Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 20:22   #1
Mirjani i Bruni Sanader prekršena ljudska prava

HHO dobio je pismo Mirjane Sanader u kojem se ona žali na kršenje njenih ljudskih prava.
Zadnjih mjesec dana ne biraju se sredstva. Izloženi su medijskom linču. Novinari su vrebali ispred njihove kuće.Neki su htjeli na silu i ući u kuću.
Na poslu je gospođa Mirjana izložena dobacivanju i šikaniranju kolega koji su joj svi okrenuli leđa.
Novinari su išli nja Brunin fakultet i željeli prepisati njene ocjene.
Mirjani je blokiran tekući račun, a Zagrebačka banka joj je odbila isplatiti plaću, što je po zakonu trebala učiniti.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:40   #2
http://www.jutarnji.hr/mirjana-sanad...-prava/917068/

Baš me zanima koliko "običnim" ljudima treba da se HHO i poznati moralni autoritet (monolitni demokrat i moralna vertikala) I. Z. Čičak "prihvate" njihovog slučaja i problema?
Maloprije slušam Čička na tv-u, kaže: kako će "pokušati doći do gospođe Mirjane"
A ona se njima požalila
Drugi čekaju satima i danima da ih neko primi na par minuta, ali naš Ivan Zvonimir će "pokušati doći" do osobe koja se žalila njegovom cijenjenom odboru
Ne znam kako će riješiti problem građana koji cijenjenoj gospođi dobacuju na cesti (ima svakakvih ljudi, nemaju kaj dati djeci za jesti ili imaju 1200 kuna mirovine ili su dobili otkaz i onda misle da im je kriv bivši premijer koji je pokrao milione $$$)?
Možda Mirjani angažira bivše pripadnike Sadammove osobne garde da ju čuvaju na ulicama Metropole, na faxu i u poslovnicama banke
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:43   #3
Kada će HHO ustati u obranu radnika kojima se ne isplaćuje plaća,a na koju imaju pravo po zakonu?

I da,ako joj je blokiran tekući,odakle je podignula 130k kn u zadnjih mjesec dana?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:44   #4
Mirjana Sanader u 30 dana s računa podigla 130.000 kuna
Broken Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:52   #5
HHO-branimo prava svih,od srba do obitelji Sanader

HHO-od Puhovskog do Čička,kad ne provode linč protiv nekih, brane prava drugih.

A ima li neke istine u svemu ovom ne znam,zašto ne,pogotovo što se tiče medija jer ipak su to mediji koji su bili baš po Ivinom ukusu još otkako je ukrao HDZ.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:57   #6
Malo grezo zvuči, ali tko ih hebe.

U ovoj državi 4 milje ljudi treba zaštitu od HHO-a, kontra vladajuće garniture i samih sebe.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:09   #7
Što bi se dogodilo da se ne radi o Sanaderu i njegovoj obitelji, nego o recimo Pupovcu. Mislim da bi se Josipović postavio na sve četri, a Kosorica bi davala izvještaj u Brislu.
Po kojem to zakonu novinarčići imaju pravo narušavati nečiju privatnost? Provjeravati na faksu nečije ocjene?
Neki dan su prenjeli svađu kirurga i anesteziologa iz operacijske sale u Bjelovarskoj bolnici.
Više nije vijest neko ozbiljno novinarstvo,istraživačko novinarstvo. U prvi plan dolazi žuta štampa i crna kronika, te novinarčići koji na tome žele izgraditi karijere.
Pred zakonom smo svi jednaki. Ako su nekome povrijeđena njegova ljudska prava,nema veze kako se on zove.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:12   #8
Da, ovo je definitivno dno dna hrvatskog novinarstva. Ovako lešinariti?
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:22   #9
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Što bi se dogodilo da se ne radi o Sanaderu i njegovoj obitelji, nego o recimo Pupovcu. Mislim da bi se Josipović postavio na sve četri, a Kosorica bi davala izvještaj u Brislu.
Po kojem to zakonu novinarčići imaju pravo narušavati nečiju privatnost? Provjeravati na faksu nečije ocjene?
Neki dan su prenjeli svađu kirurga i anesteziologa iz operacijske sale u Bjelovarskoj bolnici.
Više nije vijest neko ozbiljno novinarstvo,istraživačko novinarstvo. U prvi plan dolazi žuta štampa i crna kronika, te novinarčići koji na tome žele izgraditi karijere.
Pred zakonom smo svi jednaki. Ako su nekome povrijeđena njegova ljudska prava,nema veze kako se on zove.
Lijepo ti zboriš i donekle bi se mogao i složiti, ali jedno veliko ali ...
Ni prije obitelj Sanader nije bila jednaka nama, niti su danas jednaki nama pred zakonom. Kako im je bilo lijepo jučer, danas je lijepo, ali s negativnim predznakom (medijan nula). Do jučer su bili zaštičeni poput ličkih medvjeda, a danas su štrace koje svi razvlače.
Ili možda Mirjana, Bruna i Petra (dobro malo pretjerujem s djecom) ništa nisu znale poput Jadranke, Vlade, Ivana i Ivana, Andrije i ekipe. Sve su one uživale plodove položaja i zloupotrebe položaja svoga pape.

Ovo nije poziv na linč, ali moram priznati da malo guštam, iako se u dubini duše toga stidim.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:37   #10
Godinama su ti "novinarčići" bili dobri Ivici Sanaderu i ljubili mu skute...
Kome su to mediji ostali "naklonjeni" kad je otišao u zatvor zbog krađe?
__________________
Goodbye
Žuti tis@k is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:02   #11
Da li se i u aferi Whitewater govorilo o kršenju ljudskih prava Hillary Clinton, makar je jasno da je glavna meta bio njen muž, Bill Clinton? Normalno je da se u kaznenim postupcima za teška kaznena djela, osobito protiv visokih državnih dužnosnika, tim osobama ograničavaju ljudska prava u interesu istrage. Ako je USKOK pogriješio pa ograničio ta prava nekom preko mjere, onda bi trebale reagirati organizacije za ljudska prava, ali ta prava ne mogu nikome biti izlika da izbjegne dokazivanje kaznenog djela ili osuđujuću presudu.

Ako neki novinari njuškaju po privatnosti obitelji Sanader, premda gđa Sanader i njene kćeri nisu javne osobe, možda je ipak razlog u tome što su se na privatnim računima tih kćeri našli milijuni kuna, a i prije su bile zanimljive javnosti ne samo kao žena i kćeri premijera, nego i po svojim aktivnostima (gluma je javni posao, međunarodni projekti gđe Sanader također). Zanimljivo je u tome da li je Sanader kao premijer iskoristio javni položaj da pomaže ženi i kćerima u njihovim privatnim poslovima ili je preko njih prao svoju "crnu lovu" (i preko ženine obitelji čini se). Slično je bilo i sa zakladom Ankice Tuđman, poslovima Seke & Brace, itd. Mislim da nas je to moralo naučiti da malo više obratimo pažnje na "obiteljsku korupciju".

Usprkos tome, ograničavanje privatnosti Sanaderove obitelji mora imati neku mjeru. Pitanje je je li bilo baš OK objaviti u novinama tu vijest o privatnim računima Sanaderovih kćeri, jer to objavljivanje zapravo ne pomaže, nego odmaže istrazi. Samo pomaže prodaji novina. Nekako sumnjam da HHO trenutno ima "intelektualni kapital" koji bi bio kadar odrediti tu mjeru, a kamoli se ozbiljnije zauzimati za prava u suštini javnih osoba kojima su ugrožena privatna prava i pravo na privatnost.
__________________
Be strong, be wrong!
Ludi_Klobuchar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:04   #12
Neki prijatelji poznaju Sanaderove kćeri, i navodno su dobre cure. Žao mi ih je, najebale ni krive ni dužne.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:39   #13
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Neki prijatelji poznaju Sanaderove kćeri, i navodno su dobre cure. Žao mi ih je, najebale ni krive ni dužne.
Akako su to nahebale, možda zato što su im blokirali račune sa nekoliko stotina tisuća eura i onemogučili stanovanje u elitnom stanu u Americi.

Koliko su tek nahebale nečije kčeri kojima su roditelji ostali bez posla i nemogu im finacirati školovanje ni u bilo kojem faksu u HR, jer je tata Sanader mislio kako pohapati lovu i slike a ne o poslu za koji se kandidirao i za koji su ga izabrali građani na izborima.

Jadne cure, možda će morati kupovati kineske krpice umjesto brendiranih , na koje su se navikle a nisu pitale taticu od kuda lova za njih.

Jadna familija , skoro da se čovjek rasplače
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:49   #14
koga briga za mirjanu i brunu sanader


koga briga za ljude koje gledam kako svako jutro u 6 kopaju po kontejneru
Scorpius Primus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:50   #15
Vidim da ljevičari likuju. Pitam se dali bi bili takvi, da sutra novinari počnu obrađivati njihove obitelji i iznositi njihov "prljav veš".
Isus je rekao onaj tko je svetac neka prvi baci kamen.
Možda ćemo kao u starom Rimu ili smo fašističko društvo pa se moramo obračunavati i sa djecom .
Kruha i igara
Ajmo razapeti cijelu obitelj,djecu unuke, pa ćemo malo zaboraviti na svoje probleme.
Jel vam lakše??
Mislim da se Hrvatska treba stidjeti. Postali smo lešinari koji se naslađujemo tuđom nesrećom.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 22:52   #16
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
HHO dobio je pismo Mirjane Sanader u kojem se ona žali na kršenje njenih ljudskih prava.
Zadnjih mjesec dana ne biraju se sredstva. Izloženi su medijskom linču. Novinari su vrebali ispred njihove kuće.Neki su htjeli na silu i ući u kuću.
Na poslu je gospođa Mirjana izložena dobacivanju i šikaniranju kolega koji su joj svi okrenuli leđa.
Novinari su išli nja Brunin fakultet i željeli prepisati njene ocjene.
Mirjani je blokiran tekući račun, a Zagrebačka banka joj je odbila isplatiti plaću, što je po zakonu trebala učiniti.
Koja sprdačina, odličan članak Sanaderova pljunula u lice svakom od četiri milijuna Hrvata
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:00   #17
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Neki prijatelji poznaju Sanaderove kćeri, i navodno su dobre cure. Žao mi ih je, najebale ni krive ni dužne.
joj...jako mi je žao male brune kaj više ne bude mogla kupovati šrot naočale kakve je kupovala.....šrot po njenim riječima!
i moji neki poznaju brunu i čuli su to iz njenih usta
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:03   #18
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Vidim da ljevičari likuju. Pitam se dali bi bili takvi, da sutra novinari počnu obrađivati njihove obitelji i iznositi njihov "prljav veš".
Isus je rekao onaj tko je svetac neka prvi baci kamen.
Možda ćemo kao u starom Rimu ili smo fašističko društvo pa se moramo obračunavati i sa djecom .
Kruha i igara
Ajmo razapeti cijelu obitelj,djecu unuke, pa ćemo malo zaboraviti na svoje probleme.
Jel vam lakše??
Mislim da se Hrvatska treba stidjeti. Postali smo lešinari koji se naslađujemo tuđom nesrećom.
Ja nisam ljevicar pa likujem. Poznam puno desnicara koji likuju.
Uostalom, i gospdodja i kceri su znale za protuzakonite radnje. I debelo koristile novac hrvatskog naroda u privatne svrhe. Nije li to protuzakonito 1. Znas za kradju 2. Koristis ukradeno??? Kad ce gospodja odgovarati? Zasto nije onda kontaktirala hho???
Elaine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:07   #19
Ne samo da sve ode k vragu s novinarima, nego evo sad i vi. Tipična filozofija rulje; "Hajde da ih sve razapnemo", kao da su svi krivi za ono što je Sanader zasrao. Pitanje je da li ima u obitelji i male djece, pa da rulja nagovori svoju djecu da ih razapinju po vrtiću. Zbilja jadno od vas.

Ops, sorry, izgleda da sam opet uletio u pogrešan podforum, gdje su na pljuckaju "humani" ljevičari.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 23:07   #20
ko ih jebe treba ih maltretirati dok ne odluče napustiti RH. Takav otpad nam jednostavno ne treba tu, nek se pridruže tati/mužu tamo gdje im je mjesto - u zatvoru
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.