Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 18:50   #1001
Quote:
Barbara 29 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo... gdje to, ako možeš reći? Ja sam si sama htjela plaćati pa su mi rekli da ne mogu zbog Zakona o fiskalnoj odgovornosti. Radilo se o natječaju za stručno o. u HZMO -u. Puno ljudi ih je to pitalo,ali ništa od toga...
Pitala sam na birou i tako su mi rekli. Bitno je da nemas staza u struci u kojoj namjeravas na osposobljavanje. Ja imam godinu dana staza kao med.sestra,a sada cu na strucno o. u jednu skolu.
bubamara_st is offline  
Old 11.09.2012., 18:57   #1002
pbz

dobio sam odbijenicu u PBZu iako se nisam ni pojavio na razgovoru jel netko od vas dobio taj posao? jel znate o čemu se točno tu radi? kakva je točno prodaja u igri?
Tozy is offline  
Old 11.09.2012., 18:59   #1003
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
zdravstveno bi trebao plaćati poslodavac (kao mom mužu), a ne da on od tih 1600kn daje za zdravstveno
Eee malo je takvih poslodavaca, ja svome nisam niti spomenila mogucnost da on placa,a vec me preduhitrija zalopojkama kako skola nema novaca. Ja sam prisritna sta san uopce primljena s obzirom kakvo je stanje na birou.
bubamara_st is offline  
Old 12.09.2012., 10:26   #1004
prema zakonu o poticanju zapošljavanja, mislim al nisam sigurna, neka pravnica je to gledala i na račun toga toj curi plaćaju zdravstveno a ona normalno prima svojih 1600 kn jer je počela sa stažiranjem nakon što je donesen taj zakon, znači nakon petog mjeseca.. a ova koja je zaposlena prije neg je donesen taj zakon njoj su odbijali od 1600 kn za zdravstveno. ima negdje na stranici hzz pa pogledaj...
Saipem is offline  
Old 12.09.2012., 10:32   #1005
Meni stalno šalju sa burze te ponude za stručno osposobljavanje. I to sve neka ministarstva. Ali me šokiralo što se sve traži da se prijaviš na to sredstvo fiktivnog smanjenja nezaposlenosti: ovjereni prijepis ocjena, potvrdu o dužini studiranja, potvrda o nekažnjavanju, kopija domovnice i osobne.... Dobro da ne traže krvne pretrage ne starije od 6 mjeseci.
peggy-nely is offline  
Old 12.09.2012., 14:27   #1006
Ako je netko upućen,kako funkcionira stažiranje/pripravnički u susjednoj Bosni i Hercegovini?Ovdje sam završila,ali nemam namjeru ovdje stažirati niti polagati stručni ispit..Ne znam gdje da se obratim,pa ako netko slučajno ima neke informacije.Znam da moram raditi preslik diplome,ali da li kod njih isto funkcionira sa tih nesretnih 1600 kn?
Banderasica349 is offline  
Old 13.09.2012., 22:03   #1007
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
oi.

zanima me je l mogu raditi honorarno sa strane dok sam u programu stručnog osposobljavanja? ugovor o djelu, je l.
onda? zna li itko?
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Old 14.09.2012., 15:45   #1008
Jel zna netko što je s natječajem za Ministartstvo poduzetništva i obrta, davno je završio, a nema nikakvih info?
credica is offline  
Old 16.09.2012., 13:29   #1009
ja vec neko vrijeme cekam odobrenje ministarstva da pocmem s ovim strucnim osposobljavanjem. moze li mi netko rec iz iskustva koliko se ceka to odobrenje?
mala s mora is offline  
Old 16.09.2012., 15:11   #1010
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
ja vec neko vrijeme cekam odobrenje ministarstva da pocmem s ovim strucnim osposobljavanjem. moze li mi netko rec iz iskustva koliko se ceka to odobrenje?
i ja čekam. do tad volontiram i osjećam se glupasto. bok te pitaj kad ću prvu ''plaću'' dobiti... meni je tajnica rekla da su joj iz ministarstva rekli oko 14 dana. nadam se. jer i to je predugo.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Old 16.09.2012., 15:24   #1011
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
i ja čekam. do tad volontiram i osjećam se glupasto. bok te pitaj kad ću prvu ''plaću'' dobiti... meni je tajnica rekla da su joj iz ministarstva rekli oko 14 dana. nadam se. jer i to je predugo.
ajde dobro, mozda bude da pocmem od 1.10. radit
mala s mora is offline  
Old 16.09.2012., 20:27   #1012
ima tko iskustva sa volontiranjem kod privatnika?
Balbala is offline  
Old 16.09.2012., 23:33   #1013
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
zanima me je l mogu raditi honorarno sa strane dok sam u programu stručnog osposobljavanja? ugovor o djelu, je l.
Evo ja sam radila na ugovor o djelu uz stručno osposobljavanje. Ranije sam pisala o tome... evo ti par mojih objava s ove teme:

Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
E sad me zanima koliko smo mi zapravo dužni biti u školi... dobila sam dojam da to ovisi o dobroj volji poslodavca tj. ravnatelja. Trenutno radim 5 sati dnevno ali stvarno bi mi dobro došao taj jedan slobodan dan za honorarni posao s tim da bi ravnatelju ponudila da ostale dane ostanem duže kako bi "nadoknadila" taj propušteni dan. No, prije nego odem na pregovore s ravnateljem voljela bi znati kakva su moja zakonska prava i obaveze... već sam zvala zavod i azzo pa čak i prosvjetnu inspekciju ali nitko ništa točno ne zna. Pa eto, još jednom molim - ukoliko tko slučajno zna - da napiše i ovdje koliko smo dužni biti u školi.
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Zvala sam jutros središnju službu hzz-a i rečeno mi je da mogu raditi paralelno na ugovor o djelu bez prekidanja stručnog osposobljavanja dok radno vrijeme, pa i slobodni dani, ovise o poslodavcu. Prema tome, izgleda da je stvarno onako kako smo i sumnjali - sve ovisi o dobroj volji ravnatelja.

Nakon duljeg "istraživanja" i zivkanja dobila sam dojam (kao i uvijek do sad) da ništa nije propisano odredbama već svatko ovu mjeru tumači na svoj način.
Rezultat svega: mjerodavni uglavnom ne znaju odgovor na moje i tvoje pitanje ili odluku o tome prepuštaju poslodavcu. U mom slučaju dobila sam jedan slobodan dan u tjednu kako bi mogla putovati za Zagreb i odraditi taj honorarni posao. Ništa nisam morala nadoknađivati. Sve sam dogovorila s ravnateljem škole u kojoj sam radila kao volonter. Sa zavoda me nitko ništa nije pitao... To je moje iskustvo, a tebi vjerojatno ovisi gdje si trenutno zaposlen i koliko ti vremenski uzima taj honorarni posao.
mihaela8 is offline  
Old 17.09.2012., 09:38   #1014
Zna li itko, potpisuje li se za stručno osposobljavanje u osnovnoj ili srednjoj školi bjanko zadužnica? Navodno su mijenjali zakon od početka lipnja?

Ima li itko da je potpisao stručno osposobljavanje sa nekom školom nakon 1.6.? Ako da, jeste li morali potpisati i bjanko zadužnicu (na koliki iznos) ili samo onaj zahtjev za novčanu pomoć (1600kn).

Hvala unaprijed!
bezimena teta is offline  
Old 17.09.2012., 14:40   #1015
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam radila na ugovor o djelu uz stručno osposobljavanje. Ranije sam pisala o tome... evo ti par mojih objava s ove teme:

Rezultat svega: mjerodavni uglavnom ne znaju odgovor na moje i tvoje pitanje ili odluku o tome prepuštaju poslodavcu. U mom slučaju dobila sam jedan slobodan dan u tjednu kako bi mogla putovati za Zagreb i odraditi taj honorarni posao. Ništa nisam morala nadoknađivati. Sve sam dogovorila s ravnateljem škole u kojoj sam radila kao volonter. Sa zavoda me nitko ništa nije pitao... To je moje iskustvo, a tebi vjerojatno ovisi gdje si trenutno zaposlen i koliko ti vremenski uzima taj honorarni posao.
hvala ti na odgovoru. nego, kako volonter? misliš vježbenik/praktikant... jer to si kad si na stručnom osposobljavanju, tako mi rekoše. i ja sam u školi i relativno je sve leđero. zato jer još uvijek nema ugovora . tj, trenutno volontiram .

zanimala me samo zakonska strana. ne bi bilo zgodno popušiti stručno radi honorarnog posla. ne toliko zbog love, koliko zbog toga što sam sad zapela da položim taj stručni ispit za profu.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem

Zadnje uređivanje claudine : 17.09.2012. at 14:45.
claudine is offline  
Old 17.09.2012., 17:21   #1016
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru. nego, kako volonter? misliš vježbenik/praktikant... jer to si kad si na stručnom osposobljavanju, tako mi rekoše. i ja sam u školi i relativno je sve leđero. zato jer još uvijek nema ugovora . tj, trenutno volontiram .

zanimala me samo zakonska strana. ne bi bilo zgodno popušiti stručno radi honorarnog posla. ne toliko zbog love, koliko zbog toga što sam sad zapela da položim taj stručni ispit za profu.
Prema ugovoru o stručnom osposobljavanju svi se mi u skoli vodimo kao pripravnici-volonteri. Mislim da ti neće biti problem dogovoriti se sa ravnateljem - nadam se da će imati razumijevanja kao i moj. Ako ne moraš izostajati s posla da bi odradila honorarno niti ne moraš nikom ništa spominjati. Meni je bilo vazno jer mi je trebao cijeli jedan radni dan slobodan.
mihaela8 is offline  
Old 17.09.2012., 17:28   #1017
vidim da sto vise citam o ovom manje razumin...

dakle, zanima me da li netko iz iskustva zna imamo li pravo na godisnji odmor?

i mozemo li kad dobijemo jedan posao struc. osposob. prec na drugi, isto struc. osposoblj.???

i ono sto me najvise zanima: ako za mijesto na koje smo primljeni ne traze DSI, pa ga sam tim ni poslodavac ne placa nakon godine dana, je li si mogu ja sama platit DSI? radi se o poslu u pravnoj osobi (za pravnike). ili je za pravnike pak DSI predviden samo ako radis u drzavnoj upravi???
na netu o ovome nista nisam nasla...
mala s mora is offline  
Old 17.09.2012., 17:46   #1018
pretpostavljam da imaš pravo na godišnji odmor, treba pitati, možda ovisi o poslodavcu. u ugovoru od muža stoji i koliko ima pravo na pauzu, godišnji i sl.
zlocka is offline  
Old 17.09.2012., 18:36   #1019
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da imaš pravo na godišnji odmor, treba pitati, možda ovisi o poslodavcu. u ugovoru od muža stoji i koliko ima pravo na pauzu, godišnji i sl.
dobro znaci taj dio cu valjda saznati kad dobijem ugovor, jos cekam odobrenje...
mala s mora is offline  
Old 18.09.2012., 00:08   #1020
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
vidim da sto vise citam o ovom manje razumin...

dakle, zanima me da li netko iz iskustva zna imamo li pravo na godisnji odmor?

i mozemo li kad dobijemo jedan posao struc. osposob. prec na drugi, isto struc. osposoblj.???

i ono sto me najvise zanima: ako za mijesto na koje smo primljeni ne traze DSI, pa ga sam tim ni poslodavac ne placa nakon godine dana, je li si mogu ja sama platit DSI? radi se o poslu u pravnoj osobi (za pravnike). ili je za pravnike pak DSI predviden samo ako radis u drzavnoj upravi???
na netu o ovome nista nisam nasla...
ja imam sva prava kao i "normalno" zaposleni u firmi. i da, imam pravo na 20 dana godišnjeg. jedino što mi je plaća takva kava je, ostalo je sve "normalno". radim puno radno vrijeme itd. za DSI ne znam jer nisam u državnoj firmi
Tozy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.