Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 20:28   #321
ukoliko želiš investirati onda toplo preporučam ovo:
http://www.junioreco.hr/junior-eco-zagreb.php

Ja ga imam godinama i prezadovoljna sam. Primjer je tepih koji nikako nisam mogla usisati ni očistiti, s ovim čudom je nakon 10 min. izgledao kao nov. Ima dosta nastavaka i radi na principu vodene pare pod pritiskom, bez kemikalija i s njim možeš čistiti doslovno sve.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:26   #322
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...kako se riješiti silnih dlaka? Četkanje gumenom rukavicom ne pomaže previše, sve je puno dlaka, nemoguće ih je sve posaugati, počistiti. Prvi puta sam se susrela s time i u najmanju ruku sam šokirana.


1. nabavi roombu ili neki drugi robot usisavač (imaš negdje na interijerima temu o robot usisavačima, ali sve se na kraju svodi na roombu)

2. nabavi lint roller za odjeću (u ikei su najpovoljniji)

3. navikni se

btw. o kojem broju dlakavaca je riječ?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:39   #323
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Molim pomoć...kako se riješiti silnih dlaka? Četkanje gumenom rukavicom ne pomaže previše, sve je puno dlaka, nemoguće ih je sve posaugati, počistiti. Prvi puta sam se susrela s time i u najmanju ruku sam šokirana.
Prihvati to.
Ali neće nikome ništa biti od malo dlaka.
Mi usisavamo svaki drugi dan, ali npr. spremim usisavač, pas mi prođe iza leđa i već se kotrlja nešto.
Dijete ima 10 mjeseci i stalno je na podu, prvo vrijeme je bila fascinirana dlakama i baš ih je tražila, pa smo morali paziti, sad je ok, ne obazire se. Presvlačimo ju često, čistimo koliko je realno, ali na kraju krajeva ništa nije pokupila od njih tako mala i osjetljiva, bit će ok i kasnije.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:40   #324
po količini drame brijem da je jedan dlakavac i da je u rangu peruanskog golokožnog
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 09:49   #325
11,5 god moji imaju pudla i navikla sam na čišćenje za psom, a sada mi se useljava bokser i nikad nisam čistila takvu dlaku. Na svu sreću imamo samo jedan mali tepih ispred garniture, ali on gdje god prođe za njim ostaje. Najgore mi je što dlake dospiju i na stol i na krevet...nema gdje ih nema. Namjanji problem mi je moja odjeća, s nje lako skinem rollerom. No dobra ideja je robot usisač. Međutim mene više zanima kako učinkovito skinuti čim više dlaka s psa, nego kako čistiti prostor. Za prostor znam...ponavljanje, ponavljanje i ponavljanje.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:44   #326
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post


1. nabavi roombu ili neki drugi robot usisavač (imaš negdje na interijerima temu o robot usisavačima, ali sve se na kraju svodi na roombu)
Miele robot
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:11   #327
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
11,5 god moji imaju pudla i navikla sam na čišćenje za psom, a sada mi se useljava bokser i nikad nisam čistila takvu dlaku. Na svu sreću imamo samo jedan mali tepih ispred garniture, ali on gdje god prođe za njim ostaje. Najgore mi je što dlake dospiju i na stol i na krevet...nema gdje ih nema. Namjanji problem mi je moja odjeća, s nje lako skinem rollerom. No dobra ideja je robot usisač. Međutim mene više zanima kako učinkovito skinuti čim više dlaka s psa, nego kako čistiti prostor. Za prostor znam...ponavljanje, ponavljanje i ponavljanje.
Nemaju svi psi jednaku dlaku i ne linjaju se jednako, čak se ni unutar iste pasmine dvije jedinke ne linjaju jednako. Nemam mnogo iskustva s bokserima, ali mislim da se pudli jednostavno manje linjaju.

Jedini način da za psom ne ostaje dlaka kuda god prođe jest da ga svakodnevno dobro iščetkaš, a u doba linjanja ni to neće dokraja pomoći.

P. S. Mnogo ovisi i o tome imaš li čistokrvnog psa ili ne. Ja imam dvije labradorice - možeš misliti kako to izgleda s dlakama! - pa mlađu, koja je čistokrvna, mogu dobro i do kraja iščetkati, a stariju, koju sam udomila iz Silvera gdje se pari što se s čime stigne, mogu četkati i četkati, a svejedno nakon pola sata lete dlake oko nje. Da drugom psu toliko pada dlaka, već bi bio ćelav.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:31   #328
Ja se ipak odlucio za Furminator i zadovoljan sam...Ima manje dlaka po stanu koliko toliko...A i krzno joj izgleda sjajnije...

Za skidanje s deka, plahti, robe prolazim s sirokim selotejpom...

Taj robot usisavac je nesto skuuuup....
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:35   #329
Moja ima 3kg nemas ju sta vidjet a dlaka boze sacuvaj
nema di ih nema.cetkam ju od prvog dana svaki dan obavezno pune sake dlake nakupim.imam i furminator i s njim ju svako toliko prodjem.
usisavam 1-2 puta dnevno kako kad stignem
kupila sam i stapni usisavac da ne moram stalno vadit ovaj jel me to izluduje
pranje poda barem 2 puta dnevno i opet ih ima gdje god se okrenes
najgore mi na odjeci kad se zalijepe ne bi ih bog skinuo
Kako je svijetle boje izbjegavamo svi nesto tamno nosit jel budemo
Mali kad se igra po podu i valja bude ko vukodlak
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:37   #330
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Ja se ipak odlucio za Furminator i zadovoljan sam...Ima manje dlaka po stanu koliko toliko...A i krzno joj izgleda sjajnije...

Za skidanje s deka, plahti, robe prolazim s sirokim selotejpom...

Taj robot usisavac je nesto skuuuup....
Ne možeš boksera češljati Furminatorom - ja sam ga svojevremeno nabavila, ali ga baš ne volim, a mojim je psicama draže kad ih se kefa i masira.

Široki je selotejp super, ali to vjerojatno ne radiš svaki dan.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:51   #331
Pa ne bas svaki dan, ali pokupi sve dok se igras s njim...

Furminator nije za boksera,da...Meni je receno da s njim cetkam jednom u 10 dana...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 18:13   #332
Meni je rekla cura koja sisa pse da se furminator jednom u 15 dana koristi ne cesce jel unistava dlaku
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 18:16   #333
Nama najviše dlake ode kad ih dobro iščohamo. A onda neke mogu četkati, najstarijeg usisam.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 07:05   #334
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Nama najviše dlake ode kad ih dobro iščohamo. A onda neke mogu četkati, najstarijeg usisam.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:38   #335
Ti se smij, ali onom oštrom četkom za namještaj taman ode ono što sam čohanjem izvukla.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:15   #336
Imam pitanje u vezi Furminatora. Naime gledam ove oglase na njuskalu, i puno su jeftiniji nego u ducanima, ispadne cak 160 kn jeftinije, vise nego za duplo. I to za nove. Konkretno, large velicina za dugu dlaku je na njuskalu 140 kn a preko stranice zoo plus je 300 kn, u pet centru jos i vise. Jel ima neka caka u vezi toga, mislim malo mi je sumnjivo kada je nesto bas toliko jeftinije, ili se brinem bez razloga? A jos je i sve novo, jos uvijek zapakirano i neotvoreno. Jel netko uzimao preko njuskala Furminator?
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:41   #337
@marina101, za kupovinu i prodaju postoji tema Kućni ljubimci i sve za njih na pdf-u Mali oglasi.

#nemojseubiti
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 21:02   #338
Mačji izmet i mokraća - opasnost za higijenu

Pozdrav.
Na ulici sam našao malu gluhu albino mackicu, i planiram je zadrzati jer je prekrasna. Nikad nisam drzao macku, pa me zanima jedna stvar:

maca je vec naučila vršiti nuždu u pijesak, lijepo to sve zatrpa šapama, ali primjetio sam da malo izmeta i mokraće ipak ostane na šapi, osjeti se da smrdi... Kasnije se s tim šapicama penje po krevetu, jastuku, kauču, stolu..., hoda po kuci... pa mi to nekako djeluje nehigijeski, cak i opasno za zdravlje? To mi je, zasad, jedini problem
Zanimaju me vasa misljenja, hvala...
Martink85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:04   #339
Kod moje to nije slucaj, jer ona ne dode tome ni blizu, zatrpa izdaleka, pa pola ni ne zatrpa

U tom slucaju joj ocisti sape vlaznim maramicama...imas u pet centrima...

Koji pijesak koristis...preporuke svakako za grudajuci, nikako silikatni....od jeftinijih je odlican sanicat ruza i sanicat bianca, od skupljih everclean....takoder je odlicna i stelja cats best...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 07:07   #340
Sve i da ne ostane nista izmeta na sapi, opet je ona dirala/kopala po pijesku u kojem je vec negdje bila i mokraca i izmet pa si ga ti uklonio. Ocisti je od parazita i prihvati da je s mackama tako. Moje su isto i po kuhinji i po krevetu i svugdje. Pazim samo da me bas po licu/ocima/ustima ne diraju, za ovo drugo mi je svejedno jer tu prakticki nista ne mozes.
Mozes eventualno biti frikcina ko oni sto macku nauce da ide nuzdu obavljat na wc skoljku. E to mi je pak frik lvl 10928
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.