Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2013., 17:27   #1521
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Evo ljudi, sve ukupno 52 komada. Da ja ovo citam od nekoga tu na forumu nebi vjerovao i moram priznati da mi je cak malo i neugodno pisat jer je ovo stvarno nevjerojatna brojka. Ovde kod nas u moslavini je ocito pogodno podrucje za krpelje. Lonjsko polje je trenutacno pod vodom,sve je poplavljeno ispod Strušca i Osekova. Jel moguce da ih zbog vode ima toliko u ovom djelu di nema vode?Jel moguce da se povlace pred vodom, mislim di je voda nema životinja pa nema ni hrane za njih
Čitala sam da njima odgovara vlaga - a to ima logike i po mom iskustvu, jer u 18 godina odrastanja u Istri, tokom kojih sam neprestano landrala po visokoj travi i šumama, "ulovila" sam ravno 1 krpelja, a sad kad živim u Gorskom kotaru, dovoljno je da prošećem po šumskoj stazi i skinem ih s odjeće na desetke
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 18:08   #1522
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
sad imam 3 ampule od 25 plus i nisam mislila dijeliti na njih nego staviti chili jednu i ostatak druge ako njemu stvaim manje od jedne.
Nepotrebno je Chilli išta stavljati osim te jedne ampule - to je, kako Leona kaže, za pse do 40 kg. Ako je dosta Sitki, dosta je i njoj - podjednake su težine. a za Otta vidi - ako misliš da mu ne treba, nemoj ništa ni stavljati.

@Leona
Priznajem da mi kombinacija sa špricom uopće nije pala na pamet dok se nije sada počelo o tome razgovarati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:21   #1523
Zabunom sam na psa (17 kg) stavila ampulu za mačku. Samo da ukratko objasnim ovu genijalnost () - prodali su mi pogrešnu ampulu, valjda su krivo gledali, a ja sam pogledala što je na omotu ampule tek kad je sredstvo već bilo na psu.

Smije se odmah (odmah=razmak od 2 dana) na to nanijeti ispravno sredstvo? Treba li oprati mjesto gdje je nanešena pogrešna ampula pa onda nanijeti adekvatnu zašitu?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:27   #1524
Pimp, što ima kod vas krpelja...? Odnosno ima ih, ali nisu zaraženi, jel...?

A kakvo je stanje sa lišmaniozom u Hrvatskoj (odnosno južnim krajevima) ako tko zna...?
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:46   #1525
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Zabunom sam na psa (17 kg) stavila ampulu za mačku. Samo da ukratko objasnim ovu genijalnost () - prodali su mi pogrešnu ampulu, valjda su krivo gledali, a ja sam pogledala što je na omotu ampule tek kad je sredstvo već bilo na psu.

Smije se odmah (odmah=razmak od 2 dana) na to nanijeti ispravno sredstvo? Treba li oprati mjesto gdje je nanešena pogrešna ampula pa onda nanijeti adekvatnu zašitu?
ne trebaš prati niti čekati, samo stavi još ampulu da bude adekvatno zaštićen
pretpostavljam da je riječ o Frontline/Fyprystu pa stavi onu 2-10 kg, dođe na isto (kao da si odmah stavila 10-20kg), jedino skuplje
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 21:54   #1526
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je riječ o Frontline/Fyprystu pa stavi onu 2-10 kg, dođe na isto (kao da si odmah stavila 10-20kg), jedino skuplje
Ovo.

Thnx!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:44   #1527
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nepotrebno je Chilli išta stavljati osim te jedne ampule - to je, kako Leona kaže, za pse do 40 kg. Ako je dosta Sitki, dosta je i njoj - podjednake su težine. a za Otta vidi - ako misliš da mu ne treba, nemoj ništa ni stavljati.

AAAAAAaaaaaaaaaaaaa...alo...ako stavim Otu manje od jedne ampule jer mu tolika ampula ne treba, mogu li na NJU nakeljit i ostatak ili NE ?? Ima li neki razlog zašto ne??

Quote:
@Leona
Priznajem da mi kombinacija sa špricom uopće nije pala na pamet dok se nije sada počelo o tome razgovarati.
Pa mi tako radimo...isplativije nam je jednu veliku podijelit manjim psima

Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Pimp, što ima kod vas krpelja...? Odnosno ima ih, ali nisu zaraženi, jel...?

A kakvo je stanje sa lišmaniozom u Hrvatskoj (odnosno južnim krajevima) ako tko zna...?
Ima krpelja krcato, ne znam ima li piro..ali nažalost ima lišmanioze i to mi stvara nervozu...mislim da ću ih oboje testirati ove godine.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:52   #1528
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
AAAAAAaaaaaaaaaaaaa...alo...ako stavim Otu manje od jedne ampule jer mu tolika ampula ne treba, mogu li na NJU nakeljit i ostatak ili NE ?? Ima li neki razlog zašto ne??
Read my lips: NE. Zato jer ne treba. Zato jer joj je jedna ampula dovoljna, a jedna i pol previše. Uglavnom, iz istog razloga iz kojeg nećeš Ottu staviti cijelu ampulu za jedan i pol puta većeg psa.

Koji ti dio u riječi NE nije jasan??
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:54   #1529
Kvrqgu...onda bacam dio ampule...bezveze...

a šta se tiče lišmanioze, priča mi ejdan veterinar iskustvo svoje s terena i to iz Žrnovnice, koja je na puškomet od Splita..u istom dvoru bili su jedan jako čuavi pas..i doberman, čupavi ej pas pokazao simptome i testirana su oba psa..čupavi je imao lišmaniju a dobi nije imao...
Tako da..nažalost papataž naše mjesto za ubost unatoč svoj dlaci kod dugodlakih pasa...a ako ih ima u Žrnovnci i Omišu ima i u ST..ne treba se zavaravati. ...

Žalosno.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:05   #1530
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Kvrqgu...onda bacam dio ampule...bezveze...

Zasto bi bacala. Dobro zatvori i za mjesec drugi dio stavis



Ovo sa spricom mi radimo vec par godina
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 23:59   #1531
Pimp, te sve ampule iskoristi za Chilli, a za Ota kupuj manje ili još jeftinije exspot

ili im stavi scalibor, većina je zadovoljna
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 00:40   #1532
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
Pimp, te sve ampule iskoristi za Chilli, a za Ota kupuj manje ili još jeftinije exspot

ili im stavi scalibor, većina je zadovoljna
MA ovo sam dobila...zato i pitam, a Ota nisam sve u svemu 2 ili možda ali samo možda 3 puta zaštitila pa na njemu nikad ništa
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:45   #1533
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post

Zasto bi bacala. Dobro zatvori i za mjesec drugi dio stavis
dobro to je kako? moze ostati u sprici u hladnjaku? i jos pitanje - jel moze frontline za pese ici na macke i koja doza?
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 12:46   #1534
Pa na spricu izvuces koliko ti treba a ostalo ostavis u ampuli koju onda zatvoris cepom.. Ne znam koliko moze stajati pa ne prakticiram.. Taman mi je ta do 40 kg, Nessi stavim 2,5 ml i ostane mi za psa do 15 kg..

A frontline moze na macke, no..
Nisam sigurna za dozu..
Macje i psece ampule znaju imati drugaciji omjer aktivne tvari uz to, Frontline nije zaokruzen kao advantix na 0.. Trebalo bi dobro izracunati da ne stavis previse..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:49   #1535
Quote:
bundeva kaže: Pogledaj post
dobro to je kako? moze ostati u sprici u hladnjaku? i jos pitanje - jel moze frontline za pese ici na macke i koja doza?
Moze u ampulici koju zatvoris najnormalnije cepom ili u sprici pa stavis iglu i ne mora biti u hladnjaku.

Obican frontline moze na macke ali moras paziti jako na dozu! Frontline Combo za pse ne smije na macke.


Od ostalih ampula koji su za pse, dosta njih ne smije za macke.

Neke ampule za pse iako stavis dobru dozu na macke, mogu izazvati grceve, macka se pocne tresti, bacati, i ako se ne uspije reagirati na vrijeme (okupati dobro macku) moze doc do uginuca.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 19:51   #1536
Fuj kod nas ih ima hrpetina gade mi se.

ubijam ih kao da su mi najveći neprijatelji govnari jedni.

Nama svi psi imaju Kiltix ogrlice i falabogu, krpelji koji se uhvate, sasuše se.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 20:08   #1537
Leona, Rina - hvala. Mislim koristiti obicni frontline i pazit cu na dozu. Na mackama je buhe problem posto idu van, a pas nema buhe ali nahvata krpelja nebrojeno.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 21:05   #1538
Evo, ako nekome koristi, prijavljujem da je Foresto ogrlica podbacila. I to nakon samo tri mjeseca nošenja.

U prospektu fino veli da odbija i ubija krpelje prije nego ugrizu (zato sam odabrala baš nju, jer je neka ubersuperhero ogrlica, drugačija od ostalih) no ja sam danas na pesonji našla jednog već dobro uhranjenog. Malo sam razočarana jer smo jednu Foresto već iznosili i sve je bilo u redu, nula krpelja i samo malo češkanja.

Zna li netko da li Foresto možda i truje krpelje nakon što se prihvate na psa? Kad već nije ubila što je trebala kak se spada?

Hvala
razz mattazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 21:41   #1539
NEMA stopostotne zastite. Bez obzira na to sto stavljamo, psa treba pregledat. Paznju posvetiti sapama (izmedju prstiju se vole loviti) i usima, obavezno. A i dalje ne mozemo biti sigurni.
Nasa je pod uredno stavljanom advantixu dobila piro.

Trenutno smo na forestu u kombinaciji sa bio-killom. U pravilu, nakon svake setnje ju pocesljam onim gustim cesljicem za buhe i krpelje i pregledam kriticna mjesta, a bar jednom dnevno ju detaljno pregledam. Ali i dalje sanjam proklete krpelje
mooschitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 22:35   #1540
Ma, gledamo se i pregledavamo - po zimi/snijegu doduše ne tako paranoično - pogotovo gdje je dlaka rijeđa, i stalno netko visi po psu, mazi ga, pipka, ali eto, ovaj se zabio na najnevjerojatnije mjesto.
Malo sam se previše pouzdala u ogrlicu, asfalt, itd.

Kad kažeš BioKill, misliš na bio-pesticid (il' štoveć je) s kojim se špricaju vanjske površine, kao bio verzija Pipsa? (Valjda nije glupo pitanje )

Ne znam da li mi je pametnije onda ostaviti Foresto i dodati još neku ampulu ili sprej, ili prijeći na ampule (prije Foresta koristili smo Advantix i Expot), ili promjeniti ogrlicu.

Tvom se psu koji krpelj zaljepio u Foresto+BioKill kombinaciji?
razz mattazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.