a ono u kancelariji šefica istetovirana posred nosa hehehe
Ili još bolje, umjesto tetovaže cijela je spirsana. Na što joj ponosno pokažeš svoju tetovaži, na što ona odgovori: "žao mi je, ali ne dozvoljavamo tetovaže"
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:21   #18
Quote:
Adonia kaže:
ak me ne zele zbog mojih tetovaza nek se nose oni i njihove konzervativne guzice.
A djeca nek jedu kolače....
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:37   #19
Quote:
Ipanema kaže:
Ja sam cula i da duzina kose utjece, a kamoli onda ne bi tetovaza.
kako za koji posao i kako koji poslodavac. mojoj seki je engleski predvala totalno spirsana zenska, kompletno uho, jedna do druge nausnice, kosa u pramenovima svih boja i tak...
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 21:57   #20
Moje tijelo ima dvije tetovaže i to poprilično velike. Obje su na rukama i to od lakta do ramena..Imao sam svakakvih iskustva sa ljudima..neki su oduševljeni a neki se zgražavaju..Iskreno nije me briga ko šta misli i ne skrivam ih..a ako neka guzica, da prostite, od poslodavca ( i općenito oni kojima to smeta) ima nešto protiv tetovaže na mome tijelu, nek okrene glavu na drugu stranu jer kod takvih ljudi s predrasudama ne bih želio ni raditi. Ako se ljudi prosuđuju po tetovažama na tijelu, a ne po onom šta imaju u glavi onda je ovaj svijet ošo kvragu.
gorky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.