Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2006., 23:16   #41
Quote:
nordea kaže:
Odrzavao se svakih 1o godina a inace treba nekoliko godina priprema pa onda da krene pa onda da se obrade podaci...


pa kaj nije bolje da se popis zbavi pa onda možeš sprovodit ona svoja praćenja, temeljena na iskustvu uređenih i sređenih zemalja...

ha
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:25   #42
Quote:
revolution kaže:


pa kaj nije bolje da se popis zbavi pa onda možeš sprovodit ona svoja praćenja, temeljena na iskustvu uređenih i sređenih zemalja...

ha
A sta mislis, da se odjednom napravi popis i direktno produzi od tog momenta ono gore navedeno.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:31   #43
A nu vidite.. čikfajt između "multietničarke" i "levičarke"

Neznaš šta je gore..
Kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:33   #44
Quote:
Kruška kaže:
A nu vidite.. čikfajt između "multietničarke" i "levičarke"

Neznaš šta je gore..
Ja bi radije da tebi prepustim ovu...ti imas vise iskustva sa isfrustriranim i starijim...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:35   #45
Quote:
nordea kaže:
Ja bi radije da tebi prepustim ovu...ti imas vise iskustva sa isfrustriranim i starijim...
ohoho


a jesi se prepoznala? koja je od nas dve multietničarka a koja levičarka


inače, ne bih ulazila u spikice tebe i zemljaka ti
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:40   #46
Quote:
revolution kaže:
ohoho


a jesi se prepoznala? koja je od nas dve multietničarka a koja levičarka


inače, ne bih ulazila u spikice tebe i zemljaka ti
Jesam. Ti si partizanka, pa meni ostaje sta ostaje...ugrabila si prva...
ko i svaki komunista...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:42   #47
Quote:
nordea kaže:
Ti si partizanka,...
i to nemoj NIKAD zaboravit


__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:53   #48
popis stanovništva je OZBILJNO pitanje i upućuje (između ostalog) na sređenost države, a ako govorimo o popisu stanovništva NAKON RATA, i uzimamo u obzir da su u tom ratu U TOJ DRŽAVI bile velike i u raznim pravcima migracije stranovništva, a netko mi ovako lakonski mulja na sve neke fore i forice, sorry... onda ili bacat hrpu smajlija ili kliknut ignore


toliko o tome (nije citat A.Starčevića
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 00:37   #49
Quote:
KAMI666 kaže:
Unsko-Sanski Kanton oko nule? Sestro draga, pa ja sam iz USK! Pa iz kojeg grada to dolazis da vam je natalitet opao?
Pa otkud ti znas koliki je prirast stanovnistva u tvom kantonu(i to bez popisa)?
Jesi li ti to vodio neko svoje istrazivanje?
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:47   #50
Quote:
nordea kaže:
Ne vjerujem da ima toliko stanovnika u BiH. Oko milion su izbjeglice a vecina ih je van BiH. Prirodni prirastaj je oko nule ili ispod. A da ne govorimo o gubicima u ratu. Tako da sve skupa ovo nije tacno. Ne znam za Hrvatsku. Ja sam mislila da vas ima vise.
nprdea,izvini,ali vidim da nisi ovaj put u pravu.
Podatke o popisu stanovništva uzeo sam iz službene knjige:

"The World Factbook-World", 2006 god.

i to je egzaktno.
Moram primjetiti da ti je gornja analiza paušalna,a paušalne izjave ne vrijede,jer je ovo znaš
područje matematičko-statističkih analiza. Tu ništa paušalno ne vrijedi.
Ako imaš neke primjedbe o poisu stnv. daj ih izrazi egzaktno.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:55   #51
BiH ima maksimalno 3,5 miliona stanovnika...prie rat je imal 4,3 a sad jebe rak
raka mora imati 700,800 tisuća manje...
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:23   #52
Quote:
Bosniac kaže:
nprdea,izvini,ali vidim da nisi ovaj put u pravu.
Podatke o popisu stanovništva uzeo sam iz službene knjige:

"The World Factbook-World", 2006 god.

i to je egzaktno.
Moram primjetiti da ti je gornja analiza paušalna,a paušalne izjave ne vrijede,jer je ovo znaš
područje matematičko-statističkih analiza. Tu ništa paušalno ne vrijedi.
Ako imaš neke primjedbe o poisu stnv. daj ih izrazi egzaktno.
Egzaktna procjena [estimate]...
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:21   #53
Quote:
Bosniac kaže:
nprdea,izvini,ali vidim da nisi ovaj put u pravu.
Podatke o popisu stanovništva uzeo sam iz službene knjige:

"The World Factbook-World", 2006 god.

i to je egzaktno.
Moram primjetiti da ti je gornja analiza paušalna,a paušalne izjave ne vrijede,jer je ovo znaš
područje matematičko-statističkih analiza. Tu ništa paušalno ne vrijedi.
Ako imaš neke primjedbe o poisu stnv. daj ih izrazi egzaktno.
Bosniac, jedino egzaktno bi bilo da bude popis ili kako sam vec navela, da se kontinuirano prati razvoj stanovnistva. Ni jedno ni drugo se nije desilo od 91.
Ono sto su oni, eventualno uradili, jeste da su uzeli CIPS-ove brojeve. Ali posto tu nisu uracunata djeca mladja od 18 godina, onda vjerovatno su to pretpostavili...dakle ukupan broj stanovnika. Sve u svemu, ovaj CIPS jednostavno treba preformulisati i time upisati jos djecu i tako pratiti stanovnistvo. Ja mislim da tu ne treba puno truda ni sredstava...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 23:16   #54
Hrvatska je izgubila oko 300-400 hiljada stanovnika od 91 a Bosna mozda oko 500-600 sa tim da 300K Srba se uselilo u Bosnu i prirodni prirasjat koji je bio i dvocifren pa nije nista cudno da obadvije zemlje imaju slican broj stanovnika.
Najvise izbjeglica je u Americi danas i to negdje oko 200 hiljada ukljucujuci i Srbe i Hrvate iz Bosne.
bostech is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 01:12   #55
Quote:
Bosniac kaže:
nrdea,izvini,ali vidim da nisi ovaj put u pravu.
Podatke o popisu stanovništva uzeo sam iz službene knjige:

"The World Factbook-World", 2006 god.

i to je egzaktno.
Moram primjetiti da ti je gornja analiza paušalna,a paušalne izjave ne vrijede,jer je ovo znaš
područje matematičko-statističkih analiza. Tu ništa paušalno ne vrijedi.
Ako imaš neke primjedbe o poisu stnv. daj ih izrazi egzaktno.
Quote:
nordea kaže:
Bosniac, jedino egzaktno bi bilo da bude popis ili kako sam vec navela, da se kontinuirano prati razvoj stanovnistva. Ni jedno ni drugo se nije desilo od 91.
Ono sto su oni, eventualno uradili, jeste da su uzeli CIPS-ove brojeve. Ali posto tu nisu uracunata djeca mladja od 18 godina, onda vjerovatno su to pretpostavili...dakle ukupan broj stanovnika. Sve u svemu, ovaj CIPS jednostavno treba preformulisati i time upisati jos djecu i tako pratiti stanovnistvo. Ja mislim da tu ne treba puno truda ni sredstava...
nordea,izvini,ali vidimiz tvojih zadnjih postova da nisi stručnjak za
matematičke analize,i teoriju vjerojatnsti.
Toje vrhunska struka.Trendovi razvoja prirasta stanovništva mogu se vrlo precizno definirati na bazi matematičko-statističke obrade podataka,uz vrlo veliku signifikantnost.
To je egzaktno područje,i rezultati su vrlo pouzdani,uz minim. standardnu devijaciju,koju možeš po želji unaprijed odrediti.
Sigurno nisi izučavala Gauss-ovu krivulju normalne distribucije,hi-kvadrat test,standardnu devijaciju i td... to je ipak viša matematika,implementirana u praksi.
Da više o tome ne pričam,kad ionako ne razumijete.

"The World Factbook-World" prezentira rezultate o demografiji stanovništva,i uopće relevantne podatke o svim državama svijeta,i to su pouzdani podaci.
Kod ovog su primjenjene savremene matematičko-statističke metode i
pouzdane.
Ako ima boljih navedi link.

To što si navela ne može se nikako primjeniti za egzaktnu demografiju nigdje.
To je neko tvoje razmišljanje,ali očito nema stručnu podlogu.
Nadam se da smo se razumjeli,i da o tome ne trošimo vrijeme.
Budi pozdravljena.

Evo najnovijih podataka o demografiji stanovništva u Bosni i Hercegovini iz

The World Factbook

People Bosnia and Herzegovina

Population:
4,498,976 (July 2006 est.)
Age structure:
0-14 years: 15.5% (male 359,739/female 336,978)
15-64 years: 70.1% (male 1,590,923/female 1,564,665)
65 years and over: 14.4% (male 265,637/female 381,034) (2006 est.)
Median age:
total: 38.4 years
male: 37.2 years
female: 39.5 years (2006 est.)

Population growth rate:
13,5 ‰(2006 est.)
Life expectancy at birth:
total population: 78 years
male: 74.39 years
Bosniak 48%, Serb 37.1%, Croat 14.3%, other 0.6% (2000)
note: Bosniak has replaced Muslim as an ethnic term in part to avoid confusion with the religious term Muslim - an adherent of Islam
Religions:
Muslim 40%, Orthodox 31%, Roman Catholic 15%, other 14%
Languages:
Bosnian, Croatian, Serbian
Literacy:

Literacy:
definition: age 15 and over can read and write
total population: 94.6%
male: 98.4%
female: 91.1% (2000 est.)
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 04:01   #56
Quote:
GoTo kaže:
Ma oni savršeno dobro znaju da bi valjano urađeni popis stanovništva u BiH raspršio u paramparčad bezočnu muslimansku propagandu o muslimanskim megažrtvama!
Tako je.

Popis bi samo točno definirao sadašnje stanje i lako bi se mogao ustanoviti barem približan realan broj žrtava.

Tako se na temelju popisa od prije 2. svj. rata da lako zaključiti da u Jasenovcu nije moglo biti više od 60.000 žrtava, a sam broj isključivo srpskih žrtava je znatno manji od toga (Židovi, Cigani, komunisti, Hrvati i ostali...).

Ili npr., kad neki četnik kaže da je u Oluji protjerano 500.000 Srba - lako mu je reći i dokazati da je razlika u broju Srba u HR od 1991. pa do 2001. samo i točno 581.663 - 201.631 = 380.032 Srba manje.

Pa neka on dalje procjenjuje koliko ih od te brojke je poginulo, koliko izbjeglo, a koliko više nije imalo volje živjeti u Ustašistanu i gledat šahovnicu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 04:35   #57
Mozda bi dosli do saznanja da je Banja Luka danas etnicki cist grad bez Bosnjaka i Hrvata (doduse ima vise Hrvata) iako prije 100 godine vecina su cinili upravo Bosnjaci....ili recimo da u Sarajevu i dalje zive prilicno isti broj Hrvata kao prije rata....svasta bi se moglo naci tu.

Predpostavljam da 400,000 hiljada izbjeglih Srba je mnogo bolje nego 500,000 ??
bostech is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 05:47   #58
Quote:
Prolaznik_ kaže:
Gospodine, ako ima na bini 50.000 ljudi koji gledaju utakmicu i nakon toga dodje do malo vece pauze ili nekog problema, te vecina ljudi bude prisiljena izaci van stadiona da bi nesto nasli da jedu, piju, prosetaju i sl., a neki se nece ni vratiti vise na stadion ili masa njih, ... nesto je ostalo na stadionu - zar je realno da u tom trenutku speaker izjavljuje za TV prijenos koliko se okupilo ljudi na stadionu da gleda utakmicu ? Zar nece sacekati da svako stane na noge, da se procjeni najbolja situacija pa onda ?!

Cetnicka fasisticka agresija i genocidi su ocistili veliki dio BiH od Bosnjaka i Hrvata i sad bi da prave popis nekakav. Iako bi i sproveo se popis, Srbi bi zazalili na drzavnom nivou, ali ne bi u mnogim opcinama Podrinja i drugim bosansko-hercegovackim opcinama gdje su etnicki ocistili Bosnjake i Hrvate odnosno gdje su znatno smanjili bosnjacku i hrvatsku populaciju stanovnistva.

A tamo u vecem privremenom bh entitetu, ta, Srbi su malo gdje bili vecina i malo gdje su cinili veliki procenat stanovnistva na spram npr. Bosnjaka u manjem privremenom bh entitetu.

Sad bi Srbi da proglase Zvornik srpskim jer su u gradu Srbi vecina, a zaboravljaju da su protjerali preko 40.000 Bosnjaka ( opcina je imala oko 49.000 Bosnjaka, ukljucujuci i danasnju opcinu Sapna koja nije okupirana ). Dakle, Zvornik je bio 60 % bosnjacki grad odnosno opcina. U gradu su preko 80 % Bosnjaci bili. I izgraditi zgrade na temeljima dzamija i naseliti Srbe i sa ove i sa one strane Drine te traziti popis ? Eh, jeste humani!

Isti slucaj je i sa ostalim podrinjskim opcinama, pa da ih ne nabrajam i u detalje ne idem, jer bi mogao server da padne.
Meni se cini da si ti u pravu koliko i on. Naime, obojica ste selektivni.
I jedna i druga strana imaju se cega sramiti.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 05:50   #59
Quote:
bostech kaže:
Mozda bi dosli do saznanja da je Banja Luka danas etnicki cist grad bez Bosnjaka i Hrvata (doduse ima vise Hrvata) iako prije 100 godine vecina su cinili upravo Bosnjaci....ili recimo da u Sarajevu i dalje zive prilicno isti broj Hrvata kao prije rata....svasta bi se moglo naci tu.

Predpostavljam da 400,000 hiljada izbjeglih Srba je mnogo bolje nego 500,000 ??
nemoj, molim te, samo spominjati Sarajevo.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 06:00   #60
Sarajevo je UZOR...sa obzirom na strahote koji je grad i ljudi dozivjeli i na to da dobar dio drugih naroda i nacija je i dalje dobrodosla i zivi mila majka.

Banjaluka nije vidjela rata a etnicki je cista sa svim porusenim dzamijama i sve sto je bilo islamsko je zatrano,a nista bolje nije ni u Zagrebu tj Beogradu iako nijedan od tih gradova nije vidio nikakve strahote.

Sarajevo sa svojim ponasanjem i odnosom se nosi u vrh svjetskih gradova...sto vam mogu potvrditi bilo koji stranac od Japana do Amerike....samo nasim Balkancima je to trn u oku pa pokusavaju na svake nacine da oblate grad ali im ne uspjeva.
I da znas da mi je najbolji jaran Sarajevski Hrvat,koji nikada se nije tuzio,sta vise uvije kje zudio da se sto prije vrati u taj grad iako je i tada bio pod opsadom.
bostech is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.