Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 17:10   #1
Kako dobiti svoje pare iz inozemstva

Molim upućene da mi kažu je li to isto. Mislim na adresu banke u vezi s naplatom devizne doznake.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:18   #2
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Molim upućene da mi kažu je li to isto. Mislim na adresu banke u vezi s naplatom devizne doznake.
To je isto. Uz to ti treba i IBAN broj takodjer ako uplacujes nekome.
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:37   #3
Hvala. Meni uplaćuju, tako da mislim da je swift i broj računa dovoljno.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:23   #4
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Hvala. Meni uplaćuju, tako da mislim da je swift i broj računa dovoljno.
Nije. Odi u banku i traži IBAN
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 09:20   #5
Ok. Dakle ako meni kao fizičkoj osobi druga fizička osoba iz inozemstva uplaćuje novac na devizni račun, moram joj poslati i BIC i IBAN?
* Koji je zapravo najbolji način da ti neko pošalje novce iz inozemstva. Malo sam čitala prijašnje diskusije, pa mi se ček ne čini kao najsretnije rješenje.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 09:33   #6
Brži jeftiniji i sigurniji je IBAN.

Treba ti IBAN kod tvog računa, i ime korisnika računa (pretpostavljam tvoje).

Osim toga, trebaju ti podaci o banci : puno ime banke, sjedište (adresa centrale) i SWIFT, te svrha uplate - ako ne želiš reći šta je, stavi povrat pozajmice ili nešto slično.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 15:17   #7
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Ok. Dakle ako meni kao fizičkoj osobi druga fizička osoba iz inozemstva uplaćuje novac na devizni račun, moram joj poslati i BIC i IBAN?
* Koji je zapravo najbolji način da ti neko pošalje novce iz inozemstva. Malo sam čitala prijašnje diskusije, pa mi se ček ne čini kao najsretnije rješenje.
Da, dev. doznaka ti je najjednostavnije i najsigurnije rješenje. I trebat će ti samo IBAN i swift, dodatni podaci o banci, adrese itd ne trebaju (to je sve u swiftu)
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 15:57   #8
Quote:
webman kaže: Pogledaj post
To je isto. Uz to ti treba i IBAN broj takodjer ako uplacujes nekome.
Ne nužno. Ne koriste sve banke na svijetu IBAN!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 02:04   #9
Najjednostavnije i najbrze je western union. Za 5 min mozes podici novac. Kod nas se isplati do 2500 kn slati jer je provizija u banci i u WU slicna.
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:11   #10
Kako dobiti svoje pare iz inozemstva

bok svima,

meni stize novac u bih na bankovni racun. e sada htio bih pitati dali zna netko koji je najlaksi i najjeftiniji nacin da taj novac prenesem u hrv?

zasada idem uvijek u bih (sa autom) i podizem novac i natrag u hrv. jel se moze nekako drugacije prenijeti? mislim da su mi rekli da moram osobno uvijek ici tamo, pa me zanima (da ne uvijek moram taj novac sa autom preko granice prenijeti) dali mogu taj novac kada ga osobno podizem uplatiti na moj hrv racun?


fala unaprijed!
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:52   #11
U kojoj banci imaš račun? Možeš dići novac na bankomatu iste banke, (ako je ima u HR), npr. ZABA i mislim da to ide bez provizije. Ja s Maestro karticom PBZ-a (račun u HR) plaćam u BiH trgovinama, ne uzmu mi nikakvu naknadu i obračunaju mi bolji tečaj nego da mijenjam cash u mjenjačnici.

Transferi u inozemstvo su inače dosta skupi i treba faktura ako se uplaćuje na žiro račun firme, a privatno na tekući - nemam pojma.
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 21:38   #12
hmmm... pa iz inozemstva mi dolazi u bih zaba na racun firme. e sada, jel ja mogu dic iz hrvatske? mislis da mogu sa bankomata dic ovdje u hrv?
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 21:58   #13
Quote:
croxxx69 kaže: Pogledaj post
hmmm... pa iz inozemstva mi dolazi u bih zaba na racun firme. e sada, jel ja mogu dic iz hrvatske? mislis da mogu sa bankomata dic ovdje u hrv?
Sad sam tek skužila da se radi o računu firme, to baš nisam sigurna... Može biti da je to malo kompliciranije.
Za tekući račun sam sigurna, ako imaš u BiH zabi možeš dizati na bankomatu u HR i obrnuto.
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:07   #14
hmmmm... pa valjda mogu onda sa firme dic i staviti na tekuci racun i onda u hrv mogu dic sa bankomata, po toj logici... ako zna netko ovdje na forumu?
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:13   #15
Quote:
croxxx69 kaže: Pogledaj post
hmmmm... pa valjda mogu onda sa firme dic i staviti na tekuci racun i onda u hrv mogu dic sa bankomata, po toj logici... ako zna netko ovdje na forumu?
To možeš! Inače živim par km od granice s Bosnom pa znam da se to može (barem u zabi).
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:27   #16
Na HR bankomatu onda dižeš kune, obračunaju ti po povoljnijem tečaju nego da mjenjaš marke u mjenjačnici.
Treefrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 22:07   #17
Najbolje je da se raspitas na licu mjesta u banci, posto svaka banka ima svoje uslove i cijene.
Samo da kazem nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:23   #18
bosna ko zambija
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 18:29   #19
Prebacivanje novca s INO racuna na racun u RH

Postovani, nova sam na Forumu i posto vidim da znate dosta toga o raznim temama molila bih vas za savjet; Moj muz je strani drzavljanin koji je na svom bankovnom racunu sakupio povecu svotu novca od rada u toj zemlji(uredno placen porez) a od kojeg bi mi htjeli veci dio prebaciti na moj racun u ZABI jer kroz nekoliko godina planiramo zivjeti u RH.Mene zanima,posto sam trenutno nezaposlena, da li je moguce da me zbog ovake transakcije kaci neki porez od strane RH tj da li cu morati pravdat toliki priliv novca? Posto smo supruznici mislim da ne bi trebao?

Drugo pitanje je - ako uspijemo prebaciti pare na moj racun u ZABI a kasnije budemo imali veca placanja u inozemstvu, ja cu morat svaki put pravdati transakciju i porijeklo novca HNB-u? Da li ce izvadak place mog muza biti dostatan?

Trece (sorry)- razmisljali smo i o opciji da moj muz ovdje otvori nerezidentni racun ali ako nema privremeni boravak mislim da to nije moguce?

MOLIM VAS za vase misljenjai unaprijed VELIKO HVALA.
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 18:34   #20
ne da je moguce nego ce te i kaciti...

Gledaj na to ovako u HR, ako imaš lovu, oporeziti će ti je, ako ju dobiješ opet će je oporeziti, ako ju posudiš pa vratiš, opet ju oporezuju, duplo oporezuju što stignu, a ovo će te sigurno kačiti porez.

Možeš ili podignuti lovu s računa pa donijeti gotovinu, što je isto ilegalno nositi puno gotovine preko granice, možeš, možeš uzeti zlato pa ga prebaciti, ako je tvoje, mislim da ne moraš ništa a i ne pada vrijednost... porez ne treba platiti na nešto što je tvoje, vrijednost ne pada, a ovdje ga prebaciš u cash...

Ja bi donio cash iz te nespomenute zemlje na tvom mjestu... bilo to legalno ili ne.

Mislim, nisam pravnik ni ništa, ali koliko znam, mene uvijek kači porez na sve što se može... a ako netko ima neka druga saznanja u vezi ovog bankovnog transfera, volio bi i ja to čuti..
D023 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.