Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 10:01   #81
1. klasican vapaj..sto radi uskok? ceka temeljito pripremljene prijave? jednu po jednu ili objedinjene, zajedno s imenima, prezimenima, poreznim karticama, dokazima o vlasnistvima, dokazima o kriminalnom udruzivanju..?
zvati ovo politikom samo govori da je politika samo jedan vid ili odjel organiziranog kriminala, a koristiti se sintagmom..sukob interesa je kao da razorni potres zovemo investicijom.

2. vise nema sumnje da voljno ili nevoljno dizanje ruku gradskih vijecnika u korist kerumovih (i slicnih svjetonazora) zovemo politikom, kompromisima, odnosom snaga, vec te osobe treba nazvati onako kako je realno, suucesnicima.

3. krilaticu li mantru ili ideju ili doktrinu..neka je, ali nas je..nije nista drugo nego nagovaranje na kriminal, omogucavanje kriminala, zastita kriminala i prikrivanje jednog od generatora kriminala kod nas, tj pranje ruku i bijeg od vlastite ogromne odgovornosti.

4. ne treba se opravdavati jadom ili ucjenjenoscu, ali i danas podrzavati ovu sasvim ocitu splitsku gradsku vladajucu poziciju koja uopce i ne skriva ono sto radi, to mozda nije kriminal, ali je zlocin.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:43   #82
Još jedan primjer; Kerumov geodet za jedan dan dobio PGP, mi ostali čekamo šest mj.

No Kerum je izabran sa velikom većinom i što sada?

Lista Velog mista je bila mačji kašalj za Keruma, on je jedan, a oni su se ipak i malo karali.

No to splićanima ništa nije znaćilo, opet su birali čovika osobnih interesa.

I imaju što su tražili.

A ovakvi prosvjedi će rezultirati samo time da će Kerum sve uobličiti u zakonske okvire.

Jer u njega su i škare i papir.



Jedini koji mogu srušiti Keruma je Torcida.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:00   #83
Pa, u slučaju da Keruma i sruši Torcida, još je važnije da se u međuvremnu formiraju grupe građana koje zanima i nešto drugo osim Hajduka.
Inače, koliko sam ja informirana, trenutno Torcidu vodi prilično lucidna ekipica nešto šireg promišljanja, a njihova brojna nadmoć je itekako za usrat se, ako si Kerum. Naime, Keruma je izabrao otprilike isti broj ljudi koliko je i šire Torcidino članstvo. A jako su ljuti A nisu banda idiota, informiraniji su od prosječnog građanina.

Nije laž da su i ranije vlasti u Splitu radile mega sranja, zato taj grad danas i jest toliko u kurcu. Ali ovo što Kerum radi je velika neposredna opasnost. Kratkoročno, Kerum će napraviti štete kao sva žgadija prije njega zajedno. Isključivo za osobnu korist. To što ga je izabrala rezignirana grupa, to što su za njega glasali osamnaestogodišnjaci kojima je to bila odlična zajebancija, naivci koji su mislili da neće krast "jer je dovoljno bogat", a nisu malo razmislili o tome koliko je to bogatstvo šuplje (kreditirano) znači samo da ga ta ista grupa zajebanih može i maknut.

Edit: što se tiče natezanja u zakonske okvire, postoje zakonske prepreke feudalizmu Kerumovih, ako ih se odluči upotrijebiti. Za početak ga je dovoljno stavit pod USKOK-ovu istragu, ostavlja repove za sobom prilično nesmotreno. Također, s obzirom na njegova aktualna dugovanja, dovoljno je da se jedan (1) kreditor uzjoguni kad shvati na koji će način biti izigran. Hoću reć, građani su Kerumu najmanji problem.

Zadnje uređivanje Silajn : 23.02.2011. at 11:05.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:21   #84
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Pa, u slučaju da Keruma i sruši Torcida, još je važnije da se u međuvremnu formiraju grupe građana koje zanima i nešto drugo osim Hajduka.
Ajmo vako, od '93 naovamo nikada HDZ nije bio na vlasti, osim ono zeru kada je Grabić preša u nji radi svoje guice. A i Buličić je sa njima nešto mutija, opet iz svoga interesa.
Onda je došla grupa građana u liku liste Velog mista i usrali su stvar. Pa je opet došla grupa građana oko Keruma pa je usrala stvar.
I normalno pitanje, kakva to grupa građana treba biti da ne usere vlast?
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Inače, koliko sam ja informirana, trenutno Torcidu vodi prilično lucidna ekipica nešto šireg promišljanja, a njihova brojna nadmoć je itekako za usrat se, ako si Kerum. Naime, Keruma je izabrao otprilike isti broj ljudi koliko je i šire Torcidino članstvo. A jako su ljuti A nisu banda idiota, informiraniji su od prosječnog građanina.
A Kerum računa na Sabor, što znaći 10. izborna jedinica od ST do DU. I ako Torcida krene kontra njega nema šanse da prođe.
A nakon ove fešte mogi mali ljudi respektiraju Torcidu.
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Nije laž da su i ranije vlasti u Splitu radile mega sranja, zato taj grad danas i jest toliko u kurcu. Ali ovo što Kerum radi je velika neposredna opasnost. Kratkoročno, Kerum će napraviti štete kao sva žgadija prije njega zajedno. Isključivo za osobnu korist. To što ga je izabrala rezignirana grupa, to što su za njega glasali osamnaestogodišnjaci kojima je to bila odlična zajebancija, naivci koji su mislili da neće krast "jer je dovoljno bogat", a nisu malo razmislili o tome koliko je to bogatstvo šuplje (kreditirano) znači samo da ga ta ista grupa zajebanih može i maknut.
je, ali tek kada budu izbori, a što do tada?
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Edit: što se tiče natezanja u zakonske okvire, postoje zakonske prepreke feudalizmu Kerumovih, ako ih se odluči upotrijebiti. Za početak ga je dovoljno stavit pod USKOK-ovu istragu, ostavlja repove za sobom prilično nesmotreno. Također, s obzirom na njegova aktualna dugovanja, dovoljno je da se jedan (1) kreditor uzjoguni kad shvati na koji će način biti izigran. Hoću reć, građani su Kerumu najmanji problem.
Malo je tih prepreka jer lokalna uprava ima dosta široke ovlasti u dijelu koji Keruma zanima.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:41   #85
Za ljude kojima se ne da klikat: [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Saharune, pisala sam o tome već na drugim temama, ali evo i tebi kao odgovor na pitanja koja bi to grupa građana trebala biti...ovo što si ti naveo kao grupe građana, Lista velog mista i HGS, nisu grupe građana u smislu građanskog društva već političke interesne skupine. Bilo tko da dođe na vlast u ovom neredu, neće napraviti ništa dobro ako se GRAĐANI SPLITA ne počnu baviti svojim gradom i tu vlast kontroliraju.
Na moje prilično iznenađenje, jer sam procijenila da je grad potpuno mrtav, pojavili su se barem idealisti poput dijela Torcide ili inicijative Za Marjan. U samo mjesec dana na fejsbuk stranici inicijative imaš više preciznih i inteligentih komentara i ideja o razvoju grada nego u kompletnoj povijesti gradskih sjednica. Nije da nema ljudi koji razmišljaju, žele i znaju kako pomoć, a bez da se izravno politički angažiraju.
I, ponavljam, to je mila majka s obzirom na okolnosti u čitavoj zemlji.

Ono što je jedina svrha Kerumova postojanja je zaoštravanje problema devastacije Dalmacije i činjenje očitim (očitijim) kriminalnih djelatnosti koje sve ovdašnje stanovnike čine robljem bez perspektive. To Kerumovo mešetarenje nekretninama sasvim izravno ugrožava radna mjesta u drugom gradu po veličini u Hrvatskoj, i kratkoročno i dugoročno.

Kerum se Sabora pokušava dočepat više zbog imuniteta nego zbog moći. Pretpostavljam da ipak neće ući, iako su moguće razne eskapade s, recimo, legalizacijom nakaznih naselja bez infrastrukture u kojima ima vjerojatno dovoljno kmetova koji će mu se odužiti glasom, ali to mu je jako riskantno, a Gradu ionako već drugu godinu zaredom puca proračun. Čak i da potpuno iscrpi gradske resurse da bi sebi financirao ulazak u Sabor, nije vjerojatno da će uspjeti. Ne može, ni da hoće, realizirati predizborna obećanja. A dugovi dolaze na naplatu.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:49   #86
Malo sam prominija naslov da budemo u trendu sa datumima.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 23.02.2011. at 12:00.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:55   #87
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Saharune, pisala sam o tome već na drugim temama, ali evo i tebi kao odgovor na pitanja koja bi to grupa građana trebala biti...ovo što si ti naveo kao grupe građana, Lista velog mista i HGS, nisu grupe građana u smislu građanskog društva već političke interesne skupine.
Malo si zabucala, prije izbora niti je LVM bila politička skupina, a HGS nije ni postojao.
Oni su se građanima predstavljali kao nekakva alternativa političkim strankama, a gori su od njih.
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Bilo tko da dođe na vlast u ovom neredu, neće napraviti ništa dobro ako se GRAĐANI SPLITA ne počnu baviti svojim gradom i tu vlast kontroliraju.
Kontroliranje vlasti regulirano je zakonima na naćin da je nemoguća kontrola vlasti.
Primjer Bandić.
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Na moje prilično iznenađenje, jer sam procijenila da je grad potpuno mrtav, pojavili su se barem idealisti poput dijela Torcide ili inicijative Za Marjan. U samo mjesec dana na fejsbuk stranici inicijative imaš više preciznih i inteligentih komentara i ideja o razvoju grada nego u kompletnoj povijesti gradskih sjednica. Nije da nema ljudi koji razmišljaju, žele i znaju kako pomoć, a bez da se izravno politički angažiraju.
I, ponavljam, to je mila majka s obzirom na okolnosti u čitavoj zemlji.
Uvijek je toga bilo, ali kako da takvi pojedinci, grupe dođu u priliku da vladaju?
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ono što je jedina svrha Kerumova postojanja je zaoštravanje problema devastacije Dalmacije i činjenje očitim (očitijim) kriminalnih djelatnosti koje sve ovdašnje stanovnike čine robljem bez perspektive. To Kerumovo mešetarenje nekretninama sasvim izravno ugrožava radna mjesta u drugom gradu po veličini u Hrvatskoj, i kratkoročno i dugoročno.

Kerum se Sabora pokušava dočepat više zbog imuniteta nego zbog moći. Pretpostavljam da ipak neće ući, iako su moguće razne eskapade s, recimo, legalizacijom nakaznih naselja bez infrastrukture u kojima ima vjerojatno dovoljno kmetova koji će mu se odužiti glasom, ali to mu je jako riskantno, a Gradu ionako već drugu godinu zaredom puca proračun. Čak i da potpuno iscrpi gradske resurse da bi sebi financirao ulazak u Sabor, nije vjerojatno da će uspjeti. Ne može, ni da hoće, realizirati predizborna obećanja. A dugovi dolaze na naplatu.
Kerum je propuva, propašće i financijski i politički. On je toga svjestan i zato sada grabi što može ugrabiti.
I tako će biti do kraja njegovoga mandata.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:55   #88
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
promjenija
Tak ja pričam dalmatinski A e, ne?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:07   #89
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Malo si zabucala, prije izbora niti je LVM bila politička skupina, a HGS nije ni postojao.
Oni su se građanima predstavljali kao nekakva alternativa političkim strankama, a gori su od njih.
A sjećam se i nadam se da zrijemo kao društvo i da se to neće moći ponoviti.

Quote:
Kontroliranje vlasti regulirano je zakonima na naćin da je nemoguća kontrola vlasti.
Primjer Bandić.
Donekle si u pravu, ali zapravo još nitko nije pokušao, ne na vrijeme.

Quote:
Uvijek je toga bilo, ali kako da takvi pojedinci, grupe dođu u priliku da vladaju?
Mislim da uopće i nije dobro da dobiju formalnu vlast. Ali trajan aktivan dijalog bi mogao ispraviti dosta toga.


Quote:
Kerum je propuva, propašće i financijski i politički. On je toga svjestan i zato sada grabi što može ugrabiti.
I tako će biti do kraja njegovoga mandata.
Dakle, treba napraviti što se može (javne prozivke, tužbe, slaganje dokumentacije, prosvjedi) da ga se spriječi tamo gdje postoji način. A ima toga zapravo dosta. Samo vršenje pritiska na Gradsko vijeće može spasiti nekoliko desetaka tisuća kvadrata i nekoliko stotina radnih mjesta. Usput, ne znam radi li mu PR još uvijek Macan, ali ako radi, kreće se s trgovinom da bi se anulirala aktualno proizvedena šteta. To je također prostor.
Postoji još jedan nezanimariv iracionalni aspekt u Splitu, a to je da čak i sada kada su propucanih koljena, dovoljan postotak Splićana (i onih koji u Splitu više ne žive) stvarno zanima Grad i stvarno ga vole i stvarno golem komad identiteta grade na njemu. U Hrvatskoj to jest jedinstvena situacija i nitko se ne može osloniti na bilo kakvu projekciju mogućeg građanskog bunta ako se orgijanje nastavi.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:09   #90
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Tak ja pričam dalmatinski A e, ne?
Bolje sad???

Ne nemojmo chatat nego kako ono ide hajdukovo "ruke ćemo skupa za Marjan dići ko jedno srce za Marjan ćemo biti"

Pustimo mi sad na trenutak Željka i pokušajmo razumit da ovi grad ima 1700 godina i da Želino četverogodišnje gradonačelnikovanje je kap u moru u povjesti ovga grada.

Međutim stupanj devastacije koji je on naumija je toliki da će ostat ubilježeno u povjesti kao velika devastacija Splita a žalosno je kako se to malo prepoznaje kod običnih građana. Ili ja krivo mislim.

On sad funkcionira na sistemu sad meni i sve meni a posli mene ko osta osta.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:20   #91
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Pustimo mi sad na trenutak Željka i pokušajmo razumit da ovi grad ima 1700 godina i da Želino četverogodišnje gradonačelnikovanje je kap u moru u povjesti ovga grada.
Točno, pustimo Keruma i počnimo se bavit njegovom sestrom, njegovim nećacima, njegovim prijateljima...
Da se uozbiljim Ovaj Grad, iako je teško povjerovat, ima i gradsko vijeće. U njemu ipak ne sjedi samo Kerumova familija pa mislim da bi se bilo pametno usmjerit na sve one članove koji, kad već nemaju drugih kvaliteta, barem trenutno dobijaju manji komad kolača

Quote:
Međutim stupanj devastacije koji je on naumija je toliki da će ostat ubilježeno u povjesti kao velika devastacija Splita a žalosno je kako se to malo prepoznaje kod običnih građana. Ili ja krivo mislim.
Donekle si u pravu, ali čito je bila dovoljna iskra - Marjan - da se ljudi u Splitu itekako pobune. E sad, održat homogenost je zapravo glavni problem. No, nije da nema načina
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 12:30   #92
Ja ću za sada napravit ono šta se može a to je sutra se nacrtat isprid Banovine sa ćeron (jer udvoje smo jači) pa ćemo vidit šta dalje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:42   #93
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
A sjećam se i nadam se da zrijemo kao društvo i da se to neće moći ponoviti.

Donekle si u pravu, ali zapravo još nitko nije pokušao, ne na vrijeme.

Mislim da uopće i nije dobro da dobiju formalnu vlast. Ali trajan aktivan dijalog bi mogao ispraviti dosta toga.
Jesmo li sazrili, oćemo li pokušati, oće li tko prihvatiti dijalog zavisi ne samo od nas nego i od druge strane.

A druga strana ima vlast i neda joj se to dijeliti sa bilo kime.
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Dakle, treba napraviti što se može (javne prozivke, tužbe, slaganje dokumentacije, prosvjedi) da ga se spriječi tamo gdje postoji način. A ima toga zapravo dosta. Samo vršenje pritiska na Gradsko vijeće može spasiti nekoliko desetaka tisuća kvadrata i nekoliko stotina radnih mjesta. Usput, ne znam radi li mu PR još uvijek Macan, ali ako radi, kreće se s trgovinom da bi se anulirala aktualno proizvedena šteta. To je također prostor.
Postoji još jedan nezanimariv iracionalni aspekt u Splitu, a to je da čak i sada kada su propucanih koljena, dovoljan postotak Splićana (i onih koji u Splitu više ne žive) stvarno zanima Grad i stvarno ga vole i stvarno golem komad identiteta grade na njemu. U Hrvatskoj to jest jedinstvena situacija i nitko se ne može osloniti na bilo kakvu projekciju mogućeg građanskog bunta ako se orgijanje nastavi.
Zaboravi GV, to je trgovačko društvo, tko da više taj dobije, sjeti se one penzionerke. Ilt Ljubice, koja mi je bila draga, ali se prodala za čerino misto u NO.

A to jeli se ST probudio pokazati će sljedeći izbori.



Sada vidio pa dodajem

http://www.24sata.hr/politika/kerum-...u-sabor-210897
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 17:43   #94
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja ću za sada napravit ono šta se može a to je sutra se nacrtat isprid Banovine sa ćeron (jer udvoje smo jači) pa ćemo vidit šta dalje.
I poslin gremo u Bobisa na
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:01   #95
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
...osnovao HGS, a sada bi se htio maknuti jer se ne vidi u stranci.

Kako on to zamišlja?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 19:18   #96
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
...osnovao HGS, a sada bi se htio maknuti jer se ne vidi u stranci.

Kako on to zamišlja?
ma vidiš da je propuva, još misli da je sve ka kada je dobija izbore.

A toliko je otada zasra ......
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 21:38   #97
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
I poslin gremo u Bobisa na
U 10 moran u zubara a ako brzo se izvičemo na te stručnjake bit će vrimena za
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:30   #98
drugi poziv. molimo da se ujutro uputite prema banovini. na split mislim..

treci poziv ce bit ujutro prije 8.
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 06:47   #99
ima jos jedan detalj. ne samo da je bura, nego je i oblacna. dobar naziv za akciju..oblacna bura.

evo, treci poziv, are...
__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:54   #100
Smrza san se kad san pizda pa se krivo obuka.

Evo prije zubara samo brzinski.

Jedno 300 svita, 30 policijoti sa dva tri auta, jedno 20 novinara i pratečeg osoblja i 3 pasa.

Lipi lipi transparent i mali performans na skalama od Banovine sa natpisom Moratorij i vjerovatno šta je zima pisma "Marjane Marjane" je ispala bez veze jer ili nemaju pojma stihove ili je zima (a zima je).

Novinari su mi posebno išli na živce jer radi svojih kadrova svu su travu izgazili tukci jedni da bi li tukci.

E a upa mi je u oko jedan smišni mali u kolica sa materon i ocon i njegovon malon parolom "Marjan je moj".

Evala mu a bit će se bidan mrvicu smrza.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.