Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 23:50   #201
kovanica

OBLIK ŠTEDNJE
3 mj 6 mj 9 mj 12 mj 24 mj 36 mj 48 mj 60 mj
DOPLATNI
5,25% 5,50% 5,75% 6,25% 6,50% 6,75% 7,00% 7,25%
PROFITNI
5,50% 5,75% 6,00% 6,50% 6,75% 7,00% 7,25% 7,50%
RENTNI
5,75% 6,00% 6,25% 6,75% 7,00% 7,25% 7,50% 7,75%]
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 01:33   #202
Koliko se ja kužim rentni ti je kad se isplaćuje kamata svaki mjesec.

Moj iskren savjet ti je da zaobiđeš te male banke i da uložiš u neku veću.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:14   #203
Najtoplije preporučujem VABA (varaždinska banka), pogledaj njihovu stranicu na internetu.
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:15   #204
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Koliko se ja kužim rentni ti je kad se isplaćuje kamata svaki mjesec.

Moj iskren savjet ti je da zaobiđeš te male banke i da uložiš u neku veću.
dvoumila sam se izmedju banke kovanica i Erste i odabrala ipak erste iako ima manje kamate..nevjerojatno al zenskica mi je i to pred kraj radnog vremena u samo 20tak minuta bez problema napravila ugovor iako je bila vec na kraju snaga od cijelog dana..svaka cast erste banci..prvi dojam je zaista izvanredan!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 23:44   #205
Posao ljudina na šalterima i osobnim bankarima je da budu uvijek ljubazni. Doduše, ne uspijeva im uvijek, ali za to su plaćeni.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:19   #206
Gdje je najpovolnija kamata za oročavanje

Zanima me oročavanje mjesec po mjesec... iznos otprilike 100.000 kn.

Malo sam gledao kamatne stope i čini mi se da je najpovoljnija kamatna stopa kod PBZ banke - 4.50%... Da li negdje ima veća kamata?

Također zanima me da li je bolje oročiti u EUR ili Kn?

Hvala na odgovorima.
Matko_STR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:41   #207
Quote:
Matko_STR kaže: Pogledaj post
Zanima me oročavanje mjesec po mjesec...
hmm daklem jos postoje ljudi koji orocavaju novac u bankama?

Zadnje uređivanje Lavica02 : 27.01.2008. at 17:38.
Damian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:47   #208
Quote:
Damian kaže: Pogledaj post
hmm daklem jos postoje ljudi koji orocavaju novac u bankama?
Što bi ovo trebalo značiti... , a gdje onda oročiti novac ako ne u banci....???
Matko_STR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:51   #209
Uložiti u fondove, dionice i sl. Neki fondovi imaju mjesečni prirast veći od godišnjih kamata na oročenja.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:17   #210
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Uložiti u fondove, dionice i sl. Neki fondovi imaju mjesečni prirast veći od godišnjih kamata na oročenja.
Nešto se i u dionice uložilo, ali fondovi mi nisu zanimljivi jer tu nikad neznaš što se može dogoditi i kolika ti je kamata, dok si sa oročenjem siguran...

Zanima me isključivo oročavanje, pa molim pomoć nekoga sa iskustvom... u kojoj banci oročiti cca 100.000 kn ?
Matko_STR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:13   #211
Ovdje ti nitko ne oročava koliko ja znam
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:43   #212
Quote:
Matko_STR kaže: Pogledaj post
Nešto se i u dionice uložilo, ali fondovi mi nisu zanimljivi jer tu nikad neznaš što se može dogoditi i kolika ti je kamata, dok si sa oročenjem siguran...
fondovi...kamata??? WTF

al bitno da znaš kolika ti kta na dionicama
Quote:
Matko_STR kaže: Pogledaj post
Zanima me isključivo oročavanje, pa molim pomoć nekoga sa iskustvom... u kojoj banci oročiti cca 100.000 kn ?
lijepo pogledaš na internet stranicama svh relevantnih banka

i zaitm se odlučiš na oročavanje na 12mj ili više

šta će ti oročavanje mjesec za mjesec?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 11:23   #213
Do 100.000 kn ti država jamči pa možeš ulagati i u manje banke (koje nisu baš sigurne jer što su banke sigurnije, kamata je manja), a ako je preko 100.000 kn, onda je bolje u veće banke.

U PBZ-u imaš foru na inovacije tj, da ako imaš više grupa proizvoda banke, dobivaš povećanje kamate.

Da li misliš na oročenje od mjesec dana pa produljiti ili na dulje oročenje sa isplatom kamate svaki mjesec?

I mali osvrt na fondove i dionice: Razlika je u tome da je oročenje sigurno, a dionice i fondovi nisu. Do sada su fondovi rasli, ali u zadnjih mjesec-dva su i dosta padali pa ipak treba biti oprezan. A o dionicama i sigurnosti dobiti baš i ne bih previše razglabao.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 00:39   #214
U malim bankama !

Pogledaj kombinirane proizvode nekih manjih banaka. Recimo Slatinske...
LIPAMARE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:05   #215
na taj iznos ti je mjesecno "zarada" od kamata oko 300 kuna
Toliko o sigurnosti
ekstrem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:16   #216
U kojoj valuti je najbolje štedjeti?

Imam nešto dolara na žiro računu i vidim da mi svaki mjesec to vrijedi sve manje i manje. U koju valutu da ih prebacim? (kune, eure, franke)
Uzimaju li banke neku proviziju prilikom prebacivanja u drugu valutu?

tečaj dolara
__________________
Kviz
BezPortala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 20:37   #217
što se mene tiće u kune

ne uzimaju proviziju

al ako su ti na računu promijene ti po višem kupovnom (ima dva kupovna) tečaju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 11:33   #218
Štednja - EKS i NKS

Gledam ugovor o štednji iz PBZ-a (služi mi da povećam one Inovacije da slučajno netko ne bi bačvu zazvao) u i jednoj točki piše "Efektivne kamatne stope jednake su prikazanim nominalnim kamatnim stopama". To mi je jasno i isto piše, na dnu stranice, ispod njihove tablice s kamatama na PBZ kamate. Gledam ja dalje i vidim da npr. i RBA ima takvu politiku (kraj ovog prvog pasusa na) RBA kamate

Zašto ovo pišem? Mama mi ima neku štednju u Volksbanci pa mi je dala ugovor da joj nešto razjasnim. U oko mi je upao dio "Kamata od 4,0% je promjenjiva u skladu s Odlukama banke, priznaje se fixni stimulativni dio od 0,8%. EKS za trajanje oročenja iznosi 4,59%". Kakva je sada to fora i kakva EKS niža od NKS kada ovo nije kredit nego štednja?

Tražim neko objašnjenje na njihovoj stranici http://www.volksbank.hr/ Građani>Štednja>pa scroll do ispod neke tablice i nigdje ne piše kako ni zašto, nego samo raspon te EKS. Kako onda oni uopće obračunavaju kamatu ako ne komfornom metodom i jesu li ovo praseća posla ili sasvim normalna stvar?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 12:38   #219
prvo ne kužim te kad kažeš da ti je EKS manji od NKS kad je obrnuto

kao drugo kod štednje obično bude eks=nks je rnema nikakvih extra troškova tipa obrade zatjeva, interkalarnih kamata its. jer eks jest prava cijena novca

kod tvog slučaja eks nije jednaka nks radi ovog stimulativnog dijela
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 12:54   #220
Pogledaj Edgare na toj Volksbank stranici pa ćeš vidjeti da ispod svake tablice piše neki max. iznos EKS koji je svugdje niži od NKS (tj. najviše bazne + najviše stimulativne za tu tablicu). Kod kredita je obrnuto pa valjda i to buni čovjeka.

Znam da je inače kod štednje eks=nks, a kod kredita nije zbog troškova pa je eks>nks. Nisam ja mami ugovarao ovakvo glupavu štednju no kakve oni crne troškove imaju zato što drže njezin novac? Dosada nisam ni mislio da ovakvo što postoji.

Ti kažeš da je eks<nks zbog stimulativnog dijela no imao sam u par banaka ranije štednju i bazna+stimulacija je bila onoliko koliko im iznosi zbroj. Ova mala banka je banana banka pa izgleda ima ovakve cake.

P.s.Mama je uz ugovor dobila i otplatnu tablicu.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.