Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2005., 19:10   #1
EKV

Evo pregledavajući sadržaj, nisam se mogao načuditi što nema topic-a o EKV-u.

Po meni, najbolja grupa (i svirački i tekstualno i koncertno gledajući) na ovim prostorima (na planeti!).

No najviše me (svakodnevno) oduševljava live 1986 iz Kulušića. Jednostavno mi nije jasno kako je jedna grupa davne 1986.g. mogla zvučati bolje od svih plagijatora danas (Van Gogh, Vatra, Laufer/Urban...). Je li stvar u njima ili je veliki posao napravio i Mladen Škalec (snimatelj) jer ritam sekcija (Pečar i Ranković) i Magi na klavijaturama su u potpunosti zasjenili Milanov glas i posebno sramežljivu gitaru???

Može, jedno pitanje za malo starije, ako ih ima: je li moguće da je Milan dosta pokupio od Boe ili se to meni pričinilo?
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 19:56   #2
Re: Ekv

Quote:
ekv kaže:
Po meni, najbolja grupa (i svirački i tekstualno i koncertno gledajući) na ovim prostorima (na planeti!).

El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 22:01   #3
banderas gdje si
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 22:35   #4
Ne volem...
Ali slazem se da su bolji od svih navedenih kopija.
Ako su pokusali kopirati Bou lose su to uradili - Boa je daleko bolji bend... Mada, dakako, ti pojmovi, bolje, gore, su posve subjektivni i nema smisla nasiroko razglabati. EKV-u priznajem da su napravili jednu prilicno dobru plocu, "S vetrom uz lice", ali u nacelu nisam ih uspio zavoliti ni na valu nostalgije koji mi je priblizio neke bendove koji su mi tada, osamdesetih bili bez veze...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 23:44   #5
ja sam osamdesetih ekv još pomalo i slušala, u onom stilu 'pa to svi slušaju', ali sad više nikako. iako, nikad ne znaš, možda u četrdesetoj poludim za njima

n/p bill halley and the comets - shake, rattle & roll. posljedica traženja ploča od billie holiday, pa onda i one abecedno bliske ploče vide svjetlo dana a inače ne bi stoljećima.
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 00:14   #6
Ma Boa je meni odličan bend (iako nepravedno marginaliziran - na internetu gotovo da i ne postoji) ali ipak mi je daleko iza EKV-a. Pošto imam sve albume od tih grupa nekako mi je EKV puno bolje legao, možda zato jer imaju ipak malo žešći zvuk (Boa mi je ipak neki funky pop/rock) ali uz Azru i pokoju pjesmu od Haustora, daleko najjači tekstovi. Kod usporedbe Boe i EKV-a, najviše me fascinira njihova sličnost u guranju basa i klavijatura u prvi plan.

Vidiš, meni ti je S vetrom uz lice nekako najgori album njihov, iako su tekstovi vrhunski, preloše mi je sve to isproducirano, a posebno me iritira bubanj, dok su bas i klavijature spasile cijeli album, unatoč po meni lošim gitarama. Čak su mi i prva dva (iako loše produkcije) zvučala bolje od Vetra.

Stvarno, Banderas, pa gdje si? Čekam tvoju podršku.



U prošlim danima osvojili smo ponos
U prošlim danima izgubili smo sve
Dolazi dan, dolazi dan
Dan koji čekam ovde zakopan
Ovi ljudi su valjda zaslužili bolje,
Mi to možemo zajedno.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 00:18   #7
banderas, jes to ti ???
gogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 00:25   #8
Ma nije, banderas je mnogo jači lik od mene, sa puno više utakmica u nogama. Ne mogu se ja mjeriti s njim u poznavanju ekv-a.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 00:28   #9
Re: Ekv

Quote:
ekv kaže:
je li moguće da je Milan dosta pokupio od Boe ili se to meni pričinilo?
zaboga, KAJ od Boe??
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 01:58   #10
Re: Ekv

Quote:
ekv kaže:
Evo pregledavajući sadržaj, nisam se mogao načuditi što nema topic-a o EKV-u.


... meni se čini da ih je dosada otvoreno bilo jedno desetak...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 08:13   #11
ne, nema niti jedan topic o ekv-u (ako ne računamo onaj tribute to ekv-najavu).

Ma već sam napisao koja je sličnost Boe i Ekv, imaju sličnu koncepciju glazbe (izražen bas i klavijature), a ako se dobro sjećam Milan je još za vrijeme Katarine II izjavio negdje (mislim da je Džuboks) da mu se Boa sviđa. Sigurno nije ništa ukrao, ali ima dosta sličnosti.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:49   #12
ne znam jeste li znali da je Milan prošle godine dobio i ulicu sa svojim imenom (jest da je u nekoj zabiti Beograda, ali bar mu je netko odao tu počast). Mislio sam da se to neće nikada dogoditi.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:54   #13
Quote:
ekv kaže:
ne znam jeste li znali da je Milan prošle godine dobio i ulicu sa svojim imenom (jest da je u nekoj zabiti Beograda, ali bar mu je netko odao tu počast). Mislio sam da se to neće nikada dogoditi.
Ma i Bora Đorđević je rekao da se on nada jednog dana dobiti "Borino sokače" ili bar "čorsokak"... Šalim se... Ma EKV je bio dio glazbenog okruženja koji je Rock scenu tadašnje države prema nekima kvalitativno držao na trećem mjestu u svijetu.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:56   #14
... no moram priznati da mi danas njihove pjesme ne zvuče kao nekad kad sam ih slušao uživo... Ima tu i mojih godina ali treba priznati da zaista one prave stvari ostaju vječno... Mislim da je EKV ipak malo precijenjen bend. Kao i mnogi drugi...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:57   #15
a eto, i to je lijepo čut da se netko sjeti dat ulicu i nekom s rock scene a ne samo političari i slikari i kipari..

nego, ja imam informaciju da se sprema napravit nova web stranica o ekv-u i njihovom radu i tak to... ne znam ama baš nikakve detalje još, kao je u pripremi... živi bili pa vidjeli...
__________________
život nije FER!
http://www.muzika.hr/ | http://foto.muzika.hr/
zappan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:25   #16
Je, informacija ti je istinita (jer sam ti ju ja (pavle) rekao), a jos ti se moram javiti u vezi onog našeg dogovora (čim mi se komp vrati sa popravka).

Evo samo nekoliko informacija za zainteresirane:
Već je zakupljena domena (najvjerojatnije će biti ekatarinavelika.com), ja sam sakupio (ili ću sakupiti uskoro) dosta video materijala, javilo nam se i dosta ljudi sa korisnim podacima, ali njih nikad dosta. Moram još Banderasa obavijestit, jer ipak je on najupućeniji u njihov rad (sa područja ijekavice), a na stranici će raditi dva grafička dizajnera (jedan je već ranije uradio stranicu o Magi, a drugi je u Americi i ima veze sa Firčijem, Yanni-em (svira s njima) i Margitinom sestrom). Ako je netko posjetio stranice o ekv-u - Vrt, sadržaj sa tih stranica će također biti preoblikovan, ažuriran i nadopunjen.
Ja sam zadužen samo za animiranje ljudi sa našega područja i najviše za prikupljanje video materijala (što za sada uz pomoć dobrih ljudi - Zappana i drugih) ide odlično.
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:28   #17
U svakom slučaju: Moja moralna podrška. Možemo govoriti o kvaliteti ali jedno je sigurno: Opčenito, ono što se tada slušalo kao mainstream je bilo puno urbanije od ovog danas.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:34   #18
Ma mislim da se u kontekstu današnjice ne može objektivno sagledati veličina ekv-a, ali i sotalih novo valnih i post novo valnih bendova, kad su nam najjači bendovi trenutno Urban, Hladno pivo i Ramirez koji prije deset, a kamoli 20 godina ne bi našli ni izdavača za ploču a da ne kažem i nešto drugo...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 17:37   #19
jugoslavija je u osamdesetima imala jedan svjetski band...zvao se disciplina kičme :2up: :2up:
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 17:48   #20
Quote:
č.i.k. kaže: Pogledaj post
jugoslavija je u osamdesetima imala jedan svjetski band...zvao se disciplina kičme :2up: :2up:
U potpunosti se slazem sto si naveo za disciplinu u svojim postovima. Inace band koji bi bio po meni za petama disciplini i tako moj sljedeci izbor po kvaliteti je Obojeni program.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.