Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 09:56   #941
Da, Cro_Heidi, reci nam malo više o čarobnim kućicama. Mogle bi nam biti zanimljive.
Već se tu negdje spominjao strip, a ja samo dajem 5+ za strip "Komarac od A do Zoo". K je početnik u čitanju pa joj stripovi odlično odgovaraju jer imaju malo i kratkog teksta pa ne izgubi volju, priča/skeč počinje i završava na jednoj stranici pa je motivirana pročitati do kraja, a k tome su je pojedine priče toliko nasmijale da ih svima prepričava. Ona je zaista oduševljena stripom.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 10:56   #942
Mi sad čitamo jednu poučnu slikovnicu, po mom mišljenju taman za uzrast predškolaca i starije

http://www.apm.hr/img/product/3t_201...tvari_rade.jpg

Jasno i zanimljivo je prikazano i objašnjeno, dosta toga što će djeca kasnije učiti, ovdje je objašnjeno na praktičnim primjerima bez kompliciranja

I roditelji mogu svašta naučiti

Sadržaj: Jednostavni strojevi, Građevinski strojevi, Prometala, Glazbala, Vodovodne cijevi, Po vodi i zraku, Svakodnevni uređaji, Gore, dolje i ukrug, Temelj svega
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 11:25   #943
mi čitamo Kokosa. Meni su odlične, super mi je način pisanja, baš mi se jako sviđaju. Njemu su, imam dojam, nekako "bebaste" što se sadržaja tiče.

Pitao me mogu li mu naći knjige o ninjama Zna li netko za ikakve dulje slikovnice / knjige o (super)junacima, a da nisu klasične bajke?

Nekako sama ne znam što da sad čitamo.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 11:33   #944
ima netko preporuku za neke dobre slikovnice/djecje enciklopedije o suncevom sustavu i drevnim civilizacijama? za uzrast cca 5 godina?

pricamo o tome vec tjednima, iscrpila sam svo svoje znanje o navedenom, skinula hrpu slika s interneta, pogledali par dokumentaraca, on hoce jos...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:23   #945
mi imamo Ilustriranu dječju enciklopediju s Internet vezama.
to nam je bilo ok za razne teme, prilagođeno bi čitala, ilustracije su ok, onda bi i na netu gledali.
Imamo i Svemir od Egmonta.

za stare civilizacije ne znam, nisam naletila na ništa baš dobro i primjereno (nisam ni tražila, moj kao i mm ima gotovo nikakav interes za povijest ).


mi se sad najviše bavimo eksperimentima razno raznim, imamo knjige i svu opremu. kemija i ninje, to nam je hit
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:34   #946
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mi se sad najviše bavimo eksperimentima razno raznim, imamo knjige i svu opremu. kemija i ninje, to nam je hit
daisy, daj pliz na pp gdje si sve to nabavila za eksperimente. moj je odusevljen s tim, al nemamo (gotovo) nista doma.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 19:48   #947
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mi imamo Ilustriranu dječju enciklopediju s Internet vezama.
to nam je bilo ok za razne teme, prilagođeno bi čitala, ilustracije su ok, onda bi i na netu gledali.
Imamo i Svemir od Egmonta.

za stare civilizacije ne znam, nisam naletila na ništa baš dobro i primjereno (nisam ni tražila, moj kao i mm ima gotovo nikakav interes za povijest ).


mi se sad najviše bavimo eksperimentima razno raznim, imamo knjige i svu opremu. kemija i ninje, to nam je hit
nis, potrazit cu u knjiznici taj svemir i prelistati malo djecje enciklopedije pa cu valjda naci nesto.
imali smo par tih povijesnih slikovnica od fione macdonald (azteci, stari grci, krizari) ali on hoce egipat i piramide.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 21:33   #948
Kad sam bila klinka, u knjižnici su imali kup nekih crvenih povijesnih knjižica. Ne sjećam se je li bilo piramida, bilo je Rima. Probaj pitati u knjižnici, možda znaju o čemu pričam. Meni je to bilo super.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 23:22   #949
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ima netko preporuku za neke dobre slikovnice/djecje enciklopedije o suncevom sustavu i drevnim civilizacijama? za uzrast cca 5 godina?

pricamo o tome vec tjednima, iscrpila sam svo svoje znanje o navedenom, skinula hrpu slika s interneta, pogledali par dokumentaraca, on hoce jos...
Imas od Skolske knjige biblioteku Ljudi se svacim bave, mi imamo Faraone i balzamere i Pljackase i trgovce, dakle Egipat i Vikinge. To bi mu moglo biti zanimljivo. Postoje jos Gladijatori i nesto sto pokriva Grke, ne mogu se sad sjetiti naziva.

Nedavno su ih dijelili u SK za svaku kupnju vecu od 100 kn.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 00:25   #950
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
mi imamo Ilustriranu dječju enciklopediju s Internet vezama.
to nam je bilo ok za razne teme, prilagođeno bi čitala, ilustracije su ok, onda bi i na netu gledali.
Imamo i Svemir od Egmonta.

za stare civilizacije ne znam, nisam naletila na ništa baš dobro i primjereno (nisam ni tražila, moj kao i mm ima gotovo nikakav interes za povijest ).


mi se sad najviše bavimo eksperimentima razno raznim, imamo knjige i svu opremu. kemija i ninje, to nam je hit
O, tvoj sin bi se super skompao s mojom kceri.
Eksperimenti, svemir, Ninjago.. to je sad u djiru.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 00:32   #951
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
daisy, daj pliz na pp gdje si sve to nabavila za eksperimente. moj je odusevljen s tim, al nemamo (gotovo) nista doma.
Mislis na literaturu ili za raditi eksperimente?

Ako ti je malo predskolsko dijete, ne treba ti nista posebno, cak ni neka posebna literatura: soda bikarbona, ocat, zelatina, posude za led, sve to imas doma, za demonstrirati kemijske reakcije, agregatna stanja itd.

(kad budu malo veci cu im i objasniti sto se dogadja, zasad je to vise ovako prakticno gee whiz)

Soda bikarbona i ocat su impresivni http://chemistry.about.com/cs/howtos...ldavolcano.htm

Mozes s klincima raditi domaci plastelin i dati im da mijesaju i dodavati jestive boje unutra--to je uvijek zanimljivo. (ima brdo recepata po internetu)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 07:43   #952
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad sam bila klinka, u knjižnici su imali kup nekih crvenih povijesnih knjižica. Ne sjećam se je li bilo piramida, bilo je Rima. Probaj pitati u knjižnici, možda znaju o čemu pričam. Meni je to bilo super.
joj, sjecam se toga..
nis, pitat cu danas u knjiznici.
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Imas od Skolske knjige biblioteku Ljudi se svacim bave, mi imamo Faraone i balzamere i Pljackase i trgovce, dakle Egipat i Vikinge. To bi mu moglo biti zanimljivo. Postoje jos Gladijatori i nesto sto pokriva Grke, ne mogu se sad sjetiti naziva.

Nedavno su ih dijelili u SK za svaku kupnju vecu od 100 kn.
vidis, to bi mu sigurno bio hit.
gdje jos uopce ima knjizara SK osim u bogovicevoj i masarykovoj?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 09:27   #953
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Mislis na literaturu ili za raditi eksperimente?

Ako ti je malo predskolsko dijete, ne treba ti nista posebno, cak ni neka posebna literatura: soda bikarbona, ocat, zelatina, posude za led, sve to imas doma, za demonstrirati kemijske reakcije, agregatna stanja itd.
Mislila sam na oboje, vec mi je daisy poslala na pp sve Znam da na internetu ima svacega, al ljepse mi je nekako da je sve u knjizi. A ove kemijske setove u kojima su menzure, pipete i ostale fora stvari cemo ostaviti za kad krene u skolu.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 10:25   #954
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ako ti je malo predskolsko dijete, ne treba ti nista posebno, cak ni neka posebna literatura: soda bikarbona, ocat, zelatina, posude za led, sve to imas doma, za demonstrirati kemijske reakcije, agregatna stanja itd.
evo ako još nekog osim Lei zanima, evo link: http://www.sciencekids.co.nz/experiments.html
i igrice su odlične! ne znam ima li nečeg sličnog na hrvatskog.

imamo i ovu knjigu: http://www.amazon.com/TIME-Science-E.../dp/1603208933

i da, sve radimo sa kućanskim namirnicama i običnim posudicama, bocama itd.


osim ovog sa sodom i octom, veliki hit je bilo ubacivanje Mentos bombona u Coca Colu (ja sam bila oduševljena i ponašanjem jajeta u slanoj i neslanoj vodi, a mali naročito eksperimentom iz knjige, "jesu li oblaci slani", na temu kondenzacije slane otopine).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:39   #955
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
evo ako još nekog osim Lei zanima, evo link: http://www.sciencekids.co.nz/experiments.html
i igrice su odlične! ne znam ima li nečeg sličnog na hrvatskog.

imamo i ovu knjigu: http://www.amazon.com/TIME-Science-E.../dp/1603208933

i da, sve radimo sa kućanskim namirnicama i običnim posudicama, bocama itd.


osim ovog sa sodom i octom, veliki hit je bilo ubacivanje Mentos bombona u Coca Colu (ja sam bila oduševljena i ponašanjem jajeta u slanoj i neslanoj vodi, a mali naročito eksperimentom iz knjige, "jesu li oblaci slani", na temu kondenzacije slane otopine).
O, pogledat ću tu knjigu! Ja baš ništa nisam kupila o kućnim eksperimentima, nisam u biti ni gledala po internetu nego po sjećanju i onako što mi padne napamet (ja sam inače nekoć htjela studirati kemiju pa završila na medicini)

Inače, za djecu koju zanima tehnika i slično, mi imamo dosta knjiga od Davida Macaulaya:
http://www.amazon.com/The-Things-Wor.../dp/0395428572

na engleskom su, no nas su najviše privukle izvrsne ilustracije

Ima npr "kako zahod radi" "kako avion radi" i tako, mi smo to čitali s petogodišnjakinjom, nije naravno sve skužila ali joj je zanimljivo (posebno avion!)

http://www.amazon.com/Toilet-How-Wor...BE4PTTTTGD5JB7
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:04   #956
Nasla sam kod nas u knjiznici da ima i ovo, u vezi eksperimenata: http://katalog.gkr.hr/pagesResults/b...edId=992000318

Zvuci fora. Mislim da cu uvrstit u "salabahter sa popisom knjiga" pa uzet prvom prilikom
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 11:07   #957
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Za koji uzrast su te knjige u serijalu Carobna kucica? Su to romani ili slikovnice? Bas mi djeluju fora i zanimljivo
Romani su, priče su povezane (brat i sestra idu u izmišljene svjetove). Prilično je jednostavno, mislim da bi mogle od cca 5 godina. Njemu se više sviđaju od bajki
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:21   #958
nakon trazenja po knjiznicama i knjizarama, skuzila sam da u algoritmu imaju skoro sve ove slikovnice od f.macdonald, j. morley i j. malama i jos nekih autora (prevedene) pa ako nekog zanima povijest...

brutalne su i nekad preskocim pokoji dio jer su za malo stariji uzrast, ali i njemu i meni su skroooz fora.
kupili hrpu za na more.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 17:00   #959
po koliko su?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 17:09   #960
29 kn

snizene sa cca 45 kn.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.