Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 12:19   #1
Braniteljski prosvjed - Split 27.02.

Otvaram temu.

S obzirom da sam u Zagrebu, rado bih čuo impresije onih koji su bili na prosvjedu u Splitu.

Ako nakalemite pokoju sličicu, neću vam zamjeriti.
Da i mi ovdje osjetimo malo atmosferu.

Rexadria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:21   #2
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...skoj-rivi.html

Stream
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:56   #3
HDZ je uspio umanjiti štetu još uvjek za muda drži većinu udruga i branitelja u Dalmaciji
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:00   #4
Split diše drukčije, Split više ne želi huškanje, Split želi raditi i zaraditi.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:01   #5
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Split diše drukčije, Split više ne želi huškanje, Split želi raditi i zaraditi.
Isuse koja ljevičarska floskula
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:04   #6
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Isuse koja ljevičarska floskula
Ne bi rekao, mislim da je moja dijagnoza točna

Ljudima je dosta manipulacija, i lupanja o junačka prsa, ljudi žele mir, rad i blagostanje.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:04   #7
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Split diše drukčije, Split više ne želi huškanje, Split želi raditi i zaraditi.


svašta sam čuo ali ovo...
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:06   #8
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao, mislim da je moja dijagnoza točna

Ljudima je dosta manipulacija, i lupanja o junačka prsa, ljudi žele mir, rad i blagostanje.
A di to rade???

Prodaju zjake po pazaru i Merjanu?
petrimaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:19   #9
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ljudima je dosta manipulacija, i lupanja o junačka prsa, ljudi žele mir, rad i blagostanje.
Ahahah Mnoštvo je mogućnosti u zapuštenom feudu zvanom Split. Svaku sjednicu gradskog vjeća Splićani se nagutaju govana za tri generacije, a od posla udalje par svjetlosnih godina.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:56   #10
Quote:
petrimaca kaže: Pogledaj post
A di to rade???

Prodaju zjake po pazaru i Merjanu?
dolazim pred par dana pred onu komisiju za popis stanovnistva , masu ljudi stoji , ceka u redu , dolazi novinarka i pita jednog procelavog , da li on radi , ne , kaze on , ja sam nezaposlen od 2000 god . ja sam BRAN'TELJ , derzava mi nije dala pos'o i tako ja na birou , a ja se boriJo za ovu drzavu , u isto vrijeme dolazi drugi , pita ga ovaj intervjuirani , KUME GDJE CES , (to su prostorije braniteljske udruge) a kaze ovaj , PO SOCIJALNU POMOC , i ja se boriJo , i tako mi vratili
werg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:11   #11
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Ne bi rekao, mislim da je moja dijagnoza točna

Ljudima je dosta manipulacija, i lupanja o junačka prsa, ljudi žele mir, rad i blagostanje.
To je upravo ono čemu se EU birokrati i nadaju.
Osjećaju da su ljudi zasićeni / okrenuti sami sebima i da će pasti u latargiju i radi osobnog komoditeta / zadovoljavanja životnih potreba jednostano pustiti da ih se ponizi - žrtvu izjednači s agresorom.
Tko misli o dostojanstvu države, dok razmišlja o egzistenciji ?

Moj je odgovor; jadnici / "prosijaci" u duši i kukavice !

Zar ne osjećaš sram pred činjenicom da se Vukovaske branitelje danas izručuje Srbiji.

Da te potsjetim;

Ta je Srbija izvršila brutalnu agresiju na RH.
Nije se radilo o tamo nekakvim paravojnim postrojbama, već dobro organiziranom zločinačkom poduhvatu s neskrivenom namjerom fizičke likvidacije / protjerivanja svega hrvatskoga do linije Karlobag-Karlovac-Virovitica, Muslimana iz Bosne i Hercegovine i preko milion Albanaca s Kosova.
Arhitekt te zločinačke politike bila je Akademija ZiU Srbije, srapski politički vrh i vrhuška bivše JNA, a izvršioci / suudionici u poduhvatu i gorljivi pobornici nesrazmjerna većina srpskog naroda na području čitave bivše države.

Pogrom su osjetili gotovo svi hrvatski gradovi; Dubrovnik, Zadar, Šibenik, Karlovac, Osijek, Vinkovci, Pakarac, Lipik, Daruvar, Glina, Petrinja, Kostajnica, Zagreb, Novska, Okučani...da ne nabrajam.

Vukovar je u potpunosti sravnjen sa zemljom; topništvom, avionskim bombardiranjem, "krmačama", višecejevnim raketnim bacačima...
Sve živo iz njega ili protjerani ili brutalno poubijano.

I umjesto da se danas Srbiji sudi zbog genocida, Šljivančanina se oslobađa / smanjuje mu se kazna.
Čak se ne poteže ni pitanje (obično pitanje) prekomjernog granatiranja, što je npr.osnova kriminalizacije Domovinskog rata ("prek.granatiranja" Knina u kojem ni jedna jedina zgrada nije srušena !!?, na kojem inzistira Britanija)

Svemu očito kumuje Velika Britanija, do te mjere da danas svjedočimo nevjerojatnoj / dijboličnoj / nepravednoj / apsurdnoj situaciji;

Srbija / zločinac proganja i sudi hrvaskog branitelja Purdu zbog njezinih (srpskih) vl.zločina koje je nad Purdom počinila.
Purda je branio svoje.
Njegov je grad uništen, njegovi poznati ili ubijeni ili protjerani.
On brutaliziran, otet i nelegalno sproveden na teritotij agresorske države.
Tamo zatvoren u koncentracioni logor.
U tim logorima mučen 9 mjeseci (preko 300 ljudi u njima je ubijeno mučenjem), pod batinama bio tjeran da potpisuje "nelegalne" dokumente...i sada mu se zbog toga sudi !??

Umjesto da se Srbiju procesuira zbog ratnog zločina i neosporivog genocida, žrtvu se ponovo mrcvari nebi li se zločinca amnestiralo.

Zato prosvjedujemo i zato ćemo na ovaj ili onaj način natjerati službenu hrvatsku politiku, da prestane s podaničkim podilaženjem Britanskom diktatu koji stoji iza zahtjeva EU birokrata ("svi ste isti, svi ste odgovorni, Hrvati progutajte govno i pristanite na naše nastojanje mijenjanja povijesnih istina")

Pritom nam tvoje propagandističko skretanje pozornosti i razavodnjavanje opravdanog bijesa, neće smetati.

Zapamti;

Dok ne rješimo sve gore spomenuto / ne spriječimo EU birokrate u nastojanju da ispeglaju sve na ovim prostorima i poseru se na našu golgotu, nećemo jesti.
Svi ćemo (i ti također), na neko vrijeme zaboraviti lagodan život.
Ako treba i gladovat ćemo (i ti sa nama).
Spremni smo na sve !
Tek kad se ono bitno (ponos) riješi, kernut ćem se bavit svakodnevnicom; kruhom, smještajem, plaćama, školovanjem i sl...
Ne prije !

Mi hrvatski branitelji garant smo toga, i oni smo koji će na to prisiliti i vladu i sve one (ma koliko ih god bilo) koji na gotrespomenuto okreću glavu i misle samo na svoj komoditet.
Nema kruha i nema mira dok se Hrvatsko dostojanstvo dovodi u pitanje.

U to nemoj ni sekunde sumnjati.

Za sad samo prosvjedujemo i izražavamo nezadovoljstvo...stvaramo momentum.

Što će se dešavati kasnije, ovisi o reakciji vlade.

ili

Biraj !

Za ilustraciju;
Da npr.sutra u RH, Eu i ponudi lagoodan život; redovnu plaću svakome i riješenje svih problema u zamjenu za prihvaćenje revidiranja povjesne istine i naš ponos - mi ćemo takovu državu srušiti.
Ne treba nam.
Bolje i gladan nego poniže !
Bolje grob nego rob !

Zadnje uređivanje Rexadria : 27.02.2011. at 14:50.
Rexadria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:49   #12
Govori su bili uglavnom u redu. Bilo je mnogo članova udruge Volim Hrvatsku koji su došli sa svojim transparentima, ali su bile i žene iz Uzora od kojih je jedna također održala kratki govor. Govor je također održao promukli Sačić, Tromblon, Borković je samo pozdravio, neki student, Jakelić (taj mi je sumnjiv zbog nekih stvari koje sam čuo o njemu, ali na govor nemam zamjerki) i ne znam da li je još tko bio...

I sve bi prošlo dobro da se nije čovjek izvrnuo nekoliko metara ispred. Rečeno je da je hitna pozvana da bude u blizini za vrijeme prosvjeda, ali da nisu došli. Trebalo ih je poprilično čekati dok su došli kroz Marmontovu, a možda je upravo tih nekoliko minuta čovjeku presudilo. Izmolili smo i nekoliko molitvi za njega. Vidio sam da su ga ljudi odmah pokušali oživljavati, a poslije su ga pokušali oživiti i ovi iz hitne, ali bez uspjeha. Na kraju smo mi pomaknuli ogradu, a čovjeka su odvezli uz sirene u bolnicu.
Čuo sam da je čovjek umro i da ga nisu uspjeli oživjeti. Pokoj mu duši.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:51   #13
Znači, opet se vraćamo na ono nacionalističko sranje "ako treba, i travu ćemo da jedemo..."

Imam za vas vijest. Većinu građana Hrvatske boli kurčina za povijesne istine.

Žele raditi i graditi ovu zemlju. Ako se pak kojim slučajem dogodi da glasna manjina preuzme kontrolu, tada bojim se onim visokoobrazovanim građanima koji za to imaju priliku (poput mene) ne preostaje ništa drugo nego emigrirati.

A vi samo jedite korenje...
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:57   #14
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Govori su bili uglavnom u redu. Bilo je mnogo članova udruge Volim Hrvatsku koji su došli sa svojim transparentima, ali su bile i žene iz Uzora od kojih je jedna također održala kratki govor. Govor je također održao promukli Sačić, Tromblon, Borković je samo pozdravio, neki student, Jakelić (taj mi je sumnjiv zbog nekih stvari koje sam čuo o njemu, ali na govor nemam zamjerki) i ne znam da li je još tko bio...

I sve bi prošlo dobro da se nije čovjek izvrnuo nekoliko metara ispred. Rečeno je da je hitna pozvana da bude u blizini za vrijeme prosvjeda, ali da nisu došli. Trebalo ih je poprilično čekati dok su došli kroz Marmontovu, a možda je upravo tih nekoliko minuta čovjeku presudilo. Izmolili smo i nekoliko molitvi za njega. Vidio sam da su ga ljudi odmah pokušali oživljavati, a poslije su ga pokušali oživiti i ovi iz hitne, ali bez uspjeha. Na kraju smo mi pomaknuli ogradu, a čovjeka su odvezli uz sirene u bolnicu.
Čuo sam da je čovjek umro i da ga nisu uspjeli oživjeti. Pokoj mu duši.
Otrilike to je sukus događanja na Rivi i da na žalost čovjek je preminuo pa je tim na neki način i skup završen.

Ako netko očekuje nekakvu brojku prosvjednika to je na Rivi u nedilju u podne nemoguća misija jer svaka brojka može biti točna.

I razglas je bio loš.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:05   #15
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Znači, opet se vraćamo na ono nacionalističko sranje "ako treba, i travu ćemo da jedemo..."

Imam za vas vijest. Većinu građana Hrvatske boli kurčina za povijesne istine.

Žele raditi i graditi ovu zemlju. Ako se pak kojim slučajem dogodi da glasna manjina preuzme kontrolu, tada bojim se onim visokoobrazovanim građanima koji za to imaju priliku (poput mene) ne preostaje ništa drugo nego emigrirati.

A vi samo jedite korenje...
Nije nacionalističko !

To je tvoja insinuacija.

Radi se o istini, pravu i pravdi (pravu žrtve na mir i zadovoljštinu).

Svi koji smo za nju (istinu i slobodu) krvarili, znamo o čemu govorimo.
Tko si ti da nam to pravo oduzimaš, da naše stradanje guraš pod tepih ?
Da ga relativiziraš ?

Ono; "Ok; krvarili ste, bili mučeni i brutalizirani...sad se maknite na stranu i skapajte poniženi, nas koji smo sve to gledali sa strane, sad neke druge stvari interesiraju..."

Neće ići !!

Nema dileme "EU i "blagostanje" ili Purda" !?

Purda (ma koliko nas god to koštalo) !

Tko to ne razumije, ne misli dobro ovome narodu.

Poruka koju šaljemo je jasna;

Mi, Hrvatski branitelji to nećemo dozvoliti.

PAMETNOM DOSTA !

PS.
I tebi, nadam se.

Zadnje uređivanje Rexadria : 27.02.2011. at 15:15.
Rexadria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:06   #16
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Otrilike to je sukus događanja na Rivi i da na žalost čovjek je preminuo pa je tim na neki način i skup završen.

Ako netko očekuje nekakvu brojku prosvjednika to je na Rivi u nedilju u podne nemoguća misija jer svaka brojka može biti točna.

I razglas je bio loš.
A riva je bila krcata, ali kao što kažeš, točna brojka se ne može dati jer su mnogi ljudi sjedili po zidićima i štekatima i slušali govor, a mnogi su samo bili u prolazu ili bi se nakratko zaustavili. Nije svih bila briga da budu na nogama u prvim redovima, a mediji računaju samo takve. Ja jesam bio u prvim redovima, ali ako netko sjedi na klupi, ne znači da se on ne ubraja u prosvjednike.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:52   #17
a kad im je ona lažljiva lopovčina srala na rivi, skupilo ih se kolko ono, 200 000...ne damo gotovinu, yeah right, bravo pametni splite
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:56   #18
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
a kad im je ona lažljiva lopovčina srala na rivi, skupilo ih se kolko ono, 200 000...ne damo gotovinu, yeah right, bravo pametni splite
opet medijske floskule... stvarno mi se ne da odgovarati na ovo...
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 16:16   #19
Evo jedna slika koja dobro prikazuje kako je bilo na rivi na prosvjedu:
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 16:54   #20
Koliko je bilo ljudi?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.