Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 11:58   #1
Zašto udruga veterana 4.gbr ne ide na prosvjed u Splitu

Ovo pišem iz prve ruke jer sam i ja nekad davno bio u toj udruzi dok nisam pobjegao glavom bez obzira, pa sve znam.
Ta udruga ne predstavlja cijelu 4.gbr jer je kroz nju prošlo skoro 10000 pripadnika u ratu, a vidi koliko ih je u udruzi sad.
Jedan od predsjednika udruge je dobio invalidnost jer se sam slučajno predao četnicima kod Turnja, kad je promašio cestu. Prije rata je švercao traperice iz Trsta. Premlaćen je na mrtvo usred Splita, od ko zna kakvih spodoba.
Sadašnjeg predsjednika (bivšeg podoficira JNA) je bivša djevojka tužila za silovanje u policijskoj postaji u Solinu. Ne znam kako se izvukao jer je imala uzorak njegove sperme u ustima. Inače sad je poznat po ulagivanju ponajviše predsjedniku. Predsjednik splitske HVIDRE, također bivši zap. boje u 4.gbr mučki je ubijen usred grada u javnoj garaži zbog ko zna kakvih razloga.No to je manje bitno.
Kako je sve počelo? Nakon rata dosta viših časnika je brzopotezno sebi sredilo invalidnost i penzije. Malo tko je onda znao kako se to radi. Nakon toga su ubacili "časnika za vezu" među ostale pripadnike s jasnim cjenikom koliko košta pojedini psihijatar, psiholog, izbjegavanje dnevne bolnice (21 dan). Tako oni koji nisu imali čvrstu vezu morali su sve to platit. Masu ih je to napravilo. Ja mislim da se samo u toj postrojbi okrenulo između 500 tisuća i milion eura. Tako mi koji nismo htjeli platit odjednom smo se našli u okruženju kolega s nalazima i šiframa. Među njima su bili i neki "šizofreničari". Tad sam se upitao tko je ovdje lud? Za njih smo mi bili ludi. Tada smo pobjegli iz udruge.
Neka mi se javi sad netko iz udruge ko je dobio prvu penziju manju od 6000 kn. Pa tko je od njih lud protiv vlade prosvjedovat.
Prošlo je mnogo obljetnica brigade. Nitko nikad od nas običnih vojnika nije bio pozvan na proslavu. Lokalna TV bi 20 sekundi spomenula rođedan brigade, a pet minuta intervju s Doris Dragović ,koja je redovito pozivana i koju je cijeli Split osudio što je odmah nakon rata išla pjevat četnicima u Crnu Goru.
Nas su zvali samo jednom kada je jedan od bivših zap. napisao knjigu pa smo je trebali kupit za 100kn. Ko da nismo tamo bili skupa s njim?!
Smatram da i ostale udruge koje nisu išle prosvjedovat imaju slične priće, ali to ne mogu sigurno tvrdit.
Sad vam je hrvatski narode jasno zašto su branitelji podjeljeni.
Poštenih boraca iz 4.gbr je bilo i u Zagrebu na prosvjedu, a bit će ih siguran sam i na splitskoj rivi.
Ovoj udruzi ne dajem nikakav legitimitet da prestavlja sve veterane legndarne 4. gardijske brigade.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:07   #2
Nije ni čudo onda zakaj neki imaju lošu sliku o braniteljima.

A ovakav otpad dođe ko naručen politikantskom govnu koji nam prodaju "bratstvo i jedinstvo", "dogovoren" rat te "boračke penzije".
Teodorik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:00   #3
I ja sam izašao iz udruge,glavni igrači od Zadra do Metkovića igraju za lovu a sada je i Krste u HDZ-u i valjda ima on u oveme prste ,inače na ratištima je prošlo oko 6.000 ljudi a ostatak do 10.000 je birokracija ili oni koji su bili 2-3dana i onda se brzo skinuli.
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:09   #4
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Ovo pišem iz prve ruke jer sam i ja nekad davno bio u toj udruzi dok nisam pobjegao glavom bez obzira, pa sve znam.
Ta udruga ne predstavlja cijelu 4.gbr jer je kroz nju prošlo skoro 10000 pripadnika u ratu, a vidi koliko ih je u udruzi sad.
Jedan od predsjednika udruge je dobio invalidnost jer se sam slučajno predao četnicima kod Turnja, kad je promašio cestu. Prije rata je švercao traperice iz Trsta. Premlaćen je na mrtvo usred Splita, od ko zna kakvih spodoba.
Sadašnjeg predsjednika (bivšeg podoficira JNA) je bivša djevojka tužila za silovanje u policijskoj postaji u Solinu. Ne znam kako se izvukao jer je imala uzorak njegove sperme u ustima. Inače sad je poznat po ulagivanju ponajviše predsjedniku. Predsjednik splitske HVIDRE, također bivši zap. boje u 4.gbr mučki je ubijen usred grada u javnoj garaži zbog ko zna kakvih razloga.No to je manje bitno.
Kako je sve počelo? Nakon rata dosta viših časnika je brzopotezno sebi sredilo invalidnost i penzije. Malo tko je onda znao kako se to radi. Nakon toga su ubacili "časnika za vezu" među ostale pripadnike s jasnim cjenikom koliko košta pojedini psihijatar, psiholog, izbjegavanje dnevne bolnice (21 dan). Tako oni koji nisu imali čvrstu vezu morali su sve to platit. Masu ih je to napravilo. Ja mislim da se samo u toj postrojbi okrenulo između 500 tisuća i milion eura. Tako mi koji nismo htjeli platit odjednom smo se našli u okruženju kolega s nalazima i šiframa. Među njima su bili i neki "šizofreničari". Tad sam se upitao tko je ovdje lud? Za njih smo mi bili ludi. Tada smo pobjegli iz udruge.
Neka mi se javi sad netko iz udruge ko je dobio prvu penziju manju od 6000 kn. Pa tko je od njih lud protiv vlade prosvjedovat.
Prošlo je mnogo obljetnica brigade. Nitko nikad od nas običnih vojnika nije bio pozvan na proslavu. Lokalna TV bi 20 sekundi spomenula rođedan brigade, a pet minuta intervju s Doris Dragović ,koja je redovito pozivana i koju je cijeli Split osudio što je odmah nakon rata išla pjevat četnicima u Crnu Goru.
Nas su zvali samo jednom kada je jedan od bivših zap. napisao knjigu pa smo je trebali kupit za 100kn. Ko da nismo tamo bili skupa s njim?!
Smatram da i ostale udruge koje nisu išle prosvjedovat imaju slične priće, ali to ne mogu sigurno tvrdit.
Sad vam je hrvatski narode jasno zašto su branitelji podjeljeni.
Poštenih boraca iz 4.gbr je bilo i u Zagrebu na prosvjedu, a bit će ih siguran sam i na splitskoj rivi.
Ovoj udruzi ne dajem nikakav legitimitet da prestavlja sve veterane legndarne 4. gardijske brigade.
Tvrtko, politika je strasna stvar. Takvi od kojih si pobiga glavom bez obzira predstavljaju one branitelje koje je jaca pasteta spomenila kad je pricala o sredjivanju respektabilnih penzija. HDZ ovaj danasnji a i SDP su stranke koje su kriminalne organizacije a cilj je sustavno unistavanje Hrvatske.
Takavi branitelji kojima je jaca sredila respektabilne penzije su vojnici HDZ-a i takvi srozavaju dostojanstvo svih pravih boraca i heroja. Pa svaki iole malo posten covik moze zakljucit da brojka od 500 000 branitelja nije realna. Medju njima su ovi koje si ti pobroja a i oni koji su se borili protiv Hrvatske, tj. cetnici koji su abolirani. Dovoljno ti govori slika danasnjeg prosvjeda u Splitu, branitelja vrlo malo, kad se usporedi s brojem od 500 000, zanemarivo.
Fikinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:11   #5
Šteta. Mislim da je to sada nemoguće riješiti.
Zamutila se voda na izvoru kako bi reka don. Grubišić.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:42   #6
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Šteta. Mislim da je to sada nemoguće riješiti.
Zamutila se voda na izvoru kako bi reka don. Grubišić.
Naravno, ujedinjenje je gotovo za sva vremena.
Pogotovo ako ste čuli obrazloženje udruge:
"Ne idemo na prosvjed jer se ne želimo promovirati ni skupljati političke bodove"!

Sami su priznali da su postali POLITIČKA ORGANIZACIJA!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:21   #7
Ukinuti svima status HRVI i prava koja proizlaze iz statusa koji je ostvaren iza 98 godine a po osnovi PTSP dijagnoze.Pola toga bi se rijesilo.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:28   #8
Ne znam zasto si preskocio jednog od zapovjednika koji sada sjedi u SDP-ovom "odboru za branitelje" ili kako se vec zove to tijelo.

Ne vjerujem da radi volonterski.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:49   #9
Quote:
Vanjushka kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto si preskocio jednog od zapovjednika koji sada sjedi u SDP-ovom "odboru za branitelje" ili kako se vec zove to tijelo.

Ne vjerujem da radi volonterski.
Pisao sam samo o udruzi, a njega nisam tamo zamjetio. A inače toga tipa najslabije poznam. Gotovo ništa...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:49   #10
ovo je jos jedan primjer da ni branitelji nisu slozni i da su isto korumpirani... HVIDRA je korumpirana i ulizuju se vlasi...

za ove prosvjede su tribale izac sve braniteljske udruge i pokazat sloznost, ali nazalost rijetko koja je izasla...

svako gleda svoju guzicu, i onaj ko je dobija pare ili obecanje nije izasa... i zna se da usprokos svemu da ce generalno gledajuci 70% braniteljskih udruga opet dat glas HDZ-u jel im tako pase...
__________________
If you can't handle the internet, don't go on the internet!
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:01   #11
Quote:
Abomb kaže: Pogledaj post
ovo je jos jedan primjer da ni branitelji nisu slozni i da su isto korumpirani... HVIDRA je korumpirana i ulizuju se vlasi...

za ove prosvjede su tribale izac sve braniteljske udruge i pokazat sloznost, ali nazalost rijetko koja je izasla...

svako gleda svoju guzicu, i onaj ko je dobija pare ili obecanje nije izasa... i zna se da usprokos svemu da ce generalno gledajuci 70% braniteljskih udruga opet dat glas HDZ-u jel im tako pase...
Vlada treba staviti moratorij na financiranje udruga na cca 5-6 godina.
Vidjeli bi kako bi naglo splasnula aktivnost mnogih udruga.

Branitelji nikad nisu bili "jedinstveni" niti ima potrebe za tim.
Što sam ja, bio sam u ratu, nisam član nijedne udruge a imam facebook profil - jesam li ja branitelj ?
STIHL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:49   #12
Šteta za 4. gardijsku,poslije naše 204., najdraža u Domovinskom Ratu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:13   #13
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Šteta za 4. gardijsku,poslije naše 204., najdraža u Domovinskom Ratu
previše je para u igri,masu je podrumaša na račun 4 GBR dobilo mirovinu
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:00   #14
Ja nevjerujem u brojku od 6000, 93. i 94. moja bojna je brojila 270 ljudi i tada je popunjavana rezervistima (studenti)
Doda36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:57   #15
Zašto udruga vetarana 4.gbr ne ide na prosvjed u Splitu?

Zar nije general Krističević savjetnik premijerke Kosor? ili sam ja nešto pobrkao.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:46   #16
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Zar nije general Krističević savjetnik premijerke Kosor? ili sam ja nešto pobrkao.
Je ali postoji i jedan bivši zapovjednik što je u SDP-u ako si na to mislio...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.